PDA

צפייה בגרסה מלאה : שלום לכולם ! התייעצות לפני קניית ג'יפ ראשון

david_12
08-05-14, 19:30
שלום לכולם !
אני פחות או יותר דיי סגור על הג'יפ שאני מעוניין לרכוש מדובר על הג'ימני משנתון 2006 ומעלה .
אך השאלה שמעסיקה אותי בעיקר אם אני מסוגל לעמוד בהוצאות של אחזקת הג'יפ ומכיוון שלפני כן לא היה ברשותי ג'יפ אז איני יודע
מהם וכמה הם ההוצאות .

חשוב לי בעיקר לדעת , את עניין הצריכת דלק ( לא מה שרושם היצרן ) אלא כמה בתאכלס , הנסיעות שלי בממוצע ביום הם כ 30 קמ +-

ואם נניח אני קונה ג'ימני "נקי" איזה וכמה בערך יעלו לי התוספות שאני אצטרך להוסיף על מנת שאני אוכל להיכנס לשטח אני מניח שבשלב הראשון אני לא אעשה טיולים מסובכים אלא ברמה קלה בינונית עד לפחות שאני אכיר את יכולת הרכב ושלי .

וגם נק' שחושבה עניין הביטוח שונה משל רכב פרטי ( אני מתייחס ספיציפי לג'ימני לא לג'יפי בכללי ) ?

חשוב לי מאוד לדעת את הפרטים הללו לפני שאני נכנס להרפתקה הזאת .
המון תודה לכל העוזרים ,

8ball
08-05-14, 19:53
מבחינת הדלק צריכה ממוצעת של 10 לליטר. בקילומטרז שלך נשמע סביר.

ביטוח לא משמעותית יקר. אמנם אני עם ויטארה אבל הביטוח נמוך משמעותית מגיפים גדולים.

לנקודה החשובה. גימני במצבו המקורי מהחברה יכול לעמוד ברוב המוחלט של המסלולים בארץ. בשימוש שפוי אין צורך בשום שינוי. צמיגי שטח מלא או לפחות 50 50 ואתה בכיוון הנכון. משם תתקדם לאט לאט לפי הקצב שתראה לנכון. מיגונים הגבהות נעילות הגדלת צמיגים יחסי העברה בולמים כאלו ואחרים והשמיים ועומק הכיס הם הגבול. השאלה העיקרית היא מה אתה צריך. בעלי סדנאות יגידו לך הכל. מה באמת רק אתה והשימוש בגיפ יקבעו.

בכל מקרה בהצלחה

שגיא S
08-05-14, 20:13
כמה מספרים שתיקח בחשבון:

מיגון טרנספר - חובה! מתחיל ב500 שקלים לאחד של אספיר ומגיע ל900 שקלים לאחד חזק יותר.

בטוח - אני משלם 2600 שקל בערך על חובה+צד ג'.

מבחינת שיפורים:
השיפורים הסטנדרטיים:
הגבהה - באיזור ה3600 ל2" יכול לעלות גם יותר כמה שתבחר להשקיע.
נעילה לוקרייט 1510 - 2000 שקל לנעילה מותקנת על הרכב. אולי השיפור הכי משמעותי ליכולת השטח של הג'ימני.

אחרי שני אלו, יחד עם צמיגים טובים. אתה יכול לטייל ברוב המסלולים בארץ.

david_12
08-05-14, 20:23
תודה על התגובות !
בנוגע ל
נעילה לוקרייט - הכוונה בנעילה אחורית ?
כי ממה שקראתי הבנתי שזה לא מגיע מהחברה, ועד כמה זה משמעותי לנהיגה בשטח ?

שגיא S
08-05-14, 20:30
תודה על התגובות !
בנוגע ל
נעילה לוקרייט - הכוונה בנעילה אחורית ?
כי ממה שקראתי הבנתי שזה לא מגיע מהחברה, ועד כמה זה משמעותי לנהיגה בשטח ?

חיובי, אכן מדובר בנעילת דיפרנציאל אחורית.
היא מאוד משמעותית לנהיגת שטח, מאוד! אבל בתור התחלה אתה לא חייב את זה. עדיף לך להיות בלי, ורק אם תצטרך להתקין.

איל מ
08-05-14, 20:39
גם לפני כל השיפורים שכתב לך שגיא אתה יכול לטייל ברוב המסלולים.
מיגון לטרנספר יהיה אכן צעד ראשוני חכם אם אין לך נסיון. כדי שהוא ישלם על הטעויות במהלך למידת הרכב ומידותיו ולא הטרנספר.

david_12
08-05-14, 20:58
הבנתי תודה רבה !
ושאלה קטנה לגבי הג'ימני - הייתם ממליצם עליו כגי'פ ראשון ?
ואם יש מתחרה ראוי במקום הג'ימני ששווה לשקול ? ( מבחינת דלק תחזקה שטח )

azora1
12-05-14, 15:02
חיובי, אכן מדובר בנעילת דיפרנציאל אחורית.
היא מאוד משמעותית לנהיגת שטח, מאוד! אבל בתור התחלה אתה לא חייב את זה. עדיף לך להיות בלי, ורק אם תצטרך להתקין.

עוזרת, אבל לא 'מאוד' משמעותית לנהיגת שטח ברמה הבינונית / קלה.

מיגון טרנספר / מיכל דלק, צמיגי שטח מלא / לפחות 50-50, הגבהה קלה וקולר גיר אם הגיר אוטומטי - בסדר הזה לדעתי.

בשלב הבא, אם תרצה לעבור לשלב הבא - רוקר פאנלים (מיגון צד), נעילה והחלפת הפלסטיקים מקדימה לפגוש פחות מעיך יהיו רעיון טוב.

הבנתי תודה רבה !
ושאלה קטנה לגבי הג'ימני - הייתם ממליצם עליו כגי'פ ראשון ?
ואם יש מתחרה ראוי במקום הג'ימני ששווה לשקול ? ( מבחינת דלק תחזקה שטח )

אין יותר מידי 'מתחרים' לצרכים שהעלאת. ישנם הרבה רכבי כניסה, אבל רובם 'סובלים' מבעיית שתיית הדלק ועלויות קבועות הגבוהות משמעותית משל הרכבים הקטנים סטייל הג'ימני (בגין נפח מנוע, שווי רכב, גודל מצבר וכו' המעלים את עלות הטסט / ביטוח / תחזוקה קבועה).

שני רכבים אחרים הינם הסמוראי והויטרה ממשפחת סוזוקי, תוכל למצוא אין ספור שרשורים על השוואות בינם לבין עצמם והג'ימני בפורום.

אם אתה ללא ילדים, לדעתי אחד מרכבי הכניסה המומלצים.

-->