PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש מאלף כלבים

Tourist
18-05-14, 18:48
מחפש מאלף
איזור חוף הכרמל, בין חיפה לחדרה

הלקוח הוא רועה אסייתי מעורב ברועה קווקזי (יעני, גדוללל...) בן כמעט חצי שנה

אין לי עדיפות לאילוף בפנסיון או בבית אא״כ למישהו יש דעה/המלצה/אזהרה נחרצת בעניין

אשמח לשמוע גם טווחי מחירים

למישהו יש גם מידע לגבי אילוף לחיפוש והצלה ?

ואגב, מהו הג׳יפולוג של בעלי הכלבים ? יש פורום ברמה כזו לבעלי כלבים ?

תודה מראש

cj 64
18-05-14, 20:25
חפש את"מנוחי" בפייס או גוגל,
אין כמוהו לחיות כאלו,
גל

נמרוד
18-05-14, 20:45
דן דיימל מקריית טבעון, 050-7771145.
ממליץ בחום מניסיון אישי. לפני שלוש שנים הבאתי ממילואים בדרום הר חברון גורונת בת שבועיים שהפכה לחיית פרא אמיתית, ובזכותו של דן לכלבת בית מדהימה בסופו של דבר.

asafk
18-05-14, 21:44
אתה רוצה להגיד שהכלב שלך נחשב מאולף...??

)בצחוק.. שלא נהרוס למאלף את המוניטין)

אסף.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Gilad
18-05-14, 23:41
הכלב ואתה בכפר גלים

Tourist
19-05-14, 01:41
הכלב ואתה בכפר גלים

הא ?
אמורה להיות מצורפת פה תמונה שלי ושל כלבי מבלים בכפר גלים ?

אני לא מכפר גלים (קרוב!)
אני הולך שם ל'וטרינר הכפר'
הוא, אגב, נתן לי שמות של 3 מאלפים בסביבה אבל לא היה מוכן להמליץ על אחד יותר מהאחרים

amitaikl
19-05-14, 09:18
ממליץ בחום על גונן פז 048347997
יש לו כלביה בכפר יהושע אבל אני יודע שהוא גם נוסע לאלף בבית הלקוח.
כאמור, ממליץ בחום

itay
19-05-14, 09:30
אתה יכול להרים טלפון או להתייעץ בפרטי, כמו כן אשמח להמליץ לך על מאלפים באיזור.

ראה חתימה למטה,

איתי.

opl
19-05-14, 14:30
תהייה בריא תייר :-)

http://www.trdog.co.il/

tamit
19-05-14, 15:50
אם באסייתים עסקינן, אז רק מנוחי (אני בספק אם יעבור את קיו נתניה), מאלף אולי הטוב ביותר שיש. או דני גודוביץ מחוות ירדנה, מגדל אסייתים לעבודה ומאוד מנוסה עם הגזע. יושב במושב ירדנה
עמית

tamit
19-05-14, 15:52
אם באסייתים עסקינן, אז רק מנוחי או דני מירדנה שמגדל אסייתים לעבודה. ומכיר את הגזע.
עמית

tamit
19-05-14, 15:54
אם באסייתים עסקינן, אז רק מנוחי או דני גודוביץ מחוות ירדנה שמגדל אסייתים לעבודה בעצמו. והוא גם מאלף מוכשר
עמית שחולה במחלת האסייתים בעצמו.
גילוי נאות שניהם חברים ולדעתי מהטובים שיש

עידו לוריה
19-05-14, 17:27
אתה רוצה להגיד שהכלב שלך נחשב מאולף...??

)בצחוק.. שלא נהרוס למאלף את המוניטין)

אסף.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

הוא התכוון שהבעלים עבר אילוף .

עידו

KOOKE
19-05-14, 18:23
קודם כל שילוב מעניין של גזעים - סוג אלו של כלבי רועים לא ממש קלים לאילוף מפני שמטיבם ומטיבעם הגדרת העבודה שלהם היא לשהות באופן עצמאי בשטח עם העדר ולהפעיל שיקול דעת עצמאי.

מאד מאד חשוב שהאילוף יהיה שלך יחד עם הכלב ולא למסור אותו לאילוף בתנאי פנסיון. בעצם את מי ש"מאלפים" זה את הבעלים של הכלב ומלמדים אותו תקשורת נכונה עם הכלב וכיצד לשלוט בכלב שלו.

לא מכיר את השמות שהוזכרו כאן על ידי קודמיי. אבל שווה בהחלט לפנות למאלף שהתמחה בגזעים אלו - כלבים לא פשוטים לגידול וחייבים לדעת מה עושים איתם ואיך מאלפים אותם אחרת הם בלתי נשלטים ועלולים להיות גם מסוכנים.

אני מכיר מאלף בחסד עליון שמו יוסף טוויטו אם איני טועה מקום מושבו במושב אמץ או מושב עירון הנייד שלו :
050-2999844

אין ליוסף התמחות מיוחדת בגזעים אלו אבל הוא מאלף מעולה ועובד ברמות הגבוהות ביותר של הספורט הכלבני כולל אימון ואילוף כלבים המשתתפים באליפיות עולם באילוף.

itay
19-05-14, 21:39
+11 על יוסף טוויטו, יושב באמת בעירון. אני לא מאמין שהוא עדיין מגיע לבתי לקוחות - יפתיע אם כן.

איתי.

Tourist
22-05-14, 12:51
מישהו מכיר טל ינקו ?

tamit
24-05-14, 11:44
מכיר, אחלה בן אדם. וגם אחלה מאלף. למקות שלכלב כזה הייתי הולך על מאלף עם יותר נסיון בגזעים האלו. יש להם דפוסי התנהגות משלהם, שלא דומים לכלבים אחרים. עם יצר שמירה מפותח ברמות מטורפות. ולא הם לא נובחים על פולש אם אתה תוהה. אלא, תוקפים אותו.
עמית

cj 64
24-05-14, 15:49
מכיר, אחלה בן אדם. וגם אחלה מאלף. למקות שלכלב כזה הייתי הולך על מאלף עם יותר נסיון בגזעים האלו. יש להם דפוסי התנהגות משלהם, שלא דומים לכלבים אחרים. עם יצר שמירה מפותח ברמות מטורפות. ולא הם לא נובחים על פולש אם אתה תוהה. אלא, תוקפים אותו.
עמית
אתה מתכוון לועסים,,,

tamit
24-05-14, 17:10
כן, אבל יש דברים שהשתיקה יפה להם:-? B-)

Tourist
24-05-14, 23:01
אני מסתכל על החתלתול המגודל הזה שמוקף כל היום בילדים וקצת מופתע מהתיאורים ה....חד משמעיים שלכם...

אני מחפש בסה״כ אילוף בסיסי
הכלב יבלה את רוב זמנו מוקף בילדים (שלי) ובנוער (פנימייה)
נראה לי שהוא יתרגל לאנשים

tamit
25-05-14, 13:26
ופה בדיוק הבעיה. הכלבים האלו עם ילדים מדהימים ברמות שאתה לא מבין. גם מיחוץ לחצר שלהם הם מתוקים. וכולם יכולים לגשת וללטף, במיוחד שהם גורים. אבל, בשטח שלהם, נוער, מבוגרים. וסתם עוברי אורח נמצאים בסיכון גדול.
חוץ מי זה, כשהם בוגרים, גם בחוץ אם יעבור מבוגר או בן נוער, שיהווה מבחינתם איום זה לא יגמר בטוב.
אל תבין אותי לא נכון, אלו אחלה כלבים. רק צריך לדעת לחיות איתם. ולהבין איך הם חושבים. בגלל זה חשוב מאלף שמכיר את הגזע.
ההיסטוריה של הגזעים האלו היא כזו שיש להם שני מצבי התנהגות כבוגרים, "שמירה", כל זמן שהם בטריטוריה שלהם, או במצב הגנה, ו"מנוחה", כאשר הם בטיול, או מיחוץ לטריטוריה, או בכלוב. וגם אז יש בעיות.
עמית

Tourist
25-05-14, 14:29
עמית
עשית לי סדר
תודה על ההארה

ד ו ר ו ן
26-05-14, 09:38
הכלב יבלה את רוב זמנו מוקף בילדים (שלי) ובנוער (פנימייה)
נראה לי שהוא יתרגל לאנשים
בהמשך לקודמי,
השאלה היא מה הוא (הכלב) יגדיר כטריטוריה שעליה הוא שומר.
דוקא היעדר שטח מתוחם יכול להיות יותר בעיה משטח סגור, כי הכלב יכנס לעצמו חלק מהמרחב הציבורי, ואז אתה בבעיה.

למכר שלי ביישוב כפרי (ע״י ההקבלה לפנימייה) היתה כלבת רידג׳בק, מדהימה עם המשפחה, ואגרסיבית כלפי כל מי שלא מוכנס לחצר ע״י הבעלים.
הבעיה הגדולה היתה שלא היה תיחום מוגדר לחצר, והיא החליטה שהמדרכה הציבורית גם שלה.
לך תסביר להולכי רגל תמימים שהרחוב סגור..

הוא מסר אותה די מהר לחבר עם חצר סגורה.

Slowly..

Tourist
28-07-14, 12:02
טוב....
עידכון, כרגע בשלב המבאס....

הכלב נשלח לאילוף בתנאי פנסיון אצל אחד המאלפים שהוזכר כאן
(הסיבה לפנסיון היא טכנית, אנו בשלבי רילוקיישן ולכן לא יכולתי לקבוע מראש אילוף בביתי כי הוא ארוך מידי)

האילוף היה יקר מאוד ונפרדנו מהכלב לחודש שלם (למרות שלכ
תחילה דובר על שבועיים וחצי)

הכלב חזר הביתה לפני שבוע אחרי שיעור סיכום שלנו עם המאלף
קיבלנו שעורי בית לתרגל עם הכלב ודגשים להמשך והבטחנו לעדכן תוך שבוע לגבי ההתקדמות בבית

אז היום עידכנתי, בשתי נקודות:
א. הכלב לא מאולף... רגלי זה לא רגלי, שב זה אחרי מס׳ משיכות חזקות בחנק וארצה תלוי במצברוח
ב. הכלב חזר תוקפן, נובח בלי סוף ורודף אחרי השכנים

המאלף כמובן אמר להחזיר אליו את הכלב לחיזוק האילוף

עכשיו, אני מתבאס מכמה סיבות, ואשמח אם תאירו את עיני (וסליחה אם הנקודות קצת מבולבלות):

א. היו לי כלבים שאולפו בעבר. אילוף זה אילוף, הכלב עושה מה שאומרים לו. נקודה.

ב. השיטה היום היא רק בחיזוקים חיוביים. ״הכלב נהנה מהאילוף״. נראה לי שבאותה שיטה גם החריבו את מערכת החינוך....

ג. אני צריך להפרד מהכלב לעוד שבוע לפחות וגם אז אני לא יודע מה יצא. לבקש הכסף חזרה ? ואז ? לשלוח אותו למאלף נוסף לחודש נוסף ?

ד. הוסבר לי שבמהלך האילוף הכלב יחשף לכלבים, מטפלים וילדים רבים וכך ירגע. תכל׳ס חזר לי עצבן ברמות.

מאחר ופה יודעים הכל.... מה דעתכם ?

ishc
28-07-14, 12:25
ברמת חינוך והקשבה אני לא מאמין באילוף אינטנסיבי ע"י מאלף בטח ובטח לא כחודש אצלו בחווה. האילוף של הכלב צריך להגיע מהבעלים כחלק בניית מערכת יחסים עם הכלב. אני לא אומר את הדברים האלו בתור מאלף אלא בתור מישהו שגידל כמה כלבים בחייו. אם המטרה שלך הייתה אילוף מקצועי יכול להיות שהדעה שלי הייתה שונה.
בכל מקרה דבר עם אלי 052-3941151, הוא מאלף שמתמחה בכלבים שעברו התעללות או שימשו ככלבי קרבות והיו תוקפניים מאוד ומחזיר אותם לשפיות. בדר"כ הוא עובד עם אמסטפים ודומיהם אבל הייתי מרים אליו טלפון. אני באופן אישי הייתי עד לשני כלבים שברשותו שהיו כלבי קרבות בעבר ואתה לעולם לא היית מנחש.

itay
28-07-14, 13:10
TOURIST,

1. חבל שלא התייעצת, הייתי יכול לחסוך לך קצת עוגמת נפש.
לגבי סעיף ב', לצערי הרב אתה צודק. השיטה הזאת (שיש לה המון שמות נרדפים) היא טובה בד"כ למי שהמציא אותה. במבחן המציאות (התנהלות יומיומית עם הכלב בסביבה מוצפת בגירויים) היא לא מחזיקה מים.
2. לגבי פנסיון, לא יודע אם אמרתי את זה כבר אבל ISHC סיכם את יפה.
אילוף זה תהליך שבונה קשר בין אדם-חיה מעבר ללימוד הפקודות הבסיסיות. זה קשר שאמור לתחזק תקופה של 12-16 שנה ולכן חשוב שיעשה אותו מי שיבלה עם הכלב בתקופה הנ"ל.

איתי.

Tourist
28-07-14, 17:11
קודם כל תודה,

אבל חבר׳ה, בואו נתקדם, אנחנו כבר אחרי... מה עכשיו ?
מעבר לכך שהיו לי בעבר שני כלבים, לא מהזנים הפיקחים במיוחד, שעברו אילוף באותה הצורה וחזרו כמו חיילים.
ברור שיש לי עוד 12-14 שנה עם הכלבלב ומערכת היחסים ביננו תיבנה בכל מקרה.

אני אסביר מהי השורה התחתונה (ואולי הטעות האמיתית היא שלא עשיתי תיאום ציפיות כראוי) - אני רוצה את האפשרות לטייל עם הכלב ללא רצועה (עפ״י חוק וכו׳...) ושיהיה ממושמע. בעבר, עם כלבים אחרים, כך היה. כיום אני לא מסוגל לדמיין אפשרות כזו....

נמרוד
28-07-14, 17:21
אני אסביר מהי השורה התחתונה (ואולי הטעות האמיתית היא שלא עשיתי תיאום ציפיות כראוי) - אני רוצה את האפשרות לטייל עם הכלב ללא רצועה (עפ״י חוק וכו׳...) ושיהיה ממושמע. בעבר, עם כלבים אחרים, כך היה. כיום אני לא מסוגל לדמיין אפשרות כזו....

זה כלב אחר, עם אישיות (כלביות?) אחרת. מה שהיה עם הכלבים הקודמים לא מחייב את הכלב הנוכחי.

KOOKE
28-07-14, 17:53
כבר בתגובה הראשונה כתבתי לך שהאילוף חייב להיות יחד איתך. גם כתבתי לך שמדובר בתערובת של גזעי כלבים מיוחדים בעלי אופי ייחודי שמתאים לתפקיד אליו יוצרו הגזעם האלו - שמירה על עדרי צאן או על חווה באופן עצמאי.

אומר זאת במילים הכי פשוטות והכי בוטות - הכלב שלך אינו כלב עבודה/ שירות והוא לעולם לא יגיע לרמת משמעת ואילוף שאתה מצפה לה ומתאר אותה.
חוזר ומדגיש אלו כלבים (גם הרועה הקווקזי וגם הרועה האסיאתי) מאד נבונים אבל גם מאד מאד עצמאיים ובעלי שיקול דעת משלהם - לא מכיר אף כלב מהגזעים האלו לא בארץ ולא בסירטונים מחו"ל שהולך ברגלי מושלם ללא רצועה, שמתיישב אוטומטית כמו רובוט מייד עם הישמע הפקודה וכו'.

לדעתי חשוב שתעבוד על דברים שהכלב שלך יוכל לעשות ולבצע ברמת מהימנות גבוהה - הליכה נכונה עם רצועה (לא מושך אותך ולא נגרר אחרייך - תמיד בלי מתח ברצועה), ציות מייד לפקודה "אליי" וציות מיידי לפקודה "לא" או "עזוב" או "דיי".

אלו שלושה דברים שניתן יהיה להגיע איתם עם הכלב שלך והם גם מאד מאד חשובים לבטיחות או ביטחון שלך, של משפחתך ושל הסובבים.

Tourist
28-07-14, 18:25
לדעתי חשוב שתעבוד על דברים שהכלב שלך יוכל לעשות ולבצע ברמת מהימנות גבוהה - הליכה נכונה עם רצועה (לא מושך אותך ולא נגרר אחרייך - תמיד בלי מתח ברצועה), ציות מייד לפקודה "אליי" וציות מיידי לפקודה "לא" או "עזוב" או "דיי".

אלו שלושה דברים שניתן יהיה להגיע איתם עם הכלב שלך והם גם מאד מאד חשובים לבטיחות או ביטחון שלך, של משפחתך ושל הסובבים.

תודה שלמה
הפיסקא הזו סידרה לי קצת את הראש....

לגבי אופן האילוף, שוב, את הנעשה אין להשיב... הכסף שולם וחודש הטירונות חלף.
השאלה מה עכשיו ? לתת עוד שבוע ? או אולי להתעקש עם המאלף להגיע אלינו לאילוף בבית ?

גלעד .ג.
28-07-14, 19:12
יש בחור טוב בשם יוגב , הוא גם ג'יפאי משלנו...
הייתי מציע לך להתייעץ איתו בנוגע להמשך הדרך, אני מאמין שהוא ישמח לסייע.

במידה ותרצה את הטלפון אז תבקש ואשלח בפרטי.

גילוי נאות- יוגב חבר קרוב שלי.

Tourist
28-07-14, 20:19
גלעד, תודה
אשמח לקבל הטל׳ בה״פ

-->