PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיית סחיבה שהחמירה בנסיון לטפל בבעיה היילקס 96

ytk
18-05-14, 16:50
שלום,
זה גם הזמן לומר שההיילקס שברשותי נוסעת כבר 50000 ק"מ על מערכת של שמן צמחי משומש . יש שני מיכלים וברז חשמלי, ההנעה על סולר, המנוע מתחמם ומחמם את השמן דרך ממיר חום ,באמצעות מתג בקבינה וברז סולנואידי חשמלי מעבירים מסולר לשמן ומשמן לסולר בסוף הנסיעה כדי להניע שוב על סולר בנסיעה הבאה. יש פילטרים נפרדים לדלקים. משאבת הזרקה כבר הלכה לי פעם אחת אחרי תקופה של טורים עולים יורדים בסרק. הרכבתי משומשת במצב טוב, הכל חזר לפעול כמו שצריך עד לפני כשבועיים כשהתחילו בעיות בסחיבה כ10-20 קמש פחות . הפעולות שביצעתי ושללתי:

החלפתי פילטרים
בדקתי עם צינוריות שקופות לבועות אויר ולא היו
בדקתי סל"ד בסרק באמצעות מד סל"ד לייזר סיני שיש לי והקריאה היתה קצת יותר מ700 (תקין לפי הספר)
סל"ד מקסימום היה פחות 1000 ממה שאמור להיות לפי הספר .
בדקתי בתי פילטר שונים
החלפתי צנרות דלק
פתחתי סוגרים של המזרקים לפי עצת הספר מנוע כדי לשלול אינג'קטור שלא מתפקד , לפי בדיקה זו הם פועלים.
הרכב לא עישן

כל זה לא עזר והיום כשהמשכתי לנסות לטפל בבעיה היא החמירה ועכשיו הרכב זוחל ומגמגם אי אפשר ממש לנסוע ככה.
בדקתי אם המדומם אולי נוזל , מכניס אויר , החלפתי לאחר , ניקיתי מסנן בכניסה שהיה קצת מלוכלך.
שוב בדקתי עם צינורות שקופים . הפעם היה נדמה שפעם בכמה שניות במיוחד אם מעלים טורים יוצאת בועה מהצינור עודפים למיכל.
שוב ושוב בדקתי את כל הדברים הנ"ל .
בנוסף שמתי לב שכשאני מפמפם את המשאבה בבית פילטר הטורים עולים גבוה יותר והמצב משתפר כל עוד אני מפמפם .

הייתי רוצה לחשוב שלא מדובר שוב במשאבת הזרקה . אבל מרגיש לי שכן. אולי אטם ראש מנוע ? קומפרסיה? (לפי הספרים)

אשמח לעישוש הבעיה או כל מידע שיוכל לעזור לי להחזיר הרכב למצב נסיעה (רכב עבודה ויומיום) . כמו כן אם יש המלצות למישהו בצפון(אזור ק"ש) או מישהו מהפורום עם אמצעים לעזור( מוסך טוב וסבלני למשל) לבדיקת קומפרסיה או בדיקות נוספות אשמח.
אני יודע שככל הנראה השמן גרם לבעיה אך מניח שהסימפטומים יכולים להיות זהים לכל רכב בשנתון הנ"ל.

המצב הזה עם ההמרה שביצעתי גרם למוסכים שונים לדחות אותי ואלה שלא דחו לא הייתי מרוצה כל כך.
בפעם הראשונה שהמשאבה הלכה קישרתי את זה לשמן משומש ברמה נמוכה ומאז שיכללתי את שיטות הסינון והבדיקה.
אגב לרכב 430000 ק"מ .

מקווה שהייתי ברור, תודה רבה ושבוע טוב,
יואב

איציק - 4X6ZH
18-05-14, 17:18
תבדוק קומפרסיה
תפעיל את המנוע על סולר נקי ללא מסננים ישירות למשאבה
תנתק מסנן אויר ( לשלול אפשרות סתימה במערכת אויר )
בדוק טימניג
ואז תפרק משאבה ומרססים תשפץ / תחליף .....
וכאן אולי המקום לעשות חשבון כלכלי עד כמה משתלם בחשבון רב שנתי

איציק

ytk
18-05-14, 18:34
מכוני בדיקה לרכב בודקים קומפרסיה? כל מוסך יעשה את זה?
הופעל על סולר נקי ממיכל ואין שינוי כנ"ל לגבי פילטר אויר .

טימינג עשיתי כשהחלפתי המשאבה לפני 25000 יש סיכוי שמשהו זז?
וכן יש הרבה כאב ראש.

איציק - 4X6ZH
18-05-14, 18:40
בדיקת קומפרסיה למנוע דיזל זאת לא בדיקה פשוטה
מחייב ציוד יעודי
במקרה של הילקס מתחברים דרך פלגי החימום ( יש לפרק את פלגי החימום וסיכוי לשבר שלהם גדול )
מוזר שאתה מצליח להניעה את המנוע
אפשר לעשות בדיקת למדוד את כמות הדלק שמוזרקת לכל צלינדר ועד כמה היא משתנה ביחס ללחיצה על המצערת
אבל שוב צריך ציוד לבדיקה כזאת
אין ספק שכדאי לבדוק לפני שמפרקים ומחליפים

איציק

ytk
18-05-14, 19:28
תודה איציק,
פלג חימום אחד כבר טחון לי בפנים מההחלפה שלהם, הוא מבודד אז שלושת האחרים עובדים. כבר היה עדיף החוסר סחיבה מהמצב עכשיו . למה כשנגעתי זה החמיר?
אגב , עכשיו אני מצליח לנסוע במהירות של עד 40 קמ"ש עם גימגומים רבים ועשן לבן כשבסלד נמוך זה הכי סביר.
ברמת הפרקטיקה אני מקווה שאני יכול לזחול למוסך דיזל קרוב אם יש המלצה או עדיף לנצל הגרירה למכון דיזל טוב?

zoharami
19-05-14, 20:24
בנצרת את ג'ארס או ג'ורג משהוא כזה.
בהצלחה.

ytk
22-05-14, 07:26
בהוספת משאבת עזר המצב השתפר, ילקח לבדיקה במכון דיזל.

ytk
26-05-14, 16:27
הייתי בדיזל השרון. הבעיה הקשה טופלה. הייתי בטוח שאני מגיע לשיפוץ משאבה ואינג'קטורים. אחרי שעתיים של בדיקה וטיפול יצאתי לסיבוב והרכב חזר לנסוע שוב ללא משאבת עזר. נאמר לי שנוקו מסננים במשאבה עצמה כמו כן שמתי לב לאחר מכן שהוחלף הבורג עם הכיתוב OUT של הצינוריות עודפים.למה? נאמר לי שאפשר לשפץ מזרקים ואולי זה יתן עוד "כוח" אבל שלא שמו לב לפעולה לא תקינה של המנוע ואפשר להמשיך לנסוע ללא בעיה וכביכול חבל על הכסף. כל הכבוד להם!... במקום כמה אלפים יצא מאות בודדות.
אבל בנתניה אין עליות ובדרך חזרה צפונה הרכב הרכב עדיין לא סחב כמו בימים כתיקונם. צועק בעליות ממחלף גולני צפונה הילוך שני ושלישי ולא יותר מ50 קמ"ש בקטעים הכי תלולים . חוץ מזה נשמע טוב ולא מעשן. לחזור בשביל המרססים?

תודה לכולם
יואב

טל חסיד
26-05-14, 21:52
לא לחזור, להתחיל להתרגל לנסוע בעגלה כל ההילקסים שאני מכיר חלשים מאד בעליות.

טל

ד ו ר ו ן
26-05-14, 22:04
צועק בעליות ממחלף גולני צפונה הילוך שני ושלישי ולא יותר מ50 קמ"ש בקטעים הכי תלולים.
יואב
נשמע כמן היילקס אטמוספרי סטנדרטי..
מצד שני, לא פרטת אילו עליות בדיוק, ואם זה בהשוואה ל״ביצועי״ אותו הרכב כשהיה תקין, כי אז כנראה שהבעיה קיימת, או שיש נזק שגורם לזה.

בתור הקבלה,
עליות ים המלח לערד/דימונה, מבחינתי עליות תלולות וארוכות, בהיילקס אטמוספרי ללא מטען, זה אומר הילוך 3 לכל היותר, ועם מטען יש קטעים ארוכים של הילוך שני.

Slowly..

zoharami
27-05-14, 16:24
על ניקוי מרססים השארתי אלפיה בדיזל השרון.
תנסה להוסיף שני ליטר נפט על מיכל מלא.

כשתגלה איך אפשר לגרום להיילקס להמריא תעדכן אותנו...

ytk
27-05-14, 17:03
העליות מגולני למצפה נטופה ולכיוון צומת קדרים , כמו שאמרתי לעומת מה שהיה קודם אני על ממוצע של 10 עד 20 קמ"ש פחות גם במישור יש הבדל.
אלפייה הייתי משאיר שם אם יטענו שזה יעזור .
בו נאמר שקודם הייתי עוקף את רוב ההילקסים מהשנתונים הנ"ל בעליות ובמישור מבלי לעשן ועכשיו המצב הפוך :(

תודה רבה לעונים

tooshey
27-05-14, 17:11
ההשוואה לא נכונה.
זה הילקס 4x2.
מטוס יחסית לעגלות כפולות ההנעה.

בברכה,טושי

ד ו ר ו ן
27-05-14, 18:52
הרכב של פותח השרשור 2x4?

כל השרשור לפח..

Slowly..

ytk
27-05-14, 19:15
מצטער על אי ההבנה...

יואב, היילקס 2X4

ד ו ר ו ן
27-05-14, 19:48
הגזמתי.. לא הכל לפח טבת ההתייחסות לביצועים שונה לגמרי.

עכשיו זה באמת נשמע עגלתי במיוחד.

Slowly..

g.m.r
27-05-14, 21:07
קרא לי ממש עכשיו משהוא דיי דומה. (כתבתי על זה פוסט לפני כמה דקות).

יש סיכוי שהממיר הקטליטי שלך סתום . בכדי לבדוק תנתק את האגזוז לפני הממיר הקטליטי ותראה איך הרכב מגיב בנסיעה .

מקווה שיעזור

טל חסיד
27-05-14, 21:45
תעדכן תוכנה בניהול מנוע אולי ייסע יותר מהר:) איזה ממיר קטליטי, בהילקס הזה יש ערובה משנות ה80.

טל

ytk
28-05-14, 22:14
בדקתי שוב את סל"ד המנוע לאחר שסגרתי את בורג השליטה בכמות הסולר הנכנס למשאבה כרבע סיבוב. הסל"ד בסרק עלה מ700 לכ850. בגז מלא אין שינוי וזה נשאר כ3700 (במקום 4900 לפי הספר). אם זה רמז למשהו אשמח לדעת.

תודה לכולם, יואב

shmulikbg
29-05-14, 00:28
הבדיקה שלך נעשתה על המשאבה עצמה, או ע"י לחיצה על הדוושה?

tzagi
29-05-14, 05:31
דבר ראשון ולפני הוצאות מיותרות
תשיג ותשתמש בזה
http://www.fcpimport.com/products/diesel-purge-fuel-additive-500ml-can-lubro-moly-lm2005?gclid=CjgKEAjwkpacBRCNlprWw-u-nBwSJACwHiw-SJxyn7KLxi4tZ77KQkTguR4i3QJsntKkbbtUkDey X_D_BwE

אחרי הטיפול דווח מה קורה.

ytk
29-05-14, 07:34
הבדיקה נעשתה על המשאבה עצמה. כבר ניסיתי תוספים אחרים

tzagi
29-05-14, 07:55
לא מעניין תוספים אחרים(וזה לא תוסף)
זה השמן נחשים היחידי בעולם ששווה כול אגורה. מנסיון של מעל ל20 שנה.

ytk
02-06-14, 18:04
ביקור נוסף בדיזל השרון והמרססים שופצו- הוחלפה הדיזה בכל הארבעה מכיוון שהן היו אכולות. בדיקת קומפרסיה תקינה לדבריהם (סביב ה40 Bar לכל צילינדר). בנוסף נאמר לי שהוגבר הלחץ במשאבה בגלל לחצים נמוכים ושבתחילת הנסיעה צפוי טרטור דיי חזק (ואכן כך) ושלא אמורות להיות תופעות לוואי נוספות (בבדיקה בבית ראיתי שההמשאבה סובבה כ2-3 מ"מ לכיוון המנוע).
נראה גם שפתחו את הכניסה לסעפת היניקה וגם נדמה שהמרססים "התקצרו" ועכשיו צינורית העודפים נמוכה יותר ובהתאם לכך גם צינורית הגומי לכיוון המשאבה נשענת על בית הטרמוסטט.
וכמובן שהרכב חזר לטוס! מאז שרכשתי את הרכב הוא לא נסע ככה ואותן עליות שהוא לא סחב קודם הוא בקלות עושה בהילוך רביעי וגם חמישי עכשיו.
האם נשמע תקין עד כאן?

אשמח לחוות דעת ,
תודה וחג שמח,
יואב

-->