PDA

צפייה בגרסה מלאה : דיון - היילקס נוח

גיא
15-07-05, 02:06
חשבתי על המצאה חדשנית - מערכת מתלים שייצר היילקס נוח.

הרי רוב רובם של ההילקסים בעלי הסרן החי הקידמי משמשים פה באתר לרכב שטח ולא לטנדר אינסטלטורים. ... נכון ?

ולא חייבים יכולת העמסה של חצי טון מאחורה .... נכון ?

ואז אחרי שהייתי בטוח שהמצאתי את יפן מחדש, בא איזה מישהו ואמר לי שיש כבר פרוייקט כזה על האש.

אז האם אפשר לשפוך מעט אור על הנושא, לספר לנו איך / כמה למה ובסופו של דבר במה זה קשור, כמה זה יעלה ומתי יהיה מוכן ?

שהרי טנדר טויוטה היילקס "נוח" זה בדיוק מה שאני צריך על מנת להוציא את העניין מהפריזר פה ....

תודה.

ד ו ר ו ן
15-07-05, 10:27
בהרבה מאד היילקס בשוק האמריקאי (או "מיני" כמו שהם קוראים לו שם) הסידור הנפוץ הוא פחות עלים מאחורה, רכבי הטיולים שלהם באמת רק לטיולים והם יכולים להרשות לעצמם לוותר על עלי העומס ולהתקין פחות עלים=רכב רך בהרבה.

נסעתי במשך כחודש עם עלים שמותאמים להרבה פחות עומס מאחורה וגם מקדימה, גם בכביש וגם בשטח, הרכב נוח מאד,גם בלחץ אויר מלא.
נוח כהגדרה גם בהשוואה לרכבים אחרים עם קפיצי סליל אבל לא מסוגל לשאת משקל כמו שאני צריך מידי פעם, הקפיץ מאחורה לא מסוגל להחזיק משקל שאני לוקח לטיול של כמה ימים ולא משקל חד-פעמי שעולה על הרכב מידי פעם בעבודה והופס.. חזרנו לעלי עומס ולהתנהגות טנדר.
אין מה לעשות, פשרה, אם יבואו ויגלו את אמריקה מחדש יהיה תור בדרך להתקנה..
אם אתה באמת לא צריך את כושר ההעמסה או גרירת עגלה כבדה זה מאד פשוט.

ד ו ר ו ן
15-07-05, 10:57
זה יכול להיות פתרון טוב מבחינתך, פחות עלים לנוחות בכביש ובשטח וקיט כריות אויר לתמיכת משקל כאשר הרכב עמוס, יש אצל ורטהיים-קוני ולפי מה שהם אומרים זה גם חוקי להתקנה בטנדרים ולהבדיל מקפיצי סליל כתוספת בין השילדה והסרן שהערך המוסף שלהן מוטל בספק כאן זה לא פעיל לחלוטין כשזה לא מנופח.
למרות שבקישור זה מוצג לקפיצי סליל זה ישים גם לעלים.
http://www.wertheim.co.il/products_details.asp?category=כריות%20או וירhttp://www.rockcrawler.com/

asafk
16-07-05, 20:43
תיאורטית, היילקס מאוד דומה לג'יפ מבחינת המימדים והמשקל העצמי. אז למה הוא כל כך לא נוח? כי הקפיצים מיועדים למשקל יותר גדול. עד כאן, אני חושב, זה ברור לכולם.
אני עובד (על אש קטנה) על התאמת קפיצים נוחים ובעלי מהלך סביר להיילקס. המטרה היא לעשות מהיילקס ג'יפ, פחות או יותר. שיהיה נוח כמו CJ
ועם מהלכי מתלה דומים לאלו של CJ. זה לא טריוויאלי, כי כל הקיטים הקיימים בשוק מיועדים לעומס, וכאן, אני בהחלט מדבר על זה שלא תוכלו יותר להעמיס מעבר ל5 נוסעים + ציוד לטיול.
כרגע, מצאתי בשוק שני קיטים טובים מאוד- הקיט של "המתלם", והקיט של LOVELLS. שניהים מיועדים לעבודה במצב ריק ובמצב עמוס (עלי OVERLOAD). שני הקיטים נוחים למדי, יחסית להיילקס, לפי עדויות של משתמשי (אולי איציק, שמשתמש בקיט של LOVELLS יוכל להרחיב) אבל הם עדיין קשים, (יחסית לג'יפ) במצב ריק (ויש ביניהם הבדל משמעותי במחיר, אבל זה לא קשור כרגע)
רוב בעלי הטנדרים לא מוכנים לוותר על האפשרות להעמיס 3/4 טון בארגז. זה הופך פיתוח של ערכת קפיצים כזו לבעייתי (ולכן הפיתוח הוא על אש קטנה). למרות זאת, אם יש מישהו שמעוניין, ברצינות, בקיט כזה בזמן הקרוב, מוזמן לפנות אלי בה"פ, ואני אאיץ את התהליך, עם כוונה ברורה לצאת לשוק עם מוצר "כחול לבן", שיתחרה בכבוד בקפיצים מחו"ל.

אסף.

ד ו ר ו ן
16-07-05, 21:48
א. אני חייב לציין שהקיט של המתלם לא נופל מהקיט של אולדמן מבחינת נוחות וכושר העמסה ועולה על הקיט של אולדמן במהלך מתלה האחורי, מאיה אורכה בכמעט 6 ס"מ מהקיט של אולדמן(שמצידו קצר מהמקורי של טויוטה ב3 ס"מ..) מוסיפים לא מעט למהלך ולנוחות עם רכב ריק.

אסף,
מה בדבר שילוב של פחות עלים לנוחות ביום-יום וכריות אויר למצב עמוס?
רכב מדוגם לטיול של 3+ ימים עמוס באוכל,ארגז כלים מצוייד,ארגז חלפים,צמיג ספייר שני,ציוד אישי,מים,דלק(של רכבי הבנזין של החברים..) קרשים לכל ערב ו3~ נוסעים בהיילקס מגיע בקלות למאזן של 600~ ק"ג מעל משקל ריק של הרכב, מה שגורם לו להיות הרבה יותר נוח אבל לא יתאפשר אם יהיו פחות עלים, לא ככה?

מנסעיה בסיקס עם קפיצים נורמליים ההיילקס עם קפיצים נורמליים לא נופל ואולי אף עולה עליו בנוחות נסיעה, בטח ובטח בתנאי נסיעה,אז להגיד שהיעד הוא משהו דומה\זהה לג'יפ זאת לא כזו התקדמות, זה כבר קיים.

דודי
16-07-05, 23:55
לקפיצים של IRONMAN יש תשובה קפיצים מדרגת B שלהם(מכונית בעומס נמוך)+תוספת שנכנסת לפעולה רק בעומסhttp://www.ironmansuspension.com/index.htm

נמרוד
17-07-05, 00:29
אסף, אני רוצה קפיצים רכים כמה שיותר. שיתאימו לרכב לא עמוס. גם בטיולים, ההערכה שלי לגבי ציוד לטיול, גם של שבועיים, לא יותר מ300 ק"ג בארגז.

מה שאני רוצה, זה קפיץ רך מאד, אבל שכשאני כן אעמיס פעם בשנה משקל משמעותי כי אני עוזר לחבר להעביר דירה (כן, בטח... שיחפשו אותי :twisted: ) מצידי שישקע מאד, שהרכב יהיה רך מדי ועם אפס מהלך סגירה - אני לא מתכוון להשתולל או לסוע בשטח עמוס. אבל שלא ישבר ולא יתעייף - קפיץ עם מקדם ביטחון מאד גבוה. זה אפשרי, זה כנראה אומר שימוש בעלים דקים יותר מהמקובל ובמספר גדול יותר.

לגבי ההשוואה בין היילקס סטנדרטי על קפיצים מקוריים לסיקסים השונים שאני מכיר היטב - ההיילקס קשה יותר. אני לא חושב על אף רכב שטח פחות נוח למעט סמוראים.

גיא
17-07-05, 00:41
ההממ ....

אני לא יודע עד כמה הסיקס של נימרוד נוח או לא כי לא הציעו לי סיבוב אף פעם. אבל מצד שני כן ראיתי אותו מרים רגל פה ושם.

קפיצים ארוכים יותר ורכים יותר נישמע טוב.

אני מאמין שגם לי ( כן ! יהיה היילקס מתישהו !! ) לא יהיה צורך בהעמסה רצינית.

יש לך זמן, אסף. עד שאני קונה אותו. :twisted: .. יאללה לעבודה !

אה .. כן .. ושיהיה גם זול :evil: :roll:

תודה.

גיא
17-07-05, 00:42
אה .. וגם כננת מקדימה מחוברת קבוע.

( נימרוד, מתי יהיה אפשר לערוך הודעות ? )

נמרוד
19-07-05, 11:38
אתמול נפגשתי בבור עם ניר ויוני, ועשינו השוואת נוחות בין ההיילקס שלי - 97, קפיצים מקוריים, לבין של יוני, 95 עם קיט קפיצים של המתלם. שני הרכבים עם בולמי ראנצ'ו 9000, שני הרכבים על גלגלים זהים - MT/R 31 על ג'אנטים 15X8. המשקלים דומים - סגירות פח על שניהם, ציוד טיולים/חילוץ/מים רגיל בבאגאזים, אותו סדר גודל (אמנם יש לי הלמניה כבדה של אייל בבאגאז' אבל ארגזי האלומיניום של חיים רכס שמשקלם שלילי מבטלים את המשקל שלה :lol: )

בקיצור, השוואה "הוגנת" עד כמה שניתן, כשההבדל הוא הקפיצים. את עניין לחץ האויר לא השווינו, כי אנחנו עצלנים, יוני אומר שהוא נוסע עם 35 PSI, אני נוסע עם משהו כמו 26-28.

מה שעשיתי זה רונדלים הלוך חזור סביב הבור, במהירויות משתנות, כשאני משתדל לחזור על אותם המסלולים באותם מהירויות פחות או יותר, כל רכב סיבוב של דקה ועוברים לרכב השני, שוב ושוב.

הרכב של יוני עם קפיצי המתלם יותר נוח משלי עם הקפיצים המקוריים. זה ברור ומורגש. זה לא הבדל של שמיים וארץ, ומישהו שמגיע מדיסקברי מבחינתו שניהם לא נוחים נקודה, אבל השוואה של אחד על אחד ההבדל מורגש. בעיקר החלק האחורי שפחות קופץ.

הטנדר על קפיצי המתלם גבוה מהמקורי שלי בכ5 ס"מ בכל פינה, מדוד (פלוס מינוס ס"מ נגיד).

לחץ האויר היה לרעתו של יוני, ועם לחץ אויר שווה ההבדל היה גדול יותר.

מתלם
19-07-05, 11:53
נמרוד שלום
הקפיצים שיוני נוסע עליהם שופרו על ידינו באופן מינורי בלבד!
בסט הכולל שאנו מייצרים ההבדל גדול באופן משמעותי.

איתי סולל
מתלם יצרני קפיצים (1928)

חגי
19-07-05, 15:28
לחץ האויר היה לרעתו של יוני, ועם לחץ אויר שווה ההבדל היה גדול יותר.

אני רק יכול לחזק את דבריך בנושא לחץ האויר, בהיילקס זה ממש קריטי !!

tooshey
20-07-05, 01:21
שלום לכולם
בהיילקס החביב עלי במיוחד מתוך שלושה שהיו לי בתקופות שונות,הגעתי לסידור הבא שהייתי מרוצה ממנו מאד.
מאחורה-קפיצי רנצ'ו "2.5 להיילקס (3 או 4 עלים בלבד-רכים מידי ושוקעים מהר)+עלה נוסף(מס 3) של היילקס+שני עלי עומס מקוריים של היילקס+קלין של "1 להגבהה נוספת ולתיקון זווית הפיניון.נדנדות של סופה וכל הקפיץ מעורגל בהתאם.
כמו כן U בולט ארוך במקום המקורי.(זהה לקדמי ימני).
הייתי צריך לסובב מעט את הפלטה התחתונה על הסרן כדי לאפשר מהלך סגירה לבולם ארוך מבלי להנמיך את כריות הגומי.
מקדימה-קפיצי רנצ'ו "2.5 לג'יפ רנגלר(קרדיט לאבי XT)+פלטה 1 ס"מ בשמאלי כדי להשוות גובה+נדנדות מקוריות .
כמובן שכל הנלווה-הנמכת דראג-לינק,ניתוק למוט מייצב,הסטת נקודת קיבוע צינורות בלם,שינוי בקרת שסתום עומס מאחור וכ'ו.
4 בולמים רנצ'ו 9000 נשלטים מהקבינה.
סה"כ כ -"4 הגבהה.
צמיגים 31 על ג'נטים "7. 26 PSI בכביש כאשר ריק,12-15 בשטח.כאשר עמוס מעלה בהתאם
הרכב היה מאד נח לי- "קשה הדוק" להבדיל מ"קשה היילקס מקורי",מגהץ שבילים במהירות גבוהה וגמיש בעבירות,ללא וויתור על יכולת העמסה או גרירה.
בכביש היה יציב ולא סבל מ "מחלת ים"
אם אי פעם אבנה עוד היילקס בארץ אני חושב בכיוון של קפיצים פרבוליים (לפי מה שכותבים זה רמה אחת מעל לכל קפיץ עלה אחר,והמחיר דומה לאחרים,אז למה לא בעצם?)
ולסיום-לעניות דעתי,כל עוד הקפיץ נותן מהלך סביר לשני הכיוונים,את התפקיד העיקרי בתחושת ה"נוחות" משחק הבולם,וככל שיהיה יותר איכותי(דהיינו-יקר) כן ייטב.
לילה טוב
טושי

asafk
20-07-05, 01:59
אם אי פעם אבנה עוד היילקס בארץ אני חושב בכיוון של קפיצים פרבוליים (לפי מה שכותבים זה רמה אחת מעל לכל קפיץ עלה אחר,והמחיר דומה לאחרים,אז למה לא בעצם?)
י

אכן רמה אחרת.
אבל גם המחירים- רמה אחרת.

אסף.

גיא
20-07-05, 03:06
בדיוק לפני כמה ימים אמר לי נקסוס המלך שהבולם משחק תפקיד יותר קטן מהתפקיד של הקפיץ בעייסק.

אני גם חשבתי לתומי שקפיץ יחסית רך עם בולם יחסית קשה יתנו תוצאה נוחה יותר.

( ותכל'ס ..קיבלתי פתאום סמוראי לתקופה - מה אגיד ומה אומר ? ... עכשיו ניזכרתי למה מכרתי ולמה אני לא מעוניין לקנות שוב .. )

יוני5
20-07-05, 09:30
אסף,

אני לא חושב שאתה צודק לגבי המחירים. הקיטים האוסטרלים להיילקס שאני ראיתי לא התאפיינו בהבדלי מחירים גבוהים כל כך בין הפרבולים לקונבנציונלים.
אם אני זוכר נכון, סט פרבולים עלה בסביבות 1600$ אוסטרלי ורגיל 1400. הסט כלל קפיצים, בולמים, בושינגים ושאקלים (ולעיתים U bolts).

ההבדל כן התמצה במבחר ההגבהות: הפרבולים מוצעים עם הגבהה של 2" או ללא ציון הגבהה (אני מניח שמדובר בגובה סטנדרטי) ואילו את הרגילים אפשר לקבל במבחר הגבהות: עד 3.5" וכן ברמות קושי שונות: Light, medium and heavy duty.

1600 אוסטרלי = 1200 US
1400 " = 1050 US

אבל אני לא מכיר את היצרנים האוסטרלים ואת איכותם. אני יודע שיש שם יצרנים מעולים אך אני מניח שיש גם כמה שלא שווים את הכסף. כך שאני יוצא מתוך נקודת הנחה שהקיטים שווים באיכותם (פרבולים ורגילים). התמונה יכולה להשתנות אם יתברר שיצרני הפרבולים הם דרעק'ס והקיטים הרגילים המוצעים עם פאר היצירה. שוב, אין לי מושג אז אני יוצא מתוך נקודת הנחה ששניהם מאותה איכות.

יוני5

חגי
20-07-05, 09:45
סט קפיצים פרבוליים באירופה עולים כ- 6000 ש"ח לסט (4 קפיצים).
וזאת לאחר התכתבות מרובה במייל עם מס' יצרני פרבוליים אירופיים.

ציטוט:
"Hello Hagai,
Thank you for your e-mail. Does your HiLux have leaf springs front and rear? If so, I can offer you our parabolic suspension kit.
The lift is 50 mm.

The front springs are Eur 147,50 each, the rear springs are Eur 155,00 each.
KONI shock absorbers are Eur 92,00 each.
Special PU bushes are included with the springs.
"

ד ו ר ו ן
21-07-05, 14:14
בקיצור, השוואה "הוגנת" עד כמה שניתן, כשההבדל הוא הקפיצים. את עניין לחץ האויר לא השווינו, כי אנחנו עצלנים, יוני אומר שהוא נוסע עם 35 PSI, אני נוסע עם משהו כמו 26-28.
שניכם עם צמיגי 31 נכון?
אצלי הבחנתי שנסיעה עם לחץ אויר מעל 28~ בצמיגים האחוריים ללא משקל גום לכך שלא כל הסולייה נוגעת בכביש,יש שלויים ברורים בהירים שמראים את התופעה המוכרת של מגע במרכז הסוליה מה שמוביל לבלאי של מרכז הצמיג ובצמיגי MT גורם לקוביות בכתפיים להיות גבוהות יותר ולתופעת המורגשת של רעד-מרגישים כל קוביה בנפרד על הכביש+רעש חזק.

הרכב של כבד באופן קבוע ב200ק"ג מעבר למשקל המקורי ככה שגם לכם הלחץ אויר אמור להתאים.

35 זה לחץ שמתאים לצמיג 205/16 המקורי, כשעולים במידה ובנפח אפשר להוריד לא מעט אויר,מה ההגיון של נסיעה בלחץ כזה גבוה שלא תורם לא לנוחות ולא לחיים של הצמיגים?

נמרוד
21-07-05, 14:32
דורון, מי שנוסע עם לחץ 35 זה לא אני, זה יוני :wink:
אתה בטח לא מכיר את הסיפור - לפני שנים יוני5 והחבר הגיון איחלו אחד לשני בהצלחה ונפרדו.

יוני5
21-07-05, 17:02
למה לחץ אויר גבוה?
האוטו סוחב יותר טוב.

יוני5

eran4x4
24-08-05, 23:07
אצלי היו כפיצי רנצ'ו מאחור - נוחים, עיפים, לא בנוים לעומס וכאשר הם נשברו (המאיה), הוחלפו למקורי, כמעט חדש ששכבו אצל מישהוא בצד ועברו ערגול וטיפול אצל גילי (קפיצי הרטוב), שהוריד את העמידות לעומס והגדיל את הנוחות במחיר שווה לכל נפש - מאז (מעל שנה) הרכב נוח וללא איבוד גובה - הנדנדות האחוריות אצלי ארוכות מהמקוריות.

נמרוד אתה מוזמן לנסיעת מבחן בהזדמנות.

גיא
28-08-05, 16:28
אתה יכול לתת דוגמה למחיר שווה לכל נפש ?

ובאותה נשימה, אם מישהו מעוניין לתרום ( או במחיר הקרן ) זוג קפיצים מקוריים קדמיים אני מאוד אודה לו.

יוני5
28-08-05, 17:25
גיא,

יש את זה:
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=9843
קיט של המתלם ב 5K

אתה יכול גם (ומומלץ לדעתי), ללכת למתלם, או לגילי מקפיצי הרטוב, או למישהו מומלץ בצפון (אני לא מכיר) ולשאול מה אפשר לעשות עם מה שיש לך היום על האוטו. אולי להחליף מאיה?

אתה יכול להזמין מחו"ל - אולי תהיה הראשון שמנסה פרבולים על ההיילקס?

אבל לא הייתי הולך על מקורי ישן, הוא כנראה כבר עייף מאוד.

מה רע בשלך (שאתה חושב שבג'אנקיה של מישהו יהיה יותר טוב? )

יוני5

גיא
28-08-05, 17:45
הסט האחורי מצויין

לא בועט ולא נוגח

אבל הקידמיים בקשת הפוכה ומאוד רכים וקרובים לבמפ-סטופ הקטן. כל שיבוש הכי קטן בכביש ( שלא נדבר על שטח ) בועט בשלדה.

אין כסף לקיט חדש עכשיו אז אני מקווה לדחות מעט את הקץ.

eran4x4
28-08-05, 18:33
אמ אני זוכר נכון 150 ש"ח לקפיץ עבור פרוק ערגול והרכבה, לזה יש להוסיף את עלות הבושינגים לפי הצורך - ומן הסתם יהיה צורך.

נמרוד
31-10-05, 15:27
הדיון הזה חוזר להיות רלוונטי מבחינתי.

יש החלטה, יש תקציב, יש את כל האישורים - סט מתלים חדש להיילקס. אני מחפש את מה שכולם כאן מחפשים -

1. נוחות נסיעה בעדיפות עליונה.
2. גובה קצת יותר ממקורי, בוא נגיד שהגבהה של 2-3 אינץ' זה בסדר גמור.
3. קיט מושלם כמה שיש: כל הגומיות חדשות, כל מה שנדרש מבחינת קלינים, יובולטים חדשים, שאקלים מתאימים, זרוע מומנט באורך הנכון, דראגלינק מונמך.

למי יש היילקס נוח? אני רוצה סיבוב התרשמות.

(תתעלמו מהערות של בעלי לנדרוברים).

חגי
31-10-05, 17:16
היילקס נוח יש לטל (UNI) אם אתה בקשר איתו.

סט של ראנצ'ו .

חגי.

שחר 9
01-11-05, 00:20
נמרוד אתה מוזמן לנסיעה ,
ההיילקס ה"חדש" נוח מאד ויש לי למה להשוות 2 היילקסים לפניו.

בולמי ראנצ'ו עם כיוונון , במקרה שלי מהרכב.
קפיצים לדברי המוכר גם של ראנצ'ו. לא בדקתי .
כסאות דגם טופ , גם מוסיפים משהו לחוליות התחתונות.

האוטו באמת נוח , הרבה יותר מכל מה שהכרתי עד היום.

שחר

eran4x4
01-11-05, 07:14
שחר - כמה זמן הרנצ'ו על הרכב?
מהניסיון שלי ולפי איש קפיצים עם הרבה ניסיון העמידות של רנצ'ו לא משהו - רגישים לשבירות ולא בנוים לעומס. אצלי האחורים הוחלפו לסטנדרטים "חדשים" מטופלים (וגם בהם הצלחתי לשבור עלים... אחרי שנה וחצי על הרכב).
נמרוד - דורון לא אונליין השבוע - שווה לבדוק את הסטאפ שלו
אצלי יש כיום משמש מושלם הרכב יחסית נוח אבל זה לא משהו "להעתיק ממנו"....
כסאות top \ הילקס מסוף 97 בהחלט מוסיף אבל זה לא ממש חלק ממערכת הקפיצים

נמרוד
01-11-05, 10:34
דודי כתב בטעות בהודעה נפרדת ואני מצטט כאן:

אם אתה מתחת לגובה 1.70 כיסא אספיר יפתור לך את בעית הנוחות משומש בסביבות2K

לקצר את עצמי ב15 ס"מ זה עוד סביר, הבעייה שגם אשתי נוהגת באוטו ולקצר אותה כבר לא יעבור בשקט :lol:

נראה לי שצריך לארגן מבחן מתלים זריז לטויוטות, משהו שדיברנו עליו מזמן ... תתחילו להציע מקום וזמן. צריך שביל משובש כלשהו שאפשר לגהץ הלוך חזור בשביל ההשוואה, לא צריך שטח ממש.

איציק - 4X6ZH
01-11-05, 11:06
הרכב שלי עומד לרשותך בתל אביב .
בולמים קוני
קפיצים קידמי TAF DOOG .
קפיצים אחורי BELTON ( היבואן קוני ) .
רכב הוגבה כ 4 ס"מ =+-
נדנדות מתגרזות מאחור .
צמיגים 31 של קומו
לדעתי טוב \ מניח את הדעת . אין כל תלונות מצד האישה ואישתי נוסעת ביום יום ב VOLVO .
למה יש לי קפיצים שונים מלפנים ומאחור .
רציתי לעשות נסיון ולהחליף רק את הקידמיים בשלב ראשון . מה שלא הצליח !!
ואז כבר התקנתי מאחור סוג אחר .
בסה"כ אני לא מרגיש בבעיה כל שהיא בגלל שיש לי קפיצים שונים .
כדאי לדעת שאצל חלק מהיצרנים יש הבדל בין קפיצי שמאל לימין . ובהתאם לצד הנהג .
מה שעשוי לגרום להבדל של כ 1 ס"מ בגובה הרכב לאחר החלפת הקפיצים .
קפיץ אוסטרלי המיועד להגה ימני מורכב בארץ על רכב עם הגה שמאלי .
איציק

שחר 9
01-11-05, 20:52
שחר - כמה זמן הרנצ'ו על הרכב?
מהניסיון שלי ולפי איש קפיצים עם הרבה ניסיון העמידות של רנצ'ו לא משהו - רגישים לשבירות ולא בנוים לעומס. אצלי האחורים הוחלפו לסטנדרטים "חדשים" מטופלים (וגם בהם הצלחתי לשבור עלים... אחרי שנה וחצי על הרכב).

אין לי מושג כמה זמן הם על הרכב אבל לא יותר משנתיים , וכמו שכתבתי אני לא אימתתי שזה ראנצו בכלל .

בכל מקרה היו לי שני היילקסים קודמים וזה השלישי כך שיש לי למה להשוות .

נמרוד, הרכב לרשותך במידה ותרצה לערוך מבחן מתלים.

דודי
01-11-05, 22:56
לידיעת מי שמרכיב קפיצים ששונים (IRONMAN ודומיו)מקדימה .מה שנקרא D\S צד נהג בעברית .מתייחס לצד שבו נמצא טנק הדלק,בטריה טרנספר .כשקניתי את הרכב נכנסתי לאתר שלהם, היה כתוב לפצות על משקל הנהג (מה שנכון במקרה שלהם)אז הלכתי והחלפתי את צדדי הקפיצים .אחרי כמה זמן הרכב קיבל נטייה קלה, שלחתי להם מייל והם ענו לי שזה מתייחס לחלקים ברכב ,שלא כמו שנאמר באתר. אז החלפתי חזרה . ראו הוזהרתם

חנן-ג'יפולוג
01-11-05, 23:02
דודי פתח בטעות שרשור חדש שבו הוא מזמין אותך לנסות את הרכב שלו, בחיפה.

דודי
01-11-05, 23:24
סליחה

דודי
01-11-05, 23:25
המשקפיים נאבדו

גיא
02-11-05, 08:32
יש לכם את שלי גם אם אתם מעוניינים.

ד ו ר ו ן
05-11-05, 01:42
חזרתי..

נמרוד,
אתה מוזמן לנסות את הסידור אצלי ( המתלם קדימה+אחורה,בולמי טאפדוג HD מקדימה וטאפדוג גז שחורים (?) מאחור).
בהתאם למאפייני השימוש שלי,הרבה משקל בטיולים,הכינו את הקפיץ האחורי במתלם עם עלה עומס נוסף (7 עלים מאחור בהשוואה ל 6 בסידור המקורי או באולדמן) ולמרות זאת לדעתי הרכב בהחלט נוח ביחס להיילקסים אחרים. בנסיעה בשטח הרכבה מגהץ בצורה שהפתיע אותי ביחס לאולדמן, מקומות שפיספסתי בנסיעה מהירה וכבר התכוננתי למכה של גמר מהלך מתלה עברו בשקט מופתי בלי ציוץ ובלי דרמה,מהלך המתלה האחורי טוב יותר מזה שהיה עם האולדמן כשלדעתי הנוחות ומהלך המתלה מגיעים משילוב של קפיץ אחורי עם מאיה ארוכה יותר מהמקורית\מזו של האולדמן.

החלק הקידמי מעט קשה יותר מהאולדמן,אולי תוצ' של בולם קשה יותר,לא במידה שגורמת להבדל מהותי בכביש אבל עובדת מצויין בשטח.

עכשיו אני קרוב יותר למרכז כך שיש יותר אפשרויות למפגש התרשמות.

נמרוד
07-11-05, 21:36
עשיתי סיבוב על עוד היילקס שעבר לא מזמן עבודה אצל המתלם (כמו של יוני) - לא קיט חדש אלא פירוק, ערגול, דירוג של העלים הקדמיים, תוספת של עלים כאלו ואחרים, ובנוסף כל הבושינגים, יובולטים חדשים, בולמים פשוטים, ועוד קטנות. בקיצור רמונט כללי אבל מתבסס על הקפיצים הישנים.

האוטו יותר נוח משלי בצורה ברורה, וגם הבנתי לפחות אחת מהסיבות - האותו שלי יושב מאחורה על עלי העומס! איך לא שמתי לב עד עכשיו??? (אייקון של טמבל).

-->