PDA

צפייה בגרסה מלאה : טיוטה היילקס 99 - החלפת כיסאות (סובארו B4)

papali
08-05-14, 10:45
שלום לכולם.
לאחר שרכשתי את הטיוטה היילקס שלי (מודל 99 יד חמישית עם 532000 ק''מ), נוכחתי לדעת שהכיסאות לא הכי נוחים בעולם(קצת קרועים) ואולי אחרי 15 שנה שהאוטו על הכביש הגיע הזמן להחליף אותם, חשוב לציין שחלק גדול מההשראה התקבלה מעופר (פורום טיוטה) לאחר שסיפר לכולם על ההחלפה שעשה לכיסאות של הטיוטה שלו.
בשורות אלו אפרט את התהליך כולו ואנסה לגבות את הכול בתמונות שצילמתי במהלך העבודה:

2 כיסאות של סובארו בי 4 נרכשו בפירוקיה בטירה, הפירוקיה היא לא מאלו על הכביש אלא אחת בתוך הכפר, משמשת כמחסן חלפים לאחת הפירוקיות הגדולות בעיר, בעיקרון אם נכנסים מכיוון כוכב יאיר בכיכר הראשונה לוקחים שמאלה עד סוף הכביש והכניסה היא מצד ימין (שהכביש נגמר והשביל עפר מתחיל).
87009

2 הכיסאות של הסובארו נרכשו ב 350 ש''ח, הסובארו עצמה מודל 2010 אחרי תאונה,המחיר נסגר לאחר משא ומתן קצר ולאחר שבעל הפירוקיה ביקש 450 ש''ח על 2 הכיסאות, יש כאלו שיגידו שהוא היה לוקח גם 300, אבל אני לא מאלה שיתחילו לריב על 50 שקל..

בכל מקרה, שהגעתי הביתה הדבר הראשון שעשיתי היה פירוק הכיסאות הישנים, הוצאת השטיח, שטיפה מסיבית עם גרניק(קארצר) וייבוש למשך הלילה, בבוקר קניתי פלציב 5 מ''מ שמשמש בעיקר אנשי מזגנים למניעת רעשים בבתים וחדרי מכונות, סה''כ פלציב לכל הרצפה - 6 מטר על 50 ס''מ בעלות של 42 שקל למטר סה''כ כולל מע''מ 243 שקל, אחרי שניקיתי עם שואב אבק ומטלית לחה את הרצפה וחיכיתי שיתייבש ציפיתי את הרצפה עם החומר ולהפתעתי היישום שלו היה יחסית נוח והעבודה לא לקחה יותר מחצי שעה 40 דקות לכל היותר.870148701087011

השטיח חזר למקום והכיסאות נלקחו למחסן לפירוק, המטרה בפירוק הייתה לנסות ולשמור כמה שיותר על מבנה וצורת הכיסאות הישנים במקרה ומשהו לא יסתדר, קודם כל נקדחו כל ה"שטנצים" המקוריים של הכסא במטרה להפריד את האוזניים מהמסילות בלי לעשות נזק בלתי הפיך לכיסאות ( לדוגמא- חיתוך אגרסיבי בדיסק), לאחר הסרת ה"שטנצים" פירוק האוזניים היה יחסית קל, קצת משיכות קצת דפיקות עם איזמל קטן וחד והאוזן חופשית, פירוק האוזנים בכיסאות החדשים נעשה באותה דרך אולי אפילו יותר קל
87012

עם פירוק האוזנים, חזרתי לאוטו והרכבתי אותם במקומם, לקחתי ברזל שטוח 5\40 מ''מ בעלות של 30 שקל ל 3 מטר, מדדתי את המרחקים בין האוזניים וסימנתי את החורים הקיימים באוזניים לברזל וחתכתי את הברזל לפי המידה המדויקת,87013
להלן פירוט הגדלים:
כסא נהג: מסילה צד דלת – 38 ס''מ , מסילה צד פנימי – 40 ס''מ.
כסא נוסע: מסילה צד דלת – 44 ס''מ , מסילה צד פנימי 42 ס''מ.

לאחר חיתוך הברזל וקדיחת החורים, הורכבו המסילות של הכיסאות החדשים על מסילת הברזל החדשה לציין – החורים המקוריים במסילות הכסאות החדשים התאימה כך שהכול מתחבר לאותו בורג – מסילת כסא+מסילת ברזל + אוזן כסא מקורי
8701587016 87017

עם השלמת ההתאמה ולאחר נסיעת מבחן קצרה, רותכו כל החלקים למקשה אחת, רותכו הברגים,האוזניים, מסילת הברזל ומסילת הכסא החדש והוחלפו מנגנוני החגורה בכסא לאלו המקוריים.
8701887019

בינתיים ומהתרשמות ראשונית של כמה ימים, ההבדל בנוחות וברעש הוא שמיים וארץ, יחסית לעבודה ,הכסף והזמן שהושקעו במיני פרוייקט הזה, זה בהחלט שווה את ההשקעה.[87020

פירוט העלויות שעות העבודה והכלים הנדרשים:
עלויות:
2 כיסאות סובארו 350 ש''ח.
יריעת פלציב לשיפור האקוסיטה – 243 ש''ח.
ברזל שטוח 5\40 מ''מ באורך 3 מטר – 30 ש''ח.
סה''כ: 623 ש''ח
שעות עבודה:
12 שעות עבודה (לאדם יחיד ללא עזרה כולל נסיעה מירושלים וחזרה).
כלי עבודה נדרשים:
"ערכת בוקסות"
מקדחה חזקה עם מקדחי פלדה\ברזל בגדלים שונים.
מסור דיסק קטן עם דיסק לחיתוך ודיסק להשחזה.
פטיש ואיזמל קטן וחד.
מטר ומרקר.
ומוזיקה טובה.

שוב תודה לעופר של ההשראה.
ליאור.

גלעד .ג.
08-05-14, 13:27
יפה מאוד! השיפורים הקטנים שעושים שינויים גדולים בחיי היומיום...

baga
08-05-14, 20:20
יפה .

Sent from my iPhone using Tapatalk

thebips
10-05-14, 13:58
ממש יפה, חבל שאני לא חשבתי אל כול התוספות

עופר

תמיר שמעון
06-08-15, 13:03
כל הכבוד , תותח אתה , אני כנראה הולך להעתיק את העבודה שלך להיילקס שלי .

-->