PDA

צפייה בגרסה מלאה : שימוש בתוכנת oruxmaps ומסלולי Twl

Cobimor
15-05-14, 07:20
אני משתמש חדש בתוכנה. קיבלתי מסלול twl ולא יודע איך להכניסו לתוכנה ולנווט איתה במסלול המצורף.
אשמח להסבר מפורט לילדי כיתה א בתוכנה

erezgur
15-05-14, 09:28
TWL הוא פורמט שנולד בישראל עבור תוכנת הניווט היחידה שהייתה פעם בארץ הקודש - TurbuCD. למעשה TWL=TurboCD Waypoints List ... לימים התוכנה נאוויגייד החליפה את טורבו-סידי אבל הפורמט נשמר.

בשאר העולם התפתחו תוכנות ניווט שטח אחרות עם פורמטים אחרים. כיום התקן הפתוח הנפוץ והמקובל הינו GPX ורוב התוכנות בעולם תומכות בו (לצד פורמטים נוספים שחלק מהתוכנות מכיר) וגם Oruxmaps ביניהן.

לכן עליך להמיר את קבצי ה- TWL לפורמט המוכר באורוקס, רצוי ל- GPX (למרות שגם KML מוכר בתוכנה זו).

דרך פשוטה לשימוש, בעיקר אם מדובר בשימוש מועט - לטעון את המסלול ב-TWL לאתר עמוד ענן, המכיר מספר פורמטים וזה אחד מהם ולשמור אותו בפורמט GPX. את קובץ ה-GPX תוכל, כאמור, לטעון גם לOruxMaps.

ישנו כלי חינמי היודע לבצע תרגומים בין פורמטים שונים המקובלים בתחום הניווט - GPSBABEL. לפני שנים מועטות התווספה לו גם תמיכה ב- TWL ותוכל לנסות להתרגל לעבוד עימו.

ארז גור

Cobimor
15-05-14, 17:57
ראשית תודה והחכמתי בנושא הרבה יותר מלפני...
אני צריך עזרה ברמה הפרקטית היות ולא עשיתי זאת בעבר! איך ממירים איפה מכניסים את הקובץ המומר ואיך מפעילים. אם יש לינק הסבר בyoutube אז גם טוב...
שוב תודה על ההתייחסות

tamir128
15-05-14, 18:23
המרת הקובץ, דרך א'

1. גלוש לעמוד ענן: http://amudanan.co.il/
2. פתח שם חשבון.
3. בצע כניסה עם חשבונך.
4. פתח דרך האתר את הקובץ.
5. שמור דרך האתר את הקובץ בפורמט GPX.

המרת הקובץ דרך ב'
חפש את תוכנת GPSBABEL והמר איתה את הקובץ ל GPX.

הכנסת קובץ הGPX למכשירך
1. חבר את המכשיר למחשב בו נמצא הקובץ.
2. העתק את הקובץ למכשיר לספרית \oruxmaps\tracklogs
3. לחילופין, שלח את הקובץ למכשיר במייל, מ'נשמע או כל תוכנה אחרת ושמור לספריה הנ"ל.
4 פתח את אורוקס ולחץ על הכפתור שנראה כמו כביש ובחר ב load file.
5. מצא את הקובץ שלך וטען אותו.
6. איחלתי לחייל הצלחה בהמשך דרכו.

Cobimor
15-05-14, 19:25
אתה פיקס!! עבדתי לפי ההכוונה שלך והכל מוכן. אני רואה את המסלול בנקודת התחלה וסוף .
אני רחוק מההתחלה . איך אני מתחיל בניווט?
ההכוונה שלך המהירה עוזרת לי כי אני בדרכי לדרך

-->