PDA

צפייה בגרסה מלאה : תליה על קיר גבס

פהושם
18-05-14, 10:11
סוף סוף התפניתי לתלות את הרמקולים במשרד החדש, אבל אחרי שחיברתי אוזני תליה לרמקול, הבנתי שאין לי מושג איך לתלות רמקול של 30 קילו על קיר גבס..

אז יש לי שתי אוזניים לכל רמקול (לרוחב).
אוזן אחת אפשר לחבר לקונסטרוקציה.
האוזו השניה קרובה מדי בשביל להגיע לקונסטרוקציה.

מישהו יכול להמליץ על דיבל גבס מתאים?
עדיף לבנות פלאח מתאם שיתחבר לשתי האוזניים ולקונסטרוקציה?

dice2
18-05-14, 15:17
עם דיבל פלסטי פטריה עתה יכול לתלות משקל של 30 ק"ג ללא בעיה
הבעיה עם רמקולים זו הווברציה שהם מייצרים וגבס ממש לא אוהב ויברציות
https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTtGoLfNHDPvYEIQhX-G1mknbiVAcLwn8Ods-xCymUKZ-OoMuOq

לשיקולך

בועז

פהושם
18-05-14, 18:30
אז אתה אומר שעדיף
לבנות פלאח מתאם שיתחבר לשתי האוזניים ולקונסטרוקציה (בלי דיבל - עם בורג קודח), ולבטל את התלות בגבס?

DANI1
18-05-14, 19:28
ערב טוב
מס שאלות
מה המרחק בין התקרה לרמקול שאתה רוצה לתלות?, יש אפשרות לתפוס כבל פלדה2 מ"מ ולעגן לתקרה, בנוסף לחיזוק לקיר.
אם התקרה היא גבס? תנסה לעגן את הכבל לאחת המתכות בתקרה ,
יש אפשרות נוספת לחבר פלטה ברזל על הרמקול ולחבר מוט הברגה לתקרה.
בהצלחה
DANI 1

פהושם
18-05-14, 21:14
אהלן דני,

תודה על התשובה.
התקרה היא אפשרות פחות טוב עקב תקרה אקוסטית/צפה שאני מעדיף לא לחורר.
התקרה הצפה אכן מוחזקת באמצעות מוטות הברגה לתקרת בטון שנמצאת כמטר וחצי מעליה.

לגבי האפשרות של: "
אם התקרה היא גבס, תנסה לעגן את הכבל לאחת המתכות בתקרה" - אתה מתכוון לפרופילים הלבנים של התקרה הצפה? (נראה לי מאוד חלש).

אני שוב רוצה לחזור לאפשרות של לחתוך פלאח באורך 60 ס"מ, לחבר אותו משני צידיו לקונוסטרוציה עם ברג קודח ואז לחבר את הרמקול לפלאח.
יש דעות לגבי זה?

polar bear
18-05-14, 21:54
פלטה זה לא רע אפשר גם מעץ . מה יש מהצד השני של הקיר? בעבר תליתי מאורר תעשייתי על קיר גבס עם בורג דוך עם שייבה גדולה ושייבה פלסטית גדולה יותר בין המתכת לגבס. החזיק שנתיים עד שעברנו משם.

אתה יכול לנסות לחפש בתלה שמתחבר באמצע הרקול וכך יתחבר לך על ניצב אחד בלבד.

tmal1
24-05-14, 19:53
הפתרון הכי חזק לדעתי זה לחתוך בקיר חתיכה של גבס ולמצוא חלל בין 2 ניצבים,(בד"כ מרחק בין נצבים הוא 40ס"מ) לתפוס בניהם לאטה או כל קרש מספיק חזק שיש בנמצא, אחר כך להחזיר את הפלטה שנחתכה למקום עם ברגים שפכטל צבע וכל העניין.
את המתקן לרמקול תבריג לאיזור שבו שמת את הקרש בעזרת כמה ברגי סיבית כדוגמת 5X50 או משהו בסגנון.
עוד אפשרות היא כמו שהציעו במידה ואין חשיבות אסטית לצד השני של הקיר אז פשוט לשים לאטה או פלטה מעץ בצד השני ולהבריג את המתקן עם בורג סיבית באורך המתאים.

אם עדיין אתה מחפש פיתרון לבורג אחד בגבס כאשר בורג אחד תפוס על הקונסטרוקציה אז אפשר להשתמש בדיבל חילזון מעופרת .
http://2.bp.blogspot.com/_nvi1kcQmXI0/S7uaQm1SqYI/AAAAAAAAAQE/-QpGZWr5_gI/s1600/geves_drill.jpg

elisela
04-06-14, 21:32
רוחב פלטת גבס הוא 60 סמ בדיוק באמצע יש ניצב שם ניתן להבריג ברגים קודחים. ויש גם דיבלים מיוחדים לגבס פתיחת פטנט אמינים מאוד

נשלח מה iPhone שלי ע"י Tapatalk

kobiarava
04-06-14, 23:15
נעשה קצת סדר, רוחב פלטת גבס הוא 1.20, בקיר מרווח הניצבים הוא 60 ס"מ (בתקרה 40). לדעתי אפשר לתלות רמקול על ניצב בקיר ללא חשש, כמובן שצריך לפזר את המשקל על כמה ברגים ולא על אחד. במידה ותחליט לא להיתמך בניצב, ניתן להשתמש בדיבל גבס מתברג מאלומיניום, גם במקרה כזה תצטרך לחלק את המשקל על כמה ברגים ורצוי גם מפזר לחץ כלשהו

בהצלחה-קובי

-->