PDA

צפייה בגרסה מלאה : גלאקסי 4 gps מראה דלוק קבוע

סופת המדבר
24-05-14, 18:31
יש לי גלאקסי 4 עם גרסה 4.3
שאני נכנס לגרף של הסוללה הוא מראה לי שהgps דלוק קבוע
למרות שהוא בכלל לא דלוק
וגם נראה שהמכשיר מתעורר כל כמה דקות
איך אני יכול לדעת ממה זה?
שאלתי בפורום אנדרואיד אבל שם עד שעונים....

erezgur
25-05-14, 11:55
א. זהו גרף של 12 שעות ויחסית לשימוש הנראה בו (גלישה מרובה) - להחזיק קרוב ל-12 שעות זה בסדר.
ב. נראה באמת שיש שירות או יישום העובד ברקע (ראה גם את שורת "ער") ומפעיל בצורה שוטפת את ה- GPS. האם זהו מצב קבוע (כלומר אם אתה מכבה את המכשיר ומפעילו מחדש, התמונה חוזרת)?

ישנן מספר תוכנות שיתנו לך מידע מפורט יותר - מה גורם למצבי העירנות המרובים וכו'. חלקן ידרשו רוט וכולן ידרשו ידע והבנה טכנית מסויימת כדי להבין את התוצאות שאתה מקבל. אם זה לא מפריע לך - נסה למשל את Better battery stats ואת wakelock detector.

ארז גור

נ.ב.
אחת הסיבות הנפוצות לתופעה זו הינה ההרשאה לשירותי גוגל להתחשב במיקום שלך. נסה לכבות אפשרות זו בהגדרות שירותי המיקום מהגדרות המכשיר.
לכך יש גם השלכות טובות על שמירת הפרטיות, נסה לבדוק באתר הבא מה גוגל יודעת עליך בעזרת שירותי המיקום הללו: https://maps.google.com/locationhistory/b/0 אם ההרשאה לשירותי המיקום היו מופעלים - אני מבטיח לך שתופתע :)

סופת המדבר
26-05-14, 20:19
ווואוו באמת מפתיע
אני רואה את כל המסלולים שעשיתי כל היום
למרום שהיישום google now מכובה אני לא מבין איך הוא עדיין עוקב אחרי
כל פעם שאני מכבה את הטלפון הסרגל של הgps בגרף מתחיל להיגמר
ז'תומרת שהוא מכובה
אבל פתאום הוא חוזר
עכשיו כיבתי שוב נראה מתי הוא יחזור..
בקשר ל"ער" איך אני יכול לבדוק מה מעיר אותו כל פעם?
תודה

erezgur
26-05-14, 22:43
לא התכוונתי ל-google now.

החל מגרסא 4 של אנדרואיד, אם אני לא טועה, ישנם שירותי מיקום שביכולתך לאפשר או לחסום (ברירת המחדל הם מופעלים ומקליטים את מיקומך בכל פעם שאתה משתמש בשירותים שונים של גוגל כמו חיפוש, ניווט, בדיקת מזג אוויר וכו'). יש ערך מוסף מסויים בכך שתוצאות החיפוש מותאמות טוב יותר למקום הימצאך, למשל כאשר אתה מחפש מסעדה, אולי המסעדות הקרובות יוצגו קודם (דוגמא), אבל המחיר הוא שאתה מרשה לגוגל לדעת את מיקומך בעשרות מקרים שונים במהלך היום גם כאשר אתה לא מודע לכך (אלא אם כן אתה טורח לקרוא את כל ההרשאות שכל ישום שאתה מפעיל, או פועל ברקע, דורש בעת ההתקנה).

סוגיה זו של שירותי המיקום של גוגל מוזכרת פעמים רבות בהקשר של תלונות על צריכת הסוללה ו-GPS שפועל לעיתים קרובות ללא הפעלת תוכנת ניווט, לדעתי גם יכול להסביר חלק ממצבי העירנות התכופים של המכשיר אצלך. נסה לכבות בהגדרות כפי שציינתי למספר ימים ובדוק אם יש שיפור.

אצלי בהגדרות המכשיר זה נמצא תחת - settings -> Location -> google location history --- וודא שגם ה- location reporting אימם מופעלים וגם ה- location history.
בנוסף בדוק שם את צורת חישוב המיקום - אצלי אני מסתפק במיקום ע"פ לווייני ה- GPS בלבד (בין השאר זה חסכוני יותר מבחינת צריכת הסוללה).

לגבי מצב העירנות - כפי שכתבתי למעלה - ישנו ה- wakelock detector וישומים דומים. אין לי ניסיון עמם להוסיף מעבר לכך.

ארז גור

סופת המדבר
29-05-14, 10:52
אוקיי
נכנסתי להגדרות>שירותי מיקום ..האפשרות "קבל גישה למיקום שלי"
היתה דלוקה(מסומנת בv ) עכשיו כיבתי אותה נראה מה יהיה
תודה

-->