PDA

צפייה בגרסה מלאה : מעוניין לרכוש ג'יפ ראשון למשפחה ואשמח לקבל יעוץ

Lotan Harush
16-05-14, 13:22
אהלן,
בתור משפחה אתגרית שאוהבת טיולים וטבע החלטנו לקחת את התשוקה שלנו צעד אחד קדימה ולקנות ג'יפ.
התקציב לרכישה עומד על אזור ה-70אלף שקלים, הרכב ישמש כרכב שני בבית לנסיעות מחוץ לעיר ולטיולים.
הג'יפ צריך להכיל משפחה בעלת 4 נפשות (+כלב גדול וחמוד), ויעשה באיזור ה-10 בשנה בהגזמה.
דגש על גיר אוטומטי ,מנוע סולר, אמינות ושנתון כמה שיותר גבוה.

חשבנו תאמת על טארקן ולהשקיע במיגון הגבהה ובולמים..

אשמח שתאירו את עינינו!

danob
17-05-14, 10:07
כבעלים לשעבר של טראקאן אני חושב שזו בחירה טובה בסך הכל.
הוא די מרווח, נוח ועם יכולת עבירות סבירה, הבעיה היחידה איתו היא שהוא מוגבל (מאוד) ביכולת השיפור כך שאם תדבק ב"חיידק" השטח תצטרך להחליף אותו.
מעבר לכך, עם נסועה של 10K בשנה לא הייתי הולך על דיזל (וגם לא עם 15 וכנראה לא עם 20) עלויות התחזוקה גדולות יותר שלא משתוות להפרש בצריכת הדלק.
לדעתי, וזה מה שאני עשיתי, עדיף ללכת על בנזין, גם הרבה יותר מהנה לנהיגה (שקט, תגובת דוושה וכו') וגם תחזוקה זולה יותר ומאפשרת יותר עבודה עצמית.
בכל מקרה, שיהיה בהצלחה!

ליאור

foxy
17-05-14, 10:46
לא מבין באמת יש היום גראנד צירוקים המחירים שלהם ברצפה גייפ אמיתי מפואר יותר מכול העגלות היפניות או הקוריאניות
וגם בעלות דומה תחשוב גראנד צירוקי מול יונדאי

shahav
17-05-14, 13:52
אני דווקה חושב שלא תעז ללכת על בנזין, רק סולר. חסכוני באופן משמעותי!
קח בנזין אם אתה אוהב מנוע עם צליל מסויים, אחרת רק סולר.
הסולר זול ב 10% ונוסע בערך 35% יותר מרחק פר ליטר, אם לא יותר.

רבין.

shahav
17-05-14, 13:54
יש פה כתבה מצויינת על גיפ משומש בפחות מ 70k. ממולץ בחום.

רבין.

Lotan Harush
17-05-14, 22:41
הגרנד צ'ירוקי דיי יקר וזולל(1ל-4 לפי חבר שלי) ואנחנו מחפשים רכב עם כמה שפחות עלויות בשוטף כי בכל זאת ינהגו עליו גם בכביש רוב הזמן לכן העדיפות היא לסולר
כמו כן השטח שהרכב יראה יהיה בעיקר קל/בינוני .

ד"א רבין קראתי את הכתבה היא מאוד עוזרת ומעניינת.

zerez
18-05-14, 09:31
לפי חבר שהיה לו גרנד צירוקי 2001 בנזין הוא אוכל בערך, 1 ל 6 ובנהיגה רגועה גם פחות.

למה שלא תישאל את בעלי הגראנדים לפני שאתה מקבל החלטה?

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

danob
18-05-14, 10:11
הגרנד צ'ירוקי דיי יקר וזולל(1ל-4 לפי חבר שלי) ואנחנו מחפשים רכב עם כמה שפחות עלויות בשוטף כי בכל זאת ינהגו עליו גם בכביש רוב הזמן לכן העדיפות היא לסולר
.
תבדוק כמה יעלה לך להחליף טורבו או לשפץ משאבת סולר (לדוגמא, שיפצתי בטרנו שהיה לי לפני 8 שנים משאבת סולר - 6000 ש"ח לפני פירוק והרכבה) או אפילו סתם שיפוץ מזרקים (רמז, בערך כמו ההפרש בדלק לשנתיים).

בפוסט הראשון ביקשת שנאיר את עינייך, זה מה שאנחנו עושים...או לפחות מנסים לעשות.

Lotan Harush
19-05-14, 18:55
תבדוק כמה יעלה לך להחליף טורבו או לשפץ משאבת סולר (לדוגמא, שיפצתי בטרנו שהיה לי לפני 8 שנים משאבת סולר - 6000 ש"ח לפני פירוק והרכבה) או אפילו סתם שיפוץ מזרקים (רמז, בערך כמו ההפרש בדלק לשנתיים).

ואני מודה לכם על כך!! אבל אי אפשר לצפות שאני יכנס לתחום שאני לא מכיר מבלי קצת חפירות.. אז קצת סבלנות כלפי חברים!

לאחר התיעצות עם איש מקצוע הבנתי שרכבי הסולר הרבה יותר עמידים מהבנזין ולפי בעל גרנד צירוקי עם מנוע סולר שמעיד על כך שחוץ מטיפולים שוטפים הרכב לא ראה מוסך

foxy
19-05-14, 19:53
זה לא מדויק אי אפשר להגיד שהדיזל יותר אמין מהבנזין
יותר חיסכוני זה בטוח (הדיזל)
אבל עזוב אותך משטויות אני קם בבוקר מניע את הבהמה 8 צילינדרים מתעוררים אחחחחחחח הרעש
מומלץ ביותר

danob
22-05-14, 18:33
ואני מודה לכם על כך!! אבל אי אפשר לצפות שאני יכנס לתחום שאני לא מכיר מבלי קצת חפירות.. אז קצת סבלנות כלפי חברים!

לא הבנתי מאיפה הסקת שאין לי סבלנות כלפיך...בכל מקרה עם המשפט הזה איבדת אותי.

שיהיה לך בהצלחה

ליאור

gruyon
25-05-14, 22:16
היום כבר יותר קל להציע לאנשים רכבים עד שנת 2000 וקצת.

פשוט היה יותר מבחר של רכבי שטח יחסית להיום .

אין יותר טרנו חדשות, אין יותר פג'רו עם סרן אחורי חי בדיוק כמו שגרנד ויטרה החדשה איבדה את הסרן החי בקיצור מבאס .

אז אני אמליץ למרות שהידע שלי נובע בעיקר ממה שאני קורא בפורום .

לנד קרוזר תחילת שנות ה-2000

טרקן אופציה טוב אבל צריך להתפשר קצת על אפשרויות שיפור(גם סרן אחורי חי)

ניסן טראנו - קצת סותר את עצמי אבל דגם אחרון שנת 2005 (לא בטוח).

גרנד ויטרה - סתם כי אני לא מבין למה להתעקש על דיזל. מצד שני מגבלות גובה .

טרופר דור אחרון (2004 נראה לי ) יש דיזל הציבור טוען שיש לו בעיית אמינות במנועי הדיזל (משהו עם המזרקים נראה לי ).

נראה לי שזהו .

את הויטרה לא הייתי רוצה כי הרכב נמוך .
נראה לי שאני הייתי מחפש לנד קרוזר לא שחוט (לא באמת קיים) ואז מתלבט בין ניסן טרנו וטרופר .

בסוף כנראה מוכר כליה וקונה לנד קרוזר במצב טוב- .

איזה מזל שיש לי גרנד ויטרה שעולה פחות מחצי מהסכום הזה .

רוכברודאו
26-05-14, 14:23

אם תלך בעצימת עיניים וחוסר ידע בסיסי למוסך "מורשה" יבואן (מורשה לרוקן לך במהירות את הארנק) אז אכן שיפוץ משאבה יעלה 6000 וטורבו 9500 וומזרק חדש 5500. ועוד היד נטויה (לכוון ארנקך)

אבל אם תלך למכון מומחה למשאבות ומזרקים תגלה שמחירים נחתכים ב 75% ויותר (שיפצתי לפני חודשיים משאבת לחץ גבוה של בוש ב 1300 ש"ח פו"ה עצמאית)

אז 2 הגרושים שלי לדיון האינסופי הזה בין אנשי הדיזל לאוהבי הבנזין הם שניתן גם ניתן לחסוך המון בתיקון תקלות דיזל אופייניות (כאילו שצפויות להגיע במהלך עשור עם הרכב) אם עושים את הדברים נכון ולפחות אחרי מחקר קצר. ולא רצים על כל תקלה למוסך יבואן ע"מ שיחליף את כל המזרקים בעלות הזויה רק כדי לגלות שהבעיה היא במקום אחר בכלל..

וברור שלא לכל אחד יש זמן/ידע/יכולת.
אבל צריך (באמת) לקחת בחשבון שבלי רצון לעזור לעצמך בתחום התקלות, האלטרנטיבה היא לשלם..

zerez
26-05-14, 20:36
אני די בטוח שרכב שעושה עשרת אלפים ק"מ בשנה הרבה יותר כלכלי מנוע בנזין ולא דיזל.
איזה סוג טיולים אתה מתכוון לעשות?
אם אתה לא מתכוון לעשות טיולים קשים אז ויטרה היא אופציה מאוד מאוד טובה, רכב גדול, נוח, אמין, זול לאחזקה וחזק עם עבירות לא רעה בכלל.

danob
26-05-14, 21:05
אם תלך בעצימת עיניים וחוסר ידע בסיסי למוסך "מורשה" יבואן (מורשה לרוקן לך במהירות את הארנק) אז אכן שיפוץ משאבה יעלה 6000 וטורבו 9500 וומזרק חדש 5500. ועוד היד נטויה (לכוון ארנקך)

אבל אם תלך למכון מומחה למשאבות ומזרקים תגלה שמחירים נחתכים ב 75% ויותר (שיפצתי לפני חודשיים משאבת לחץ גבוה של בוש ב 1300 ש"ח פו"ה עצמאית)

אבשלום ידידי (אאל"ט...נפגשנו במפגש האנדיאנים האחרון) את משאבת הסולר של הטרנו לא שיפצתי במוסך מורשה אלא דרך מוסך אפא"ק (אללה ירחמו...) ששלח את המשאבה לשיפוץ אצל 'לדיקו', היבואן של בוש וזאת לאחר נסיונות להסתפק באינפוזיה וניקוי מזרקים, סך הכל הוצאתי מעל 11 אש"ח על כל הסיבוב הזה.
גם "סתם שיפוץ מזרקים" במנועי הדיזל מסוג מסילה משותפת מתחיל בארבעת אלפים ש"ח, תשאל את כל בעלי הטראקאן שכבר עשו (בטויוטה זה המחיר רק לאחד...)
בכל מקרה, נראה לי שאנחנו כבר מזמן מתדיינים ביננו לבין עצמנו ושפותח השירשור כבר לא באיזור (אני בכלל קיבלתי את הרושם שהוא לא באמת ביקש עצות אלא יותר בכיוון של 'החליט וביקש חיזוקים' אבל זה רק אני).

שורה תחתונה, בנזין או דיזל, יותר חשוב המזל שלך עם האוטו...והכי חשוב, הבריאות.

ליאור

רוכברודאו
27-05-14, 13:06
אני די בטוח שרכב שעושה עשרת אלפים ק"מ בשנה הרבה יותר כלכלי מנוע בנזין ולא דיזל.

+1 ,מסכים שלקילומטרז שנתי נמוך + רכב ישן = ברוב המקרים עדיף בנזין

אהלן ליאור

נו, עדיין מצאת עצמך משפץ אצל היבואן :)

לענייננו (שבאמת מעניין עזוב את פותח השרשור..) - מחיר שיפוץ מזרק בוש במכון שיפוץ - כ500- 600 ש"ח
תכפיל ב 4 = 2400 שח. יכול להיות שאלמנט העבודה הוא מורכב בטרנו ולכן 4000 ש"ח במוסך זה לא מוגזם.
אבל סה"כ סביר שתיפול על שיפוץ מזרקים בדיזל בן 10+ עם 200קמ על השעון. (לא מחוייב אבל סביר)

משאבת סולר אותו סיפור. שיפוץ מורכב (יש דרגות שיפוץ שונות) יעלה סביב ה 2000 ש"ח
אם זה פירוק פשוט כמו בגרנד - אז לא יותר מ 400 על עבודה. יש כמובן מסובכים יותר לפירוק ואז המחיר יטפס..

ועוד דבר - כשמדובר בבעיות במערכת הסולר במנועי מסילה משותפת כמות המשתנים היא רבה. ומאד חשוב מי עושה את העבודה מה מידת הידע שלו ברכב הספציפי ומידת המוכנות שלו לבצע בדיקות לפי סדר פעולות לוגי ולא לעשות מה שהכי כלכלי למוסך. מהסיפורים שאני שומע זה הרבה פעמים מסתכם באותו תרשים זרימה פשטני וכללי שהמוסכניק מכיר והוא לא יסטה ממנו - מה שיעלה לנו יותר בסוף היום.
ואני לא מאשים חלילה. יכול להיות שברמת המודל הכלכלי זה לא יכול לעבוד אחרת. מעולם לא החזקתי מוסך..

באופן כללי הרושם שלי שלפני 5-10 שנים היה יותר יקר יחסית לשפץ את הרכיבים האלו ובזכות טכנולוגיות שנמצאות אצל יותר מכונים+תחרות, אז כל העסק עולה פחות מבעבר. אבל זו רק הרגשה בלי עוגן סטטיסטי :)

-->