PDA

צפייה בגרסה מלאה : החרמת רכב

nitzan
23-05-14, 19:26
חבר לעבודה נתפס אמש כשיצא מארוע כשמכשיר הינשוף הראה עשרה אחוז מעל המותר.
בבדיקה פיסית יצא תקין,השוטר איפשר לו לנסוע הביתה מרחק לא קטן בכלל (צפון למרכז).
מיום ראשון הוא קיבל שלילה לחודש והחרמת הרכב.נוהל השימוע נערך לו באותו לילה מול קצין .
הבחור הוא סופר נורמטיבי,הרכב הוא רכב יחיד בבית יש שני ילדים קטנים ( תינוק בן שבוע).
הבחור פשוט חייב את הרכב לאשתו .
האם יש מה לעשות בנדון כל יעוץ יתקבל בברכה המלצות לעו״ד וכו׳.
המשפט נקבע לו רק לעוד שנה.
תודה מראש.

tom1105
23-05-14, 19:58
עו"ד אילון אורון

sent from WJ

gmike
23-05-14, 20:30
יש מה לעשות, קודם כל, שאשתו תלך לתחנה ותבקש שימוע נוסף,ותסביר למה היא חייבת את הרכב. אם הוא לא רשום על שמו של הבחור זה מאוד יעזור. ל
בכל מקרה, להזיק זה לא יכול. אולי יקצרו את תקופת ההשבתה או יחזירו את הרכב.
אם לא עוזר-לפנות לעו"ד שיגיש בקשה לבית המשפט להחזרת הרכב.

הכל נכתב לצערי מניסיון אישי, אני לא עו"ד..

מיכאל.

nitzan
23-05-14, 21:44
הוא בעל הרכב הרשום, באיזה תחנה היא יכולה לבקש שימוע נוסף?
איפה שהם מפקידים את הרכב או בעיר שבוצעה העבירה.

gmike
24-05-14, 02:23
לדעתי בתחנה שבשטח שיפוט שלה נעשתה העבירה.
אבל אם הרכב רשום על שמו הסיכוי שהרכב יוחזר בלי בית משפט לא גבוה.

shmil
24-05-14, 08:54
שתי בקשות לבית משפט: להחזרת תפוס ולביטול הפסילה מנהלית.
הדיון בהן נקבע בדרך כלל לימים ספורים וקרובים מאד.
לפי זה שהמשפט לעוד שנה - אולי יש סיכוי טוב לביטול התליית הרשיון.
לגבי השבת הרכב - סיכוי קטן יותר להערכתי, ובשביל זה יש חברות השכרה.

מהיכן הבחור והיכן נתפס?

nitzan
24-05-14, 09:21
הבחור מראשון לציון ,נתפס בחדרה.
תודה.

tom1105
24-05-14, 09:37
עוד לא יהיה זול, אם זה חשוב לו , שיכין בסביבות 4000 ש"ח ויתקשר מחר בבוקר לאחד הכרישים (אורון , מזרחי וכו') , זה יכול להגמר תוך 4 ימים עם ביטול המנהלית החזרת הרכב וקנס של 1000 שח . בלי עורך דין , שיצפה לשלילה ארוכה

sent from WJ

boaz avrahami
24-05-14, 09:50
אולי זה לא פוליטיקלי קורקט אבל אני מבסוט עד הגג מהחוק הזה ומסגנון האכיפה האגרסיבי הזה.
חבר לעבודה נתפס באופן דומה והגיע עד בית משפט העליון עם עוד קבוצה של שיכורים ואת כולם שלחו לכל הרוחות עם שלילה לשנתים.

אל תשתו ותנהגו.

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

itayhi
24-05-14, 10:13
אולי זה לא פוליטיקלי קורקט אבל אני מבסוט עד הגג מהחוק הזה ומסגנון האכיפה האגרסיבי הזה.
חבר לעבודה נתפס באופן דומה והגיע עד בית משפט העליון עם עוד קבוצה של שיכורים ואת כולם שלחו לכל הרוחות עם שלילה לשנתים.

אל תשתו ותנהגו.

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

+2

מי ששותה ונוהג, שלא ינהג יותר בזמן הקרוב.

איתי

yes1952
24-05-14, 10:25
טוב,אז בואו ונתחיל עם המדורה
ראשית לטום1105--לא סתם נכתב עניי עירך קודמים-ולמה הכוונה-זה לא ששמיל צריך אותי לפרנסתו אך הוא עו"ד שמתמחה בחבורה ותעבורה ואין מה לרוץ ל"גדולים"מפני ששמיל מגמד אותם-כן גם את שמעון מזרחי,
שנית לניצן
לפעמים יש לי חילוקי דעות עם בועז-בנושא זה לא רק שאינני חולק עליו אלא שאני חושב שהתגובה שלו עדינה
מי ששותה ומתיישב ליד ההגה הינו רוצח בפוטנציה ורצוי שכאלה ילכו למאסר ממושך עם עבודת פרך,
אני חובב את הטיפה המרה עד כדי כך שאפילו בימים קשים שלי אני משתמש בלגימה קטנה להרגעת הנפש והכאבים-ואז יש מוניות
ודרך אגב יש לי שאלה לניצן
האם החבר שלך עד כדי כך לא אחראי שהוא מעז לשתות יתר על המידה בזמן שיש לו תינוק בן שבוע בבית?איפה האחריות כבעל משפחה?

danny_aaron
24-05-14, 10:28
והחבר מהעבודה כאילו בטבעיות התכוון לנהוג מחדרה ועד ראשון עם 10 אחוז מעל המותר. בלי לחשוב במקרה על כל מי שהוא מסכן בדרך .

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

tom1105
24-05-14, 10:30
Yes1952 אני ממליץ רק על מי שאני מכיר , אותם אני מכיר .

לגבי שתיה ונהיגה , שלא יהיה ספק , אני חושב שצריך להרחיק שיכורים מההגה (ועדיף שניה אחת קודם) .
אבל... אם החוק נותן כלים שאפשר להשתמש בהם , תשתמשו...

sent from WJ

boaz avrahami
24-05-14, 10:39
Yes1952 אני ממליץ רק על מי שאני מכיר , אותם אני מכיר .

לגבי שתיה ונהיגה , שלא יהיה ספק , אני חושב שצריך להרחיק שיכורים מההגה (ועדיף שניה אחת קודם) .
אבל... אם החוק נותן כלים שאפשר להשתמש בהם , תשתמשו...

sent from WJ

כשאתה אומר ״אם החוק נותן כלים״, אתה מתכוון לעורכי דין כמו אלו של משפחות הפשע שדואגים לשפר את איכות החיים ( או המתים) באשקלון, ראשון בת ים פתח תקווה נתניה נהריה ועוד...?

באופן מוזר, יש לי איזה תחושת גועל נפש לפעמים ממה שהחוק נותן למי שמנצל אותו בצורה צינית תוך שיחוד והפחדה של שוטרים ושופטים.
רק לאחרונה צוטט אחד מעורכי הדין האלו מאים גם על תובעת שדומרני יופל בה...

בקיצור, החוק לא תמיד מגן על מי שצריך

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

tom1105
24-05-14, 10:44
בועז , אתה יכול להכליל גם את כל רואי החשבון של הטייקונים ואת כל בעלי המקצוע ( שנותנים חשבוניות )
אני חושב שאתה הולך צעד אחד יותר מידי עם הצדקנות

sent from WJ

itayt
24-05-14, 13:07
למה להרוס לבחור את השרשור ? רוצים לרצוח שתיינים, תפתחו שרשור. דרך אגב 10% מעל המוצר בתנאים מסויימים יכול להיות גם כוס יין אחת. הבעיה עם החוק זה שהוא לא נותן אמצעים לדעת מה הריכוז בדם לאותו נהג ששתה כוס יין/בקבוק בירה. לדעתי צריך לשנות את החוק ל 0 אחוז ואז כל אחד ידע שאין דבר כזה לשתות בכלל לפני עליה לכביש או לחייב (במקום אפוד טיפשי) להחזיק מד שיאפשר לבדוק באופן עצמאי. בכל מקרה המלצתי לקחת עורך דין לתעבורה, לא חייב אורון, יש פה גם אחלה עורכי דין בפורום שיעזרו להקל על הגזירה.

נשלח מה iPhone שלי ע"י Tapatalk

Saar
24-05-14, 15:44
לא צריך לדעת מה הריכוז.
שתית? אל תנהג. לא כוסית ולא בקבוק. בכלל לא משנה.
יש כאלו שכוסית מפילה אותם, יש כאלו שגם בקבוק לא, אז אתה רוצה שיבדקו ריכוז?
אחריות אישית! שתית? אל תנהג.
שתית ונתפסת - שא בתוצאות (אל תבכה שיש תינוק בן שבוע, כי באותה המידה הוא יכול היה להיות יתום, או לחליפין, היית יכול להפוך ילד אחר ליתום...)

ד ו ר ו ן
24-05-14, 17:38
מדברים על כלל אצבע של פחית בירה או כוסית משהו חריף יותר.
בגלל שזה קשור ישירות למסת גוף, באמת יש טווח גדול של שונות בין אנשים, וגם בין גברים ונשים (יחס שריר/שומן).
אבל איך שלא תסובב את זה, בשביל גבר ממוצע, שאינו קטן פיזית בצורה משמעותית מהממוצע, 10% זה הרבה.

אז מבאס לאללה לאבד את הרשיון והרכב לחודש, אבל לא נוהגים במצב הזה.

שלא לדבר על הזובור בבית בלנסות להסביר לגיברת שלא רק שלקחו לכם את הרכב, בזה הרגע היא לבד עם כל המנהלות..

Slowly..

nitzan
24-05-14, 18:29
לא התכוונתי לשרשור נגד נהיגה בשיכרות,גם אני נגד וגם חברי.
אני לא עו'ד שלו לטענתו שתה כוס בירה בתחילת הארוע ולא הרגיש שום בעיה לנהוג, העובדה שגם בבדיקה פיסית של השוטרים נמצא תקין ויאפשרו לו לנהוג.
סהכ הבן אדם רוצה את הרכב עבור אישתו,
אז בלי הטפות מוסר בבקשה,מי שיכול לעזור בנושא אז בבקשה.
תודה

Bernard
24-05-14, 18:45

אל תשתו ותנהגו.

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

+אינסוף..

בועז, בסוף נהיה חברים...
רוב "תאונות השתייה" נגרמות ע"י אנשים נורמטיביים, ללא כל כוונה רעה...

כמו ששמיל אמר - יש חברות השכרה - שזה יהיה שיעור יקר וכואב, אחרת לא ילמדו - רק דרך הכיס זה הולך..

Bernard
24-05-14, 18:57
לא התכוונתי לשרשור נגד נהיגה בשיכרות,גם אני נגד וגם חברי.
אני לא עו'ד שלו לטענתו שתה כוס בירה בתחילת הארוע ולא הרגיש שום בעיה לנהוג, העובדה שגם בבדיקה פיסית של השוטרים נמצא תקין ויאפשרו לו לנהוג.
סהכ הבן אדם רוצה את הרכב עבור אישתו,
אז בלי הטפות מוסר בבקשה,מי שיכול לעזור בנושא אז בבקשה.
תודה

ניצן.
אתה פותח שירשור בנושא כזה טעון ומתפלא שצצות הטפות מוסר? חאליק.

לעניין.
יש חוק ויש כל מיני נסיבות וכל מיני סיבות - תפסו אותו, שיעשה מה שהוא יכול להקל את ההגלולה ולהתחמק, אם יוכל - לגיטימי לחלוטין. גם ל"כרישי הפשע".
אני בטוח שההליך להקלה/התחמקות (יצליח או לא) ישאיר צלקות בדמות עקומת למידה וזהירות להבא - והנה, כבר הרווחנו.

לעניין המידות והאחוזים.
הרי ברור שלא ניתן לבדוק "כלמקרה לגופו" (תרתי משמע) ולכן נקבע רף.
אני גם לא חושב שצריך לכלוא כל אחד ששתה כוס בירה ונוסע הביתה - הוא לא "קהל היעד" ולא הגורם לתאונות/מוות - אבל יש עיקרון.
אני לא מאמין (סקפטי) שהבחור שתה כוסית/פחית אחת וזהו "ונתפס על לא עוול בכפו"... לא מאמין ב"ניסים" כאלו.

יש לקנות, בכמה גרושים, מכשירי "ינשוף" אישיים כאלה (לא מי יודע מה מדוייקים ולא הייתי "הולך על הקצה" איתם) שנותנים איזושהי אינדיקציה לרמת האלכוהול בדם.
לפני היציאה להגה, נושפים ומקבלים החלטה אם לחכות 1/2 שעה (לפעמים זה כלמה שצריך) או לחפש נהג תורן...

שורה תחתונה: ישלם - יזכור ויזהר...
ובכלל, מה הוא שותה וחוגג בלי אישתו!!!

boaz avrahami
24-05-14, 20:07
לא רק הוא יזכור.
עכשיו גם 80 אחוז מאלו שקראו את השרשור יחשבו פעמיים.
כבר הזכרתי שאני מבסוט מהחוק?

כל פעם שעוצרים אותי עם הנשיפון הזה אני רוצה לנשק את המתנדבים על עבודת הקודש שהם עושים בנקודה הזו.
זה מפחית לא רק תאונות אלא גם נהיגה פרועה של המתודלקים בסופי שבוע.

הללויה

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

סולי
24-05-14, 20:23
null

סער, קלעת בול... בפסקה האחרונה לקחת לי את המילים מהפה.

למען הגילוי הנאות ..
אני מרצה שלילה ארוכה.
אני לחצתי את היד (ולא לא כי הייתי שיכור ) של השוטר שהתלה לי את הרישיון.
שא באחריות ותגיד תודה שלא דפקת לעצמך כדור בראש כי לא חיית עם המחשבה שעשית ילד יתום.

ואכן אני נושא באחריות. מזה 9 חודשים אני מפדל בין 60-100קמ ביום.. מקלל את עצמי ואומר תודה שלא עשיתי אף אחד נכה.

nitzan
24-05-14, 21:02
הבחור יפנה מחר לעו׳ד.
אני מבחינתי סוגר את הנושא,רק אתם מעבר למקלדת תפסיקו להיות שופטים מבלי לדעת את המקרה לגופו.
תודה.

Bernard
24-05-14, 22:31
ניצן.
לא תמיד צריך לדעת מה "המקרה לגופו" - גם בחוק יש מה שנקרא "אחריות קפידה"... לא כל כך מעניין מה בדיוק היה ולמה. יש תוצאה וזהו..

חוץ מזה, מה אנחנו פה, בג'יפולוג, אם לא שופטים כל מקרה... לגופו או שלא לגופו...:)

gasgas
24-05-14, 22:47
אני רק לא מבין דבר אחד, אם השוטרים חשבו שהוא מסוכן ולכן בתור ענישה- שלילה מנהלתית+ החרמת רכב, מה ההגיון בלתת לאותו בחור להמשיך לנהוג הביתה באותו מצב??

nitzan
25-05-14, 12:03
עידכון אחרון לכל השופטים,המכשיר לא היה תקין הדו׳ח בוטל והרכב לא הוחרם.
תודה.

boaz avrahami
25-05-14, 12:10
משמח מאוד.
לאף אחד אין דבר אישי נגד החבר שלך אלא נגד הרעיון של שתיה ונהיגה.

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

nitzan
25-05-14, 12:24
כולנו נגד נהיגה תחת השפעות שונות.
השרשור נפתח המטרה לעזור לחבר לעבודה,שטען לחפותו. ( כוס בירה אחת בתחילת ארוע)
ומיד הפך להטפת מוסר וזו לא היתה המטרה.בכל מקרה תודה לכל העונים.הכל ברוח טובה.

itayt
25-05-14, 14:59
החוק קובע כי לנהג שאינו נהג חדש מותר שיהא בגוף עד 50 מיליגרם אלכוהול במאה מיליליטר של דם.
במילים אחרות: לאדם ששוקל 80 ק"ג מותר שיהייה בגוף בערך עד 28 גרם אלכוהול. ( בחצי ליטר בירה יש 25 גרם אלכוהול בכוס יין כ-30 גרם אלכוהול ). כמו שאתם מבינים, בד"כ גם כוס יין אחת מספיקה בכדי להיות "שיכור" עפ"י הגדרת המשטרה, ולכן כמו שרשמתי מקודם, או לחייב נשיאה של מדיד או לחייב 0 אחוז אלכוהול בדם ובכך למנוע מאזרחים שבאמת שומרי חוק, ליפול למלכודת הזאת.

boaz avrahami
25-05-14, 16:43
איתי,

גם ההגדרה שלך היא מעורפלת במקצת.
הכמויות האלו מתייחסות למשך כמה זמן מרגע הלגימה ועד שהרמה יורדת?
באיזה מהירות ושעור רמת האלכוהול יורדת?
מה קורה כשהשתיה נפרסת על פני ערב?

מצטרף - או מד אישי או לא לנהוג.

itayt
25-05-14, 17:29
בועז, זה כמובן לא הגדרה שלי, אלה הגדרת החוק.
לדעתי החוק (אולי בלי להתכוון ואולי עם) מאוד בעייתי בלשון המעטה. אני כמובן לא עו"ד, אבל אפילו אני יודע שבהרשעה פלילית (ועבירות תעבורה הן מסדר דין פלילי) יש משמעות גדולה מאוד לכוונה פלילית. אם אזרח אינו יודע וגם אינו יכול לדעת כמה בדיוק מותר לו לשתות וכמה זמן לפני וכו', הכוונה הפלילית לדעתי לא קיימת.
החוק בפירוש מוריד עבריינים שיכורים מהכביש אבל בדרך גם פוגע (בצורה קשה) באזרחים שומרי חוק ששתו כוס יין/בקבוק בירה כי בכל אמצעי התקשורת אמרו להם שזה מה שמותר, אבל בפועל בבדיקה, הם נופלים. אני רוצה גם להזכיר לך שהחוק מחייב שנתיים שלילה למי שנתפס נוהג תחת השפעת אלכוהול, אמנם השופטים החליטו (על דעת עצמם), לא לתת את השנתיים אוטומטית (כפי שהחוק מחייב אותם), אבל עדיין מדובר בשלילות ארוכות וכואבות. זה מצויין בד"כ, אבל לפעמים זה פוגע באלה שבאמת שתו רק כוס יין כי הם חשבו שזה בסדר.
רק לצורך הבהרה, אני אישית לא מחובבי הטיפה המרה וכשאני נוהג אני לעולם לא שותה אפילו חצי בקבוק.

Bernard
25-05-14, 18:18
איתי.
אתה קצת מבלבל בין המושגים השונים, במקרה הזה ובענייני תעבורה בכלל - הזכרתי את זה למעלה קצת.

החוק אולי לא מוצא חן בעיניך ואולי הוא כוללני לטעמך אבל זו הכוונה והוא ברור לחלוטין - מטרתו למנוע נהיגה אחרי שתייה. נקודה.
ובגלל שבמדינה דמקורטית לא ניתן לחוקק חוקים "קיצוניים", כללו בחוק מידות מינימום, לרמת אלכוהול.
עברת את הרמה (המינימלית) - חזקה עליך שהיתה לך כוונה... שאחרת, אחרי הכוס הראשונה/האחת, לא היית נוהג - פשוט מאוד ובכלל לא מסובך.
כמו לעבור ברמזור אדום: עברת באדום - חזקה עליך שהתכוונת לעשות כן.
וכמובן, כמו כל חוק "חזקה", במדינה דמוקרטית, כל חזקה שכזו ניתנת לסתירה, בנסיבות מתאימות וכמובן, שאמצעי המדידה חייבים לעמוד בקריטריונים מסויימים...

במקרה של החבר שלך, המכשיר היה לא תקין - אחלה בשבילו. אני מאחל לו כל טוב.
כמו שאמרתי במקום אחר - אני יכול לדעת, רק מה שמפרסמים פה ועל סמך זאת להביעה דיעה וכמוני רוב המשתתפים פה.
הנתונים שהבאת (הבחור בילה באירוע ושתה ונתפס עם רמת אלכוהול גבוהה מהמותר) העלו, בצדק, "הטפות מוסר" וכולן נכונות, בהתאם לנתונים שהבאת.
אין רמת אלכוהול גבוהה - אין עבירה - אין החרמה - כל הדיון שפתחת (איך עוזרים לבחור עם רמת אלכוהול גבוהה, לקבל חזרה רכב..) כלל לא רלוונטי..

asafk
25-05-14, 18:22
טיפ מחבר שנוהג לשתות ומחזיק במכשיר מדידה אישי שרק בו הוא מתייעץ לפני שהוא מתיישב מאחורי ההגה-
על כל כוסית יין, לשתות כוס מים. לא בסוף הערב אלא זמן סביר לאחר מכן.
כנ"ל על כל בקבוק בירה.
ואז להמתין שעה וחצי אחרי בירה, שעה אחרי יין.
בסוף הערב ללכת להשתין, עוד כוס מים, קפה והביתה... לא לפני שנושפים למכשיר.
הוא טוען שהקפדה על הכללים (מים + זמן) מןרידה את ריכוז האלכוהול בדם הרבה מתחת למותר.

אסף.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

אביב3
25-05-14, 18:45
יש מצב לקישור קניה של המכשיר בו הוא משתמש?
יצא שעצרו אותו לבדיקה והינשוף הראה אותם נתונים כמו מכשירו הפרטי? ז"א אמינות הבדיקה במכשירו הפרטי ,הוא אמין?
תודה

kobiarava
25-05-14, 18:48
איתי, בכל מקרה, ההצעות שלך להכביד את החוק, בין אם ע"י הורדת רף הענישה\אכיפה ל-0% (שבפועל כנראה הוכח שהרמה המותרת כנראה שאינה מזיקה ליכולת הנהיגה, אחרת לא היו "עושים לנו טובה"), ובין אם הוספת חובת רכישה של עוד מכשיר\אמצעי מיותר (כי למה חמותי שלא יכולה להריח בקבוק יין פתוח מ-3 מטר צריכה להוציא XXX שקלים על מכשיר שלעולם לא תשתמש בו, ותחטוף דוח אם נגמרו לה הסוללות בו?), גרועות מהיסוד.
בדמוקרטיה צריך לחשוב איך להקל על האזרח לעמוד בדרישות החוק, ולא איך להוסיף ולתקן תקנות וחוקים מגבילים רק כדי שהאזרח לא ייכשל ויעבור מבלי משים על החוק שמראש הוא חוקק באופן שעלול להפיל אזרחים ששמרו עליו.

קובי

itayt
25-05-14, 19:13
קובי, להקל על האזרח לעמוד בדרישות החוק, זה בדיוק מה שרשמתי. אם יש לו אמצעי למדוד, אז הוא יודע אם הוא עומד בדרישות או לא.
ברנרד, בדוגמא של הרמזור גרועה ולא קשורה, אדם ששותה כוס יין, כשבכל מקום רשום שזה מותר, ממש אין לו יסוד נפשי שהוא עובר עבירה, בניגוד למי שמכנס לרמזור אדום, שיודע שהוא עובר עבירה.

asafk
25-05-14, 19:34
יש מצב לקישור קניה של המכשיר בו הוא משתמש?
יצא שעצרו אותו לבדיקה והינשוף הראה אותם נתונים כמו מכשירו הפרטי? ז"א אמינות הבדיקה במכשירו הפרטי ,הוא אמין?
תודה

כשהוא אומא שהשיטה שלו תמיד עובדת, אני טוען שאין לו בטריה במכשיר.....
סתם. מכשיר זול מצ'יינה. אני אבקש ממנו מחר קישור.

אסף.

Bernard
25-05-14, 19:56
קובי, להקל על האזרח לעמוד בדרישות החוק, זה בדיוק מה שרשמתי. אם יש לו אמצעי למדוד, אז הוא יודע אם הוא עומד בדרישות או לא.
ברנרד, בדוגמא של הרמזור גרועה ולא קשורה, אדם ששותה כוס יין, כשבכל מקום רשום שזה מותר, ממש אין לו יסוד נפשי שהוא עובר עבירה, בניגוד למי שמכנס לרמזור אדום, שיודע שהוא עובר עבירה.

איתי.
לזה בדיוק התכוונתי, כשאמרתי שאתה מבלבל את המושגים - אתה מבין "בכל מקום כתוב שמותר".
הם, המחוקק, מתכוונים - "אם שותים, לא נוהגים!!"
ואת זה כתוב בכל מקום, לא שמותר לשתות ולנהוג... אבל במידה/שיקול דעת.

על מנת לעשות את האיסור "נוח" יותר ולהקל על האזרח ועל מנת לא להיות דרקוניים ו... כל מה שאתה רוצה, החליטו על מקרים בהם לא יקפידו על האיסור ולמעשה אמרו "אם יש לך מתחת לרמה כזו - מותר" אבל זו אחריות שלך ושלך בלבד, להיות מתחת לרמה - כל תירוץ לא יתקבל!

ולזו שלא מריחה יין... פשוט מאוד. שלא תקנה ולא תנהג אם "הריחה".
אף אחד לא מכריח אותך לקנות מד מהירות "אטומי" עם דיוק ברמת הממ' לשנייה. מסתפקים המד המהירות באוטו שלך ועוד נותנים לך "שפיל", לפני שנותנים בראש.
אני רוצה לראות אותך "מסביר" לשופט, שנהגת 30 מעל המותר, בגלל שזו סטיית המהירות של מד המהירות ברכב שלך...

בדמוקרטיה לא מדברים על להקל על האזרח, לעמוד במגבלות החוק.
מדברים על חוק שנועד לשמור על האזרח וכללים ברורים לאכיפת החוק ופירסום, שלא יאמר/יקרה שלא ידעת.

פה אומרים, בצורה הפשוטה ביותר, "אל תשתה ותנהג" - מה לא ברור ומה כ"כ קשה?
אתה רוצה להתחכם עם "אני שוקל 120 ולכן היה מותר לי לשתות 3 בירה אמסטל ועוד אחת מכבי... לא מבין איך יצא לי 15% בבדיקה..." - לבריאות.

- - - Updated - - -

הנה. תבחרו:
http://www.dx.com/s/alcohol+tester

itayt
25-05-14, 20:18
כמו שכבר רשמתי, אני לא שותה אלכוהול ובטח לא לפני נהיגה ואין לי בעיה עם שלילה והחרמה של מי שנתפס נוהג תחת השפעה, אבל כיוון שמשאירים את הכמות המותרת כ״נעלם״ לא ברור, יהיו גם כאלה שיתפסו למרות שהם שתו כוס יין אחת ולא לזה התכוון המחוקק. יש ארצות שאם טווח הבדיקה יוצא גבוהה בקצת מהמותר, יש סמכות סופית לשוטר להחליט בהתא לבדיקת מאפיינים, אם הנהג כשיר או לא וזה גם אפשרות אבל לדעתי האפשרות היחידה היא פשוט לא לשתות כלום לפני נהיגה ואז לא יהיו הפתעות.

דרור ברלי
26-05-14, 14:07
את דעתי על רוב החוקים ואופן אכיפתם אתם יודעים.
גם את דעתי שהרוב המוחלט של החוקים נועד למטרה אחת - למצוץ כספים מהציבור, בדגש על הציבור הלא עבריין (שהכי קל לאכוף עליו את החוקים), אתם גם יודעים.

אבל כאן זה אחרת. גם אני חושב ש"החמרת" החוק ל-0% רק תקל על הציבור.
פשוט לא יהיו יותר שאלות והתלבטויות. אסור לשתות לפני נהיגה וזהו. לא כוסית ולא כפית. כלום. הכי פשוט וקל להבין.

shachar
26-05-14, 14:34
פשוט לא יהיו יותר שאלות והתלבטויות. אסור לשתות לפני נהיגה וזהו. לא כוסית ולא כפית. כלום. הכי פשוט וקל להבין.

ואז יעבור הדיון לכמה שעות לפני נהיגה 8 - 12 - 24 ?
גם נהגים של אוטובוסים מעופפים שותים מדי פעם כוס יין, מה אומרת ההנחיה שם?

ד ו ר ו ן
26-05-14, 15:57
את דעתי על רוב החוקים ואופן אכיפתם אתם יודעים.
גם את דעתי שהרוב המוחלט של החוקים נועד למטרה אחת - למצוץ כספים מהציבור, בדגש על הציבור הלא עבריין (שהכי קל לאכוף עליו את החוקים), אתם גם יודעים.

אני רואה את זה הפוך.
נתנו לך הקלה שאם 3 שעות אחרי בירה בודדת יש שבריר של אלכוהול שברור לכולם שהוא חסר משמעות, לא תאבד את הרשיון שלך.

Slowly..

Bernard
26-05-14, 17:02
ואני אומר... שהכל ברור. אל תשתה ותנהג...
מה יותר ברור מזה? למה צריך כותרת של 0%? כדי להקל?!?!?

ועוד לשמוע את זה ממי שלא אוהבים חוקים ולא אוהבים שהרש(ע)יות אומרות להם מה לעשות וכו' - שיחוקקו חוקים, על מנת להחליף/להקל על שיקול דעת האזרח... זה לא נוגד את כל הרעיון של כל מי שמטיף פה, לתת לנו, עם הג'יפים והמכוניות, לשפר מה שאנחנו רוצים, משום שאנחנו מבינים????
פתאום צריך הוראות... חוק???

כמה זמן אחרי וכמה לחכות אחרי ששתית כך וכך?
כמו כל דבר - שיקול דעת (ומכשיר מדידה ב$10, גם עוזר). ואם יש ספק - אין ספק. קח מונית או חכה עוד שעה... וחוזר חלילה..

לא מבין מה כ"כ מסובך..

lizard
26-05-14, 17:25
גם אם יהיה חוק שאומר שאסור לשתות 24 שעות לפני נהיגה זה לא ישנה כלום.
מי ששותה לפני נהיגה כיום ישתה לפני נהיגה גם אם יהיה חוק שיגיד אחרת. זה לא קשור לחוק, זה קשור לאופי של הבנאדם.

asafk
26-05-14, 17:35
מה זה שותה לפני נהיגה? אני תמיד שותה לפני נהיגה. אבל תלוי כמה לפני.
זמן הוא יחסי וחמקמק ואם לא שמים לב נגררים להכללות מסוכנות.

אסף.

GodsFather
27-05-14, 18:35
כשהתחלתי לקרוא את השרשור, חשבתי שהוא יתגלגל לכיוון הרגיל והצפוי - הטפה (לגיטימית), צדקנות (לגיטימית) ותם הטקס.

אבל אז(!) הגיע פותח השרשור והפך את הקערה על פיה ואף אחד לא התייחס באמת למה שקרה פה, אלא המשכנו את הדיון על כמה זה אסור ומסוכן לנהוג אחרי שתיה והילדים היתומים וכו וכו וכו - הכל טוב ויפה, וכמובן מיותר במקום שנלך לבלות עם המשפחה או נעבוד או נעשה ספורט או נתקן את הג'יפ.

הבעיה היא לא שהבחור שתה או לא שתה. (והוא מודה ששתה לפי X זמן, Y כמות, ועבר מספר מבחנים לבדיקת כשירות)

הבעיה היא לא שיש 10 אחוז או 0 אחוז. (שחרף הנתון הגבוה, הוא עדיין עלה על הכביש באישור השוטר והיה יכול להפוך ילדים ליתומים בין גדרה לחדרה)

הבחור היה משוכנע שהוא אשם, אפילו הודה בזה ששתה ולא תיאר לעצמו כמה הנתונים הטכניים מציגים כי חשב שהכל בסדר. היה מוכן לקבל את הדין או לפחות לנסות להשהות אותו עד למשפט כדי להתכונן אליו והנה הופ מה גילינו ? הוא בכלל לא אשם! המכשיר היה תקול.

אותו מכשיר כנראה "תפס" כמה נהגים ולא רק את חברו של פותח השרשור. אממה, כמה מהם בחרו להיאבק על חפותם (או להמתיק את עונשם) וכמה מהם פשוט קיבלו את הגזירה ומתמודדים עם כתם בגליון לנצח, החרמה של הרכב, עליה בפוליסת הביטוח, מלחמה בבית ועוד אלף דברים - על לא עוול בכפם ????

זה בדיוק אותו הסיפור כמו שהיה עם הממל"ז ודומיו ואם אני זוכר נכון, בעניין הינשוף או מכשיר נשיפה אחר, יש בג"צ שמחמיר כנגדו. וכמובן קיימת זכות הנאשם לבדיקת דם מיידית בבי"ח (אולי זה היה חוסך ממנו את כל שאר הימים והטרטורים, אגב).

המסקנה והמסר שלי -
גם אם תקבע את החוק ל0 אחוז. גם אם תאמר שזה יהיה 6 שעות אחיר. גם אם תצטרך לשים יד שמאל על אוזן ימין מאחורה המותן ולשקול פי 20 מהכוס שתיה שלך - אתה תמיד יכול למצוא את עצמך אשם בגלל כשל טכני ולא בגלל שאתה אכן ביצעת עבירה ולכן תמיד צריך להטיל ספק.

זהו, אתם יכולים להמשיך ולהתכתב על כמה זה נוראי לשתות ולנהוג.

asafk
27-05-14, 18:42
נכון.

אסף.

Bernard
27-05-14, 20:01
נכון לגבי כל דבר "בר מדידה" - מה הנקודה שלך?
נכון לגבי ממל"ז ונכון לגבי מצלמת רמזור/מהירות/שמירת מרחק ונכון לגבי כספומט ונכון לגבי מענה קולי ומה שאתה רוצה - טעויות היו, ישנן ויהיו... מה אתה רוצה, משהו חסין מטעויות - תתעורר. אין.

בגלל זה יש פרוצדורה ויש שימוע ויש כל מה שנקרה "חזקה הינתנת לסתירה" ובכל כל זאת, יש את האפשרות לבדיקות מקבילות/חלופיות/נוספות, כמו שציינת ופנייה לבימ"ש וכל מה שחברה דמוקרטית מספקת לאזרח - ועדיין,מספר הטעויות, זניח... למרות שמאחורי כל טעות יש סיפור אנושי טעון.

-->