PDA

צפייה בגרסה מלאה : דיסקברי ידני?

עידן כהן
25-05-14, 11:26
אהלן, אני בטוח שהנושא נידון פה בעבר, אבל מנוע החיפוש של האתר החדש לא בדיוק עזר לי למצוא משהו בנושא...
אני עומד בפני האופציה של רכישת דיסקברי ידני, והייתי שמח אם מישהו היה מאיר את עיניי בנושא.
יש לכם מושג מה צריכת הדלק פחות או יותר של רכב כזה? (מנוע בנזין)
ומה הביצועים? הבנתי שההתנהגות של הדיסקברי קצת אנמית בגרסאת האוטומט, ורציתי לדעת האם הדבר דומה גם בגרסא הידנית.
והכי הכי חשוב האם דיסקו עם גיר ידני יהיה פחות (או יותר) חשוף לתקלות הידועות לשמצה של הרכבים האלה?

תודה מראש לכל העונים, עידן.

יואב פולס
26-05-14, 11:37
שנתון?

דרור ברלי
26-05-14, 11:50
בהשוואת גיר ידני מול אוטומטי יש כמה כללי יסוד עקרוניים:

1. הביצועים בידני כמעט תמיד טובים יותר. משמעותית.
2. צריכת הדלק בידני כמעט תמיד נמוכה יותר. משמעותית.
3. האמינות של גיר ידני כמעט תמיד גבוהה בסדרי גודל. זה נושא שהופך לקריטי יותר ויותר ככל שהרכב ישן יותר.

יש כאמור כמה חריגים ששוברים את שלושת הכללים הללו, כי לא כל גיר ידני הוא מוצלח ואמין. אבל הם באמת בודדים שבבודדים.

במקרה של דיסקברי - יש לרכב הזה כמה וכמה בעיות איכות ואמינות שלא קשורות לסוג הגיר. בוא ונאמר שהרעות החולות של גירים אוטומטיים (ויש המון) אולי נחסכות ממך, אבל כל מיני רגישויות אחרות שלא קשורות לגיר (התחממויות, נזילות, בעיות חשמל וכו') עדיין שרירות וקיימות.
אם מדובר ברכב ישן, מצבו הכללי והתחזוקתי חשוב יותר מסוג הגיר. אפילו אני, שונא אוטומט ידוע, אם הייתי נעול על דיסקברי, הייתי מעדיף אוטומטי מתוחזק ומטופל על פני ידני מוזנח.

עידן כהן
26-05-14, 19:25
דרור תודה רבה על התשובה!
ויואב הרכב שנת 94..

-->