PDA

צפייה בגרסה מלאה : שיפוץ מנוע היילקס

דניאל מאירי
30-04-14, 13:14
היי לכולם.
החלטתי לשתף בהחלטתי כאן בפורום כי הרבה נכתב לכאן ולכאן האם לשפץ או להחליף מנוע.
קראתי כבר את כל מה שנכתב בעד ונגד, והכוונה שלי היא לא לבחור כרגע צד אלא רק לשתף בהתפתחויות, אולי תצמח תובנה כלשהיא.
מדובר ברכב שעמד שנתיים לאחר ניסיון גניבה ופרט לעובדה שמנועו לא תקין הוא בסדר גמור (יש עוד כמה ענייני חשמל, פחחות וקוסמטיקה).
אמור לשמש אותי כרכב לטיולים בלבד (ביום יום אני נוסע על ויגו), ולכן גם הסכומים שאני מוכן להשקיע הם בהתאם.
כרגע המנוע התחיל שיפוץ (אצל בן דוד) אצל מישהו שאני סומך עליו, אבל קיבלתי הרבה עצות של להחליף ולא לשפץ.
מבדיקה שערכתי עלות החלפה היא כ-10K ועדיין יש סיכוי שהמנוע לא יהיה תקין.
אני בחרתי בשיפוץ שיעלה סביב מחצית מהסכום.
לא יודע אם אבחר להשאיר אותו אצלי, זה תלוי עד כמה "אהנה" מהנסיעה שלו.
הייתי עם היילקס 2002 3 שנים ובשנתיים האחרונות על ויגו.
כולם (גם הנוכחי) מוגבהים ועם "31 שטח מלא.
אמשיך לעדכן בקרוב בהתפתחויות,
דניאל

katsirz
01-05-14, 07:12
אני מנסה להבין את התופעה של החלפת מנוע. הגי זה חתול בשק. מנוע מיבוא שירד מרכב דומה ואף אחד לא יודע באמת מה הוא עבר. לעומת זאת, המנוע שלך, אתה יודע בדיוק מה מצבו, והשיפוץ, אם הוא נעשה אצל בעל מקצוע רציני תוך שימוש בחלפים איכותיים, (וכמובן שאם זה שיפוץ ראשון) יתן לך עוד שנים רבות ומאות אלפי ק״מ של שקט. למעט יתרון הזמן (להחליף מנוע זה הרבה יותר מהיר), שיפוץ מנוע הוא פיתרון יותר איכותי. כשאתה מגיע לשיפוץ מנוע שני, בדרך כלל רוב מערכות הרכב סיימו את חייהן וכבר שווה להתקדם לסוס אחר.

Sent from my iPhone using Tapatalk

ukiuki
01-05-14, 08:29
לא ברורה לי הדילמה פה.
אם ביצוע אוברול למנוע עולה מחצית ממנוע מיבוא? מה פה ההתלבטות?
בדרך כלל המצב הפוך ואז יש את הדילמה.

דניאל מאירי
01-05-14, 09:17
הדילמה היא שכל המומחים מזהירים אותי מפני עבודה ברמה נמוכה......הצליחו "קצת" להפחיד אותי.
אני גם אעקוב אחרי העבודה עד כמה שאוכל וגם הובטחה לי אחריות של מס' חודשים.
כמובן שזה לוקח זמן (שיש לי) וגם הרצה שאצטרך לבצע.
לפי מה שהמשפץ אמר, אצלנו, היהודים, כבר לא נשארו בעלי מקצוע כי השוק כולו פונה למנועי ייבוא, אבל "שם" המצב בדיוק הפוך.
דניאל

katsirz
01-05-14, 09:30
לי יש חשמלאי שעושה לי את כל מה שצריך ברכב, הכל. אף אחד אחר לא נוגע ברכב ואם צריך הוא לוקח אותו לבעל מקצוע אחר, בדרך כלל חבר שלו. אני סומך עליו בעיניים עצומות. שום דבר לא ממש בזול, אבל כל תקלה נפתרת ולא חוזרת יותר.
צריך למצוא מישהו בסביבה הקרובה שלך שניתן להאמין לו.
הוא "לא מרשה" לי להשתמש בשום חלק תחליפי זול. תמיד חלק אורגינלי. זה בדרך כלל מייקר קצת אבל בסופו של דבר הרבה יותר זול.
אם המנוע לא היה הרוס לגמרי וזה שיפוץ ראשון - עשית בשכל.

canaf90
01-05-14, 16:44
אם יובטח שיפוץ איכותי אז ברור ששיפוץ.
אני החלטתי להחליף ולקח לי שני מנועים ונסיון אוברול אחד של המנוע הראשון מהיבוא על מנת להגיע ל"שלמות"(בינונויות לשמה המנועים האלה)
אבל כל הכסף שלי היה הולך לפח אם המכונאי שבחרתי לא היה נלחם כמו פנתר ביבואן מנועים הזה.
ומבחינת זמן זה לקח איזה שלושה חודשים ועשר חזרות למוסך כדי להגיד זהו,זה מוכן.

איציק - 4X6ZH
01-05-14, 18:00
מענין למה מתכוון המשורר בשירו שיפוץ מנוע
איזה חלקים מחליפים בשיפוץ ?
שיפוץ זה רק עבודה
המחיר נשמע ?!

איציק

canaf90
01-05-14, 22:27
המחירים לאוברול שקיבלתי היו זהים להחלפה ואפילו הצעה אחת גבוהה משמעותית מאיזה פרופסור בראשון לציון שידוע באוברוליו לא זוכר את שמו.הסיבה שאני לא עשיתי אוברול היא שידעתי שאני לא יכול לשמש כמפקח לעניין טיב העבודה/חלפים.פשוט אין לי את ההבנה בזה ושמעתי שבחלפים זולים יותר וכמה מכלולים שלא מחליפים כי "הם תקינים כרגע" יכול המכונאי לחסוך לא מעט כסף לעצמו בהוצאות העבודה.
המחיר נשמע פצצה דניאל רק תשמש כמפקח קפדן וכך גם תוכל ללמוד על האיברים הפנימיים של המנוע.
בהצלחה

דניאל מאירי
08-05-14, 15:01
הניע אתמול.......
עוד לא זז מהמקום......מסדרים עניינים מסביב.

zoharami
09-05-14, 23:07
מנוע רותח לא שוכח ולא סולח.
.יש כל כך הרבה דברים לבדוק במצב הזה שגם בידיים מקצועיות תוכל ליפול.
ייבוא עדיף אם יש תיעוד היסטוריה ואבא אמיתי למנוע המחיר שהזכרת לשיפוץ נשמע זול ולא פירטת מה לא תקין במנוע ואיזה מנוע זה.

בהצלחה

-->