PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בקנית מצלמה חדשה

ספרדי
23-05-14, 19:52
שלום לכולם,
בטיול אחרון שלי המצלמה התחילה לזייף וזה הזמן להחליף אותה, ואני מעוניין לקנות מצלמה חדשה SLR.
אשמח לקבל המלצות על מצלמות.

elro
23-05-14, 20:24
תקציב?
יש לך כבר ציוד כלשהו? (עדשות וכדומה)
רגיל למערכת מסוימת?
האם אתה רוצה עדשה אחת או שאפשר שתי עדשות?
מה אתה אוהב/מעדיף לצלם?

raanan
23-05-14, 21:51
ואולי זה הטריגר לעבור למל"מ

רענן

ספרדי
23-05-14, 22:36
תקציב?
יש לך כבר ציוד כלשהו? (עדשות וכדומה)
רגיל למערכת מסוימת?
האם אתה רוצה עדשה אחת או שאפשר שתי עדשות?
מה אתה אוהב/מעדיף לצלם?
כיום יש לי מצלמה דיגיטלית פוקט.
אין לי שום הרגל למערכת מסוימת .
אני מעוניין לקנות מצלמה שאפשר שתי עדשות.
תקציב כרגע זה רק התחלה לאחר שאני ידע

didipartush
23-05-14, 22:42
Nikon d3100 - מצלמה טובה למתחילים, זולה מאוד

ספרדי
23-05-14, 22:51
Nikon d3100 - מצלמה טובה למתחילים, זולה מאוד

אפשר להחליף לה עדשות?
ואני גם מעוניין לקנות מצלמה שבעוד שנתים אני יהיה צריך להחליף אותה כי היה התקלקלה שתיהיה אמינה

didipartush
23-05-14, 22:56
כן היא dslr - מה שאומר שאתה יכול להחליף לה עדשות.
הקיט שלה מגיע עם עדשה אחת באיכות סבירה

elro
23-05-14, 22:57
כיון שאני מכיר יותר את הקנון, יש לך את הסדרה של ה XXXD שהן לא יקרות מידי אבל גם די טובות (600D, 650D, 700D, 550D).
אליהן אתה יכול להצמיד צמד עדשות קיט של קנון שמבחינת האיכות האופטית הן די מפתיעות לטובה והן מאוד זולות,
את ה 18-55IS ואת ה 55-250IS וזה ישלים לך טווח יפה מאוד.
כמובן שאפשר עוד עדשות ויותר איכותיות, אבל שוב, עניין של תקציב.

ספרדי
23-05-14, 23:33
לפני כמה חודשים טיילתי בארה"ב ולקחתי את המצלמה של אמא של חברה שלי קנון והייתי מאוד מרוצה ממנה לא יודע את הדגם שלה ניראה לי 650D, יש לי מצלמה סטייל אוטומטי עוד עוד עדשה של חברת מינולטה השאלה שלי עם אני יכול להרכיב למצלמה את העדשות שלה? או לא שווה בכלל להתעסק עם זה?

לביא
24-05-14, 00:06
אם נכנס שיקול של גודל המצלמה - עדיפה ה mirror less. יש לניקון לסוני סמסונג אולימפוס ופנסיוניק. פנסוניק ואולימפוס חולקות אותו ביונט ואפשר להחליף בינהן עדשות. צילמתי בניקון הרבה שנים. כרגע הניקון שוכבת בבית ואני מצלם ב mirror less השלישית שלי. היתרון הגדול הוא שפשרה יחסית קטנה בגודל החיישן משמעה הקטנה משמעותית בגודל המצלמה. קצת קריאה בdpreview.com w תעשה לך סדר.

raanan
24-05-14, 00:07
a7s סוני
D4s ניקון

זה מה שאני ממליץ !

עכשיו ברצינות,
לא מבין איך שרשור כזה מתגלגל ללא הגדרות/דרישות בסיסיות, אפילו ללא הגדרת תקציב.

רענן

ספרדי
24-05-14, 12:00
רענן אתה צודק,
תקציב משהו בסביבות 1600 ש"ח.
זה מצלמה שאמורה לשמש אותי לטיולי גיפים וגם לטיולים בחו"ל.

raanan
24-05-14, 12:33
רענן אתה צודק,
תקציב משהו בסביבות 1600 ש"ח.
זה מצלמה שאמורה לשמש אותי לטיולי גיפים וגם לטיולים בחו"ל.
אהה ...
זה תקציב למצלמה מדור 1 או 2 אחורה מיד שניה.
ממליץ שתוסיף את כול הפרמטרים החשובים לך עפ"י סדר עדיפות.
בהתאם יהיה אפשר למדרג (תחת מגבלת התקציב פחות או יותר) מה רלוונטי לרכוש כמשומש.

אולי מצלמה קומפקטית (ללא עדשות מתחלפות שגם כך התקציב לא יאפשר יותר מעדשת זום פשוטה) יכולה להתאים ?

רענן

nir.samo
24-05-14, 13:15
מנצל -
יש לי קנון 1000D שלאחרונה התחילה לעשות בעיות (מופיע error 99 מידי פעם).
יש לי 2 עדשות - קיט 18-55 ו 55- 250 (לא איכותיות אבל לי זה סבבה)

האם כדאי ללכת על המיירור לס של קנון שעם מתאם אפשר יהיה להשתמש בעדשות הנ״ל?
http://www.amazon.com/Canon-EOS-Compact-System-Camera/dp/B00B2A1KEC/ref=sr_1_4?s=electronics&ie=UTF8&qid=1400519936&sr=1-4&keywords=canon+eos+m

Sent from my iPhone using Tapatalk

raanan
24-05-14, 13:52
מנצל -
יש לי קנון 1000D שלאחרונה התחילה לעשות בעיות (מופיע error 99 מידי פעם).
יש לי 2 עדשות - קיט 18-55 ו 55- 250 (לא איכותיות אבל לי זה סבבה)

האם כדאי ללכת על המיירור לס של קנון שעם מתאם אפשר יהיה להשתמש בעדשות הנ״ל?
http://www.amazon.com/Canon-EOS-Compact-System-Camera/dp/B00B2A1KEC/ref=sr_1_4?s=electronics&ie=UTF8&qid=1400519936&sr=1-4&keywords=canon+eos+m

Sent from my iPhone using Tapatalk

המירולס של קנון מהגרועות שיש . עדיף לוותר .
בכלל המעבר למירולס בעיקר עבור הפחתת משקל כוללת (מצלמה ועדשות) , כך שעדיף להשתמש בעדשות יעודיות למצלמה.

עבור איכות תמונה (סטילס ווידאו) ופוקוס אוטומטי מהיר , סוני a6000 !
איכות סטילס, פוקוס סביר, וידאו בינוני , פוג' X-E2 . יתרון של מערכות הפוג'י בעדשות סופר איכותיות.

פנסוניק (GX7 ) ואולימפוס ( EM5 ), גם אופציה שפויה עם נתונים טובים עד טובים מאד עם יתרון של אפשרות שימוש הדדי בעדשות.

בהצלחה
רענן

ספרדי
24-05-14, 15:16
אהה ...
זה תקציב למצלמה מדור 1 או 2 אחורה מיד שניה.
ממליץ שתוסיף את כול הפרמטרים החשובים לך עפ"י סדר עדיפות.
בהתאם יהיה אפשר למדרג (תחת מגבלת התקציב פחות או יותר) מה רלוונטי לרכוש כמשומש.

אולי מצלמה קומפקטית (ללא עדשות מתחלפות שגם כך התקציב לא יאפשר יותר מעדשת זום פשוטה) יכולה להתאים ?

רענן

רענן,
מזה מצלמה מדור 1 או 2?
כרגע יש לי מצלמה קומפקטית ואני מעוניין להשתדרג למצלמה SLR.
ואיך אני יכול לקנות מצלמה יד שניה ולא ליפול עם על מצלמה מקולקלת?
ומאיזה מחירים אפשר לקנות מצלמה SLR טובה?

omribe
24-05-14, 17:05
תקרא על הליין הבסיסי של ניקון.
D3200, D3300, D5200, D5300. כולן משתמשות באותו חיישן ולכן איכות התמונה שתצא מהן זהה פחות או יותר.

המחירים בארץ מתחילים מאזור ה-1500 ש"ח למצלמה בלבד, בלי עדשה.
עדשה זה סיפור יקר. אפשר למצוא את המצלמות האלו בקיט עם עדשת 18-55 (זום של 55/18, כלומר x3, די מגביל את אפשרויות הצילום) בתוספת של כמה מאות שקלים.
את ה-D5300 אפשר למצוא בקיט עם עדשת 18-140 (זום x8) ב-900 דולר בארה"ב. העדשה הזו עולה לבד בארץ 1500 שקל. אם יש מישהו שיכול להביא לך את המצלמה משם, זו העסקה הכי טובה לדעתי.

raanan
24-05-14, 17:25
רענן,
מזה מצלמה מדור 1 או 2?
כרגע יש לי מצלמה קומפקטית ואני מעוניין להשתדרג למצלמה SLR.
ואיך אני יכול לקנות מצלמה יד שניה ולא ליפול עם על מצלמה מקולקלת?
ומאיזה מחירים אפשר לקנות מצלמה SLR טובה?

אתה יכול לפרט יותר מדוע אתה רוצה להשתדרג ל DSLR ?
פשוט כי זה הפוך למגמה העולמית (חוץ ממקצוענים עם צרכים מיוחדים).

גם, " בא לי , זה חלום ילדות ..." , תופס !

אם בכול זאת אתה מתעקש על DSLR , אני מכיר יותר את המערכות של ניקון.
בתקציב הזה הייתי ממליץ על D90 משומשת במידה ווידאו חשוב.
במידה ולא, D300 או D300S משומשת .

רענן

שולץ האיום
24-05-14, 17:56
טיפ זהב
במידה ובכל זאת בחרת להתקדם ל DSLR למרות החסרונות (משקל וגודל), ממליץ לך בחום לרכוש דגם שנחשב מעל ל״רמת כניסה״ (entry level).
רק כך תוכל באמת להנות ולהרגיש את ההבדל, מאחר ולאט לאט הפער מצטמצם, והאלקטרוניקה מחפה על האופטיקה.
אם זה הכיוון, בתקציב שלך תוכל לרכוש רק יד 2.

שולץ

galdanieli
24-05-14, 18:18
לא ניתן להשוות את איכות התמונות- DSLR וקומפקטיות/סלולריות- עומק שדה וכו'. לאחרונה רכשתי משומשת t3i של קנון- רמת כניסה עם 2 עדשות- 18x55 ו 75x300, מרוצה עד הגג, ניתן למצוא קיט (מצלמה+ 18x55) בסביבות 2300 שח. עדשות נוספות, פילטרים, פלאש וכו ניתן להוסיף לאט לאט (ממש כמו עם ה jeep). ממליץ!!! ברוב המקומות שקראתי, הd-90 של ניקון עדיפה. לי פשוט היתה הזדמנות אז נצלתי אותה. לא רואה סיבה (אם זה לא המקצוע שלך) לקנות מעבר.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

raanan
24-05-14, 18:42
לא ניתן להשוות את איכות התמונות- DSLR וקומפקטיות/סלולריות- עומק שדה וכו'.

לא מדויק !
יש קומפקטיות באיכות DSLR , לדוגמה קנון G1X :
http://www.dpreview.com/reviews/canon-powershot-g1-x-mark-ii
ויותר קיצוני FF של סוני :
http://www.dpreview.com/previews/sony-cybershot-dsc-rx1r

אני מניח שמי שעובר מקומפקטית פשוטה , לא תהיה לו בעיית איכות עם מל"מ או קומפקטית איכותית.

רענן

gp1
24-05-14, 22:10
אולי תחסוך כסף . אם אתה קורא ומבין אנגלית.
תקרא היטב מה שצירפתי . ותעקוב טוב אחר ההוראות . יכול להיות שהבעיה היא בכרטיס שלך או בעדשה או תריס .
אבל..... תספר כאן בפורום מה התוצאה של הבדיקה .

"ERR 99" is a general error code displayed by the camera when the camera
knows that something is not working properly, but not exactly what.
This error is typically associated with lens communication or shutter
mechanism issues. To isolate the cause of the issue, we suggest that
you do the following:

1. Turn off the camera.

2. Remove the lens, battery, and CF card.

3. Allow the camera to sit without power for approximately 20 minutes.

4. Insert a fully charged battery, and turn on the camera.

5. Depress the shutter button as you would to take a picture.

Does the "ERR 99" message appear? If it does, then the camera should be
serviced. If it does not, then please proceed to the next set of steps:

1. Turn off the camera.

2. Insert the CF card.

3. Turn on the camera.

4. Format the CF card in the camera.

Does the "ERR 99" message appear? If so, then the CF card is the most
likely source of the issue. Try using a different card.

If the message does not appear, please complete the following steps:

1. Turn off the camera.

2. Clean the lens contacts by gently rubbing them with a pencil eraser
or soft cloth. Be careful that you do not let any debris fall into the
camera body.

3. Reattach your lens.

4. Turn on the camera.

If the "ERR 99" message only appears when one particular lens is
attached, then that lens should be examined by a service technician.

If you see the "ERR 99" with a different Canon lens attached, then the
camera should be serviced.

JUSt as a word of caution, Err99 codes are almost always caused by the lens contacts. Not always, but almost. Giving them a quick clean both on the body and lens before you do anything else, may well enable you to not have to send it anywherehttp://photography-on-the.net/forum/showthread.php?t=676796 הוצא מכאן.

אל תשכח לספר מה קרה.

nir.samo
24-05-14, 22:48
תודה.
מה לא ניסיתי - להחליף עדשה, להחליף כרטיס זיכרון, לפרמט אותם פירמוט מהיר ומלא, לתת למצלמה "לנוח" ללא סוללה, עדכון קושחה (עכשיו 1.0.7), לכתוב מייל לקנון (קיבלתי תשובה לקונית לגשת לדילר הקרוב).
ה-ERROR הזה יכול להופיע במספר בעיות וממה שהבנתי הבעיה אצלי היא בעיית תוכנה נטו משהו עם המספור של התמונות (שגם לא נפתרה ע"י העדכון) והיא מופיעה כשמדליקים את המצלמה ומתחילים לצלם, פתיחה וסגירה של דלת כרטיס הזיכרון גם בלי להוציא את הכרטיס מאפשרת לצלם רצף של תמונות כרגיל עד הכיבוי.
אבל לעיתים גם זה לא עוזר והיא פשוט לא מצלמת עד שעובר לה.

וסליחה על הסטת השרשור.

רמי גלבוע
25-05-14, 02:11
רענן,
היתרון הענק של רפלקס ביחס לקומפקטיות אינו רק באיכות התמונה (בעיקר בתנאי אור גרועים), אלא גם בחוויית הצילום, ומהירות התגובה של DSLR - אין שום קומפקטית שמתפקדת בכזו מהירות ומיידיות, כולל ה-G16 שלי. לכל צילום של משהו שזז, מתינוקות ועד אופנועים, רק DSLR. זה בכלל לא עניין של איכות הקובץ, עומק שדה וכיו"ב.

tomer s
25-05-14, 10:32
לי יש כמעט שנה ניקון D3200 עם עדשה 16-105 (אאל"ט)
מרוצה ממנה מאוד.
תמונות באיכות מעולה, ווידאו שהפתיע כמה פעמים.
אני לא אלרואי ולא אסף קציר (שהמליץ עליה) אבל עדיין מפתיע את עצמי לעיתים.

zivo
25-05-14, 23:05
רענן,
היתרון הענק של רפלקס ביחס לקומפקטיות אינו רק באיכות התמונה (בעיקר בתנאי אור גרועים), אלא גם בחוויית הצילום, ומהירות התגובה של DSLR - אין שום קומפקטית שמתפקדת בכזו מהירות ומיידיות, כולל ה-G16 שלי. לכל צילום של משהו שזז, מתינוקות ועד אופנועים, רק DSLR. זה בכלל לא עניין של איכות הקובץ, עומק שדה וכיו"ב.
רמי,
תקרא מה רענן כתב על מל"מ.
יש לי סוני NEX6 המצלמה מצלמת 10 תמונות לשניה עם פוקוס בין תמונה לתמונה. תראה לי מצלמת DSLR שעושה את זה (וגם תספר לי על המחיר).
מי שלא צלם מקצועי, ולא צריך full frame , שישכח מDSLR ויזוז למל"מ .
תחליט כמה פיקסל - 16-14? תחליט על גודל חישן (APS-C?) וסע לשלום.
יש לך עדשות ישנות, יש לכולם מתאמים לכל העדשות, זו רק שאלה עד כמה האוטמציה (פוקוס + חשיפה) תעבוד, וכמה צריך לעבוד ידני.
אני עובד עם עדשת הקיט 18-55 ומשתמש בעדשות הישנות רק לזום הגבוה.

zivo
25-05-14, 23:18
דוגמא לביצועים של הסוני - (http://zivo1.s3.amazonaws.com/DSC00612_1.JPG)
שנבין מה אנחנו רואים, זרקו כדור שלג לעבר הילדה ואני צילמתי רצף. למותר לציין, שהילדה שבועטת בכדור נעה מהר, ומאחור יש את השלג.
תורידו את התמונה ותראו את החדות. (http://zivo1.s3.amazonaws.com/DSC00612_1.JPG)
שיקום ה DSLR שעושה את זה :-)

raanan
26-05-14, 01:03
רמי,
תקרא מה רענן כתב על מל"מ.
יש לי סוני NEX6 המצלמה מצלמת 10 תמונות לשניה עם פוקוס בין תמונה לתמונה.
וזה לא עם ה a6000 שהיא כבר מכונת יריה אמיתית :
https://www.youtube.com/watch?v=ohX8XZRMp2Y

רענן

raanan
26-05-14, 20:51
רענן,
השורה הסופית בדקה 13:30 , צריך DSLR סופר מקצועית ויקרה כדיי להביס מל"מ שזולה ממנה משמעותית
https://www.youtube.com/watch?v=up8K_xd_iwU&list=UUqpOf_Nl5F4tjwlxOVS6h8A

רענן

ד ו ר ו ן
26-05-14, 21:00
ובשביל שיהיה יותר מעניין, יש היום מצלמות סטילס דיגיטליות ללא מראה או מראה חצי שקופה..

Slowly..

zerez
26-05-14, 22:02
לרוב המצלמות חסרות המראה אין פלאש טוב ורק אחרי שמתנסים בצילום עם פלאש חזק מבינים כמה הפלאשים הקטנים הם חרטא.
אם פלאש הוא לא שיקול וגודל הוא שיקול משמעותי אז חסרות המרטה של אולימפוס או סוני הם בחירה טובה.
אם אתה מחליט למתוח את התקציב אז קנון 600D עם עדשת קנון 18-200 היא אופציה טובה.
אל תתפתה לקנות את ה 18-55 עם ה 55-250, ל 18-55 יש טווח קצר ולא מספיק וה 55-250 היא עדשה לא מיוצבת עם איכות אופטית די גרועה.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

asafk
26-05-14, 22:33
כמו שכתבתי בדיון אחר באוצו נושא... המצלמות חסרות המראה של היום הן הגרסה המוגרנית למצלמות הוויופיינדר של פעם. ואף אחד לא יכול לומר שלייקה של לפני עשרות שנים לא היתה טובה כמו מצלמות הריפלקס של אותה תקופה
החיישנים הולכים וגדלים באופן יומיומי. ואם חיישן של מצלמה ללא מראה גדול יותר משל dslr בסיסית. והמחיר דומה - זה ממש סביר להשוות ביניהן ובינינו... לקנות בסוף מצלמה ללא מראה.
מצד שני, יש dslr ברמת חובבים שחולקות חיישן וקושחה עם מצלמות יקרות ומקצועיות יותר. אם יש כוונה להתפתח לצילום יותר מקצועי ורציני, לבנות מערכת ולהתקדם אחרי שנתיים שלוש גם לגוף יותר מקצועי - את האפשרות הזו מצלמה ללא מראה עדיין לא נותנת. עדיין.
את ה D300 הקשישה שלי אני עדיין לא מחליף כי עדיין לא מצאתי מחליפה מתאימה. אבל אם הייתי קונה מצלמה לשימוש פחות מקצועי, ובאופן ספציפי לא לצילומי ספורט מוטורי, נדמה לי שלא הייתי מתעקש על dslr .

אסף.

elro
26-05-14, 23:36
לרוב המצלמות חסרות המראה אין פלאש טוב ורק אחרי שמתנסים בצילום עם פלאש חזק מבינים כמה הפלאשים הקטנים הם חרטא.
אם פלאש הוא לא שיקול וגודל הוא שיקול משמעותי אז חסרות המרטה של אולימפוס או סוני הם בחירה טובה.
אם אתה מחליט למתוח את התקציב אז קנון 600D עם עדשת קנון 18-200 היא אופציה טובה.
אל תתפתה לקנות את ה 18-55 עם ה 55-250, ל 18-55 יש טווח קצר ולא מספיק וה 55-250 היא עדשה לא מיוצבת עם איכות אופטית די גרועה.

איך בנשימה אחת את אומר שה 18-200 של קנון טובה אבל ה 55-250 עם איכות אופטית גרועה?
אגב ה 55-250 של קנון מיוצבת.

לפותח האשכול אם איכות אתה מחפש אז ה 15-85 של קנון לא רעה, עם טווח די שימושי לצילום יומיומי, ניתן למצוא אותה ביד שניה במחירים סבירים, כל עדשה טובה ממנה גם עולה יותר ממנה.

zerez
27-05-14, 00:00
צודק, היא מיוצבת אבל האיכות שלה לא משהו.
אני מצלם עם 15-85, עדשה מצויינת אבל לא תעמוד בתקציב שלו

boaz avrahami
27-05-14, 00:21
ארז,
אתה עם 15-85 או 18-55?

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

zivo
27-05-14, 03:03
כמו שכתבתי בדיון אחר באוצו נושא... המצלמות חסרות המראה של היום הן הגרסה המוגרנית למצלמות הוויופיינדר של פעם. ואף אחד לא יכול לומר שלייקה של לפני עשרות שנים לא היתה טובה כמו מצלמות הריפלקס של אותה תקופה
החיישנים הולכים וגדלים באופן יומיומי. ואם חיישן של מצלמה ללא מראה גדול יותר משל dslr בסיסית. והמחיר דומה - זה ממש סביר להשוות ביניהן ובינינו... לקנות בסוף מצלמה ללא מראה.
מצד שני, יש dslr ברמת חובבים שחולקות חיישן וקושחה עם מצלמות יקרות ומקצועיות יותר. אם יש כוונה להתפתח לצילום יותר מקצועי ורציני, לבנות מערכת ולהתקדם אחרי שנתיים שלוש גם לגוף יותר מקצועי - את האפשרות הזו מצלמה ללא מראה עדיין לא נותנת. עדיין.
את ה D300 הקשישה שלי אני עדיין לא מחליף כי עדיין לא מצאתי מחליפה מתאימה. אבל אם הייתי קונה מצלמה לשימוש פחות מקצועי, ובאופן ספציפי לא לצילומי ספורט מוטורי, נדמה לי שלא הייתי מתעקש על dslr .

אסף.

אסף,
דווקא בגלל שאתה מדגיש ספורט מוטורי (מה שאומר תנועה מהירה), איך את משווה את היכולת של מל"מ להמשיך ולעשות פוקוס , גם ב 10 תמונות לשניה, לעומת DSLR ?

זיו

raanan
27-05-14, 06:57
אסף,
דווקא בגלל שאתה מדגיש ספורט מוטורי (מה שאומר תנועה מהירה), איך את משווה את היכולת של מל"מ להמשיך ולעשות פוקוס , גם ב 10 תמונות לשניה, לעומת DSLR ?

זיו

ברשותך אסף אני אענה,

נתחיל בהבדלים העקרוניים מהיבטים טכניים כמובן ...

DSLR
קרני האור המוחזר מאובייקט הצילום עוברים דרך העדשה בצמצם פתוח מכסמלי (כרגע נתעלם מהתהליך האופטי) ומוסטים
ע"י המראה 45 מעלות לכיוון הפריזמה והעדשה שהיא העינית האופטית (שוב נתעלם מתפקיד האופטי של הפריזמה).
המבנה הנ"ל נותן הסתכלות בזמן אמת מהעינית לאובייקט המצולם .
מתחת לפריזמה בד"כ קיימים גלאיי הפאזה של האוטופוקוס.
גלאיי הפאזה מהירים מאד אך פעולתם מותנית שהמראה במצב 45 מעלות .
כך שבצילום רצף מהיר של תמונות נדרש החזרת המראה למצב תחתון למדידה וחישוב פוקוס.
זה עקב האכילס של ה DSLR וככול שהמצלמה מקצועית (ויקרה כמובן) מנגנון פעולת המראה מהיר יותר ומשוכך.

שיטה נוספת להתמודדות,
נעילת המראה מעלה ושינוי הפוקוס בעדשה עפ"י חישוב משוער של מיקום האובייקט לאחר בניית מסלול
חישובי מהבנת המהירות והכיוון שהוא מבצע.
כמובן שבשיטה זאת יש יותר סיכויים לצילום תמונות ברצף שהם לא בפוקוס מדוייק.

מצלמה ללא מראה
במצלמה זאת המראה לא קיימת וגלאיי האוטופוקוס נמצאים על החיישן עצמו .
הגלאים מסוג קונטרסט . היתרון שלהם על גלאיי הפאזה בדיוק כתער של האוטופוקוס.
החיסרון, איטיים יותר לעומת גלאיי הפאזה.
התצוגה בעינית (אם יש) או במסך נעשית ע"י רענון סריקה תמידי של החיישן וחישוב עם איבוד מידע שבסופו
נשלחים האותות למסך או העינית הדיגטלית.
בשיטה זו יש בזבוז אנרגיה (חשמל עקב העיבוד) אך החסרון הבולט שיש איטיות קלה והשהייה בתצוגה בעינית/מסך
לעומת העינית האופטית של ה DSLR .
אך היתרון בשיטה זו , בתנאי תאורה קשים כגון חושך רואים בעינית את האובייקט המצולם מה שלא קורא ב DSLR .

בגדול אפשר לומר שמנגנון האוטופוקוס ב DSLR מהיר יותר (בגלל גלאיי הפאזה) ממל"מ .
אבל "קצב האש" (תמונה אחר תמונה) במל"מ מהיר יותר בגלל שאין את ההשהיות של העלאה והחזרת המראה שב DSLR .

בדור החדש של המל"מ הוסיפו גלאיי פאזה על החיישן (לצד גלאיי הקונטרסט) כך שתחילת תהליך האוטופוקוס נעשה
ע"י גלאיי הפאזה והדיוק הסופי נעשה ע"י גלאיי הקונטרסט.
בשיטה זו שיפרו באופן דרמטי את המהירות ובמקביל שמרו על הדיוק של האוטופוקוס.

לגביי העינית,
גם כאן הפער כמעט נסגר לחלוטין וכמעט שאין השהיות כלל (X-T1 של פוג'י היא דוגמה מצויינת לכך) .
הנ"ל מתבצע ע"י רכיבי עיבוד תמונה מהירים יותר ששולבו במצלמות.

שורה סופית,
בדור הנוכחי של המל"מ (סוני a6000 , פוג'י X-T1 , אולימפוס EM-1 , פנסוניק GH-4 ) אפשר לומר
שנסגר כמעט לחלוטין הפער מול ה DSLR מבחינת מהירות אוטופוקוס ורענון תצוגה בעינית/מסך.
בכול מקרה, המל"מ מבחינת "קצב אש" מזמן הותיר מאחור את ה DSLR .

אפשר לומר בבטחון מוחלט, הדור הבא של המל"מ יותיר מאחור את ה DSLR בכול תחום !
היתרונות של ה DSLR יתמקדו בארגונומיה ובליין העדשות הקיים.

רענן

asafk
27-05-14, 11:04
הסיבות, כאמור, הן בעיקר עדשות (ה80-200/2.8 היא מהעדשות הטובות אי פעם לדעתי) וגם ארגונומיה.
אני בטוח שהדור הבא של המצלמות חחא מראה יהיו עם חיישן גדול, אוטופוקוס יעיל, וגם מגוון העדשות יתחיל להדביק את המגוון של ה slr לדורותיהן.
ואז ההבדל היחיד יישאר בארגונומיה. וגם את הפער הזה יהיה אפשרי לסגור אם רק ירצו.

אסף.

raanan
27-05-14, 15:23
הסיבות, כאמור, הן בעיקר עדשות (ה80-200/2.8 היא מהעדשות הטובות אי פעם לדעתי) וגם ארגונומיה.
אני בטוח שהדור הבא של המצלמות חחא מראה יהיו עם חיישן גדול, אוטופוקוס יעיל, וגם מגוון העדשות יתחיל להדביק את המגוון של ה slr לדורותיהן.
ואז ההבדל היחיד יישאר בארגונומיה. וגם את הפער הזה יהיה אפשרי לסגור אם רק ירצו.

אסף.

אסף,
גם נושא הארגונומיה אפשר להגיד שדיי פתור.
ראה איזה שליטה יש במל"מ X-T1 של פוג'י, גלגלות כמו פעם לכיוונון הפרמטרים החשובים ולא דרך תפריט במסך.
בנוסף יש לה עינית ברמה כמעט אופטית ובגודל של FF . שלא לדבר על יכולת פיצול מסך בעינית עבור פוקוס ידני.

8754987550
לגביי ליין עדשות, גם בזה חל שיפור עצום . לפוג'י יש ליין איכותי ביותר (ברמה של ניקון G לפחות ) שמכסה כמעט כול טווח שנדרש.
לחובבים וצלמים מתקדמים אין בעיה.
מקצוענים הדורשים טלה של 300 ומעלה, עדיין אין פיתרון.
אולימפוס ופנסוניק חולקים את אותו ביונט כך שגם להם מבחר עצום.

לעניות דעתי, מי שמתכנן עכשיו לבנות/לרכוש מערכת צילום, ברוב המקרים עדיף מל"מ.

רענן

ד ו ר ו ן
27-05-14, 19:08
חפשו את a77 וחברותיה, בלי מראה, עינית דיגיטלית ומנצחות בכל מבחן השוואתי מול דגמי DSLR של המתחרים.

Slowly..

asafk
27-05-14, 19:23
לגבי הארגונומיה... עוד לא. הכל בינתיים קטן מדי. אי אפשר לאחוז כמו שצריך עם עדשה של קילו וחצי. בעצם.. עוד אין עדשות של קילו וחצי.
גם חסרים פקדים להרבה מהפעולות המיידיות, ממש כמו במצלמות הdslr לחובבים שגם בהם חסכו נדל"ן ופקדים.

אבל הדיון המקורי היה על מצלמה לחובב...

אסף.

-->