PDA

צפייה בגרסה מלאה : בנייה עצמית של רכב שטח מהפכני-צריך עצות.

גיא
12-07-03, 22:16
אז ככה ... זה פרוייקט שמסתובב לי בראש כבר כמה שנים
ואולי הגיע הזמן להתחיל אותו.

זה לא ג'יפ, אבל זה יסע בשטח.

והשאלה הראשונה, אני חושב אולי על שני מנועים.
האם ישנה אפשרות ששני מנועים שונים יתנו אותו כוח ? ( עזבו שניה את המינוחים המקצועיים ) כשאני אתן גז .. היצור לא יסתובב לצד אחד כי מנוע אחד טיפה יותר חזק מהשני ?

או שלשכוח מהקונסטרוקציה של שני מנועים ולחשוב רק על מנוע אחד.

שאלה שניה, יש איזו תכנה סטייל אוטוקאד או קאד בסגנון חופשית ? שאפשר להוריד באינטרנט ופשוטנ לשימוש לחסרי הנסיון ?

תודה.

( יהיו עוד הרבה שאלות )

סוזי המשתוללת
12-07-03, 23:58
היו מספר רכבים בהסטוריה שהשתמשו בשני מנועים אחד מהם היה סטרואן דו שבו סהרה (אם אינני טועה)והשני פולקסווגן שירוקו
אצלם כל מנוע הניע "סרן" אחד אבל קח בחשבון שגם בין שני מנועים דומים להפליא אין תאימות מלאה

נמרוד
13-07-03, 10:59
תעשה חיפושים על הcitroen 2cv sahara כהמלצת שמוליק. בעקרון יש דרך "פשוטה" לתאם שני מנועים - חבר את שניהם לציר משותף אחד. זה בגדול מה שעושים למשל במסוקים, כששני מנועים (או יותר) מניעים רוטור אחד. אם אני לא טועה, בסיטרואן סהרה יש קישור מכני בין שני תיבות ההילוכים, פחות או יותר כמו נעילת הדיפרנציאל המרכזי.

בכל מקרה, הרעיון להשתמש בשני מנועים הוא לא חכם במיוחד... שמים שני מנועים בכלי רכב שיש צורך בגיבוי על כשל של אחד המנועים - כלי שיט/ כלי טיס.

לגבי תוכנות CAD - יש freeware אני מניח, לא מכיר. אבל אתה במדינת ישראל, לא? לא שאני ממליץ חלילה, אבל אני חושב שלצריכה עצמית, לצורך התנסות, אתה יכול להתקין אצלך "גונבה"... אני לא יודע מאיפה בדיוק, אבל לא צריכה להיות בעייה. התוכנה המקצועית הנפוצה ביותר בארץ ולדעתי הידידותית ביותר (הכל יחסי...) היא solidworks.

גיא
13-07-03, 23:09
אז ככה ....
( לקח לי כמה דקות למצוא את השאלה שלי אחרי ששינית לה את השם :shock: )

חשבתי על הסיטרואן ואני מכיר אותו, יש כתבה נחמדה באתר של שגיב על זה.
אבל זה לא המקרה, המנוע שיש לי אפשרות לקבל בחינם הוא מנוע קטן ובכל מקרה לצורך ההתנסות בפרוייקט של בנית כלי רכב מאפס זה יספיק. ולכן חשבתי על שניים על מנת שבכל זאת יהיה לזה קצת כוח. כניראה מנוע 150 סמ"ק שתי פעימות של קטנוע עם גיר אוטומטי (ואריאטור).

אבל בכל מקרה גם עם מנוע אחד זה יזוז ... (בדוק)

טוב אז ירדנו למנוע אחד.
שאלה הבאה, שילדה. תגיע בקרוב אני עוד חושב על כמה דברים. המבנה הכללי יהיה דומה לרכב שחונה לעיתים בכיכר מאירהוף ליד הטרנספורטר סינכרו הפתוחה. (למי שמכיר)

תודה בנתיים.

גיא
13-07-03, 23:12
נ.ב -

1. בסיטרואין מנוע אחד קדימה ואחד אחורה ואני חשבתי על מנוע אחד לכל גלגל אחורי.
זה יהיה רכב עם הנעה אחורית.

2. סולידוורקס (גירסת 2000) יש לי אבל אין לי מושג איך להשתמש בו ....

נמרוד
14-07-03, 22:03
גיא, אתה רוצה לבנות מן קרטינג שטח? יש ספר באמזון:
http://www.amazon.com/exec/obidos/ASIN/1859606423/qid%3D1058205481/sr%3D11-1/ref%3Dsr%5F11%5F1/103-1588626-4828665

http://images.amazon.com/images/P/1859606423.01.LZZZZZZZ.jpg

במקרה יש לי אותו. הזמנתי אותו לפני שהוא יצא, על בליינד, ועל סמך הספר הקודם של המחבר שהוא ספר מדהים. בדיעבד הוא לא שווה עבורי הרבה, אבל יכול להיות שזה בדיוק מה שאתה רוצה לבנות. אתה יכול לקפוץ אלי ולהשאיל את הספר, לקרוא, לצלם, תחליט אם שווה לך להזמין.

לגבי solidworks- אחלה. אין לי עצה לתת לך חוץ מלצלול פנימה בעזרת הhelp של התוכנה, ולקוות לטוב...

גיא
15-07-03, 22:49
בנתיים עד שנימרוד עונה לי למסר האישי,

על איזה עובי של צינור אני צריך לחשוב בשביל השילדה ?
מדובר להערכתי בסביבות 150 ק"ג משקל כולל של ה....דבר הזה.
ולא כמו בצילום שנימרוד הוסיף אלא משהו יותר מגן ויותר סבוך.

שיספק הגנה טובה.

צול ? חצי צול ?

חנן-ג'יפולוג
15-07-03, 23:20
150 ק"ג ?
אני לא מאמין שזה מה שיצא לך בסופו של דבר. הDR600 שלי שוקל על הנייר 139 ק"ג יבש. טרקטורונים שוקלים בסביבות 200-250 ק"ג ואתה מדבר על מרובע גלגלי עם שילדה ומתלים בייצור עצמי, עם כלוב , כיסא וכו' .
תבנה על יותר. הרבה יותר, שלא לדבר על תוספת המשקל של הנהג והדלק.

שים לב גם ליחס ההעברה. אם תנסה לחבר במקום הגלגל האחורי, פשוט זוג גלגלים אחוריים (בהנחה שהם באותו קוטר. אם אתה מדבר על צמיגי טרקטורון אז הקוטר שלהם גבוה יותר, מה שמחמיר את הבעיה) ללא שינוי יחס העברה, כנראה שהעסק לא ממש יזוז, ואם יזוז אז בכל קושי הכי קטן הוא ישרוף את מנגנון ההפרדה שלו, אני לא ממש סגור על מבנה המערכת, אבל הוא ישרוף רצועה או מצמד, מה שעובד שם בתחילת נסיעה.
ששים לב גם לקירור המנוע. להזיז מרובע גלגלי כזה דורש הרבה יותר הספק (כלומר, יותר זמן עם מצערת פתוחה לרווחה) מאשר להזיז דו גלגלי.
לדעתי, עם קצת מאמץ תוכל למצוא בלא הרבה כסף או בחינם יחידת מנוע-גיר בנפח 600-650 סמ"ק של דו-גלגלי שתתן לך פי כמה וכמה תמורה, שלא לדבר על כך שמבנה ההנעה עם שרשרת יאפשר לך להתחבר אל מערכת ההינע בקלות גדולה יותר.

גיא
16-07-03, 00:53
הערותיך נילקחו בחשבון.

תודה.

גיא
16-07-03, 00:54
אה ... והצינורות ?

נמרוד
16-07-03, 10:26
נימוס, גיא, זה קודם כל לבדוק את תיבת ההודעות הפרטיות שלך.

לגבי צינורות - מה זה משנה כרגע? זה סתם פרט טכני.

גיא
22-07-03, 10:34
נימרוד ידידי ....

לא חייבים לשלוף ציפורניים ישר ...
תבדוק את התאריכים ... מתי שלחתי את המסר האישי ומתי פירסמתי את ההודעה ומתי ענית ....

שטויות, זה לא האישו.....

צינורות זה אמנם פרט טכני טפל אבל מכיוון שאני משתדל לא לקנות אלא לקבל בחינם אז יש לי צורך לדעת מה לבקש שיארגנו לי .... זה מין הסתם ( מין זה לא סתם ) יקח זמן ......

:wink:

Moogi
29-07-03, 16:58
אני מכיר מישהו שבנה באגי מפלצתי על בסיס רנו 5, (לא דומה בכלל - ברוחב כפול).
פגשתי אותו לפני כמה ימים ושאלתי איך הציריות מחזיקות עם הנעה קידמית וספייסרים בגודל של בית, - הוא אמר שהכל הולך טוב ושהבאגי הוא כבר 4X4.
כמובן ששאלתי איך הוא הפך רנו 5 לבאגי 4X4 הוא ענה שני מנועים, אחד קדימה אחד אחורה ושזה עובד טוב.... אני פוגש אותו פעם במיליון שנה, בפעם הבאה שאני אפגוש אותו, אני ישאל אותו עוד שאלות ויצלם את הרכב...
אגב, כשסיפרתי לו על הסיטרואן דה-שבו סהרה, הוא לא הכיר... :roll: , מה שהיה תמוה בעיניי...

-->