PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה בקשר למפלג של סופה

moriseven
15-07-05, 14:51
אז ככה כמו שכבר הבנתם יש לי מנוע של סופה מוזן קרבורטור בג'יפ CJ7 ואחרי שהייתי אצל מכון גירים ובדקו לי את הגיר הגענו למסקנה שהגיר בסדר גמור אבל צריך לכוון הצתה (במאמץ של הגיר שומעים צלצולים),אז בררתי במוסך שבו הרכיבו את המנוע של הסופה ועשו את כל הקומבינה(לא נעשה בתקופתי אבל הג'יפ היה של חבר).
שם אמרו לא לגעת בכוון הצתה כי המפלג (מפלג של המנוע הקודם כלומר של סיקס) יושב בדיוק במקום שאם אני אשחק איתו הג'יפ לא יניע לי(שוב חסרונות הקומבינה :evil: ).
עכשיו השאלה שלי היא האם השאירו את המפלג של הסיקס מטעמי קמצנות או שמפלג של סופה לא היה מתאים מהבחינה של המודול הצתה, והאם מפלג של סופה חייב את המחשב כדי לשלוח את הניצוץ לפלגים?(ככה הבנתי מהספר סופה של הצבא)

בקיצור האם יש לי אפשרות לשים מפלג של סופה שיעבוד על המודול הצתה המקורי של הג'יפ (לא רוצה להתעסק בנתיים עם החשמל שגם ככה מבולגן) ללא צורך במחשב?(מעדיף להשאר עם הפשטות של קרבורטור)

אם אי אפשר אז בגלל שיש לי מנוע של סופה יהיה לי יותר קל להפוך אותו למוזרק ואם זה הפתרון היחיד אז מה החלקים שאני צריך להשיג?

נ.ב. אם צריך תמונות של מה שהולך לי כרגע מתחת למכסה מנוע תגידו ואני הוסיף

תודה מראש,(ומצטער על ההפגזה בשאלות פשוט נמאס לי מכל הבלגן שמתחולל לי מתחת למנוע)

מוריס

חימושניק
15-07-05, 15:21
הכל נכון - בלי מחשב אין אפשרות למפלג של הסופה לעבוד.

moriseven
19-07-05, 23:38
אחרי שראיתי את התמונות של רמי(gmb) בקשר לנזילות, זה נראה שהמפלג שם מחובר בסך הכל בשלושה חוטים, אם כן אז גם אצלי יש שלושה חוטים שמתחברים למפלג.
השאלה היא מהם שלושת החוטים האלה ולמה הם משמשים?אולי למודול הצתה?
האם בסופה הם קשורים למחשב או למודול הצתה?והאם ב CJ הם מחוברים למודול הצתה?

השאלה שאני שואל את זה כי זה נראה שמפלג של סופה אולי כן יכול להתחבר אצלי? :?

מה שאני משער מסתם חשיבה שנראית לי הגיונית זה שבסופה אולי המפלג מחובר למחשב רק בקטע של התיאום בין זמן הניצוץ מהמפלג לבין ההזרקה? צודק או סתם השערה?
אם זה באמת כמו שאני משער אז זה אומר שאני יכול לחבר מפלג של סופה וכל מה שצריך זה לחבר אותו למודול של ה CJ לא?הרי זה אותו סדר הצתה לא?מה זה חשוב המחשב?

בקיצור סתם תהיות שאשמך לקבל אליהם תשובה אם אפשר :wink:

תודה מראש,

מוריס

coas
19-07-05, 23:57
http://www.jeepsunlimited.com/forums/images/smilies/worthless.gif

חימושניק
19-07-05, 23:59
בסופה החוטים מחברים בין חיישן SYNC למחשב (לחיישן אין קשר ישיר למערכת ההצתה והוא בשימוש רק בזמן ההתנעה) לבין המחשב (לפינים מס' 4, 7, ו-44 במחשב אם זה מעניין מישהו)

במפלג של הסיקס לעומת זאת, החוטים מחברים בין הפיק-אפ (הרכיב ש"מרגיש" מתי צריך לבוא ניצוץ) לבין המודול.

בנוסף, במפלג קיימים שני מנגנוני קידום הצתה שאינם קיימים במפלג של הסופה כי אין בהם צורך (להזכירך: הצתה מנוהלת מחשב). מדובר בקידום ע"י משקולות ובקידום ע"י ואקום.

לסיכום: מפלג של סופה ומפלג של CJ אינם ניתנים להחלפה ביניהם. נקודה. סוף.

moriseven
20-07-05, 00:15
חימושניק, אתה תדבר אליי יפה! :(
טוב, אשר אני מחר אוריד תמונות, כל השאלות האלה באות רק בגלל שזה שהרכיב את המנוע אמר לי שאי אפשר לעשות כיוון הצתה בגלל שבמיקום הנוכחי שהמפלג יושב הוא אידיאלי וכל תזוזה אחרת הרכב לא יניע ,לא היה לו זמן להסביר לי מדוע.

אחרי שאני אוריד תמונות תצפו לצרור שאלות שיבוא :twisted:

תודה,

מוריס

coas
20-07-05, 00:55
מוריס, המנוע שאצלך הוא לא ה4.0L היחיד שעובד עם קרבורטור ומפלג של CJ. ראיתי שניים כאלה ולא שמעתי על כיוון הצתה של שתי אפשרויות- עובד או לא עובד.
אם זה המצב תחליף מפלג או תחליף מכונאי. האופציה המומלצת היא להתחיל לשחק עם ההצתה לבד, תלמד איך וכמה לכוון ואז לא תהיה תלוי בתשובות מעורפלות (understatement) של מכונאי זה או אחר.

בחיאת, זה מנוע, לא פורצלן!

asafk
20-07-05, 01:31
שאי אפשר לעשות כיוון הצתה בגלל שבמיקום הנוכחי שהמפלג יושב הוא אידיאלי וכל תזוזה אחרת הרכב לא יניע

אין כזה דבר.
חייבת להיות אפשרות לכיוון הצתה.אקדח תיזמון עשוי להיות חסר תועלת במקרה כזה (קומבינה, כבר אמרנו? ), אבל יש שיטות אחרות לכיוון הצתה- החל בשמיעה מוזיקלית, דרך שעון וואקום וכלה בסקופ.

אסף.

moriseven
20-07-05, 07:31
תודה אשר ואסף, קודם כל אני מעדיף להוריד את התמונות לאתר ואז נבין יחד מה הולך שם.
חוץ מזה שאני צריך הכוון איפה נמצא הבורג שאני פותח ויכול להזיז את המפלג.

תמונות בהמשך היום :wink:

תודה מראש,

מוריס

asafk
21-07-05, 22:46
הבורג שאתה מחפש בד"כ יהיה בבסיס המפלג- איפה שהציר נכנס לתוך המנוע (פחות או יותר, ותלוי בגודל הקומבינה)

אסף.

moriseven
21-07-05, 22:57
תודה אסף אני אסתכל מחר, אבל בנתיים אני לא ישחק עם זה, קודם אני אשב עם המוסכניק שהרכיב את המנוע(לא נעשה בתקופתי) ואשאל כל מה שאני יכול כדי להבין את גודל הקומבינה.

moriseven
04-08-05, 19:11
סוף סוף היה לי זמן לצלם אז הנה תמונה של המפלג שלי שכנראה למיטב הבנתי הוא המפלג המקורי כמו של סיקס

http://img45.imageshack.us/img45/5886/picture0020jn.th.jpg (http://img45.imageshack.us/my.php?image=picture0020jn.jpg)

עדיין לא שאלתי את המסוכניק למה הוא התכוון שאי אפשר לכוון הצתה אז בנתיים אני שואל אתכם המומחים נאם נראה לכם הגיוני הדבר או שזה בסדר ואני יכול להתחיל להתעסק?
דבר נוסף, איפה הבורג הזה שפותחים כדי לשחק עם המפלג ולכוון את ההצתה ?(יש בורג שנראה שהוא תופס את המפלג שלא ייצא למעלה האם זה הבורג?

תודה מראש,

מוריס

חנן-ג'יפולוג
04-08-05, 19:37
לא נראה הגיוני שאי אפשר לשחק.

הבורג הוא בצוואר המפלג, מוברג לבלוק ותופס עם פחית את המפלג. נראה לי שאתה מתכוון לאותו אחד.

moriseven
04-08-05, 19:39
תודה חנן, וכן אני אנחנו מדברים על אותו אחד.
טוב מחר נתחיל להתעסק.

asafk
04-08-05, 22:49
תפתח את הבורג המדובר (זה שתופס את המפלג לתוך המנוע), ותתחיל בעדינות לסובב אותו לכיוון קידום הצתה, עד שאתה שומע שהמנוע עובד ממש לא עגול. עכשיו תתחיל לסובב אותו בעדינות לכיוון איחור הצתה, שוב- עד שאתה שומע שהמנוע עובד לא עגול.
זה תחום המשחק שלך. איך מכוונים את הנקודה המדוייקת? זה בהמשך. בינתיים, אני ממליץ לך לפתח את השמיעה המוזיקלית שלך, ולכוון לפי האוזן- קדם את ההצתה הכי הרבה שאפשר, ואז תאחר אותה חזרה מעט, עד שהמנוע עובד עגול ויפה- כלומר- הצתה הכי מוקדמת שאפשר, עם עבודה עגולה של המנוע (זה לא כיוון חסכוני או אופטימלי, אבל זה הכיוון שהכי קל לעשות לפי האוזן). אם המנוע יצלצל לאחר הכיוון הזה- תאחר קצת.
איך יודעים מה כיוון הקידום ומה כיוון האיחור? אתה רואה דיאפרגמת ואקום על המפלג? היא מקדמת את ההצתה כשיש בה ואקום. אם תפתח את המכסה, תראה לאיזה כיוון היא מסובבת את הפלטה שבבסיס המפלג, מול קפיצים שמחזירים אותה למצב התחלתי. זה כיוון הקידום.

אסף.

AvigdorAharon
04-08-05, 23:37
נקודה נוספת:
כל מה שתאר אסף, תבצע כשהרכב בטמפרטורת עבודה! חשוב מאוד!

אביגדור

atlas
05-08-05, 19:38
דיסטריביוטור של וואנדורה איך שמים תמונה אני אראה לך[/url]

-->