PDA

צפייה בגרסה מלאה : לחצן מצוקה לווייני מבוסס GPS

AvinoamNa
01-05-14, 17:41
שלום !
בעקבות הנטייה שלי לבטיחות יתר ובעיקר בעקבות תאונה קשה שעבר חבר בטיול שטח באיזור ללא קליטה..
אני מחפש לקנות לחצן מצוקה לווייני - כזה שיתן מענה גם למקומות ללא קליטה.
אשמח לשמוע דעות וחוות דעת על מוצר כזה,
תודה מראש

asypeer
01-05-14, 19:57
משהו סטייל Epirb?

Sent from my iPhone using Tapatalk

AvinoamNa
01-05-14, 22:33
כן,
יש המלצות? חוות דעת?

asypeer
01-05-14, 22:42
אם אתה לא רוצה לחכות כמה ימים עד שיחלצו אותך (Epirb רק משדר אות מצוקה ללוויין) אז תלך על טלפון לווייני שתוכל גם להתקשר בזמן אמת. אבל למה לך להיכנס לכזאת השקעה אם אתה מטייל פעם בכמה זמן? זה יקר מאוד וישראל לא כזו גדולה. ברוב המקומות יש כיסוי סלולרי ואם לא מטיילים לבד ומחפשים צרות (או לפחות מצטיידים במכשיר קשר חזק) אני לא רואה הצדקה..יש לאיתוראן משהו כזה אבל צריך לבדוק אם זה יעבוד בלי רשת סלולרית.
https://www.ituran.com/ituranfront/article.aspx?mcatid=59&catid=98&id=10

AvinoamNa
01-05-14, 22:49
לצערי חוויתי מקרוב מקרה בו משדר כזה היה מציל חיים,
וכן , הם טיילו 5 חבר'ה ברכב והיו לבד. אבל בינינו- מי לא חוטא בזה לפעמים.

asypeer
01-05-14, 22:51
חכה לתגובות ממשתמשים מנוסים ממני, מה שרשמתי זה מה שאני מכיר מתחום השיט.

amits
01-05-14, 23:00
אתה מחפש משהו שנקרא PLB - personal locator beacon.
השאלה לאיזה מוקד מועברת קריאת המצוקה.
במדינות שבהן תשתית מתאימה ישנו חמ"ל ייעודי לכך, מניסיון אישי בניו-זילנד, תוך שעתיים אחרי הפעלה של אחד כזה הייתי על מסוק, יש מכשירים שהם בסגנון "נגעת נסעת" אי אפשר לבטל קריאה, ויש כאלו המאפשרים זאת.
ישנם מכשירים שאתה רוכש יחד עם מנוי לחמ"ל בינלאומי המעביר את הדיווח ליחידות חילוץ\משטרה במדינה בה אתה נמצא (בה האות מתקבל)
לא יודע איך הגופים בארץ מגיבים לכזו אינפורמציה.
בקישור הזה (http://www.rei.com/learn/expert-advice/personal-locator-beacons.html) אתה יכול להרחיב קצת את הידע בסיפור, יש אופציות נוספות כמו שמפורט שם
השאלה מה קורה לאחר שלחצת, מי מקבל את ההודעה איך זה עובר עד ליחידת החילוץ ומה זמן התגובה\סוג התגובה.

asypeer
01-05-14, 23:06
אם זה כמו המשואה בכלי שיט, זה מאוד תלוי במעבר של לוויינים מסוג מסוים שמחוברים למערכות האלה. שלא לדבר על כך שזה צריך לעבור בעוד כמה מסגרות בכדי שיוציאו משלחת חילוץ (ואם נלחץ בטעות? למי ישלחו את החשבון?) טלפון לוייני , יקר ככל שיהיה, לפחות נותן לך אפשרות לתאר את המצוקה ולאמת שהיא אמיתית אל גורם שיוכל בטלפון אחד להרים מסוק. במקרים כאלה זמן התגובה הוא קריטי..

amits
01-05-14, 23:17
אם זה כמו המשואה בכלי שיט, זה מאוד תלוי במעבר של לוויינים מסוג מסוים שמחוברים למערכות האלה. שלא לדבר על כך שזה צריך לעבור בעוד כמה מסגרות בכדי שיוציאו משלחת חילוץ (ואם נלחץ בטעות? למי ישלחו את החשבון?) טלפון לוייני , יקר ככל שיהיה, לפחות נותן לך אפשרות לתאר את המצוקה ולאמת שהיא אמיתית אל גורם שיוכל בטלפון אחד להרים מסוק. במקרים כאלה זמן התגובה הוא קריטי..

אכן זה עובד על אותו עיקרון
לגבי נלחץ בטעות, זה תלוי בסוג המכשיר אבל הם בנוים לכך שמטלטלים אותם והם זרוקים בתוך תיק טיול, כך שזה לא קורה.
זה אחד החסרונות של מכשיר One way.
אין ספק שהפיתרון הפשוט ביותר הוא טלפון לוויני,או כל מכשיר המאפשר תקשורת רגילה.

נמרוד
01-05-14, 23:45
לצערי חוויתי מקרוב מקרה בו משדר כזה היה מציל חיים,
וכן , הם טיילו 5 חבר'ה ברכב והיו לבד. אבל בינינו- מי לא חוטא בזה לפעמים.

אתה מדבר על התאונה הנוראית בקיץ 2007, באזור נחל פרס?

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/22294

AvinoamNa
01-05-14, 23:52
חיובי,
חבר קרוב נהרג בתאונה שם, שכב שם פצוע, עד שהצליחו לאתר אותם , הוא כבר לא היה בין החיים, היחיד ששרד היה הנהג...
מהיכרות קרובה עם הסיפור יש הרבה לקחים שצריך להפיק מהטרגדיה הזאת.

tamir128
02-05-14, 01:17
ההתמודדות שלי עם הנושא:
פשוט מקליט את המסלול עם האורוקס, ומעלה אוטומאטית את הנקודות לאחד האתרים שתומכים בכך.
נכון שברגע שנגמרת הקליטה הסלולרית הטלפון מפסיק להעלות נקודות (יעלה אותן אוטומאטית כשהקליטה תתחדש), אבל תמיד אפשר לצפות בזמן אמת היכן אני, או לפחות מה היה המסלול עד שהקליטה הסלולרית הפסיקה (ולשידור מנה קטנה של נתונים, מספיקה קליטה רגעית שבד"כ אפשר לקבל כמעט בכל פיסגה מקומית בארץ).

לא פיתרון מושלם, אבל עובד ובחינם.

מצד שני, אם כולם פצועים קשה והג'יפ מעוך, לך חפש עכשיו את הלחצן מצוקה / טלפון לוויני. עם האורוקס, לפחות יודעים איפה לחפש ובד"כ לקבל מיקום בדיוק של מטרים.

-->