PDA

צפייה בגרסה מלאה : ביטוח סיעודי של קופת החולים לאנשים צעירים - האם שווה?

asypeer
01-05-14, 12:48
אז ככה, לפני כמה שנים התקשרה אלי נציגה של קופת חולים (במקרה שלי - ״לאומית״) ושאלה אותי אם אני רוצה להצטרף לביטוח סיעודי, הפחידה אותי עם כל מיני תרחישי אימה שבהם אני לא מסוגל לאכול, להתלבש ולחרבן בכוחות עצמי, אמרתי לה שאני לא מעוניין ושכחתי מזה. מפה לשם - צורפתי לביטוח, בגלל שאני מאמין בגורל לעיתים רחוקות, אמרתי שהכל מלעלה ובשביל 10 ש״ח בחודש אולי כדאי. ה-10 ש״ח האלה עלו ל-25 ש״ח במרוצת השנים (כנראה בגלל שאני מזדקן) והיום אני בכלל תוהה אם יש בכלל תועלת לעניין הזה? לא שיקר לי 25 ש״ח בחודש, אבל זה הרי לא נצבר איפשהו כמו ביטוח פנסיוני או משהו דומה. והשאלה הכי גדולה, האם ביום פקודה (ביום בו חלילה אזדקק לביטוח סיעודי ולא אהיה מספיק זריז לגמור את הסיפור בצורת אלגנטית יותר..) - הביטוח הזה שווה משהו או שישנם כל כך הרבה סעיפים שבאמצעותם חברת הביטוח תוכל להתחמק מתשלום ולהפיל את זה על המדינה ולהיפך..
מישהו פה יכול לשפוך אור על הנושא?

תודה,
אסף

OFF-RoaD
01-05-14, 14:19
אני לא בקיא בפרטים, אנסה לברר מאוחר יותר, אבל לפני שנה בדיוק סבא שלי החל להדרדר בעקבות גידול רציני בראש. שלושה חודשים מאיבוד זכרון ועד הסוף, כשבדרך ההדרדרות הייתה מהירה מאוד.
עד שהמדינה הבינה מי נגד מי, היה מטפל מהביטוח הסיעודי, שלא מש ממיטתו. שמענו המון סיפורים מב"ל וכו', ודווקא הביטוח טיפל מהר ויעיל. היה שווה כל שקל.

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

אמיר ב.א
01-05-14, 14:37
מניסיון שלי לגבי ביטוחים רפואיים למיניהם (ומקריאה של מיקרים נוספים של ביטוח סיעוד שפורסמו),

ביום שבאמת תצטרך , תקבל קדחת ותצטרך לתבוע אותם בשביל לקבל את הכסף.(כלומר בזמן אמת לא יהיה לך את הכסף מהם)

אצלי זה לקח לי משהו כמו שנה לקבל את הכסף.

הרבה יותר טוב לדעתי זה פשוט לשים כסף בצד ליום גשום...

shachar
01-05-14, 15:33
הרבה יותר טוב לדעתי זה פשוט לשים כסף בצד ליום גשום...
ואז למות.

כל נושא הביטוחים הרפואיים והנלווים כרגע בתהליכים של שינויים.

אתה חייב לבדוק שאין לך כבר ביטוח כזה דרך העבודה או דרך ביטוח חיים אחר
אין כפל ביטוחים

שחר
(שבוודאות יש לו כפל ביטוחים :eek: )

thebips
01-05-14, 16:30
יש מספר שאלות שצריך לדעת את התשובה להם:

1. קמה מהפעולות הבאות אתה לא יכול לבצע בכדאי להיות מוגדר סעודי הפועולות הם:

קימה ושכיבה על כסא או מיטה (לרבות כסא גלגלים).
לבישה ופשיטה עצמאית של לבוש. המבחן בוחן את מסוגלותו של אדם להתמודד עם פעולות הלבשה הכוללות את כל פרטי הלבוש, החל מהנעליים, דרך סגירת חגורה וכלה גם בהרכבה של גפה מלאכותית.
מבחן הרחיצה – יכולתו של אדם להתקלח בכוחות עצמו. מבחן זה כולל את הכניסה למקלחת, פעולות השטיפה והיציאה מהמקלחת.
אוכל – האם האדם מסוגל לאכול בכוחות עצמו (גם במידה והאוכל הוכן על ידי אדם אחר).
שליטה על הסוגרים – אחד הגורמים הקשים ביותר מבחינת המצב הסיעודי הינו השליטה על הסוגרים. אדם אשר זקוק לקטטר או חיתולים למבוגרים, בגין אי שליטה על פעולות המעיים או מתן השתן.
ניידות – אדם אשר זקוק להליכון או מקל הליכה לצורך ניידות איננו אדם המוגבל מבחינת הניידות. אדם ייחשב כלא-עצמאי כאשר הוא זקוק לסיוע בכדי לנוע ממקום למקום.

אם הדרישה היא לכול ששת הפעולות הביטוח לא שווה כלום אם רק 2 אז הביטוח מעולה

2. מה סכום הביטוח
3. מה משך הביטוח
4. האם הביטוח קבוע או מתחדש מידי שנה

omri_t
01-05-14, 17:55
יש כמה פרמטרים בסיסיים לפיהם תוכל להשוות:
גובה ההחזר שתקבלתנאי הזכאות שמגדירים אותך סיעודי
לכמה זמן תקבל כסף וממתי תקבל כסף

בקופות החולים בדכ מבטחים בסכום שאינו מספיק לכיסוי סיעודי.
הביטוח מוגבל בזמן כלומר תקבל כסף ל x שנים ואז נדפקת
ואם אני זוכר נכון זה לא מכסה סיעוד מתאונת דרכים.

תקרא את הפוליסה! ואל תאמין לאף אחד...

אמיר ב.א
08-05-14, 09:10
זה מה ששוה ביטוח סיעודי ...

לדוגמה:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4517039,00.html

asypeer
08-05-14, 12:02
זה מה שקורה כשלוקחים ילדים אחרי צבא לעשות עבודה של סוכנים. בדיוק הסיבה שאני לא מבטח אצל כל הישירים למיניהם.

Sent from my iPhone using Tapatalk

נמרוד
08-05-14, 14:30
אני יכול להגיד לך דבר אחד - אל תיצור שום התקשרות עם חברת הביטוח "דקלה".

התפתיתי לפני מספר שנים לעשות אצלם ביטוח סעודי שחשבתי בזמנו שקשור לקופ"ח כללית שבה אני מבוטח.

בדיעבד מסתבר שזה היה איזה הסכם שיווקי בלבד.

החברה הזאת לקחה ולוקחת ממני בתשלומים חודשיים כספים בניגוד לדעתי. (ואני עדין מאד בניסוח) עבור כיסויים לא רלוונטיים, שאני לא רוצה ולא צריך. כמובן שבגלל שמדובר על סכומים קטנים כל חודש, עשרות שקלים, לא שמים לב, מזניחים את הטיפול, שוכחים... אבל זה סכומים שמצטברים לאלפי שקלים, ובסופו של דבר - עבור גורנישט. אחרי שאגמור בירורים איתם ובשאיפה אקבל בחזרה את הסכומים שנגבו ממני ב"טעות", אולי אספר בפירוט. אבל בינתיים - אזהרה פשוטה: דקלה - לא!

S.V.
10-05-14, 03:34
"כלל ביטוח" מצטרפת לרשימת הלא-מומלצים.

עשיתי ביטוח נסיעות. טיילתי בחו"ל. נזקקתי לטיפול רפואי, עלות קצת מעל 1000$. על פי ההסכם היו צריכים לתת אישור תשלום למרפאה המטפלת בתוך 24 שעות.
בפועל - לא.
פשוט לא (:
אחרי שחזרתי לארץ, לקח לי עוד מספר חודשים לסחוט מהנבלות האלה את הכסף. מן הסתם כנגד קבלות מסודרות.
ונחשו מה הכי מעניין?
במקביל, הם לא הפסיקו לנסות ולשלוח אליי סוכן שיחתים אותי על ביטוח חיים ותאונות אישיות ;)
בחיי...
וזה אחרי שהסברתי (לאותה נציגה, ואח"כ לאותו סוכן) מפורשות, שאין שום סיבה הגיונית בעולם שאבטח את עצמי אצל חברת ביטוח שלא משלמת פרמיה ושמה קצוץ על החוזה שלה. ובטח שלא באופן ישיר דרך סוכן המכירות שלה.

מזל #1 - עשיתי את ביטוח הנסיעות דרך סוכן ביטוח הרכב שלי. ולא ביטוח ישיר. כך שבסופו של דבר, היה מי שיריב עם החברה ויגבה את הלקוח. ואפילו לו (!!) זה לקח מספר חודשים, עד שהוציא מהם את הכסף.
להזכירכם, מדובר בפחות מ-4000 ש"ח בתשלום חד-פעמי.

מזל #2 - הסכום שהייתי חייב למרפאה באקוודור הסתכם באלף דולר. משהו סביר שאפשרי לשלם מהכיס. אם לא תשלם - לא תצא מהמדינה. כן כן, נורא פשוט. שם זה אמנם מדינת עולם שלישי, אבל הם לא אוהבים לשחק בקקי. כאשר תושב מדינה זרה נשאר חייב לבעל עסק, האחרון יכול לגשת לתחנה של משטרת ההגירה הקרובה לביתו ולהודיע על חוב. ואתה תמשיך לטייל, ויגיע יום הטיסה שלך. וכשתגיע לשדה התעופה, בבידוק הדרכונים, תעוכב. ולא תורשה לצאת מהמדינה עד שלא תביא אישור הסדר חוב מאותו בעל העסק. גם אם הוא נמצא במרחק של יומיים נסיעה משם. כמובן שכרטיס הטיסה יילך לפח ואף אחד לא יזכה אותך עליו.

ועכשיו דמיינו לעצמכם מצב שהחוב הוא קצת יותר גדול. נאמר.... 35,000$. שלא כל מטייל מסוגל לשלם באופן מיידי (אין חיה כזו פרישה לתשלומים) כשסניף הבנק שלו נמצא במחצית השניה של כדור הארץ. וזה יכול בקלות להגיע לסכומים כאלה, גם במדינות הכי זולות בעולם.
כי אתם תעדיפו ללכת למרפאה פרטית.
כי אתם לא רוצים להיות מאושפזים בבית חולים ציבורי, עם כל "פשוטי העם", שנמצא בד"כ בעיר מרכזית, אשר מערכת הביוב שלה רוחשת חיידקי חולירה. והצוות הרפואי של המקום לא מכיר במושג אינפוזיה, ומשתמש במזרקים רב-פעמיים. [למי שלא הבין - מזרק רב-פעמי, כולל המחט!! עובר חיטוי במים רותחים. לא אוטוקלאב (130 מ"צ), אלא פשוט מים רותחים (99מ"צ).]
אפשר להמשיך ולהפליג בתיאורים מוחשיים למדיי של התרחשויות אפשריות.

אתם עדיין רוצים לבטח ב-כלל ביטוח ? !

מוגש כשירות לציבור המבטחים

boaz avrahami
10-05-14, 07:09
אם למישהו היתה התנסות טובה עם חברת ביטוח שיקום

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

shmil
10-05-14, 08:30
בועז,
הכותרת היא "...לאנשים צעירים"
אם הייתי צעיר הייתי קם עם "הפניקס". לפני חודש שלחתי תביעה בעקבות הניתוח, השבוע קיבלתי את כל הכסף לחבון הבנק, בלי שדיברו מילה.

boaz avrahami
10-05-14, 08:56
תודה שמיל על המידע.
הבאת אותי ישר למטרה.
כל ביטוחי הבריאות שלי בהפניקס ועכשיו אני באמת רגוע יותר!
אני מתקרב כנראה לשלב שהם יצטרכו לבזבז עלי כסף 😆

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

shlomomos1
10-05-14, 09:41
אם למישהו היתה התנסות טובה עם חברת ביטוח שיקום

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

יש לי שתי פוליסות - דרך מקום העבודה- ב"הראל" ופוליסה פרטית נוספת ב"כלל" שתי הפוליסות משלימות זו את זו.

לצערי נאלצתי להשתמש בביטוחים.
הביטוח הפרטי איפשר לי לקבל טיפול טוב יותר - עשה אותי "עשיר".
קיבלתי החזרים על בדיקות, מנתחים פרטיים, אשפוזים, ופיצוי חד פעמי גדול על עצם המחלה - ללא טענות, סחבת או מריחות ותירוצים.
ללא הביטוח הפרטי הייתי צריך להשתמש רק בשירותי קופ"ח הרגילים לחכות בכל התורים ו"להינות" מהתורים של הרפואה בבתי החולים הציבוריים, ולהפסיד זמן יקר. הכסף מהביטוח הפרטי זירז את התהליך (פנייה לשר"פ וכד').
בנוסף, הביטוח הפרטי קונה לי תרופות שלא בסל הבריאות בסכום של כ- 50 אלף ש"ח בחודש. (מכירת הדיפנדר לא היתה מכסה חודש אחד...)
כל זה בלי ציוץ מצד חברות הביטוח ויחס של VIP. צריך לציין שיש לי סוכן ביטוח מצויין אבל היחס החיובי הוא בכל המערכת.

לנושא שהעלה פותח השרשור:
לדעתי, חובה לעשות ביטוח משלים, רפואי וסיעודי. לא דרך סוכן אנונימי בטלפון, אלא פנים מול פנים תוך קבלת הסבר ובירור מה הכיסוי הביטוחי ומשמעותו. אחרת, תקבל שירות איטי וחלקי מהמערכת הציבורית.

ההסתכלות על הכדאיות של ביטוח דרך "כמה עלה לי לשלם פרמיה שלא חוזרת" אינה נכונה. הביטוח צריך לכסות קטסטרופות שאי אפשר להתמודד איתן אחרת.

שתי השאלות צריכה להיות:
- האם אני יכול לשלם את הפרמיה החודשית? אם הביטוח עולה כמו ארוחה במסעדה (300 - 400 ש"ח) אז שווה לשלם.
- האם אתה יכול להתמודד עם הוצאות של מאות או עשרות אלפי שקלים במקרה של ארוע? אם כן (קוראים לך אריסון או תשובה..) אל תעשה ביטוח.

מאחל לכולם בריאות, לשלם פרמיה ולא להשתמש.

שלמה

ניר ל
12-05-14, 12:57
ככלל לא שווה לעשות ביטוח , כל ביטוח . כי חברות הביטוח מתמחרות כל פוליסה ככה שהסטטיסטיקה לצדם . זה בסדר כי רק ככה הן יכולות להתקיים ואם הן טועות (ע״ע נושא הפנסייה) אז הלך גם על המבוטחים ...מי שיכול לספוג את הנזק במקרה של קטסטרופה - שלא יבטח , מי שלא - שיתן לחברות הביטוח להרוויח...

-->