PDA

צפייה בגרסה מלאה : טרמוסטט - טוב או רע ליהודים ?

h2o
23-05-14, 19:11
חיפשתי וקראתי לא מעט פוסטים בנושא - אבל התשובה אינה חד משמעית .
האם כדאי שיהיה בג'יפ טרמוסטט , או שעדיף בלי ?

six 4 life
23-05-14, 19:18
טוב וחובה.

8ball
24-05-14, 00:06
טוב מאוד ומקל על המנוע מבחינת חימום וקירור. מקצר את זמן החימום הראשוני בהתנעה ומאפשר ויסות נכון יותר של זרימת נוזל הקירור במערכת. חובה כי בלעדיו אין שום תזמון וויסות של הזרימה מה שמאריך משמעותית את חימום השמן ומעכב הגעה שלו לכל מערכת השימון בגלל צמיגות גבוהה מדי מה שמעלה את שחיקת המנוע ומשם הדרך לבזבוז תקציב שידרוגים קצרה מאוד

יקיר גרין
24-05-14, 06:05
כשהחליפתי מנוע בהיילקס, לא התקינו אצלי טרמוסטט, וחסמו את החוג הקצר, דבר שגרם לרכב לא להתחמם מעל ל-חצי המד לא משנה כמה עומס היה על המנוע.
כמו קודמי, גם אני חושב שצריך טרמוסטט, ולכן שמתי אחד של הונדה שאמור להיות מתאים ביותר.
כצפוי המנוע התחיל להתחמם מהר יותר עד לשליש השעון, אבל תחת עומס הוא חזר להתחמם כמעט עד רתיחה ...
אולי צריך טרמוסטט שכשהו פתוח, הוא מפריע פחות לזרימה? אולי בעצם הבעיה שלי היא במשאבה?

מוני אורבך
24-05-14, 06:20
טרמוסטט הוא הכרחי, גם לשמירה על המנוע וגם לחסכון בדלק.
מנוע קר הוא מנוע שמבזבז דלק ולא עובד בתפוקה מלאה, מעבר לזה שהוא נשחק.
בנוסף תפקיד הטרמוסטט הוא לשמור על חום המנוע בנקודת עבודה אופטימלית בכל מצב.
אם מתחמם לך הרכב עם טרמוסטט, הבעיה היא במערכת קירור שלך ולא בטרמוסטט.
אלא אם כן הוא לא תואם נתוני יצרן (חום פתיחה, גודל הפתיחה וכו)
בדוק רדיטור, פאן קלץ, צינורות חסומים, בועות אוויר וכו..

Bernard
24-05-14, 17:34
אני יוצא מתוך הנחה, שבדיקות טרוויאליות (סתימות בצנרת ורדיאטור ופאן-קלאץ') וקלות/זולות לתיקון נבדקו ונמצאו סבירות ועדיין יש בעייה של התחממות - מנוע "עייף" וראשים בעייתיים...

לי, בשלוש מיני מיינור, הורדתי את הטרמוסטט בגלל שהמנוע התחמם מאוד. אחרי הורדה, אפשר היה לראות שהזרימה מהירה יותר והמנוע אף פעם לא עבר את החצי - כמו שצריך - כולן החזיקו שנים..

נכון, במיני יש בעייה של מיקום הרדיאטור אבל אם יש כבר בעייה של התחממות, הוצאת הטרמטסטט מקלה על המנוע ובארץ, ביגוד לארצות הקור, המנוע כן מגיע לטצפ' "עבודה".
הטמפ' לא תהיה יציבה כמו ברכב חדש או כזה עם מערכת חימום תקינה אבל בהחלט ימנע את ההגעה לקו האדום.
זה "תיקון" לא מומלץ אבל "עושה את העבודה", אם יש בעיית חימום במנוע ואין (כרגע) רצון/יכולת כספית וכו' לערוך תיקון מקיף (ויקר)..

אני יכול להגיד לך שגם בריינג' רובר הקודם שלי (1996) היתה בעייה של התחממות (מתסכל לחלוטין) ופרקתי את הטרמוסטט לגורמים - שם אין אפשרות להוציא את הטרמוסטט, בגלל מבנה מערכת הקירור המסובך, ולכן פשוט כירסמתי את כל התוכן של בית הטרמוסטט.
המנוע עבד יפה ולא התחמם והשמן הגיע לטמפ' "עבודה" (לפי נתוני סורק)..
לא יודע כמה זמן היה מחזיק ככה - החזיק 1/2 שנה בלי בעיות, עד שבית המנוע נשרף (אש), בגלל ריליי סורר.. שאני התקנתי..

-->