PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה בנוגע לטיפול תקופתי לג'ימיני

tmal1
09-05-14, 12:10
אז חפרתי וחיפשתי בהסטוריה של הפורום ולא הגעתי לתשובה חד משמעית.
קניתי את הרכב לפני כחצי שנה (אוטומט 2003), הבעלים הקודם עשה טיפול לפני בדיוק שנה ( דיברתי גם עם המוסך כדי לאמת) והגיע הזמן לטיפול למרות שהג'יפ עבר פחות מ6K בשנה הזאת.
איזה שמן מנוע מומלץ ? 1040 חצי סינטטי ? ראיתי באחד השרשורים על דרגה אחרת שמומלצת ע"י היבואן...
יש העדפה לייצרן שמנים מסויים ?
פילטר שמן ואוויר כדאי לקנות במכשירי תנועה או שאפשר בכל חנות של חלקי חילוף ?
פילטר דלק דורש החלפה בטיפול תקופתי ?
איזה צבע/סוג נוזל קירור יש לקנות למנוע הזה ?
יש דגשים מסויימים להחלפת שמנים בסרנים ובטרנספר או שפשוט לרוקן ולמלא ?
רצועת מנוע כל כמה זמן צריך להחליף והאם יש צורך בהחלפה של המותחן או רק לוודא שהוא תקין ?

מקווה שלא הגזמתי עם כמות השאלות:D ושאולי יהיה סוף סוף שרשור עם כל התשובות שיעזרו לשאר האנשים.

שגיא S
09-05-14, 15:02
בקשר לשמן: יש שמתמשים ב10W40 חצי סינטטי, ויש חלק ששמים: 5W30:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/83794-%D7%A1%D7%95%D7%96%D7%95%D7%A7%D7%99-%D7%92-%D7%99%D7%9E%D7%A0%D7%99-VVT-%D7%AA%D7%97%D7%96%D7%95%D7%A7%D7%94-%D7%A9%D7%95%D7%98%D7%A4%D7%AA

יצרן שמנים - אני תמיד שם ליקווי מולי, אבל זה רק אני. לא מבין בזה ממש אבל הבנתי שזה יצרן טוב.
פילטר אוויר אני אישית חושב שלא מקורי עושה את העבודה.
פילטר שמן עדיף מקורי, אבל זה לא קריטי כמו ברכבים אחרים.
נוזל קירור - אני קונה פרסטון בבקבוק צהוב, הנוזל עצמו ירוק.
פילטר דלק לא דורש החלפה כל טיפול, אבל שווה כחלק מיישור הקו להחליף.
שמנים בטרנספר - הכי פשוט בעולם - כמו שכתבת, לרוקן ולמלא.

מותחן רצועת מנוע - לוודא שתקין, ואם יש חופש אז לסדר/להחליף.

בקישור שצרפתי לך יש תמונה מהאוטודטה, עם כל הסוגי שמנים וכמויות.
רק שים לב שאצלי מדובר במנוע M13A משנת 2007 עם VVT, צריך לבדוק שאין הבדל בדרישות בין המנועים.

gilad.jo
09-05-14, 18:16
אצלי רכב זהה כבר כמה שנים טובות, אני מקווה שאני עובד נכון:
שמן מנוע - סינטטי 5-40, תמיד תוצרת טובה (אני שם של ליקוימולי)
פילטר שמן - עלות זניחה יחסית, אני שם מקורי גדול (ישנם שני דגמים מתאימים)
פילטר אויר - עד לפני שלוש שנים החלפתי תחליפי כל 5K, העלות היתה זניחה (20 שח), אז הרשיתי לעצמי. אחרי שהחישן חמצן הלך לי קראתי איפשהו שלפילטר אויר באיכות ירודה יש לעיתים השפעה על כך והדבר גם גורם להצטברות פיח מוגדלת, הזמנתי מהאיביי פילטר של K&N, עלה קצת יקר (250 כולל משלוח), אבל מדובר בפילטר אויר רב פעמי, מנקים כל תקופה - הזמנתי את הקיט ניקוי (50שח מהאיביי) וזה עושה עבודה נהדרת, אני משתמש בפילטר אויר שלהם גם לאופנוע ומנקה מידי פעם ומחזיר כמו חדש!
פילטר דלק - שאלה מעניינת, מעולם לא החלפתי (עפ"י ספר רכב כל 160K אם אני זוכר נכון). לדעתי הוא יושב בתוך המיכל דלק וזה קצת סיפור רציני להחליף, בכל אופן שם תוסף כל 10K.
נוזל קירור - מצטרף להמלצתו של קודמי בדבר הפרסטון.
סרנים - simple as that (לפעמים פתיחה של הניקוז/מילוי מתישה)
רצועות מנוע - עלות זניחה, באסה להיתקע בטיול עם רצועה שנקרעה (אז יש לי ספייר), עוד יותר באסה כשהחברה נוסעת באוטו ולא שמה לב למד חום מנוע כשהרצועה נקרעה... ההחלפה יכולה להתיש, שקול לפנות למישהו שיחליף לך...
מוסיף:
פלגים - שם את הכי פשוטים של NGK, לא אירידיום - מחליף כל 15-20K יזום, לדעתי יכולים להחזיק יותר אבל עולים 50 שח כל הארבעה והעבודה היא בדיוק רבע שעה.
טרנספר - מחליף פעם בשנתיים - פשוט כמו הסרנים, אותו שמן.
גיר - גם מחליף פעם בשנה. ממליץ מאוד על קולר גיר - החלקים עולים עד 200 שח וההתקנה פשוטה יחסית.
פילטר מזגן - בטח לא קיים כמו אצל כולם, אפשר למצוא פילטר של מזגן ביתי ולחתוך אותו בגודל המתאים, כי הגנבים במכשירי תנועה גובים 200 שח על השטות נייר הזו, בכל אופן כדאי לפתוח מידי פעם ולנקות את הצטברות העלים והאבק. נמצא מתחת לתא כפפות, פלסטיק מלבני.

אם למישהו יש תובנות בקשר לשמן מנוע ופילטר דלק אשמח לשמוע.

נ.ב.
אל תקנה ממכשירי תנועה - הם גנבים! קפוץ לחנות חלפים סבירה, תקנה מקורי - בד"כ יש להם, פילטר שמן למשל כמו של בלנו, כל השאר די סטנדרטי.

tmal1
10-05-14, 15:22
ראשית תודה רבה חברים על העזרה.
אני רואה ששוב אין תשובה החלטית לגבי השמן וכנראה שאלך בסוף על שמן 1040 חצי סינטטי כמו שכתוב ברוב המקומות.
שמתי לב שבטרנספר ובדפרנציאלים הברגים של המילוי וריקון הם מרובעים, איך נקרא ביט כזה ואיזה קוטר דרוש כדי לפתוח אותם ?
במנוע יש את אותו בורג או בורג משושה רגיל כמו אצל שאר היצרנים ?

אביעד פ.
10-05-14, 17:44
נ.ב.
אל תקנה ממכשירי תנועה - הם גנבים! קפוץ לחנות חלפים סבירה, תקנה מקורי - בד"כ יש להם, פילטר שמן למשל כמו של בלנו, כל השאר די סטנדרטי.

אל תמהר לקטול אותם כל כך מהר.
דבר ראשון הם הורידו מחירים בצורה משמעותית בשנה שנתיים האחרונות.
דבר שני, תראה כמה עולים חלפים אצל יבואן אחר, אתה תיפול מהרגליים.

החברות היפניות עם המכוניות הפשוטות עושות את הרווח הגדול של מהאפטר מרקט, מהחלפים. ולא מהמכירה של הרכב עצמו. לכן הם "גונבים" מחירים מוגזמים על דברים מטופשים כמו פלסטיקה וכפתורי חלונות. על מוצרים מכניים של טיפולים שגרתיים הם הזולים מכל יבואני הרכב.

קניתי לא מזמן סט צנרת חדש מלא, 5 צינורות. עלה פחות מ-200 שקל במכשירי תנועה, יותר זול מתחליפי.

בהרבה מקרים אפשר לקנות חלפים באותה איכות, אפילו אותו יצרן במחירים זולים יותר, כמו קלאץ', ברקסים, מיסבים וכדומה,
אבל יש הרבה מוצרים שאם תקנה תחליפי, זה פשוט יעלה לך הרבה יותר יקר כי תחליף מספר פעמים.

- - - Updated - - -

במנוע בורג משושה, בוקסה 17 מ"מ אם אני זוכר נכון.
הברגים המרובעים הם פשוט בדיוק בגודל של ראצ'ט 3\4, אתה פותח את זה בעזרת הראצ'ט וללא ביט.

-->