PDA

צפייה בגרסה מלאה : פיצ'ר חדש - הצפרדע של ברוך

מערכת ג'יפולוג
17-07-05, 11:43
http://www.jeepolog.com/j6tech_frog3.htm

תהנו!

גיא
17-07-05, 12:27
ניראה מצויין.

תתחדש ברוך.

שאלה: האם אין בעיה עם זה שהמשקל לא מאוזן לרוחב ?

המנוע מין הסתם כבד יותר מברוך ... ( הבנתי שלא בהרבה :twisted: )

מי יתן ותנצח !!

תודה.

tomer s
17-07-05, 21:24
ת ת ח ד ש !!! אהבתי את המיקום של המדבקה ....
ככה המתחרים יכלו לראות איפה "מגדלים" אלופים :lol: :twisted: :lol: ......

lizard
17-07-05, 22:03
מזל טוב ברוך.
מחכה לטבילת אש :-)

אגב, זה השם הסופי? צפרדע סימן 3? (אהבתי את ההונדה יותר)

סוזי המשתוללת
18-07-05, 01:55
יופי של כתבה ועודיותר יופי של אוטו
מברוק ברוך

nir.samo
18-07-05, 08:24
סדרת הכתבות הנ"ל כתובה היטב וויחד עם הצילומים זה כמו לראות את הרכב במציאות.
כיף לקרוא, אבל למי הקרדיט?

ד ו ר ו ן
18-07-05, 09:02
הפרץ אינטנסיביות הזה של כתבות חדשות..
הרגלתם אותנו למשהו חדש פעם ב.. ופתאום כל חודש?!?

כל הכבוד, כתבה יפה, כיף לראות.

אריה פאהן
19-07-05, 00:12
ברוך מברוק
נראה יפה מקצועי ,גם הכתבה מעניינת כל הכבוד
אותי היה מעניין לראות בנוסף לכתבה התכנית והמקצועית , בחינת של הרכב בשטח

הצפרדע
19-07-05, 00:30
קודם כל, כל הכבוד לנמרוד על כתבה יפה ומקצועית עם צילומים יפים.
הבחור משקיען ומקצוען ונותר רק לקוות שימשיך בקצב הנוכחי.... :)

אריה, ממה שראיתי עד עכשיו בשטח, הרכב בהחלט "מדבר".
יחסי ההעברה מותאמים להפליא והגיר עובד מצויין, כאשר
הטיפטרוניק יותר טוב ממה שחשבתי ותיארתי לעצמי. הרכב גם איטי
בכאילו low שלו, וגם מהיר בטירוף בהילוכי האוברדרייב. לדעתי הוא מזנק
כמו רכב ספורט, אם כי אין לי נתונים של ממש.
בטיפוסים הספורים שהרכב עשה עד עכשיו, היו תוצאות טובות מאד
בעקר בגלל המשקל הקל והיכולת ל"הקפיץ" אותו את המכשול.
הבעיה שהתגלתה, של בולמים קשים מידי, טופלה ע"י פתיחת הבולמים
וריכוכם - הוצאת חלק מהשימסים בפנים, וכן ע"י שינוי הזויות במתלה
הקדמי - לרכב כבר אין לופים קדמיים כפי שרואים בצילומים של נמרוד, אלא
כפי שתראה בצילומים מהיום בשרשור בג'יפטריפ.
http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Forums&group=1&item=533489 &pg=3
עדיין הבולמים האחוריים מעט קשים ולפעמים מקפיצים את הרכב,
אבל גם ענין זה יטופל בקרוב.

אם אתה רוצה לראות במו עיניך, דבר איתי טלפונית ואם זה יסתדר
ואתה תרצה, תוכל לבוא ליום הצילומים והמבחן של "הגה בשטח"
בעוד בערך שלושה שבועות.

הצפרדע
19-07-05, 00:40
ניראה מצויין.
תתחדש ברוך.

תודה רבה.

שאלה: האם אין בעיה עם זה שהמשקל לא מאוזן לרוחב ?
לא, אין בעיה. הענין מתאזן בקלות, הן ע"י משקל הנהג והן ע"י איזון בגובה הבולמים
ובלחץ החנקן במיכלים.

המנוע מין הסתם כבד יותר מברוך ... ( הבנתי שלא בהרבה :twisted: )
תודה.
חכה, חכה, אנחנו עוד ניפגש..... :evil:

גיא
19-07-05, 11:12
[/quote]חכה, חכה, אנחנו עוד ניפגש..... :evil:[/quote]

אני בהחלט מקווה.

אולי יהיה עוד מפגש ? ... אולי יהיה לי רכב שטח עד אז .....? :roll:

נמרוד
19-07-05, 12:39
ברוך, שלח אלי תמונות חדשות ועדכונים בזמן אמת על כל מה שמעניין, ובהנאה גדולה אני אאדכן את הכתבה. זה אחד היתרונות של האינטנט על הנייר המסורתי. אפשר לעשות דברים "חיים".

אריה פאהן כתב:

אותי היה מעניין לראות בנוסף לכתבה התכנית והמקצועית , בחינת של הרכב בשטח

כאן אני קצת חלוק על הגישה המסורתית של עיתונאות הרכב... אני אולי יורה לעצמי ברגל, כי בוודאי שזה כיף גדול לקחת סיבוב על כל רכב חדש, כל שכן רכבי מירוץ/תחרות/עבודות יד מיוחדות שעליהן אנחנו עושים את הפיצ'רים, אבל הערך של סיבוב כזה עבור הקורא, קלוש.

בעיט של אספיר למשל, בקושי הצלחתי להכנס, שלא לדבר על לנהוג כשהברכיים שלי בתוך הדשבורד. אבל מה זה משנה, הרכב נבנה עבור נהג ספציפי שנמוך ממני בהרבה. כל כלי הרכב היחודיים האלו תפורים בעצם לנהג שלהם, ואי אפשר להעריך אותם בנפרד... אתה גם במילא לא יכול לרכוש את הרכב, ככה שאין מה לדבר על תמורה למחיר, ואין מה להשוות למתחרים - למה אני יכול להשוות את הצפרדע??? המדד האמיתי היחיד ל"טיב" הוא ההישגים בתחרויות. ולפעמים גם זה לא רלוונטי, הצפרדע היא רכב שברוך מפתח בשביל הכיף האישי שלו (אני נמנע משימוש במילים חזקות יותר מ"כיף" :lol: ).

ניר ל
19-07-05, 13:01
ברוך, כשהסתכלתי בתמונות הקלוז-אפ שמתי לב עפ"י הריתוכים שהעבודה לא בוצעה ע"י בעל מקצוע. אסף אישר לי שכל העבודה והתכנון אכן בוצעו על ידך ובמו ידיך. הרשה לי להסיר את הכובע ולקנא עד עמקי נשמתי ! הייתי שמח אם תוכל לפרט יותר - איך לעזאזל בזמן כ"כ קצר, מצליח אדם מתחום שונה לגמרי (אם כי ללא ספק מוכשר מאד), ללמוד וליישם את כל התחומים האלה, בנוסף לכך אילו כלים ואמצעים עומדים לרשותך +- (כלי עבודה) כיום, אילו עבודות אתה מוציא לבעלי מקצוע ומה אתה מבצע לבד, כמה זמן פנוי התחביב הזה דורש ממך בשבוע נניח או שמא זה כבר מזמן לא תחביב אלא עיסוק עיקרי ?

הצפרדע
24-07-05, 16:11
ברוך, כשהסתכלתי בתמונות הקלוז-אפ שמתי לב עפ"י הריתוכים שהעבודה לא בוצעה ע"י בעל מקצוע. אסף אישר לי שכל העבודה והתכנון אכן בוצעו על ידך ובמו ידיך. הרשה לי להסיר את הכובע ולקנא עד עמקי נשמתי ! הייתי שמח אם תוכל לפרט יותר - איך לעזאזל בזמן כ"כ קצר, מצליח אדם מתחום שונה לגמרי (אם כי ללא ספק מוכשר מאד), ללמוד וליישם את כל התחומים האלה, בנוסף לכך אילו כלים ואמצעים עומדים לרשותך +- (כלי עבודה) כיום, אילו עבודות אתה מוציא לבעלי מקצוע ומה אתה מבצע לבד, כמה זמן פנוי התחביב הזה דורש ממך בשבוע נניח או שמא זה כבר מזמן לא תחביב אלא עיסוק עיקרי ?

לא ראיתי את התגובה הזאת עד עכשיו :oops:
קודם כל, תודה על המחמאות(כולל על רמת הריתוך שלי.... :lol: )
תשובות לשאלותיך:

1. יש אנשים שהם אוטודידאקטים. לומדים לבד, עושים טעויות, מתקנים אבל כל הזמן מחפשים ולומדים בלי לשקוט על השמרים. הכי חשוב, ללמוד וגם לעשות ולא להישאר רק בתחום התיאורטי, דבר שאין לו לטעמי, כל טעם. אני מסווג את עצמי לסוג זה של חקרנים בלתי נלאים, ומנצל את כושר הלימוד והקליטה שלי, כולל זיכרון חזותי ואחר ברמה גבוהה.

2 . מסיבה זאת יכולתי ללמוד את כל מה שאני יודע בתחום הרכב, במשך בערך כשנה עד שנתיים לכל היותר, כולל היכולת לתכנן ולבנות רכב מאלף ועד תיו. כמה הוא טוב או מוצלח, את זה כבר אחרים יגידו, אבל העובדה היא שאני הבאתי את עצמי בזמן קצר יחסית למסוגלות לבניה שלמה של רכב ייעודי, ללא עזרה מאף בעל מקצוע, למעט סיוע בעניני חשמל(או נכון יותר קיצוץ הצמות המיותרות....) וחלקים הנדרשים מחרט. בקרוב אביא למקום גם את המחרטה הקטנה שיש לי, ואז אני אוכל לבצע גם חריטות פשוטות וכו'.

3. בצד ה"מתכתי", למדתי לבד גם נושאים שונים בענף המטלורגיה, ולקחתי במקביל קורס ריתוך של אלקטרודות, מיג וגם קצת טיג. בטיג אני לא שולט, אבל אם אצטרך לרתך חלקי אלומיניום, אוכל לעשות זאת.

4. האמת היא, שעד לפני מספר שנים, לא ידעתי דבר וחצי דבר על מנועים ואיך הם פועלים, שלא לדבר על מערכות אחרות ברכב וכו', וגם לא ידעתי בכלל מה זה טרנספר.... אבל, כאמור, נכנסתי לזה במרץ, ולמדתי את עצמי ע"י חיפוש במאמרים, ספרים מקצועיים, חוברות ומגזינים, איטרנט(הרבה) וכו'. התהליך מכאיב, מכיון שאם צריך ללמוד חומר זר ואתה לא יודע אפילו את המונחים הבסיסיים, ואתה צריך לנחש בהתחלה ואח"כ לקלוט ואח"כ לשלוט בהם, בלי שתקבל הנחיה ועזרה ממורים, המשימה הרבה יותר קשה. אבל מה? אפשרית.

5. ציוד? השגתי בהזדמנות שהיתה לי, רתכות אלקטרודות, מיג וטיג, פלאזמה אלקטרונית חזקה, משור שורף ומשור סרט מקורר, מכופפת צינורות הידראולית חשמלית מצויינת, מכופפת פחים וגליוטינה, וגם מחרטה "אשקלון" סבירה. זאת בנוסף לכלי מוסך ידועים ומקובלים, הכוללים מקדחות עמוד ויד, דיסקי גדול וקטן, פטיש אויר, קומפרסור, מפתחות ובוקסות, מברגים ןפליירים למיניהם, וכיו"ב כלים שמתאספים ונקנים במשך הזמן. כמעט שכחתי גם ליפט ישן שמצאתי בהזדמנות ובזול מאד ממוסך שסגר, וכו' וכו'.

6. את העבודה אני עושה כמעט אך ורק בסופש"ים, וגם זאת לסירוגין - יש משפחה.
באמצע השבוע אני מגיע לעיתים לשעתיים שלוש ובעיקר יושב וחושב.......
את ההונדה סיימתי למעשה בערך ב- 4 חדשים של עבודת סופש"ים וקצת אחה"צים, דהיינו בערך בכ- 30 ימי עבודה נטו.

7. זהו. מה, התעייפת כבר או שאמשיך? :D ?

ניר ל
24-07-05, 16:42
תמשיך, תמשיך !
רגע לפני שאני תולה תמונה שלך מעל המיטה, המוסך שאתה עובד בו ממוזג ?
אגב, אני לחלוטין לא ציני, החלום שלי הוא שביום מן הימים יהיה לי מקום קטן וממוזג עם כלי עבודה ברמה ושאוכל לבנות בו משהו בשביל הכיף במו ידי, בינתיים אני מסתפק בתיקונים מכאניים כשצריך (וגם כשלא) ובמסגרות ברמה בסיסית. הסיפור שלך נותן תקווה ...
לעניין הריתוכים - אני מרתך הרבה שנים , יודע לקרוא ריתוכים יופי, הריתוכים שלך יפים לפחות כמו שלי ונראים טובים מספיק בכדי שהעסק לא יתפרק, זה לא חכמה להשוות לעבודה של בעל מקצוע שזה מה שהוא עושה כל החיים וכל הכיף הוא לרתך לבד, אני לא מחדש לך כלום...
שיהיה בהצלחה גם בתחרויות !

הצפרדע
24-07-05, 16:48
תראה, אם זה יגמר בתליית התמונה בלי תקוות לעתיד רומנטי משותף,
סחתיין.... :lol:

מיזוג???
יש לי שם תקרה בגובה 8 מטר(!!!) ואין שום אפשרות למיזוג. אבל כשאני עובד אני לא שם לב לכלום, ממש, והחום עובר לידי. רק כשהזיעה צורבת בעיניים, וזה קורה, אני נזכר שחם. האמת היא שחוץ מחדשי יולי אוגוסט, זה לא כל כך נורא.

הצפרדע
24-07-05, 22:55
תראו, אני ממש מצטער - שכחתי כמה דברים.
קודם כל, אני לא רק חכם מאד, פיקח ומוכשר בצורה יוצאת מן הכלל,
אני גם מאד נאה ואפילו הייתי אומר יפה.
חוץ מזה, אני בעל אישיות מקסימה וכובשת, ואנשים אוהבים אותי מאד.
אין פלא, גם אם אני הייתי אנשים, הייתי מאד אוהב אותי.
מה עוד? הממממם, בואו נראה - אני עוה"ד הכי טוב בין המסגרים
והמסגר הכי תותח בין עוה"ד.
וזהו בינתיים. אם אזכר בעוד כמה תכונות נעלות שלי, בודאי לא אהסס
להזכירן באזניכם.

נמרוד
25-07-05, 09:41
תראו, אני ממש מצטער - שכחתי כמה דברים.
קודם כל, אני לא רק חכם מאד, פיקח ומוכשר בצורה יוצאת מן הכלל,
אני גם מאד נאה ואפילו הייתי אומר יפה.
חוץ מזה, אני בעל אישיות מקסימה וכובשת, ואנשים אוהבים אותי מאד.
אין פלא, גם אם אני הייתי אנשים, הייתי מאד אוהב אותי.
מה עוד? הממממם, בואו נראה - אני עוה"ד הכי טוב בין המסגרים
והמסגר הכי תותח בין עוה"ד.
וזהו בינתיים. אם אזכר בעוד כמה תכונות נעלות שלי, בודאי לא אהסס
להזכירן באזניכם.

ובגלל כל התכונות האלו אתה עובד לגמרי לבד??? :twisted:

הצפרדע
25-07-05, 11:50
קודם כל, כן. בדידות מזהירה.......אבל אני חזק :)
שנית, יכול להיות שזה בגלל אותה סיבה שנקניק כמוך נוסע על אופניים
משונים עם ארבעה גלגלים מתחילת המאה ה 19 ..... :mrgreen:

מאיר רוטברג
25-07-05, 14:38
תמשיך, תמשיך !
רגע לפני שאני תולה תמונה שלך מעל המיטה, המוסך שאתה עובד בו ממוזג ?
אגב, אני לחלוטין לא ציני, החלום שלי הוא שביום מן הימים יהיה לי מקום קטן וממוזג עם כלי עבודה ברמה ושאוכל לבנות בו משהו בשביל הכיף במו ידי, בינתיים אני מסתפק בתיקונים מכאניים כשצריך (וגם כשלא) ובמסגרות ברמה בסיסית. הסיפור שלך נותן תקווה ...
לעניין הריתוכים - אני מרתך הרבה שנים , יודע לקרוא ריתוכים יופי, הריתוכים שלך יפים לפחות כמו שלי ונראים טובים מספיק בכדי שהעסק לא יתפרק, זה לא חכמה להשוות לעבודה של בעל מקצוע שזה מה שהוא עושה כל החיים וכל הכיף הוא לרתך לבד, אני לא מחדש לך כלום...
שיהיה בהצלחה גם בתחרויות !

כפרה, עניים ,
מה לא תממשו את אהבתכם במיוחד לאור העובדה שאתה יפה מוכשר וכו??

ברוך,
כל הכבוד מסיר את הכובע על היכולות המדהימות שלך
מאיר

-->