PDA

צפייה בגרסה מלאה : טריוס כרכב שטח קל-בינוני ראשון - עד כמה אפשר לשפר אותו?

gillz
17-05-14, 14:08
הכוונה לשנתון 2008 והלאה.

ואחרי השיפורים - למה אפשר לצפות?
כמה אפשר לשפר בלי לפגום משמעותית בהתנהגות הכביש (שגם כך לא מזהירה)?

תודה.

דרור ברלי
17-05-14, 22:59
למרות שבמציאות זה אוטו חמוד שיודע להפתיע, הטריוס לא מקובל כ"רכב שטח" של ממש, ולכן גם כמות השיפורים על המדף, בהתאם... כלומר, לא הרבה.

1. תתחיל מצמיגים. צמיגי AT או 50/50 יאפשרו לך להגיע רחוק יותר עם פחות חששות מפנצ'רים ובלי להתפשר יותר מדי בהתנהגות הכביש.
2. בולמים איכותיים יותר תמיד יעזרו - הן בגיהוץ שבילים במהירויות גבוהות והן בשיפור התנהגות הכביש.
3. מיגונים?

בינינו? לא צריך יותר מזה. כל מיני הגבהות מאולתרות רק יחרבנו אותו בכביש ועדיין לא יעשו ממנו מפלצת בשטח. תלמד לחיות עם מה שיש, צמיגים ובולמים טובים יותר בהחלט ישדרגו אותו והוא יגיע הרבה יותר רחוק ממה שאתה חושב. כל זה עד שתחליט לעשות לו את השידרוג הגדול מכולם - להחליף אותו ברכב שטח אמיתי.

gillz
17-05-14, 23:52
תודה רבה!
מיגונים/בולמים זה מהיצרן או צד-שלישי?
אשמח ללינק/דגם ו/או הערכת עלויות גסה מאוד.

רציתי "רכב שטח אמיתי" אבל זה יאלץ לחכות שנה-שנתיים.
רציתי משהו קליל, לא יקר ולא מסובך לסיפתח אבל בלי לרדת לשנתונים נמוכים. אילוצים...

אני מניח ש-SX4 בגרסת ה-4X4 עוד פחות "ג'יפון" מהטריוס, נכון? ובטח אין מה לדבר שם על שיפורים.

לו לג'ימיני היו 5 מושבים לא הייתה לי התלבטות בכלל - אי אפשר תמיד להשאיר ילד אחד בבית, נכון?

אני עדיין מקווה שאצליח איכשהו לדחות את הגזרה ו"להסתפק" בגראנד-ויטארה/פורסטר אבל זה עדיין לוט בערפל:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/84195-%D7%9E%D7%97%D7%A4%D7%A9-%D7%A8%D7%9B%D7%91-%D7%9B%D7%91%D7%99%D7%A9%D7%98%D7%97-%D7%9B%D7%A8%D7%9B%D7%91-%D7%A9%D7%A0%D7%99-%D7%91%D7%91%D7%99%D7%AA-%D7%95%D7%9C%D7%A1%D7%95%D7%A4-%D7%A9-50K

ishc
18-05-14, 08:04
לא יודע לאיזה רכב אתה מתכוון אבל גראנד ויטרה קצר 2006 רך ככל שיהיה יאפשר לך להגיע הרבה יותר רחוק מכל טריוס. מיגונים שווה לבדוק בסדנאות, גתוס, רסטה, אספיר וכו'. אני לא נייתי משקע בבולמים אבל אם הטריוס עדיין נועל 205/70/15 הייתי שוקל לשים צמיגי שטח מלא (יש של מקסיס)

gillz
18-05-14, 13:10
תודה, אבל חייב ארוך - משפחה של 5 + כלבה קטנה וחובבי ציוד.
אין לי בעיה להידחס מעט ולשים ציוד על גגון (לאחר צמצום מתבקש) אבל הויטארה הקצרה זה כבר קטן מדי ממה שהתרשמתי.
אחרת היא אחלה בחירה. מאוד אוהב אותה - נסעתי על כאלה חודשים ארוכים בשטח במדבר בעבודה לפני כמעט 15 שנה.

מוטי טויוטה
18-05-14, 13:36
אם אני לא טועה ויטארה קצרה היא ארבע מקומות.
מפורסמת כאן בלוח ויטארה ארוכה בורדו שנתון 97 אני חושב נראית ממש שמורה עם שיפורים, תעיף מבט

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

dorobo
18-05-14, 13:45
אני הייתי הולך על ויטרה ארוכה בשטח זה רמה אחרת מהטריוס שהוא בלי הילוך כח
ולויטרה יש בסיס שיפורים יותר גדול
בהצלחה אמנון

zerez
18-05-14, 14:08
חמש נפשות + כלבה (קטנה) וציוד בטריוס?

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

נמרוד
18-05-14, 20:57

טריוס לא בשבילך, חבל על הדיון. זה שיש לו חמש דלתות לא הופך אותו לגדול. עבור הלאה.

asafk
18-05-14, 21:39
תתחיל לחפש פורסטר במקום לאנוס טריוס להכיל משפחה...

אסף.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

ד ו ר ו ן
18-05-14, 21:50
אין לי בעיה להידחס מעט ולשים ציוד על גגון .
לא מספיק כמה שהוא צר במקור, לשים לו גגון אומר שהוא יהיה הרבה יותר גבוה מהרוחב שלו.

פו קטן והוא נופל על הצד..
לעלות על מדרכה גבוהה עם 2 גלגלים יהיה מפחיד.

5 נפשות+כלב בטריוס?
בימי הביניים, אחת משיטות ההוצאה להורג היותר אכזריות היתה להכניס חיה לשק דחוס עם אנשים ולזרוק למים..

Slowly..

דרור ברלי
18-05-14, 22:13
הגזמתם. הטריוס דור שני לא כזה נוראי.
כבר לא צר כמו הדור הראשון. הרבה יותר יציב.
הביצועים אולי לא משהו, אבל עם 104 כ"ס, הוא גם לא עגלה.
זויות מרכב טובות בשטח. חסר לו הילוך כוח, זה נכון, אבל לטיולי שבילים עם מכשול אקראי פה ושם, הוא יכול להסתדר יפה מאוד

מצד שני לחמישה + כלב + ציוד גם פורסטר לא מספיק.
יודעים מה? גם גרנד צ'רוקי יהיה צפוף....

לשימוש כזה הייתי שוקל SUV יפני ישן בדגם ארוך כמו פאג'רו או טרופר, בידיעה ברורה שיהיו יותר תיקונים והוצאות תחזוקה מאשר בטריוס.

gillz
18-05-14, 23:41
הבנתי את הרמז הדק...

הטריוס דור2 באמת לא כזה צפוף אבל באמת המחשבה הראשונית שלי היתה פורסטר/גרנד-ויטארה.

אני לא מתכוון לטיולי-עבירות של עשרות ק"מ עם כל המשפחה ברכב.
רוצה רכב שיכניס ויוציא אותי מהשטח - בעיקר לטיולים רגליים/קמפינג הרחק מההמונים.
אז אם צריך להידחס מעט למשך שעה בשטח - לא נורא.

דרור ברלי
18-05-14, 23:45
זה לא "להידחס מעט". זה יהיה בלתי נסבל. תנסה.

Bernard
19-05-14, 15:20
הבנתי את הרמז הדק...

הטריוס דור2 באמת לא כזה צפוף אבל באמת המחשבה הראשונית שלי היתה פורסטר/גרנד-ויטארה.

אני לא מתכוון לטיולי-עבירות של עשרות ק"מ עם כל המשפחה ברכב.
רוצה רכב שיכניס ויוציא אותי מהשטח - בעיקר לטיולים רגליים/קמפינג הרחק מההמונים.
אז אם צריך להידחס מעט למשך שעה בשטח - לא נורא.

לחברה שלנו יש טריוס כזה - רכב חמוד מאוד... למי שנוסע בשטח (קליל עד בינוני מינוס,מינוס) לבד (מקסימום בזוג) וגם אז צריך מאוד להיזהר לא לשרוף את הגיר ולתכנן כל "מעברון" מראש ובזהירות ולקחת תנופה, מידי פעם..

כבר מזמן ה"המון" מגיע הרבה יותר רחוק ממה שאתה מתכוון...
ו"להידחס מעט..." וכו - כשזה בשטח, כשנוסעים לאט וכשהרכב הרבה יותר נמוך מאשר כשהוא ריק וכשמגרדים כל אבן קטנה וכשהגלגלים הקדמיים מחליקים בכל עלייה פצפונת (וצריך לעלות ברוורס) וכש.. צפוף - זה לא כ"כ "לא נורא". זה נורא לכולם.. כולל לרכב.

אם בכל מקרה החלטת "להתחכם" וללכת על זה, לא הייתי משקיע במיגונים - אין ממש מוכנים לטריוס ולהתאמות/בנייה מיוחדת יקחו ממך הון.
כן (!!) הייתי משקיע בקולר גיר ובדיקה/החלפה של שמנים, באופן יזום ותכוף - העומס שאתה מתאר והרצון להתרחק קצת מההמון, יגמרו את הגיר מהר מאוד...

gillz
24-05-14, 00:40
די השתכנעתי לרדת מהעניין - ישבתי בו קצת ואתם צודקים.
אפשרי אבל בהחלט לא סימפטי.

חוזר לחפש גראנד-ויטארה 2008...

-->