PDA

צפייה בגרסה מלאה : טרנספר NP242J לסופה?

דרור ברלי
13-05-14, 13:36
מה צריך לבדוק בטרנספר כזה מבחינת התאמה לגיר AX15 של סופה?

צריך מתאם או לא? מספר שיניים?
אני יודע שאת הדריישפטים צריך לקצר(אחורי) ולהאריך (קדמי) וזו כבר הזדמנות לקיט SYE.
האם דרוש גשר גיר שונה או התאמת גשר הגיר הקיים?

lishay7
13-05-14, 16:25
לפי הספרות המקצועית הוא יושב על XJ ועל XJ יושב גם NP231 של סופה כך שמבחינת מספר שיניים ומעגל חלוקה של ברגים אמור להתאים.
השאלה היא למה דווקא את הטרנספר הזה?
למה לא NP241 היותר נפוץ שיושב על סופה ממוגנת?
אתה רוצה להרכיב אותו בגלל הדיפרנציאל המרכזי?
ב241 לדוגמה דרוש שינוי קטן בגשר גיר בחלק האחורי שלו כדי למנוע מגע של הטרנספר עם הגשר.

grand
13-05-14, 16:43
ישנם שני סוגים של 242 שירדו מ XJ, ועוד שני סוגים שירדו מ WJ ומ ZJ.
כעיקרון אתה זקוק לתיבה המתאימה כמה שיותר לצאוור של הגיר שלך ( 23 שיניים כמדומני) ,
בישנות מאוד (סוף שנות השמונים תחילת התשעים) יש 21 שיניים בכניסה לגיר וצאוור קצר
בחדשות יותר 23 ומותאמות לגיר XJ צוואר קצר- מדיום
אלו של הגראנד בעלות צוואר ארוך יותר ומותאמות לגיר 42RH גם כן 23 שיניים, אלו תיבות מסוף שנות התשעים ושנות ה,2000

הכי טוב למדוד את הקיים שלך ואז תוכל אולי לחסוך התאמות מיותרות.

דרור ברלי
13-05-14, 17:18
לפי הספרות המקצועית הוא יושב על XJ ועל XJ יושב גם NP231 של סופה כך שמבחינת מספר שיניים ומעגל חלוקה של ברגים אמור להתאים.
השאלה היא למה דווקא את הטרנספר הזה?
למה לא NP241 היותר נפוץ שיושב על סופה ממוגנת?
אתה רוצה להרכיב אותו בגלל הדיפרנציאל המרכזי?
ב241 לדוגמה דרוש שינוי קטן בגשר גיר בחלק האחורי שלו כדי למנוע מגע של הטרנספר עם הגשר.

241 לא כזה נפוץ. הלוואי שהיה... גם כשמוצאים אחד תקין, המחירים לא עלינו... 242 יותר קל למצוא.

בגלל אופי הטיולים שלי לאחרונה, אני רוצה טרנספר חזק יותר. ה-231 דווקא משרת אותי מצוין בשתי סופות לאורך 15 שנים ללא שום תקלה, אבל לנוכח העומסים הכבירים שאנחנו מפילים על הג'יפים שלנו בטיולים ספציפיים האלה, אני חושש שהוא גבולי מבחינת חוזק (חולשה ידועה בזנב הטרנספר, ושבר שם במהלך עליה תלולה למשל, יכול להיות גם מסוכן. יש כאן כמה שיעידו עד כמה מסוכן...)
ואם כבר משקיעים כסף בשדרוג לטרנספר חזק, כולל השקעה בדריישפטים, אני מכוון לשדרג גם לקיט SYE (סליפ-יוק אלימינייטור) שיבטל את הסליפ יוק הבעייתי ועל הדרך גם רוצה להרוויח מצב 4X4 עם דיפ' מרכזי פתוח לכביש - לדעתי זה שיפור גדול בנסיעה על כביש רטוב/מושלג/חלקלק שעם טרנספר רגיל מצריך לנסוע ממש לאט ובזהירות.

ניר ל
13-05-14, 20:43
בטוח כתבתי את זה כאן כשהזיכרון היה יותר טרי,
יש שלושה אורכי ציר כניסה , 23 שיניים , הציר הארוך ביותר מתאים לסופה אחד לאחד , קל מאד לזהות אותם בעין .
לטרנספר הישן עם ה 21 שיניים יש ספידומטר אנלוגי שקל לזהות גם בלי לספור שיניים.
צריך לקצר את הדריוושאפט האחורי , לא צריך להתאים את הקדמי .

asafk
13-05-14, 23:01
בהרכבת 241 חורטים ספייסר לקדמי. אבל אם התיבה יורדת מג'יפ עם דנה 30 קדמי - אפר לקחת ממנו גם אם הדרייבשפט הקדמי?
לגבי SYE - מיותר. זה לא רנגלר, והתיבה החזקה היא עם גל יציאה משמעותית יותר חזק ועבה מהמקורי. חבל על הכסף.

אסף.

גיתאי נוה
14-05-14, 23:42
בהרכבת 241 חורטים ספייסר לקדמי. אבל אם התיבה יורדת מג'יפ עם דנה 30 קדמי - אפר לקחת ממנו גם אם הדרייבשפט הקדמי?
לגבי SYE - מיותר. זה לא רנגלר, והתיבה החזקה היא עם גל יציאה משמעותית יותר חזק ועבה מהמקורי. חבל על הכסף.

אסף.
אסף, לא הבנתי את הסיפור של הספייסר ובמקרה של 242 התיבה בכל מקרה לא יורדת מסופה. על מה מדובר בדיוק?
אשר ל-SYE, השאלה היא בכמה נדרש לקצר את הגל האחורי, אל תשכח שגם סופות יכולות להיות גבוהות...
ושאלה נוספת, האם הדיפ' המרכזי לא מחליש את כל התיבה, או לפחות מוסיף נקודת כשל (ביחס ל-241)?

גיתאי

asafk
15-05-14, 00:01
כשמרכיבים 241, כיוון שהתיבה ארוכה יותר מה 231 המקורית, היציאה לדיפרנציאל הקדמי זזה בערך ב 20 מ"מ אחורה. אם נשארים עם הגל המקורי חורטים ספייסר. אבל אפשר גם לקחת גל ארוך יותר במעט, מראש.

אסף.

גיתאי נוה
15-05-14, 00:16
ומה לגבי שתי השאלות האחרות?
תודה

asafk
15-05-14, 01:00
מהנסיון שלי עם סופות "כבדות" ולא מוגבהות - נקודות הכשל ב 231 הן היציאה האחורית והשרשרת (שנמתחת עם השנים, מתחילה לקפוץ ואז שוברת משהו או נשברת בעצמה). המעבר ל 241 פותר זאת לחלוטין. את שתי נקודות הכשל, ובלי SYE.
על הנייר, במצב 4X4 פתוח - כלומר עם הדיפרנציאל המרכזי עובד - העומס המירבי על ה 242 נמוך יותר מהעומס המירבי המותר על 241 ובטח על 241HD שבנויה קצת אחרת והרבה יותר חזק.
242 עם הדיפרנציאל המרכזי - כמעט ולא נשבר, גם בפולסייזים מרובי מומנט ומשקל. בהאמרים בתחילת הדרך היו שברים אכן בדיפריציאל עצמו - אבל זה בגרסת ה HD עם יחס העברה נמוך יותר ב LOW, ורק במאות הכלים הראשונים. לאחר מכן עשו מה שהיה צריך ויותר אין כשלים. ב 242 של הג'יפים אין כשלים אופייניים - וזה בג'יפים מוגבהים מאוד וכבדים מאוד - ממשפחת הגראנדים - שימוש די דומה לזה שדרור מכוון אליו.
לכן אחי חושב שאין טעם ב SYE, ולא נורא אם יהיה הדיפרנציאל בתיבה.

אסף.

גיתאי נוה
15-05-14, 01:06
תודה אסף, מידע חשוב.
אם כך אני מניח שנשאר לבחון את תועלת\עלות ה-SYE רק בהיבט מיתון זוויות הגל האחורי בסופה מוגבהת; צריך לראות בכמה יתקצר הגל.
או אולי גל חדש (ממילא צריך) עם קרדן כפול יהווה פתרון אלטרנטיבי זול וטוב?
ועוד משהו, שמעתי שמועה שיש 242J ויש 242WJ החזק יותר; האם אתה \מישהו מכיר ויודע לאשש או להפריך?

גיתאי נוה
25-05-14, 19:24
האם יש מישהו שיכול למדוד עבורי את אורך צוואר הכניסה מהגיר ב-231 סטנדרטי?
תודה

yoav21
25-05-14, 20:49
חזון אחרית הימים חזרת לכתוב :-)

יואב

גיתאי נוה
26-05-14, 03:52
יואב גם אני אוהב אותך :p
בנוסף לשאלתי הקודמת, מצורפות שתי תמונות של 242J - ציר היציאה האחורי הוא על אותו עקרון של ה-231, אבל חשוף.
האם באמת הנקבה של הגל האחורי והציר הנ"ל חשופים, או שצריך להיות חלק נוסף שנעדר מהתמונות (משהו כמו שרוול האלומיניום הנוטה-להישבר שב-231)?
תודה
גיתאי
8750687507

kobiarava
26-05-14, 06:33
בתמונה זה טרנספר עם זנב יבש, בלי השרוול שאנחנו מכירים מהסופות. סט אפ פחות נפוץ, אבל לטעמי עדיף בהרבה. אצלי בצהובה ז"ל היה 231 עם זנב כזה, אין נזילות מהמחז"ש, אין שבירה של השרוול בשטח ממכה של אבן חמקמקה, ואם רוצים לנתק הנעה אחורית לא צריך לסגור כלום עם פקק של פריגת...
תכל'ס זו גרסה עדיפה, אבל סביר להניח שלא תהיה לך האופציה לבחור בין 2 האפשרויות, והתרגלנו כבר לחיות עם הזנב ה'רגיל' בסופות אז מה זה כבר משנה...

קובי

-->