PDA

צפייה בגרסה מלאה : פלואנס חשמל- התייעצות

AvinoamNa
10-05-14, 23:20
שלום!
קיבלתי הצעה מאלבר, פלואנס חשמלי (לשעבר בטר פלייס) בליסיניג במחיר 1550 ש"ח בחודש, כשאר זה כולל את כל הטיפולים , תיקונים, טסט וביטוח,
כל שעלי לעשות הוא להתקין עמדה בבית בעלות של 3,000 ש"ח כאשר הם משתתפים ב 1500 במידה ושאר עם הרכב לפחות כחצי שנה,
החוזה הוא ל 18 חודשים כאשר ניתן לצאת בכל רגע,
אני ביום ממוצע עושה כ 80-90 ק"מ סה"כ,
מה דעתכם בעניין?
כדאי?

shahav
11-05-14, 00:19
רק בשביל הצעצוע זה שווה.
כלכלית זה גם ניראה שווה. מי משלם על החשמל?
אם הם, אז ניראה לי ממש כדאי. וגם לא חתונה קתולית, כולה 18 חודשים

רבין.

AvinoamNa
11-05-14, 00:53
החשמל עלי,
אבל מחישוב מהיר, העלות זניחה מאחר שעלות החשמל היא המחיר הרגיל של חשמל לבית,
עלות הטענה ממוצעת היא סדר גודל של 12 ש"ח

asafk
11-05-14, 07:21
זה הרכב היחיד או שיש מכונית אמיתית בבית?

אסף.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

AvinoamNa
11-05-14, 08:02
כרגע יש עוד רכב, (בלי קשר לג'יפ שלא משמש לנסיעות יומיומיות)
כאשר השאיפה היא לבחון האם הפלואנס באמת יכול לשמש כתחליף יומיומי ובמידה וכן אז למכור את הרכב הביתי (לא הג'יפ כמובן :))

asafk
11-05-14, 08:21
מראש, אל תצפה ממנו להיות תחליף לרכב המשפחתי. על הנסיעה היומיומית לעבודה וחזרה תיגמר הבטריה, ואז אתה תקוע עד מחר...

אסף.

AvinoamNa
11-05-14, 08:39
לימוד של הנושא, העלה שיש היום מטענים שאפשר לרכוש בחו"ל שמטעינים את הרכב תוך 1.5-2

asafk
11-05-14, 08:41
ולא בהכרח מתאימים לדגם הישראלי!

אסף.

AvinoamNa
11-05-14, 08:45
פלואנס ZE זהו דגם שבטר פלייס שיווקה במספר ארצות- דנמרק ואוסטרליה אם אינני טועה,
יש הבדלים בין הדגמים?

asafk
11-05-14, 09:52
כן. אחד ההבדלים הוא שבדגם האירופי יש שני מצבי טעינה (מהיר ואיטי) ובדגם הישראלי רק אחד.

אסף.

AvinoamNa
11-05-14, 10:59
דיברתי עם חברת GNRG שנמצאים בתהליך של השמשת העמדות טעינה של בטר פלייס כאשר התשלום עבור יהיה החשמל בלבד ובתעריף חברת החשמל,
השאלה האם המחיר המפתה שווה ביחס למוגבלות הרכב,

דרור ברלי
11-05-14, 13:17
האוטו מוגבל. את זה אתה כבר יודע.
קח בחשבון מזגן ורדיו + אורות כשצריך, 80-90 ק"מ ביום כבר קרובים מאוד לקצה של מה שהוא מסוגל לתת בטעינה אחת. אתה צריך להיות מתוכנן. אין נסיעה ספונטנית, אין חריגות. אחרת אתה תקוע.

המחיר אכן מפתה בהנחה שיש לך שתי מכוניות רגילות ואתה מוכר אחת מהן. בעתיד הוא יילך ויירד ויהיה מפתה יותר.
אבל אם הג'יפ שכרגע הוא רכב שלישי שמשמש רק לטיולים, הופך לרכב שני והחשמלית הופכת לרכב עיקרי, זה כבר לא מציאה - כי תמצא את עצמך משתמש יותר בג'יפ בזמן שהחשמלית בטעינה או לכל נסיעה שארוכה יותר מ-90 ק"מ.

GodsFather
11-05-14, 15:23
אין מצב לקחת מצבר ספייר ? :)

idanw
11-05-14, 15:42
מדובר בעסקת ליסינג או השכרה?

במילים אחרות - אחרי שנגמרת העסקה (כי ביטלת אותה או סתם כי עברו שלוש שנים) - למי שייך הרכב?
בנוסף - הרכב חדש או משומש?

תודה

AvinoamNa
11-05-14, 15:55
מדובר בעסקת ליסינג תפעולי, דהיינו הרכב בסוף נשאר שלהם. והעסקה היא ל 18 חודשים כרגע.
מדובר ברכבים משומשים, הרכב שהוצע לי הוא 2012 עם 40 אלף ק"מ,
דרור- כרגע יש בבית 2 רכבים - הרכב העיקרי וג'יפ לטיולים, הכוונה במהלך הזה הוא לנסוע עם הפלואנס במחיר שכרגע עולה לי רק הדלק ברכב הרגיל, ולנסיעות ארוכות להמשיך לנסוע ברכב הרגיל, כך הרווחתי רכב שני בבית בתוספת קטנה,
נשמע סביר?

idanw
11-05-14, 16:15
האמת - שזה נשמע מעניין מאוד - כל עוד מודעים למגבלת הק"מ - ושוב, בהנחה שתמיד ניתן לבטל את העסקה.

AvinoamNa
11-05-14, 16:22
העסקה היא לגמרי ללא התחייבות, הסיכון היחיד הוא- ההשקעה בעמדת הטענה, כאשר אלבר משתתפים ב 1500 מעלות ההתקנה אם מחזיקים את הרכב 6 חודשים,
זה ההימור היחיד מבחינתי

דרור ברלי
11-05-14, 17:40
כאוטו הפלואנס ZE לא משהו בלשון המעטה... אבל השאלה אם באמת אתה צריך עוד רכב בבית או שסתם בא לך.

אני מאמין שעוד שנה יהיו עסקאות כאלה במחירים נמוכים עוד יותר. אפילו 1200-1000 שקל ואולי גם פחות.
תזכרו, בגלל שהמכוניות האלה מוגבלות ומגבילות, הן "מצטיינות" באפס ביקוש, פשוט אי אפשר למכור אותן. חברות הליסינג שרכשו אותן בזמנו תקועות איתן. כדי להקטין נזק הם יעשו שמיניות באוויר ויתנו אותן בשלושת רבעי חינם. בסוף זה יהיה באמת ממש כדאי.

idanw
11-05-14, 17:46
אחלה - בדיוק בשביל זה חשוב לוודא שהעסקה ללא התחייבות.
המחיר יורד? נחזיר את האוטו, ניקח עוד אחד.

על פניו - למי שצריך רכב לטווחים קצרים (לא אני, לצערי) - מדובר בעסקה מעולה - בהנחה שאין אותיות קטנות.
עלות רכב פרטי מלאה (כולל ביטוח, טסט, טיפולים, דלק וירידת ערך) יקרה בהרבה מ 1500 ש"ח - ולא משנה כמה ק"מ הוא עושה.

עידן

shahav
11-05-14, 18:09
אנחנו כבר שם, כלומר העיסקה כבר כדאית מאוד בגלל הביקוש הנמוך.
אם היתי צריך תווח קצר בטוח היתי לוקח.

רבין.

dingo1st
11-05-14, 18:15
נשמע מעניין....
מה עושים אם צריכים תווך ארוך יותר ? יש מענה ?
אני חושב להחליף לאישה..
היא נוסעת 150 ק"מ ביום לפני סטייה...
??

דרור ברלי
11-05-14, 18:21
לא מתאים לך.

שחר 9
11-05-14, 19:51
אם רק היו מעבירים את עמדת הטעינה לתוך הרכב וכך אפשר היה לטעון אותו בעבודה ולחזור הביתה .....

AvinoamNa
11-05-14, 20:56
יש היום מטענים של 16 אמפר שהם מקבילים לחלוטין לעמדת הטעינה שניתן לחבר לכל שקע כוח, כמו כן בעבור תשלום חברת gnrg מוכנה להתקין עמדת הטענה גם במקום העבודה,
עמדת היסוד שלי היא- יהיה מוצלח ? אמשיך הלאה, לא יהיה מוצלח- אחזיר את הרכב, במקרה הכי גרוע הפסדתי את עלות עמדת ההטענה, נראה לי סיכון סביר,

דרור ברלי
11-05-14, 21:33
יש עוד סוגיה.
מה זה "להמשיך הלאה"?...
המכוניות הללו בישראל כולן פליטות בטר פלייס.
יש משומשות, יש אחרות שלא הספיקו להימכר, נרקבו באחסנה ולא נסעו מטר. אבל הן כבר לא חדשות.
מי שלוקח היום, נוסע שנה-שנתיים ובהנחה שמרוצה, רוצה להמשיך ולהשתדרג למודל חדש יותר - האם הדגם הזה עדיין מיובא (ע"י רנו?) כי אם לא, יש מצב שלא יהיו יותר מכוניות. ואז מה?.. איך "תמשיך הלאה"?...

AvinoamNa
11-05-14, 21:49
לא רק שהמודל לא מיובא, המודל כבר לא מיוצר. עם קריסת בטר פלייס רנו הפסיקה בהדרגה לייצר את הרכב.
כן, אין פה אפיק אמיתי לעשר שנים הקרובות,
יש פה הזדמנות שחלק יראו בה מציאה וחלק יראו בה בזבוז כסף מוחלט,
אני שמח לשמוע את שתי הצדדים בשביל לקבל החלטה מושכלת

דרור ברלי
11-05-14, 22:07
יכול להיות משתלם לקחת אוטו כזה לתקופה מסויימת. נגיד שנה או שנתיים. אבל אחר כך אין יותר.
מה עם שירות?... חלפים?... החוק מחייב אספקת חלפים למשך 7 שנים. יש לי תחושה שאחרי 7 שנים ויום כבר תדברו ללמפה.

כעסקת ליסינג, זה להיט. אבל מי שרוצה לקנות כזה - זה רכב שחוסך לכם הרבה מאוד כסף באחזקה השוטפת, אבל אין לכם סיכוי למכור אותו. וככזה, ייתכן שאין הצדקה להשקיע בו בתיקונים יקרים לכשיידרשו. האם יספיק להחזיר את ההשקעה בו לפני שידרוש תיקונים? קשה לדעת.

אמרתי פעם אחת שהמכוניות האלה עתידות להינטש ברחובות במוקדם או במאוחר?... הנה אני אומר את זה שוב.

AvinoamNa
11-05-14, 22:13
רק הזמן יעיד,
בסוף נראה פה שיפורים ונעילות והגבהות שעשו על בסיס הרכב הזה

-->