PDA

צפייה בגרסה מלאה : בניית רהיט עם התחשבות בכווני התפשטות של העץ.

חנן-ג'יפולוג
23-05-14, 00:56
טלי החליטה שאני צריך לבנות שולחנות לסלון. שתי קוביות מבוטשר בלוק אורן.
הדפנות ייבנו מלוח שהסיבים בו יהיו מאוזנים. זה אומר שהמימד שמתפשט הכי הרבה - בניצב לכיוון הסיבים, יהיה מעלה-מטה.
זה בסדר. אין לי בעייה שהרהיט יהיה טיפה גבוה או נמוך יותר לפי עונות השנה.
הלוח שמכסה מלמעלה. הוא זה שמטריד אותי. במימד אחד הוא יתרחב יתכווץ וזה בניגוד לדפנות שיישארו כמעט קבועות באורך.
יש שתי בעיות:
א. אם אני מקבע את הלוח העליון לדפנות יווצר קונפליקט שיגרום לעיוות ושבר.
ב. אם אני מקבע את המכסה רק לאחת הדפנות, בצד השני החיבור בין המכסה לדופן יראה לא טוב. בעונה אחת המכסה יעבור את הדופן ובעונה אחרת הוא לא יכסה אותה.

ניסיתי לשכנע את טלי לעשות את מכסי הקוביות גדולים בשלושה ס"מ גדולים מהקוביות ואז אני יכול לעגן אותם לקוביה בצד אחד בלבד ושיתפשטו-יתכווצו כרצונם. יהיה מספיק שפיל כך שהם תמיד יכסו את הקוביות. היא טוענת שאם היא תרצה להצמיד את הקוביות יהיה בין הדפנות מרווח לא יפה.

דעתכם?

boaz avrahami
23-05-14, 04:45
בחיפושי אחרי חיזוק למה שחשבתי נתקלתי במאמר הבא.
עונה על מה שרצית כולל על הרהיטים הבאים שתצטרך לבנות לאחר ההצלחה של אלו...

http://eyalgilatfurniture.blogspot.co.il/2014/04/blog-post_13.html?m=1

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

חנן-ג'יפולוג
23-05-14, 06:38
בועז, תודה.
אני מכיר את המאמר הזה ולמעשה ממנו למדתי על נושא ההתפשטות.

ד ו ר ו ן
23-05-14, 08:56
חנן,
התפשטות לא מושלמת משני הצדדים בציר האנכי אומרת משטח עליון עקום.
זה לא מדע מדוייק שהצלעות עולות בצורה זהה.

Slowly..

boaz avrahami
23-05-14, 09:13
אם אתה כבר בונה אז תעשה מאמץ שלא מאורן.
זה עץ רך ומצ׳וקמק שלאורך זמן יראו עליו כל מכה קטנה והוא גם רגיש מתפשט יותר בקלות.
קח עץ יותר קשה

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

חנן-ג'יפולוג
09-06-14, 07:59
אם אתה כבר בונה אז תעשה מאמץ שלא מאורן.
זה עץ רך ומצ׳וקמק שלאורך זמן יראו עליו כל מכה קטנה והוא גם רגיש מתפשט יותר בקלות.
קח עץ יותר קשה

עם כל ההצטיידות לבית החדש-נגמר הכסף (במחסן העצים לבד כבר השארתי למעלה מ13000 ש"ח...ואני צריך לבקר שם שוב), אז הולכים על אורן.
החלטנו להוסיף חצי ס"מ בשוליים לטובת ההתכווצות האפשרית העתידית ולעשות את החלק העליון כמכסה לארגז אחסון, עם צירים, וכך נפתרה הבעייה שהוצגה למעלה.
מתחיל לקבל צורה (בפינת התמונה: שולחן הסלון הישן והטוב שרק אלוהים וטלי יודעים למה צריך להחליף אותו):

ukiuki
09-06-14, 09:08
למה שלא תיקח את הלוח משולחן הסלון הישן והטוב ותשדרג אותו לחדש?
ידוע שככל שאתה מתבגר אתה נוהג פחות להתפשט....

חנן-ג'יפולוג
09-06-14, 10:32
השולחן הישן לא ייזרק אלא יעבור לפינת ישיבה אחרת בבית.

boaz avrahami
09-06-14, 10:45
אני אהבתי.
כל הכבוד

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

tomer s
09-06-14, 10:50
יפה,
אבל אם כבר השקעת,
צבע אותם בלכה לעץ,
שלא יישפך על זה נוזל כל שהוא ויתחילו כתמים שלא יורדים..
ובתחתית תדפוק את המסמר פלסטיק ששמים מתחת לכיסא,
עץ שואב מים (משטיפה או ניגוב לח++) ומתחיל להתנפח.

חנן-ג'יפולוג
09-06-14, 11:45
צריך עוד ללטש ולשים לכה. בוודאי.
לגבי רגליות פלסטיק הן יהיו חבויות בתוך השולחן בחלק הפנימי. אני לא אוהב את המראה של רגליות הפלסטיק ורוצה שזה ייראה כאילו הוא עומד על רגלי העץ שבפינה.
לגבי המים שיהרסו את העץ: מי ששוטף אצלנו את הריצפה זה רובוט סקובה והוא עושה את זה בשיטה האשכנזית ולא המרוקאית: עם מעט מים והם נשאבים על ידו שנייה לאחר שהם סיימו את תפקידם. רגלי הרהיטים לא מקבלות מים בכלל.

חנן-ג'יפולוג
09-06-14, 14:15
על הדרך, כשכלי העבודה כבר היו בחוץ וסיוון ביקשה חץ וקשת לגן:

זרקו
10-06-14, 20:26
אני בעיקר מרוצה מהבחירה של הילדה והביצוע של האבא

zagi
10-06-14, 21:26
משפחה של אינדיאנים ....:rolleyes:

amitaikl
10-06-14, 21:55
לפי מה שאני מצליח לזהות בתמונה, לוחות האורן שהשתמשת בהם אינם גושניים, אלא מורכבים מפסים אשר חוברו זה לזה (דבק + למלות).
בהנחה שכך, הרי שהם חוברו ראש לזנב, מה שמוריד בצורה די משמעותית את נושא העיוותים, שכן כל אחד מתעוות לכיוון אחר, והם מאזנים זה את זה

חנן-ג'יפולוג
10-06-14, 22:54
אתה מזהה נכון. זה אמור לפתור את נושא ההתעוותות אבל נדמה לי שזה לא סותר את האופציה להתארכות.

בדיעבד, אני מתחרט על הבחירה באורן. בסוף צבעתי ע"פ הנחייתה של טלי, את הרהיט בירוק מג"ב כמעט אטום, אז אין לאורן כמעט אפקט חזותי והייתי יכול להשתמש בדיקט, בירג' או MDF, יציבים ואולי גם זולים יותר.

tomer s
10-06-14, 23:11
אני מניח שטלי לא ביקשה ירוק מג"ב....
או שהיא מנסה לרמוז לך שתצבע אותם כבר בצבע שיתאים לטויוטה ולציוד טיולים כי עם הסלון החדש יוזמן שולחן.

חנן-ג'יפולוג
10-06-14, 23:17
זו בחירה שלה. לגמרי. אם כי היא לא הגדירה במילה הזו את הצבע אלא בחרה ממניפת צבעים.
תכל'ס, זה אחד לאחד הצבע של המדים של מג"ב.

חנן-ג'יפולוג
11-06-14, 07:00
88122

Sent from my GT-I9100T using Tapatalk

GodsFather
11-06-14, 08:02
אפשר לעשות הזמנות, חנן ? כולל מתנה לילד ;)

חנן-ג'יפולוג
11-06-14, 11:03
תודה על האמון, אבל לא בשלב זה. אני מפוצץ בעבודה. יש לי לפחות עוד שישה ארונות לבנות למזווה ולסלון ואני סומך על טלי שתמצא לי עוד פרויקטים עתידיים.

-->