PDA

צפייה בגרסה מלאה : ייעוץ ברכישת לנד קרוזר 73

lironc
11-05-14, 16:47
שלום.
אני מתלבט בעניין רכישת לנד קרוזר והייתי שמח לשמוע דעתכם.
יש לי אפשרות לרכוש לנד קרוזר 73 שנת 1998 עם 600,000 ק"מ.

הרכב יד שניה (ישירות ממכרז), ללא שיפורים, ללא תוספות.

המצב המכני, סביר. המצב הכללי לא טוב (מכות, דש בורד הרוס, מסגרת שמשה קדמית חלודה וכו' וכו (רצ"ב תמונות)
אשמח לשמוע דעתכם אם כדאי להיכנס להרפתקה או לקנות פרדו 99-00, להגביה, להחליף צמיגים ולנסוע.

תודה.

Bernard
11-05-14, 17:45
אתה צוחק, כן?

lironc
11-05-14, 18:04
1. לא. למה?
2. שכחתי לציין שהמחיר המבוקש הוא 55,000 ש"ח.

לירון

tooshey
11-05-14, 18:26
לירון
השאלה שלך לא מנוסחת נכון.
אין קשר בין 73 לפראדו מלבד העניין ששניהם זה אוטו המיוצר ע"י טויוטה.

קניה של נבלת 73 זהו פרוייקט לא כלכלי אבל יכול להיות מעניין ומספק בטווח הארוך.
פראדו 99 יש בשפע וככל הנראה זה יהיה יותר זול ויותר משתלם .

תחליט איזה אוטו אתה רוצה.

בברכה,טושי

lironc
11-05-14, 18:45
טושי היי,

אני מסכים שזו לא השוואה בין שווים אבל עדיין התלבטות אמיתית (לפחות אני לא מצליח לקבל החלטה).
נכון שכל אחד נותן משהו אחר אבל יש גם משותף.
עדיין אני בדילמה. אשמח לשמוע מה אתה היית עושה?

ואם כבר הולכים על פרדו, יש לדעתכם יתרונות לקצר בשטח (משקל, זויות בטן וכו' ) או שהיתרונות של הארוך גוברים.

יואב פולס
11-05-14, 19:07
לירון,
ברוך הבא. אני מתקשה למצוא דברים משותפים בין פראדו לל"ק 73. לשניהם יש מנוע בעירה פנימי ו 4 גלגלים.
הסמל על הגריל הוא אותו הסמל ו...זהו. הם אפילו לא מיוצרים באותו מפעל.
תשאל את עצמך מה אתה צריך. מה השימושים שלך.
זה שיש לך "אפשרות" לקנות ל"ק 73 עם 600000 ק"מ - השאלה היא באיזה מחיר.

GodsFather
11-05-14, 19:14
מה המטרה של הרכב ? כי לפי הדברים שהפריעו לך, כנראה שאתה לא שרוט דיו ולכן יש מצב שהפרדו יספיק.

מוני אורבך
11-05-14, 19:20
נראה לי שאתה לא מבין את המשמעויות של אחזקת דגם 73 בארץ
לרכב אין חלפים זמנים בארץ, בכלל.
כל דבר מזמנים מחול וזה לוקח חודש פלוס מינוס
הוא אמיו מאוד, נכון. אבל אחרי כל כך הרבה קילומטר גם לו יש עיפות החומר
ואז אם תצתרך מכלול רציני, סרן צריות טרנספר וכו, אין פשוט אין
סע לירדן שם אולי תמצא...
ואם תמצא תכין הרבה כסף!
נסיעה בו היא בערך כמו לנסוע במשאית לילנד.
מבחינת עבירות, משתווה לסופה, לא יותר
נוחות נסיעה בשטח גם כן זהה..

להשות אותו לפרדו??? זה פשוט בלתי ניתן, זנים שונים של רכבים
הפרדו הוא suv עם יכולות שטח טובות מאוד.
נוח מהיר ובורגני.
אה כן מבחינת אמינות הם דומים..

דרור ברלי
11-05-14, 20:38
נ

כמו סופה, ה-73 הוא רק נקודת התחלה - פלטפורמה מדהימה לשיפורים שיהפכו אותו למפלצת.
להבדיל מסופה, הכל בו מאוד יקר. חלפים לא זמינים. אומרים שזה לא נורא, כי האוטו הזה אמין במיוחד ולא זקוק לחלפים בתכיפות גדולה. על זה היו אומרים ביידיש - "נו שויין".

האם כל כך אמין כמו שאומרים? כן. כעיקרון הוא מאוד אמין. בנוי כמו טנק. הכל גדול, כבד, חסון.
אבל רבאק, האוטו בן 17, 600,000 ק"מ.... ק"מ גבוה בלבד לא היה פוסל אותו לדעתי, אם היה מטופל ומתוחזק - אבל במצב שאתה מתאר, סביר להניח שזו נבלה. האמינות האגדית כנראה כבר מאחוריו, ואם הוא מוזנח כפי שאתה מתאר, אז צפה הפתעות גם בצד המכני. ברוב המקרים יש קורלציה מאוד ברורה בין הזנחה חיצונית לתחזוקת שבר של הצד המכני. אז נכון שהכל ניתן לתיקון/החלפה. אבל הכל גם עולה ים של כסף.

והמחיר?... 55,000 שקל זה "זול" במושגי ל"ק 73 בישראל. האקזמפלרים היפים/מתוחזקים/משופרים עם 200-300K ק"מ פחות, מתומחרים בעשרות אלפי שקלים יותר.
אבל ב-55,000 שקל יש לך פראדו מהמודלים הראשונים או הרבה SUV אחרים שפרקטיים ונוחים ואפילו עבירים מה-73 הסטנדרטי, בסדרי גודל.
אפילו סופה, שהיא פחות או יותר רכב שמקביל ל-73 בהרבה תכונות, יש לך בסכום כזה אקזמפלר מדוגם, משופר, יותר עביר, הרבה יותר ידידותי בתחזוקה (זמינות חלפים ומחירם) עם הרבה פחות מאות-אלפי קילומטרים ופחות שחוטה.

אז כדאי?
אולי, אם אתה שרוט על הדגם הזה, מוכן להשקיע בו זמן וכסף, וגם זה רק בתנאי שמתוכנן רומן ארוך טווח, בלי לעשות חשבונות של רווח והפסד אלא כדי להינות ממנו שנים ארוכות. זה יכול להיות כיף גדול, אבל זול זה לא יהיה.
מצד שני, אם זה סתם כי בא לך על רכב כביש-שטח - פראדו ייתן לך יותר ובשוטף יעלה לך פחות.

Bernard
11-05-14, 21:29
לירון.

בוא אני ארחיב את התגובה הארוכה שלי....:)
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/83178-%D7%A7%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%AA-%D7%9C%D7%A0%D7%93%D7%A7%D7%A8%D7%95%D7% 96%D7%A8-75?highlight=%EC%F0%E3+%F7%F8%E5%E6%F8

עכשיו, תעשה חשבון אם כדאי (מכל הבחינות) ותוכל להבין טוב יותר את תשובתי בהתחלה...:rolleyes:

lironc
11-05-14, 22:36
חברים,
תודה רבה על התגובות. קראתי גם את השרשור של ברנרד והגעתי למסקנה שלצערי אני לא בנוי ל-73, הלוואי והייתי.

עכשיו נשאר לחפש את הפרדו הכי מתאים לי (כבר היה לי פעם אחד ונאלצתי למכור) ולהפוך אותו ל-73 :).

תודה רבה.

עזרתם מאוד (כמו תמיד)

GodsFather
11-05-14, 23:02
פיו...כבר חשבתי שהנה אנחנו מגיעים שוב למטחנות מקלדת כמו בשרשורים קודמים...

elro
11-05-14, 23:11
נסיעה בו היא בערך כמו לנסוע במשאית לילנד.

כנראה לא נסעת אף פעם על 73 אם אתה כותב את זה...

יש לי את הרכב 5.5 שנים ואף פעם לא העמדתי אותו בגלל חלק כזה או אחר, אולי זה יגיע מתישהו, אבל בינתיים הוא נוסע, טפו, טפו, טפו, חמסא, חמסא, חמסא...
ואם אתה תוהה, אני נוסע לא מעט לטיולים ארוכים, פחות אוהב את טחינות הסלעים למינהם (פעם בתקופה עושה גם את זה...).

מה שכן, לפותח האשכול, לפי איך שאתה מתאר את הרכב, מדובר במשהו שעבר התעללות ואז ההפחדות של מוני יתממשו עליו די מהר... :)

נ.ב.

נכון, אני לא כל כך אוביקטיבי, אבל אני מרשה להתערב כי יש לי את הרכב כבר מספיק זמן לחוות דיעה.

Bernard
12-05-14, 01:01
פיו...כבר חשבתי שהנה אנחנו מגיעים שוב למטחנות מקלדת כמו בשרשורים קודמים...

חשבת או קיווית?

- - - Updated - - -

כנראה לא נסעת אף פעם על 73 אם אתה כותב את זה...

יש לי את הרכב 5.5 שנים ואף פעם לא העמדתי אותו בגלל חלק כזה או אחר, אולי זה יגיע מתישהו, אבל בינתיים הוא נוסע, טפו, טפו, טפו, חמסא, חמסא, חמסא...
....

תמיד יש מישהו עם מזל... אל תתגרה,, בגורל...:)

יואב פולס
12-05-14, 06:53
תמיד יש מישהו עם מזל... אל תתגרה,, בגורל...:)

כשזה בא ממישהו שמהלל את פאר תוצרת הודו זה איכשהו מאוד משכנע... :-)

רכס חיים
12-05-14, 11:06
לפותח השרשור.

90% מהדעות כאן על הרכבים האלה הם מכאלה שלא נסעו עליהם אפילו 100 ק''מ. והדעות לגבי חלקי חילוף מגיעות מדעות באתרים ולא מהמחזיקים ברכבים האלה.

כך שכדאי שתיתן את המשקל הנכון לכל דעה בנפרד.

Bernard
12-05-14, 16:04
כשזה בא ממישהו שמהלל את פאר תוצרת הודו זה איכשהו מאוד משכנע... :-)

ה"דווקא" מעביר אותך על דעתך, יואב.

התוצרת היא אנגלית - הבעלות (הזמנית) הודית!.
לא בטוח מה יותר טוב אבל דיוק.. קצת דיוק.

חוץ מזה, האנגלים לא כ"כ חכמים (בלשון המעטה) עוד מימי מלחמת השושנים, לפחות בנושא לנדרובר - קונים אותם, גונבים מהם רעיונות ומוכרים... לא ברור איך החברה הזו עוד מרוויחה..

יואב פולס
12-05-14, 18:43
תודה. התערבתי עם מישהו שהישיבה בניכר מעבירה אותך על דעתך, ולכן אוכל להדליק אותך בשבריר שניה, באיבחת מקלדת, ולא תוכל להבליג על עלבון צורב.
קיבלתי ארוחה בזכותך. :-)

Bernard
12-05-14, 19:16
ברור.
פה כולם כ"כ מנומסים (בכללי) שבא לך להדביק להם איזו כאפה, להעיר אותם..
כל אחד שאתה פוגש ברחוב (ופוגש זה עובר במרחק של 20 מטר ממנו, כשהוא עובד בגינה או יוצא לאוטו) אומר לך שלום ומה שלומך ו.. כאילו שהוא מכיר אותך מהגן..
בכלל, החיים פה, בסוברביה, הם כמו סצינה מהסרט "המופע של טרומן"... אתה כל זמן מחפש את המצלמות הנסתרות, שמתעדות את ה"פלסטיק"..
החיים פה כ"כ נוחים וקלים, שאתה רק מחפש על מה להתעצבן... ואין הרבה... מתסכל.

והחומוס פה... גועל נפש.
מפרסמים פה בטלוויזיה (ימבה כסף) איזה מותג שנקרא "סאברה" - טעם של חומוס מקופסאות שימורים במנות הקרב הישנות - והם מתים על זה, הגלמים.
כמה פעמים הבאתי חומוס מחליל, ברמלה (הצהרתי בכניסה - לא מסתבכים עם ההגירה) ונתתי לאמריקאים לטעום "חומוס אמיתי"... ההם נפלו.. פתאום חומוס טעים ולא כאילו עירבבו אותו עם מישחת שיניים..

יש פה מסעדה לבנונית... אוכל מזרח תיכוני,עאלק..
תאמין לי, אפילו הערבים (נוצרים מלבנון) התקלקלו פה - הזכיר לי את הסצינה עם הקפה, מגבעת חלפון... עאטללה, גיב אל-פרימוס...
מה שכן, הערבים האלה מוכרים טחינה "לבנונית אורגינל" וכתוב על הקופסה "תוצרת ישראל".. בעברית..
הסתבר שהם גם מוכרים ידיעות בסופ"ש...

הפיתות פה ישר מהמערכון של הגשש- חמץ..
הם מוכרים אותן כ"לחם-פיתה"... קוקיות.

אז בטח שזה מעביר אותך על דעתך..
לא נורא. עוד מעט חוזרים הביתה.

שיהיה בתאבון ושמחתי לעזור:rolleyes:

יואב פולס
12-05-14, 19:23
תחזיק מעמד. תביא חלקים.

Bernard
12-05-14, 19:37
כל הזמן שולח/מביא:rolleyes:

shakury
12-05-14, 22:28
איפה אני מוצא מכרז כזה לרכישת רכב 75?

tooshey
13-05-14, 07:59
איפה אני מוצא מכרז כזה לרכישת רכב 75?

כל ה 73 / 75 יצאו מזמן משרות המדינה.
כיום כולם בידיים פרטיות.

בברכה,טושי

zoharami
14-05-14, 21:44
לפני שנתיים שמעתי על היילקס שהשתחרר משרות הנמל שנת 97 עם 80000 ק"מ ...יש תמיד הפתעות.
ארץ קטנה עם זקן.

amimiller
22-05-14, 14:27
לגבי הזמנת חלקים מחו"ל. תוך 4 ימים הגיע החלק. ההזמנה בוצעה דרך מוסך רייכמן.

יאיר לוסטיג
25-05-14, 14:49
לידיעתכם יש לי 73 כבר כמה שנים עם 620000 קמ ,(שהוא למכירה כרגע מסיבות אישיות) עד היום לא נתקלתי בבעית חלקים,שיפצתי לפני חודש את הסרן הקידמי אחרי שמחזיר שמן נפרץ,ואת רב החלקים הבאתי מטויוטה פה בארץ,והשאר מצאתי בתא(לגרים) ואנחנו כבר לא בשנת 48 מביאים חלקים מארצות הברית ומאוסטרליה בכמה ימים ולא חודש,הגיע אלי השבוע מסגרת לחלון מארה'ב,הזמנתי מישלוח ימי ולקח חודש (בגלל הגודל והמשקל) וגם עלה לי 2000 ש'ח פחות ממה שרצו בטויוטה,כך שהשד לא נורא כל כך ,והרכב הזה פשוט מדהים,אין מילים על האמינות והעבירות.

elro
27-05-14, 11:17
הגיע אלי השבוע מסגרת לחלון מארה'ב,הזמנתי מישלוח ימי ולקח חודש (בגלל הגודל והמשקל) וגם עלה לי 2000 ש'ח פחות ממה שרצו בטויוטה,כך שהשד לא נורא כל כך ,והרכב הזה פשוט מדהים,אין מילים על האמינות והעבירות.

אשמח מאוד אם תסביר על תהליך הזמנת המסגרת וכמה עלה לך, אפשר גם בהודעה פרטית.

-->