PDA

צפייה בגרסה מלאה : טראנו מול טרופר התייעצות

sakatash
24-05-14, 13:13
שלום לכולם,
אנחנו שוקלים להחליך את הגיפ הקטן והחמוד שלנו (ויטרה קצרה) לטובת רכב גדול 7 מושבים...
ההתלבטות היא בין הטראנו לטרופר בגדול.. אנחנו מאוד רוצים שיהיה ידני עם הילוך כח, כרכב שני לסופשים וטיולים (סדר גודל של 10K)
שמעתי שלטרופר היו בעיות עם אינגקטורים אבל אפשר להתמודד אם הרכב טופל במוסך מורשה..
בטראנו יש בעיות מיוחדות (שמעתי שהמזגן בארוכים לא משהו, ושיש בעיה עם צמיגים?? )
תודה רבה

אם אפשר לעשות לי גם טיפה סדר עם הדגמים של הטראנו אני ממש ממש אשמח

שוב תודה

yuvalshilo
24-05-14, 15:29
היי,
בקשר לטראנו - אין בעיות בצמיגים, ואם כבר יש אז זה במידות החדשות מ2003 ומעלה, ובתקציב של 10K זה לא הכיוון שלך.
הבעיות של הטראנו הם מזגן (ניתן לשיפור ע"י הוספת ונטה) פרונט חלש (תלוי בסוג הטיולים, ניתן לחיזוק) ופלסטיקים באיכות ירודה בתא הנוסעים.
הטראנו יחסית עביר, ניתן גם לשים לו נעילה אחורית יחסית בזול בשנים האלו ואז בכלל הוא יעבור הכל.
הדגמים של הטראנו:
דיזל -
עד 97 מנוע 2700 סמ"ק ללא אינטרקולר ומחשב, מאוד אמין ויחסית חלש.
97-2002 מנוע 2700 סמ"ק עם אינטרקולר ומחשב, אמין ויותר חזק (124 כח סוס אם אני לא טועה)
2003-2005 מנוע 3000 סמ"ק שמניב 154 כוחות סוס, רכב מאוד חזק, טיפה יותר רגיל לחלקים מקוריים אבל גם אמין מאוד, לא בתקציב..

בנזין אותו מנוע בכל הדורות, 2400 סמ"ק, מאוד אמין אך נחשב חלש

בקשר לטרופר, מנוע הדיזל עד שנת 99 ללא בעיות מיוחדות חוץ מבעיות גיל, מ99 יש המון בעיותֿ, תריץ חיפוש ותמצא הרבה עדויות, חלק טוענים שאפשר להתמודד חלק אומרים להתרחק.
מנוע הבנזין מאוד חזק ואמין, שותה המון דלק ויש לו גיר יחסית רגיש שאפשר לפתור על ידי קולר גיר גדול יותר (אין ידני)

sakatash
24-05-14, 20:29
תודה על התשובה המקיפה,
שכאתה אומר שהפרונט ניתן לחיזוק, מה זה אומר? וכמה זה עולה?

תודה

סוזי המשתוללת
25-05-14, 09:17
התגובה לא בדיוק ממצה
כשאומרים "בעיות רבות במנוע" זה כמו להגיד שמנוע ה3 ליטר של הניסן חרא.... כי בפטרול אותו מנוע לא שורד ואילו בטרנו אין בעיות איתו
היתה תקופה שבה מוסכים כולל מוסכי היבואן לא הכירה את המנוע של הטרופר (מ99 והלאה)
יותר נכון להגיד לא הכירה את מערכת הזרקת הדלק ברכב ואת דרך עבודתה כי דווקא המכניקה של המנוע (בלוק בוכנות טלטלים וכו') מאד אמינה
אתה בחרת לשאול את השאלה על ההשוואה בפורום ניסן וככזה תקבל תשובות שתומכות בניסן
זה בדיוק מה שייקרה אם תעשה אותו דבר בפורום איסוזו
בקצרה
שני suv האחד יפני והשני יצרן יפני שמרכיב בספרד
איכות הבניה של הטרופר מאד גבוהה והוא אינו מקרקש גם אחרי שנים רבות
המכניקה שלו חסונה מאד , בכל הדגמים (בנזין או דיזל מכל שנתון)
לגבי הגיר האוטומטי - אגדות של מכונאים חסרי הבנה / משפצי גירים רודפי בצע שעל כל שטות של תקלת חשמל בצמה (תיקון של מאות שקלים במקרה הגרוע) גרמו לאנשים לשפץ גיר באלפי שקלים - רק כדי שהתקלה תחזור בשנית מהר מאד - ואז מאשימים את הגיר ולא את מי שתיקן....
מנוע הדיזל 3 ליטר ? אותו כנ"ל חוסר הבנה בעקרון הפעולה של מערכת ההזרקה וחוסר הבנה בסיסי בדיאגנוסטיקה גרם לתהליכי תיקון שגויים , שהכניסו לקוחות לתהליכי תיקון של אלפי שקלים סתם כך - וכשזה קורה כמובן שהשם של המותג נפגע אנושות - עד כדי כך שרכבי בנזין ישנים נמכרים במחיר גבוה מדיזלים חדשים - ללא הצדקה אמיתית ואני נוסע על בנזין....!!
יש ימבה מידע טכני ברשת לגבי דרך הפתרון לבעיית הדלק , שהיום מוכרת בכל העולם , ופשוטה לפתרון וגם זולה מאד (מדובר במאות שקלים בעבודה עצמית )כולל סרטוני הדגמה , כולל הסבר טכני על מהות הבעייה והפתרון ויש כאן באתר כמה כתבות טכניות מרשימות בכתיבתן של עופר כולל אחת על שיפוץ טורבו
כך שיש המון מידע טכני עם המון חבר'ה פרטיים שלמדו בכוחות עצמם על הרכב והראו שלא רק שהשד אינו נורא כל כך אלא אכן מדובר באגדות אורבניות...
לגבי שיפורים ניתן לעשות הכל (כולל סרן חי אם יש לך ביצים כי זה לא חחוקי אבל גם לא מסובך...)

לגבי הטרנו כמו שכתבו לך מוטות ההיגוי תפוחים ותיבת המישנה (idler) חלשים (גם בטרופר מומלץ להחליף מוטות הגה אגב או לחזק)
לוקרים אוטומטיים שצריכים להיו מוחלפים מיד (מרביתם כבר החליפו)
פלסטיקה (איכות יצור נמוכה )
ב 10000 ש"ח אתה תקנה מזבלה לא אוטו.....
התקציב שלך צריך להיות לפחות בסביבות ה 20000 אם אתה רוצה משהו נורמלי
גם הייתי מוותר על ידני - קלאץ בטרופר הוא לא סיפור זול כך שעלות התחזוקה כמו אוטומט וההנאה והביצועים פחות טובים
גיר אוטומט בגלל ממיר המומנט מאפשר לזחול בשטח בעליות הרבה יותר טוב מגיר ידני ובגלל השימוש המועט הקילומטרז לא מהותי וכך תצרוכת הדלק
מה שמוביל אותך לכיוון טרופר בנזין כי טרנו בנזין הוא בכלל לא בר השוואה לטרופר בנזין
לא ברמת הפאר ולא ברמת הביצועים ואפילו לא ברמת תצרוכת הדלק (בגלל המנוע הקטן יותר (
טרופר בנזין תמצא גם עם מזגן מפוצל ויש הרבה רכבים בסביבות התקציב שלך במצב טוב
יש גם קצרים 3 דלתות וגם ארוכים

sakatash
25-05-14, 10:23
התגובה לא בדיוק ממצה
כשאומרים "בעיות רבות במנוע" זה כמו להגיד שמנוע ה3 ליטר של הניסן חרא.... כי בפטרול אותו מנוע לא שורד ואילו בטרנו אין בעיות איתו
היתה תקופה שבה מוסכים כולל מוסכי היבואן לא הכירה את המנוע של הטרופר (מ99 והלאה)
יותר נכון להגיד לא הכירה את מערכת הזרקת הדלק ברכב ואת דרך עבודתה כי דווקא המכניקה של המנוע (בלוק בוכנות טלטלים וכו') מאד אמינה
אתה בחרת לשאול את השאלה על ההשוואה בפורום ניסן וככזה תקבל תשובות שתומכות בניסן
זה בדיוק מה שייקרה אם תעשה אותו דבר בפורום איסוזו
בקצרה
שני suv האחד יפני והשני יצרן יפני שמרכיב בספרד
איכות הבניה של הטרופר מאד גבוהה והוא אינו מקרקש גם אחרי שנים רבות
המכניקה שלו חסונה מאד , בכל הדגמים (בנזין או דיזל מכל שנתון)
לגבי הגיר האוטומטי - אגדות של מכונאים חסרי הבנה / משפצי גירים רודפי בצע שעל כל שטות של תקלת חשמל בצמה (תיקון של מאות שקלים במקרה הגרוע) גרמו לאנשים לשפץ גיר באלפי שקלים - רק כדי שהתקלה תחזור בשנית מהר מאד - ואז מאשימים את הגיר ולא את מי שתיקן....
מנוע הדיזל 3 ליטר ? אותו כנ"ל חוסר הבנה בעקרון הפעולה של מערכת ההזרקה וחוסר הבנה בסיסי בדיאגנוסטיקה גרם לתהליכי תיקון שגויים , שהכניסו לקוחות לתהליכי תיקון של אלפי שקלים סתם כך - וכשזה קורה כמובן שהשם של המותג נפגע אנושות - עד כדי כך שרכבי בנזין ישנים נמכרים במחיר גבוה מדיזלים חדשים - ללא הצדקה אמיתית ואני נוסע על בנזין....!!
יש ימבה מידע טכני ברשת לגבי דרך הפתרון לבעיית הדלק , שהיום מוכרת בכל העולם , ופשוטה לפתרון וגם זולה מאד (מדובר במאות שקלים בעבודה עצמית )כולל סרטוני הדגמה , כולל הסבר טכני על מהות הבעייה והפתרון ויש כאן באתר כמה כתבות טכניות מרשימות בכתיבתן של עופר כולל אחת על שיפוץ טורבו
כך שיש המון מידע טכני עם המון חבר'ה פרטיים שלמדו בכוחות עצמם על הרכב והראו שלא רק שהשד אינו נורא כל כך אלא אכן מדובר באגדות אורבניות...
לגבי שיפורים ניתן לעשות הכל (כולל סרן חי אם יש לך ביצים כי זה לא חחוקי אבל גם לא מסובך...)

לגבי הטרנו כמו שכתבו לך מוטות ההיגוי תפוחים ותיבת המישנה (idler) חלשים (גם בטרופר מומלץ להחליף מוטות הגה אגב או לחזק)
לוקרים אוטומטיים שצריכים להיו מוחלפים מיד (מרביתם כבר החליפו)
פלסטיקה (איכות יצור נמוכה )
ב 10000 ש"ח אתה תקנה מזבלה לא אוטו.....
התקציב שלך צריך להיות לפחות בסביבות ה 20000 אם אתה רוצה משהו נורמלי
גם הייתי מוותר על ידני - קלאץ בטרופר הוא לא סיפור זול כך שעלות התחזוקה כמו אוטומט וההנאה והביצועים פחות טובים
גיר אוטומט בגלל ממיר המומנט מאפשר לזחול בשטח בעליות הרבה יותר טוב מגיר ידני ובגלל השימוש המועט הקילומטרז לא מהותי וכך תצרוכת הדלק
מה שמוביל אותך לכיוון טרופר בנזין כי טרנו בנזין הוא בכלל לא בר השוואה לטרופר בנזין
לא ברמת הפאר ולא ברמת הביצועים ואפילו לא ברמת תצרוכת הדלק (בגלל המנוע הקטן יותר (
טרופר בנזין תמצא גם עם מזגן מפוצל ויש הרבה רכבים בסביבות התקציב שלך במצב טוב
יש גם קצרים 3 דלתות וגם ארוכים

תודה רבה!!
את אותה שאלה שאלתי גם בפורום איסוזו :)
בשתי המקרים קיבלתי באמת המלצה חמה לטרופר בנזין אוטומט שנת 99-04. הבעיה שאני חולה על ידני ולכן אתעסק עם המנוע דיזל הידוע לשמצה.
זה קצת מפחיד אותי היות ואני לא באמת מכיר מנועי דיזל... אבל כמו שאמרת יש מלא מדריכים אז אני אלמד כבר...
תודה רבה!!!!
במקרה מישהו התעסק עם כיסאות של תינוקות ברכב 3 דלתות ויודע להחוות דעה?

שוב תודה

Amirst1
25-05-14, 12:13
תראה את הסרטון.. וזהו :)
https://www.youtube.com/watch?v=mEa6jYuzQzQ

sakatash
25-05-14, 16:00
מה הקטע שניהם לא עלו בסוף :)
כמו שאמרו שם בבוץ זה הכל בצמיג

shahav
25-05-14, 16:51
במיקרה הזה מה שקובע מי עולה זה הצמיגים והנהג ותו לא. אין שם הצלבות, או מהשהו שדורש מנוע.
ככלל יש מקומות שגיפון יעבור בקלות ו jk יתקשה, נכון הם לא נפוצים, אבל לא מחליטים על בסיס מיכשול בודד.

רבין.

shahav
25-05-14, 16:54
בפרט רואים שנהג הטראנו מעט מנוסה יותר, הוא מנסה ומצליח ליצר אחיזה בעזרת ההגה.
מה שהפריע לי זה שכולם אוחזים בברקס ונהנים להתגלש, דבר שיכול להביא בקלות לשפצ והתהפכות...

רבין.

ukiuki
25-05-14, 17:54
תראה את הסרטון.. וזהו :)
https://www.youtube.com/watch?v=mEa6jYuzQzQ
מה זה הגנון הזה?
העיקר שיש להם כננת

נדב ש.
27-05-14, 20:53
תודה רבה!!
את אותה שאלה שאלתי גם בפורום איסוזו :)
בשתי המקרים קיבלתי באמת המלצה חמה לטרופר בנזין אוטומט שנת 99-04. הבעיה שאני חולה על ידני ולכן אתעסק עם המנוע דיזל הידוע לשמצה.
זה קצת מפחיד אותי היות ואני לא באמת מכיר מנועי דיזל... אבל כמו שאמרת יש מלא מדריכים אז אני אלמד כבר...
תודה רבה!!!!
במקרה מישהו התעסק עם כיסאות של תינוקות ברכב 3 דלתות ויודע להחוות דעה?

שוב תודה

כיסאות של תינוקות ברכב 3 דלתות לא הולכים ביחד, להפך זה סיוט!

נ.ב
כבעל טראנו ארוך 96 דיזל ידני בעבר הרחוק וכיום בעל טרופר דיזל אוטומט, אם יש לך זוג ידיים ואתה לא מפחד לטפל בעצמך וללמוד לך על הטרופר, אבל לא לפני שתחפור בכל מקום אפשרי ותלמד איך הוא עובד ומה לבדוק לפני שקונים.

avikkllk
08-06-14, 15:43
לטעמי עלייך לחפש מענה על התשובה טרופר או ניסאן במקום נטרלי
משום שכל מקום שהוא בעל הרכב ימליץ לך עליו,
על כל פנים אני חושב שהוקרנו החדשים באו רק בדגם אוטומט(?)
אני מתכוון ל2003 ... האם שווה לך לרדת אחורה יותר בשביל גיר רגיל?
במידה ואיני טועה

-->