PDA

צפייה בגרסה מלאה : דלתות ״חצי״ לjk ארוך אבל ״רגילות״ עם חלונות חשמל - אפשרי ?

KOOKE
14-05-14, 17:38
כמי שעבר מדיסקברי לרנגלר jk מפריעה לי הקלסרופוביה האמריקאית - חלונות קטנים עם משטח מתכת ענקי ודיי מיותר בדלתות.

אני גם לא רוצה לנסוע בלי דלתות בכלל או לפרק ולהרכיב לפי החשק - מסובך מדיי ולא ישים בתנאי הכביש/ חוליגנים בחניה ובתנאי מזג האויר בארץ.

רוצה להנות משני העולמות.

יש מוצר כמעט מושלם - דלתות חצי מקוריות:

http://youtu.be/wJkzYuTRsUc

הבעיה היא שזה רק כמעט - אני רוצה כאלו דלתות אבל עם חלונות זכוכית ומסגרת נורמלית - יש בכלל כאלו? האם אפשרי להכין על בסיס המוצר הקיים באופן מיוחד את מה שאני רוצה - יש מקום למנגנון ולזכוכית ?

דרור ברלי
14-05-14, 20:37
אתה רוצה גם וגם וגם.
גם דלת חצי וגם חלון זכוכית. תכף תרצה שהוא גם יעלה וירד.

בג'יפ אמיתי אפשר להסיר את הדלתות בקלות.
ב-JK כבר יותר קשה להוריד דלתות (שלא לדבר על להפשיל חלון קדמי, פירוק של חצי אוטו) , אבל אפשרי למי שמתעקש, ויש אינסוף אבזרים מקוריים.
אם תתעקש, תוכל להוריד גג, להלביש ברזנט, לחזור לגג...
אין עוד אוטו שנותן לך גמישות ואפשרויות כאלה, ואתה עוד מתלונן?... יש לי תחושה שאתה מתגעגע לנבלה האנגלית ומתכנו לחזור אליה.

KOOKE
14-05-14, 22:44
דרור

אני רוצה להיות עם אך להרגיש בלי.

אל תשכח שהג׳יפ הוא גם הרכב היום יומי שלי ואני לא רואה איך אני משאיר אותו נטול גג ונטול דלתות בחניוני או רחובות תל אביב.

חוץ מזה, אני קצת עצלן ואפילו את ה״פרידום טופ״ ( חלקי הגג הקמי בלבד) שממש קל לפירוק והרכבה אני מתעצל לפרק ולהרכיב.

אז תכלס האם זה בכלל אפשרי טכנית להסב את דלתות החצי שבסירטון לדלתות עם חלונות זכוכית? כמובן תחת ההנחה שמדובר בעבודה בהזמנה מיוחדת ובהתעלם (לצורך הדיון) משאלת העלות.

דרור ברלי
14-05-14, 23:09
חלונות זכוכית שלא תוכל לפתוח?...
אל תיסע פתוח ביומיום. רק בטיולים.

Bernard
15-05-14, 03:15
שאני אבין, אתה מתכוון משהו כמו חלון רגיל עם הזכוכית למטה??
מה מפריע לך? המסגרת שנשארת, אחרי שמורידים את החלון?
משעמם לך, תגיד?

ולעניין...
מזיכרון ומהסירטון, נראה לי שהחלק התחתון, של הדלת המתפרקת, קצר מידי למנגנון+חלון, שיעלה עד לקצה.
לדעתי, אפשר, בלי יותר מידי בעייה, לסדר מנגנון וחריץ בחלק העליון, שהחלון יעלה דרכו ומה שיתפרק זו רק המסגרת העליונה של החלון - יענו המסילות שתומכות בחלון, כשהוא במצב מורם/בדרך למעלה..
אבל, כמו שאמרתי, נראה לי שאם שמים זכוכית שתעלה עד הסוף, במצב סגור היא תבלוט מעל הקו העליון של החלק התחתון.

מצד שני.
לפברק את הדלת המקורית שלך, שניתן יהיה לפרק את המסגרת... זה אפשר.. אבל יהיה לך יותר "שטח ברזל" ואני מבין שזה לא מוצא חן בעיניך.

בכל מקרה, בשתי האפשרויות, יהיה ראלי לצפות לבעיות אטימה כמו בדלתות הסופה, שהחלק העליון (המסגרת) לא כ"כ "לוחץ" על המשקוף...

מוני אורבך
15-05-14, 05:38
כמו שנאמר בלתי אפשרי שחלון כל כך גדול יכנס לדלת, פשוט אין מקום.
אתה רוצה חלון שירד עד האמצע? אפשרי
השאלה היא האם זה יספק אותך? כנראה שלא.
אופציה מאוד ראלית היא חלון שלא ירד כלל, פשוט מסגרת חלון וחלון קבוע.
בשטח אתה פשוט מפרק את החלון ומאכסן במקום בטוח.
ומה אם אתה רוצה אוויר? תפתח מזגן..
גם ככה אני מהמר שלעיתים נדירות אתה פותח חלון.
בשביל מה בכלל אתה צריך חלון בתל אביב, לראות את המחומצנות? או לחילופין את המסתננים הסודנים?

-->