PDA

צפייה בגרסה מלאה : בוקסות למשולשים תחתונים - מקורי מול "כתום"

shayw
25-05-14, 13:12
שלום לחברי הפורום,

מישהו יודע להגיד מה איכותי יותר ויחזיק מעמד זמן רב יותר (ו/או בתנאים קשים יותר)?
במוסך טויוטה מבקשים סביב 4,500 ש"ח עבור ההחלפה (כולל כיוון פרונט) עם בוקסות מקוריות של טויוטה, בעוד קיבלתי הצעה ממוסך אחר (לא טויוטה) עם מחיר מעט נמוך יותר עם בוקסות של "כתום" (לטענת בעל המוסך הם איכותיות יותר מהמקוריות של טויוטה).

מעדיף תשובות מבעלי נסיון...

תודה,
שי

רמי רווה
25-05-14, 13:37
ראשית לא כתבתה איזה טויוטה.
יש מוסכים של טויוטה שיחליפו לך לכתום.
אני החלפתי בויגו ב 190000 קילומטר לכתום, לגבי איכות ימים יגידו.

רמי

shayw
25-05-14, 13:39
מדובר על פראדו 2003 בנזין

פהושם
25-05-14, 23:19
בזמנו (לפני כמה שנים) כשהייתי במצבך (גם כן פראדו) הדעה הרווחת היתה שהבוקסות של כתום איכותיות יותר (פוליאוריטן).
בכל מקרה, ברוב המוסכים, מתמחרים גם את הברגים שמחזיקים את הבוקסות (יקרים מאוד).
במס' מצומצם של מקומות משתמשים בכל מיני טכניקות ע"מ לחלץ את הברגים ללא פגע ואז לעשות בהם שימוש חוזר.
במידה וגישה זאת מצליחה, הסיפור יוצא פחות יקר.

אצלי הטיפול עבר בהצלחה בפרונט אלשייך בצומת כנות.

ממליץ לך להסתכל גם כאן:

http://www.jeeptrip.co.il/start/forum/start.asp?id=937804

וגם כאן:

http://www.jeepolog.com/forums/archive/index.php/t-55659.html

gmike
26-05-14, 00:59
אם יש לך זמן לחכות לבוקסות מחו"ל, אתה יכול לחסוך הרבה כסף.
הבוקסות שכתום משווקים הן של סופר פרו. יש להם קטלוג גדול ומסודר ברשת.
כשחבר טוב שלי היה במצב הזה, רק עם לנדקרוזר 120, הזמנו סט ל-2 המשולשים התחתונים, 800 ש"ח+משלוח(בסביבות 100$, אנחנו הסתדרנו בלי לשלם) אותו סט בארץ עולה בסביבות 2000 ש"ח. אני מניח שבפרדו המחירים דומים..
את ההתקנה עשה המוסך הקבוע שלו,כחלק מטיפול שגרתי.לא זוכר כמה הוא שילם על זה, אבל זה היה כמה מאות בודדות.

טל חסיד
26-05-14, 06:52
הבוקסות של כתום איכותיות מאד ואמורות להחזיק יותר זמן, יתרון נוסף שלהם ההגוי מדויק יותר בזמן נהיגה מהירה אם זה חשוב לך.
חליפי סיני או משהו בסגנון לא מומלץ להתקין.
לגבי המחיר קיבלת מעלי המלצה, לגבי ייבוא אישי שקול טוב טוב את העניין לפעמים יוצא יותר יקר+ אישורים+יותר זמן.

טל

shayw
26-05-14, 09:33
תודה רבה לכל המגיבים.

הטיפול הזה נעשה במסגרת "יישור קו" שלאחר קנייה (הבדיקה העלתה חופשים בבוקסות משולשים).
אכן - הוסבר לי (גם במוסך טויוטה וגם במוסך השני) שקיים סיכוי שיישברו ברגי כיוון הפרונט והתמחור שהזכרתי לא כולל אותם (מדובר על עוד כ 1,800 ש"ח בערך - חלקים + עבודה).
מצד שני - ממה שקראתי בפורומים השונים ספציפית בפראדו כדאי לשים את הטוב ביותר במכלולי הפרונט, ולכן נראה לי שאלך על "כתום".

לגבי להביא מחו"ל - נראה לי פחות רלוונטי עבורי (כמו שצויין לעיל - לפעמים יוצא יותר יקר + אישורים + יותר זמן...).

שוב תודה לכולם,
שי

archi1963
27-05-14, 20:13
אני החלפתי בפראדו 2001 - סופר פרו (כתום) עלו כ - 1,100 לפני מע"מ(סט של 4 תחתונות). ע"פ הצורה שהן בנויות ניתן לראות כי הן מיועדות למאמצים קשים ויחזיקו יותר זמן.

oferziv1
27-05-14, 21:21
היי,

מישהו יכול בבקשה לעשות לי סדר לגבי ההבדל בין בוקסות לבין תפוחים?
אם אפשר הסבר קטן לגבי כל אחד מהחלקים.

צילום תמונה מפראדו יהיה נהדר עמ לזהות את החלקים אצלי.

מקווה שהבקשה לא מוגזמת
תודה
עופר

-->