PDA

צפייה בגרסה מלאה : שווי של דיהטסו פרוזה

h2o
22-05-14, 16:23
היי חברים ,
כמה לדעתכם שווה דיהטסו פרוזה חדשה EL2 במצב מצויין , מכנית וחיצונית ?
אני בכוונה שואל , רוצה לדעת מה לדעתכם המחיר המקסימלי ולאיזה מחיר צריך להוריד כשבאים לבדוק...
תודה .

דרור ברלי
22-05-14, 19:47
פרוזה "חדשה"?...
ואני חשבתי שהאחרונות בישראל הן מודל 93 או 94 או גג 96...

דייהטסו בת 20 במצב מצויין?.... סוג של אוקסימורון, לא?... זה כמו כהניסט שאוהב ערבים, או נאצי שמשוגע על יהודים, או שמש בחצות הלילה, או סופה שעושה 15 ק"מ לליטר...
בגיל הזה, סביר להניח שמנוע האפלאוז בו מצויידת הפרוזה, כבר סובל מכל המחלות הכרוניות של הדגם הרע הזה - התחממויות, קורוזיה בכל פינה אפשרית (בלוק/ראש/מאייד), מעברי מים סתומים על ידי גושי אלומיניום אכולי קורוזיה שמסתחררים בתוכם.
ככל שמדובר בדייהטסו ישנות המונח "אמינות יפנית" מעולם לא היה יותר הזוי/מצחיק/מגוחך.

אם אתה שואל כי אתה רוצה לרכוש כזה - תוותר כבר עכשיו. אני לא צוחק, בחיי. קח סוזוקי.

h2o
22-05-14, 19:57
חדשה בשבילי , כמובן (; שנת 93...
כשאני אומר במצב מצויין זה בהנחה שטופלה בצורה מושלמת(תאורטית), לא ראתה הרבה שטח ואין שום בעיה . או שהבעיות במנועים האלה לא תלויות-טיפול וקורות לבד עם הזמן ?
כמו כן מה דינו של פרוזה שהוחלף לו מנוע לאחרונה ?

דרור ברלי
22-05-14, 20:08
כמובן שהתופעות הללו קורות בגלל הזנחה וקמצנות.
כל החכמולוגים משתמשים במי ברז כדי לחסוך כמה שקלים, וזה מה שרוצח את המנועים הללו.
הם עשויים סגסוגת אלומינים מחורבנת ורגישה במיוחד - אם רק פעם אחת מנוע כזה טופל במי ברז, רק פעם אחת בחייו - וזהו. נגזר דינו.
מאותו רגע הוא זומבי. מת-חי. הקורוזיה מאכלת אותו כמו חומצה.
חוץ מזה הם גם מתחממים כל הזמן. מערכת הקירור שלהם גבולית, והם לא שורדים התחממות. כל רתיחה קלה מעוותת להם את הראש.
חוץ מזה, חלקים מקוריים היו יקרים רצח בזמנו. אז הרוב השתמש בתחליפיים. אלא שאיכותם הירודה הוסיפה את חלקה לחגיגה.

שנת 93 זו כבר נבלה, איך שלא תסתכל על זה. "הוחלף מנוע לאחרונה" זה יופי, לא מכיר דייהטסו ישנה שלא הוחלף בה מנוע פעם אחת, או פעמיים, או ארבע פעמים... אבל מה מצב המנוע הנוכחי? הרי גם הוא לא בן שנתיים שלוש...

אני כבר בעל נסיון מר מאוד עם אפלאוז. זה זבל של אוטו ב-ז' הידיעה, והפרוזה האומלל סובל בדיוק מאותו מנוע מחורבן. היום אני מרגיש צורך להזהיר אחרים מפני המלכודת הזו. לא הייתי נוגע בדייהטסו בגיל הזה אפילו עם מקל. ראה הוזהרת.

h2o
22-05-14, 21:40
תודה על התגובות דרור .
יש דרך לבדוק את המנוע כדי להגיד מה מצבו ? או שזה בבחינת חתול בשק ?

יוש
22-05-14, 21:47
פרוזה היה רכב השטח הראשון שלי,
נרכש לפני יותר מ 14 שנה.
אני דווקא חושב שכרכב שטח ראשון הוא היה לא רע מבחינת חוסן ועבירות.
עם זאת, כבר אז הוא היה אוכל שמן ודלק בפה מלא, אז אחרי עוד 14 שנה?
עזוב אותך,
קנה סמוראי.

דרור ברלי
22-05-14, 22:34
מה שהיה היה.
מה שהיה נכון לשנת 2000 ולכלי רכב בן 6-7 שנים, לא תמיד נכון בשנת 2014, כשאותה מכונית כבר בת 21.

בזמנו, פרוזה היה דווקא קנייה מומלצת למי שחיפש רכב שטח ראשון. הוא היה חסון ומסיבי יחסית, רוב המנועים עדיין היו במצב טוב יחסית.
אבל הנסיון מוכיח שמכוניות דייהטסו ישנות מזדקנות מאוד רע. נכון להיום, אני ממליץ לשמור מרחק.

יש תחליף ראוי - סוזוקים למיניהם. הם כבר הוכיחו שהם מזדקנים יפה מאוד. הם אמינים, קלים וזולים לתחזוקה ויש להם שוק שיפורים עצום. אם סמוראי קצת קטן ו/או ספרטני לך, חפש ויטארה דור ראשון מתוחזקת. מקבילה לפרוזה במבנה, בגודל ובביצועים, אמינה ומוצלחת ממנו עשרות מונים.

h2o
22-05-14, 23:03
מה שהיה היה.
מה שהיה נכון לשנת 2000 ולכלי רכב בן 6-7 שנים, לא תמיד נכון בשנת 2014, כשאותה מכונית כבר בת 21.

בזמנו, פרוזה היה דווקא קנייה מומלצת למי שחיפש רכב שטח ראשון. הוא היה חסון ומסיבי יחסית, רוב המנועים עדיין היו במצב טוב יחסית.
אבל הנסיון מוכיח שמכוניות דייהטסו ישנות מזדקנות מאוד רע. נכון להיום, אני ממליץ לשמור מרחק.

יש תחליף ראוי - סוזוקים למיניהם. הם כבר הוכיחו שהם מזדקנים יפה מאוד. הם אמינים, קלים וזולים לתחזוקה ויש להם שוק שיפורים עצום. אם סמוראי קצת קטן ו/או ספרטני לך, חפש ויטארה דור ראשון מתוחזקת. מקבילה לפרוזה במבנה, בגודל ובביצועים, אמינה ומוצלחת ממנו עשרות מונים.

מהרושם הראשוני שקיבלתי , לא פשוט בכלל למצוא ויטרה במצב טוב ובמחיר סביר (כשאני אומר סביר אני מתכוון 25K ומטה) . תקן אותי אם אני טועה .
כמו כן אני חוזר על שאלתי מקודם : האם ניתן לבדוק את מצב המנוע ? או שזה חתול בשק ?

דרור ברלי
23-05-14, 00:38
אפשר לבדוק.
תתמקד במערכת המים/קירור. כל ריג'קט ולו הכי קטן - ברח משם מהר. אבל גם אם הכל לכאורה בסדר, אלה קטסטרופות שבאות פתאום.

אני לא צוחק ולא מגזים. אלה חרא של מכוניות. חבל על זמנך ועל כספך.

עדיאל
23-05-14, 02:20
אפשר למצוא ויטרות בפחות מ25 . במצב די יפה
אחלה של רכב .. מפנק יחסית ואמין יחסית

ממולץ בחום

אם יש לך גב חסון ומעונין בקצת יותר שטח קשה
אז סמוראי בחירה מעולה ..

לגבי הפירוזה יצא לי לטייל איתם .. נותנים רושם של רכב חסון מבחינת מיכלולים
אבל לא הצטינו כל כך בטכני
לפחות ככה מהנקודת מבט שלי

בהצלחה בהמשך

מוני אורבך
23-05-14, 06:20
פרוזה הוא רכב שבזמנו היה לו בעית חלקים, אז היום המצב חמור שבעתיים.
בבסיס הוא יותר חסון מהויטרה, עם מכלולים יותר חסונים.
הבעיה שדרור הזכיר בנושא מערכת המים היא אמיתית ואקוטית.
אם הכניסו לו מי ברז, זה רק ענין של זמן עד שצינורות או אפילו הראש מנוע ילך.
חסרון נוסף וענקי אין שום שיפורים והראשון בהם נעילות דפרנציאל.
אבל אם יורשה לי, מדוע לא ללכת על פאגרו או טרנו?
רכבים יותר גדולים גלגלים יותר גדולים, ובפאגרו יש לך גם נעילה מקורית.

אלא אם כן אתה נעול על פרוזה ואז מה שנשאר להגיד זה:
איחלתי לחיל הצלחה בהמשך מילוי תפקידו..

אלדר
23-05-14, 16:07
היום ב 25 אלף אפשר למצוא גרנד ויטרה קצרה.
לחבר הייתה פרוזה לפני כמה שנים וכבר אז לא היו חלפים.

h2o
23-05-14, 18:48
תודה לכולם על התגובות .
מוני , פג'רו\טרנו זה רכב שבשביל לעלות איתו על השטח זה השקעה מינימאלית של 40-50 אש"ח (שוב ,תקן אותי אם אני טועה ) . זה לא בתקציב שלי .
אלדר , אכן יש ויטרות ב25 . נדיר למצוא ויטרות במצב טוב ולכן מי שיש לו אחת מוכר בד"כ במחיר גבוה .
בהקשר הנעילה , שאלה לכולם : עד כמה משמעותית הנעילה , בסוגי טיולים בינוניים+- ? ברור שהנעילה קריטית כשמדברים על שטח קשה כמו בולדרים , אבל בתנאים הרגילים של שטח בישראל - לדעתכם חובה או רשות ?

מוני אורבך
23-05-14, 19:47
אתה טועה.
פאגרו כמו שהוא יותר טוב אמיו נוח ועביר מפרוזה, גם צורך פחות דלק
למצוא כזה סולר שנת 97 שמור ב 25 זו יכולה להיות בעיה. אבל ב 30 זה די קל
גם הטראנו יותר טוב מפרוזה ואותו ניתן למצוא משנים יותר מאוחרות

טלסקופ
23-05-14, 21:51
אתה טועה.
פאגרו כמו שהוא יותר טוב אמיו נוח ועביר מפרוזה, גם צורך פחות דלק
למצוא כזה סולר שנת 97 ש מור ב 25 זו יכולה להיות בעיה. אבל ב 30 זה די קל
גם הטראנו יותר טוב מפרוזה ואותו ניתן למצוא משנים יותר מאוחרות

בסכום כזה תוכל למצוא גם טרופר דיזל 2002. צריך לבדוק טוב טוב, אך התמורה בשטח ובכביש עולה בהרבה על כל הקודמים (אולי הפאג'רו משתווה). טרופר סטנדרטי, בלי שיפורים, עובר ב- 99% ממסלולי הטיולים. כולל מעלות מפורסמים. נח, מרווח, מהלך מתלים מכובד ביותר. אבל שלא תגיד שלא ידעת - יש לחלקם בעיות אמינות. אני, אישית, מרוצה מאוד משלי.
דרך אגב, כשעוד הייתי עם סמוראי (זצ"ל), היה במושב בחור עם פרוזה תכלת יפהפיה. נראה לאחרונה עם מכסה מנוע פתוח, אפוף עשן, אי שם "בשביל של המזבל'ה".

h2o
23-05-14, 22:09
תודה על התגובה , אני בודק עכשיו את עניין הטרופר ובהחלט נראית כמו אופציה מעניינת ורלוונטית .

-->