PDA

צפייה בגרסה מלאה : טופס רשימת נושאים לבדיקה ברכב.

lizard
18-07-05, 14:27
כתבתי טופס רשימת נושאים לבדיקה ברכב.
אשמח אם תשרשרו פה הערות והצעות להוספה.

http://www.lizard.co.il/4x4/jeep_check_form.pdf

תודה
מיכה

אביעד_הלאלי
18-07-05, 15:17
מפחיד, לא רשמת בסוף אם הוא עבר טסט או לא.

תוסיף צלבים (דרייבשאפט/ציריות), מייסבים,תפוחי הגהה (אלה הדברים שלרוב יש איתם בעיות).

בהצלחה...

lizard
18-07-05, 15:48
עודכן ונוספו שדות חדשים.
תבדוק עכשיו.

יוני5
18-07-05, 16:15
ליזרד,

אני לא ממש מבין מה תכלית הרשימה.
אם זה "מה לבדוק"? אז אני מציע שתעיין קודם בכתבה המצויינת של חנן: http://www.jeepolog.com/j6tech_cjcheck.htm

ואחרי שתקנה את רכב חלומותיך, אני כבר חוסך את השירשור של "מה לשים בג'יפ", שכן ידידנו איל גונן, בעזרת חברי מערכת ג'יפולוג כבר הכין זאת עבורך:
http://www.jeepolog.com/j6tech_toolbox.htm

תמיד אמרנו שבג'יפולוג תמצא כל מה שדרוש לך לדעת בחיים, לא? :shock:

יוני5

lizard
18-07-05, 16:56
תכלית הרשימה היא CHECK LIST.
קראתי כמה פעמים את המאמר על בדיקת ג'יפ לפני קניה. נראה לך שאני זוכר את כל הפרטים?

הרבה פעמים אחרי קניה אנחנו אומרים לעצמנו שהיינו צריכים לבדוק משהו ולא בדקנו.
אני מנסה לסדר לי רשימה של דברים לבדוק.
עם הרשימה הזו אני פונה למוסך שאני סומך עליו או למישהו שאני סומך עליו ומתייעץ אם להביא את הג'יפ לבדיקה מקפת. בדיקה מקפת זה אומר פתיחת סרנים, בדיקת דחיסה, סדירות מערכת חשמל למנוע, מצב קרבורטור וכדומה - כמובן שהכול בהסכמת המוכר וכשאני ממן את זה (שמן לסרנים למשל).

יוני5
19-07-05, 13:53
תכלית הרשימה היא CHECK LIST.
קראתי כמה פעמים את המאמר על בדיקת ג'יפ לפני קניה. נראה לך שאני זוכר את כל הפרטים?

CTRL+P = הדפסה

הרבה פעמים אחרי קניה אנחנו אומרים לעצמנו שהיינו צריכים לבדוק משהו ולא בדקנו.
אני מנסה לסדר לי רשימה של דברים לבדוק.

חנן כבר סידר עבור כולנו

עם הרשימה הזו אני פונה למוסך שאני סומך עליו או למישהו שאני סומך עליו ומתייעץ אם להביא את הג'יפ לבדיקה מקפת. בדיקה מקפת זה אומר פתיחת סרנים, בדיקת דחיסה, סדירות מערכת חשמל למנוע, מצב קרבורטור וכדומה - כמובן שהכול בהסכמת המוכר וכשאני ממן את זה (שמן לסרנים למשל).

תעשה את זה לשלושה ג'יפים במוסך ותגיע למחיר של CJ לחלקים.

תגיע לבור למשל, תתעניין, יראו לך מה צריך לבדוק ואיך (פעם פה, פעם שם), אח"כ תתחיל לבדוק לבד.
אבל ראשית תגדיר לעצמך מה אתה רוצה, ג'יפ מושקע מטופל ומשופר - זה עולה הרבה. או גרוטאה שבשנה הראשונה אתה עשוי בסבירות גבוהה להשקיע בתיקונים חצי מערך הג'יפ.

ג'יפים זבל - יש בכל מקום.
ג'יפים מושקעים באמת (ובמקומות הנכונים) יש גם, אני יכול להעיד שהCJ של ניר_ל הוא דוגמה מצויינת וגם של נמרוד. הסופה שלי לשעבר היא גם דוגמה טובה, בייחוד אחרי ההשקעה האחרונה שהעביר אותה שלמה קוק - הבעלים הנוכחיים שלה.

בקיצור תתפקס על מה אתה רוצה, אחרת תישאר תלוי באויר.

יוני5

lizard
19-07-05, 14:02
אני מאוד מפוקס על מה שאני רוצה.
אני מחפש CJ8 מודל 89-91 ללא כל שינוים/שידרוגים/הוספות/קומבינות.

התקציב שלי הוא 15 אלף ואני מקווה למצוא משהו סביר בסכום הזה. החלק שהכי קריטי הוא השלדה. אבל בסופו של דבר גם זה לא הכי הכי קריטי כי כמו שעירא החליף שלדה אז גם אני יכול.(בהנחה שנשארו שלדות :shock: )

המאמר של חנן, שנכתב בדם כמו שסופר לי, נפלא ומספק. אבל הוא לא CHECK LIST וויזואלי אלא מאמר. בסה"כ לקחתי את הנושאים שהוא רשם שם והכנסתי אותם לטבלה. לא מין מה הביג דיל. לדעתי זה משהו שחסר במאמר ולכן עשיתי את זה.
אין שום נסיון של גניבת קרדיט כזה או אחר.

נמרוד
19-07-05, 14:08
אם אתה חושב שזה חסר במאמר - מבנה של צ'קליסט -זו ביקורת לגיטימית ובונה. אני למשל חושב שחסר שם משהו עוד יותר חשוב - תמונות... האתר הזה הוא דבר חי, ודברים משתפרים עם הזמן, אני מקווה שחנן ימצא זמן לשדרג את הכתבה בעתיד :wink: . בלי קשר, הצ'קליסט שלך טוב, ואם הוא יכול לעזור לעוד אנשים - בכבוד.

lizard
19-07-05, 17:17
אתם מוזמנים להשתמש בו, ואם אתה רוצה אותו בפורמט RTF או אופן אופיס אז גם זה אפשרי.

צ'ק ליסט לרכב זו רשימה אינסופית. מה שמעניין אותי לדעת אם יש עוד דברים לא פולשניים (למשל לבדוק יחס דחיסה זה משהו פולשני, כנ"ל פתיחת סרנים) שאפשר להוסיף.

אלון_ק
19-07-05, 17:36
בדיקת קומפרסיה מסתכמת בפתיחת פלאג, מיכה. לא בדיוק פולשני בהשוואה לפתיחת סרן...
כנ"ל פתיחת לוקרים (רק המכסה, אני לא יודע אם זה אותו הדבר בCJ).

בדיקות פשוטות שמעידות הרבה על מצב המכלול שאתה רוצה לדעת עליו. חיוני לדעתי.

lizard
19-07-05, 20:55
אתה צודק, ניסוח לא נכון שלי.
התכוונתי לבדיקות שמצריכות מיכשור מיוחד למעט פנס ואולי איזה מסרט קטן כדי לבדוק עומק של חלודה (בזמנו היה לי דוקטורט על חלודה, חודשיים וחצי של ניקוי חלודה בספינת צי סוחר, אחת מהישנות. היה תענוג ואני לא צוחק)

גיא
19-07-05, 21:11
הרבה יותר כיף זה לעבור על המנות חירום בסירות הצלה ואז לזרוק לים מה שפג תוקף ולירות בזה עם הרובה טוטו ... :wink:

lizard
19-07-05, 21:22
מאוד קיוויתי שיתנו לי לירות במצופים עם הA.K 47 שיש להם על הסיפון אבל לצערי, בניגוד לחברה מצים, הקברניט מהאחים עופר היה קצת יותר מרובע. מצד שני קבלתי יותר כסף לבזבז על סיניות ומוצרי צריכה בדולר.
כמובן שאם הייתי אז במעגל הג'יפים אז הייתי חוזר עם איזה 700 נעילות ואולי כמה סרנים (אין לכם מושג כמה מקום יש באונייה של 250,000 טון).

אגב, למנוע יש 25 אלף כוח סוס בערך. הוא בוגובה של 5 קומות, צורך כשהוא במצב אופטימלי 100 טון דלק ליום ו20 טון שמן. אה כן, RPM מקסמאלי הוא בסביבות ה125-150 ובדר"כ לא מגיעים אליו.
גודל המדחף הוא 4 מטר בערך (ניקיתי את התושבת של המדחף ספייר).

מישהו רוצה לבנות מזה רכב עבירות? יכול להיות מעניין רק שאני חושב שמכשול ראוי יהיה האוורסט :D

UNIX
19-07-05, 21:28
כל הבדיקות האלו זה דבר טוב , אבל אם באמת תבדוק לפי הרשימה הזו אז לעולם לא תקנה רכב.

lizard
19-07-05, 21:49
לא בדיוק.
המטרה היא לא לפסול רכב. אני לא פוסל כלום.
אבל פירוט שכזה נותן לך הבנה מה האוטו שווה ואם כדאי לשלם בעבור בדיקה במכון שעולה הרבה כסף.

את שני הרכבים הראשונים שלי קניתי בלי הרבה מחשבה. שלמתי הון כדי לסדר אותם. אני מעדיף לדעת לאן אני נכנס :)

UNIX
19-07-05, 21:56
או קי אבל אל תשכח שאתה מחפש יחסית רכב ישן ועוד לא סתם רכב \
רכב שטח ששירת כנראה אי שם את המדינה .
אני לא אומר שצריך לקנות גרוטאה ולסבול אבל לא צריך להגזים ולהתחיל לפתוח לבן אדם את הסרן , אלא אם כן הוא מצהיר שיש לו נעילה מסוג כזה וכזה .
קח דוגמא :
לפני שנה רציתי למכור את הג'יפ , בא אלי מישהו לראות אותו ממקום מאוד רחוק בארץ , אחרי שעה שהוא מזיין לי את השכל למה זה ככה ולמה זה ככה הוא רצה סיבוב , בסיבוב שלו הוא החליט שהוא צריך לבדוק כוח של הג'יפ והתחיל ללחוץ על הדוושה כמו מטורף עד כדי "פירפורים" , כיביתי לו את האוטו ., אתה יודע איזה הרגשה מעצבנת זאת?
ועוד הוא אמר לי מה זה הוא לא סוחב , יש לי פייב 5 הילוכים מפרפר בשני בלי סוף .
אתה מכיר את הערסים האלה?
אה כן ובסוף גם נתן מחיר לאוטו עד שהתעצבנתי וחזרתי הבייתה .

lizard
19-07-05, 22:42
בעיקרון אתה צודק אבל הטופס הזה הוא בין היתר לשקט הנפשי שלי.
שאני לא אחר כך אחזיק את הראש בידיים ואומר למה לא בדקתי X/Y.

בכל מקרה אני אשמח לדבר איתך על זה בבור. אל תשכח לומר לי מתי אתה תהיה שם.
אני מקווה במהלך שבוע הבא להתחיל לראיין ג'יפים.
בתקווה עד אז יהיו לי גם מקורות מימון לנושא.

מיכה

tooshey
19-07-05, 23:04
LIZARD שלום
הכי פחות הייתי סומך על מכון שיבדוק ג'יפ לפני קניה
אולי איזה פרייבט אלקטרוני דנדש,אבל ג'יפ ישן?
מה יש בג'יפ שהם מבינים בו יותר ממך?
ועם "האחריות לבדיקה" שהם נותנים הם רק מכסת"חים את עצמם ולא נותנים לך מידע אמין.

את ההילקס הראשון שלי מכרתי לפני כמה שנים.האוטו נלקח לבדיקה בשני מכונים גדולים ומוכרים בת"א באותו יום,ע"י שני קונים פוטנציאלים שונים.
מה אגיד לך,תקרא את תוצאות הבדיקות תחשוב שמדובר בשני רכבים שונים.
ואני כבעל הרכב יכול להעיד ששניהם היו מאד רחוקים מלשקף את מצב הרכב באמת.
לדעתי,אתה יכול לבדוק בדיקה ראשונית לבד,וכשיש מועמד רציני תמצא מישהו שמבין שיבוא לבדוק אתך (מצטער,אני טיפה רחוק :lol: )
וגם אם טעית קצת,בכמה כסף כבר אתה יכול ליפול?אתה לא קונה אוטו של חצי מיליון ש"ח?!
בברכה ,טושי

lizard
19-07-05, 23:57
במכון הכוונה היא למישהו שמבין. אין טעם לטרטר אנשים בשביל משהו שאני לא בטוח שאני רוצה.

בקשר לנפילה, מספיק לי לקרוא את הסיפורים של עירא וUNIX מתחילת דרכם על מנת להבין שיש מצב לבור ללא תחתית.

בכל מקרה, הנושא לא כזה סיפור גדול. בסה"כ רציתי לדעת אם הרשימה שעשיתי מספקת או לא.
כנראה שהיא רחבה מידי :D .

יהיה בסדר.
בתקווה תוך כמה שבועות אני אהיה הבעלים העני והגאה של CJ8 (אחד או שניים :twisted: )

asafk
20-07-05, 01:26
.
אני מחפש CJ8 מודל 89-91 ללא כל שינוים/שידרוגים/הוספות/קומבינות.
.

אם ככה, אתה מחפש 3 ג'יפים...

אתה לא תמצא CJ בלי שינויים/ שדרוגים/ תוספות/קומבינות.
CJ יש משני סוגים עיקריים-
הראשון- ג'יפ שעובר יד פעם בשנה- ג'יפ שאף אחד לא באמת משקיע בו- אוטו קומבינה.
השני- ג'יפ שנשאר אצל אותו בעלים הרבה זמן- ג'יפ טיולים- טבעי שיהיו בו תוספות ושיפורים.

אבל בכל מקרה בהצלחה בחיפושים- רק תהיה מוכן למציאות- ולג'יפים שיש במציאות.

בדיקת קומפרסיה מסתכמת בפתיחת פלאג,

אפילו לא זה. מכשיר דיאגנוסטיקה פשוט יודע לומר (בערך) מה הקומפרסיה בכל צילינדר, על ידי מדידת אמפרז' בזמן התנעה- והמרה של המדידה למאמץ דחיסה (זה לא המקום להסביר). מה שחשוב בבדיקת קומפרסיה, יותר מהערכים המוחלטים- שונות בין הצילינדרים. בד"כ מנוע לא נשחק באופן שווה, ואם יש שונות מובהקת- זה אומר שיש בעיה, ולכן השיטה של מדידת הזרם מספיק טובה בתור בדיקת קנייה.

אסף.

AvigdorAharon
20-07-05, 09:27
מספיק לי לקרוא את הסיפורים של עירא וUNIX

ולעומתם אני (ולא בשביל להשתחצן) לא השקעתי מחיר של ג'יפ נוסף.
אמנם המוכר קצת דפק אותי, אבל זה היה עם חיוך...(סתםםםם, מוני על תכעס).
הנקודה שאני מנסה להעלות היא שלא כל הג'יפים בשוק הם במצב קטסטרופלי.
כמו שיעצו לך קודמי, ואין לי מה להוסיף:
תסתובב, תראיין, תסתכל, תבדוק ולבסוף תבקש ממשהו שיעזור לך עם רכב אחד או שניים כדי לקבל חוות דעת נוספת.

אביגדור

lizard
20-07-05, 14:45
בדיוק מה שאני הולך לעשות :-)

eran4x4
24-08-05, 20:23
תוסיף 4 וסגור ענין - לעניות דעתי מהיכרותי עם הבעלים ועם הרכב לא תצטער

http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=9972

lizard
24-08-05, 20:27
אין לי 19, יש לי 15 וגם זה נתון בספק.
אם זה אומר שאני אוכל לקנות ג'יפ ישן ללא שיפורים, שיהיה.

-->