PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה באבחון תקלה-גראנד ויטרה ארוך 99

idanhazan
25-05-14, 19:35
שלום
בשעה טובה רכשנו גרנד ויטרה ארוכה שנת 99 ,במצב פנימי שמורה מאוד,
מכני: 207 אלף קמ, היסטורית טיפולים מלא עד היום במוסך סוזוקי מצבר ואלטרנטור בני חודש
הכל עובד,
כמה שאלות:
1 .כשמעבירים מN ל D או R, ההילוך נכנס אבל האוטו נותן קפיצה קדימה/ אחורה לפי ההילוך שנכנס- מה הבעיה? אפשרויות וכו,
2 .מוסך מומלץ באזור פרדס חנה כרכור-יש את ארנון אבל הבנתי שהוא פחות בקטע של יפניות( מכוניות לפחות)
שמעתי שיש גם מוסך טוב בבנימינה לא יודע מה שמו, מישהו מכיר ממליץ עליו או על מוסך אחר באזור?

תודה
עידן
Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 2

asypeer
26-05-14, 17:52
שלום
מכני: 207 אלף קמ, היסטורית טיפולים מלא עד היום במוסך סוזוקי מצבר ואלטרנטור בני חודש
הכל עובד,
כמה שאלות:
1 .כשמעבירים מN ל D או R, ההילוך נכנס אבל האוטו נותן קפיצה קדימה/ אחורה לפי ההילוך שנכנס- מה הבעיה? אפשרויות וכו,
2 .מוסך מומלץ באזור פרדס חנה כרכור-יש את ארנון אבל הבנתי שהוא פחות בקטע של יפניות( מכוניות לפחות)
שמעתי שיש גם מוסך טוב בבנימינה לא יודע מה שמו, מישהו מכיר ממליץ עליו או על מוסך אחר באזור?

תודה
עידן

1. האם הרכב מצויד בנעילת דפרנציאל אוטומטית? מה שאתה מתאר מתאים לרכב אוטומטי ונעול אחורה. בגדול - הגיר ברכב הזה די אמין, אבל אחרי 200K גם רכב מטופל מתחיל לזייף פה ושם.
2. ישנו מוסך בשם אוטוליין (לבעלים קוראים ליעד אנטו למיטב זכרוני) שמתמחה ברכבי שטח והוא בבנימינה.
3.תהנה!

Sent from my iPhone using Tapatalk

benza
27-05-14, 17:08
שלום
הכל עובד,
כמה שאלות:

תודה
עידן

שלחתי לך הודעה פרטית

shahav
27-05-14, 22:20
אני לא קיבלתי הודעה :D

זה לא עוזר לאחרים. תכתוב פה, לא הודעה פרטית. ואים כבר חטאתה אז על תצהיר על זה.

רבין.

idanhazan
28-05-14, 21:36
1 .הרכב לא נעול אחורה
2 אין לאף אחד עוד רעיון?
3 מה לגבי מוסך באזור פרדס חנה
4 אני יודע שהנושא דובר הרבה אבל לא הצלחתי למצוא הסבר מסודר, מה לעשות בנושא של הפראונט אקס הרגיש, האם החלפה ללוקרים ידנים וחיזוק התושבת של הפרונט אקס יספיק? אם כן האם מישהו עשה משהו דומה ומוכן להסביר + תמונה זה יהיה אחלה

נב
בהודעה הפרטית benza הודיע לי שהוא גר קרוב לי ואשמח שניפגש להחליף רשמים על הרכב,
בנתיים לא הספקנו להיפגש (בגללי)

idanhazan
28-05-14, 21:40
אגב יכול להיות שאני סתם בטירוף והפרונט אקס לא באמת כזה מעפן?

benza
28-05-14, 21:53
אז תתקשר ;)

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

asypeer
28-05-14, 22:00
בנימינה זה לא ליד פרדס חנה..?

ishc
28-05-14, 23:50
1 .הרכב לא נעול אחורה
2 אין לאף אחד עוד רעיון?
3 מה לגבי מוסך באזור פרדס חנה
4 אני יודע שהנושא דובר הרבה אבל לא הצלחתי למצוא הסבר מסודר, מה לעשות בנושא של הפראונט אקס הרגיש, האם החלפה ללוקרים ידנים וחיזוק התושבת של הפרונט אקס יספיק? אם כן האם מישהו עשה משהו דומה ומוכן להסביר + תמונה זה יהיה אחלה

נב
בהודעה הפרטית benza הודיע לי שהוא גר קרוב לי ואשמח שניפגש להחליף רשמים על הרכב,
בנתיים לא הספקנו להיפגש (בגללי)

בדקת תושבות גיר?
החלפה ללוקרים ידניים בלי החלפת בית סטליטים ברכב הזה פשוט מיותרת ולא תורמת מאומה. התושבות המקוריות של הדיפ׳ הקדמי חזקות מספיק.

asypeer
29-05-14, 11:46
בדקת תושבות גיר?
החלפה ללוקרים ידניים בלי החלפת בית סטליטים ברכב הזה פשוט מיותרת ולא תורמת מאומה. התושבות המקוריות של הדיפ׳ הקדמי חזקות מספיק.

לא מדויק. בגרנד ויטרה הציריות מסתובבות כל הזמן. מעבר ללוקרים ידניים מונע שחיקה וגם במידה וחלילה סדקת את הביצה, ניתוק ידני ימנע טחינה של המכלולים בפנים. יש שמועה על שיפור בצריכת הדלק והיגוי טוב יותר כשלא משולבים - לא הרגשתי משהו שונה.

אלדר
29-05-14, 13:11
תבדוק שהכבל קיק דאון שלך לא קרוע.
בגרנד ויטרה שהייתה לי הייתה אותה תופעה.

gruyon
07-06-14, 18:52
88050תמנע ללחוץ על הברקס בזמן שהגלגים מסתחררים באוויר ולא תשבור את הביצה . רק קח בחשבון שלפעמים לחיצה על ברקס היא רפלקס.
ככה מומי שבר וגם אני .

- - - Updated - - -

דרך אגב זאת לא תמונה מהשבירה סתם מצב מאוד דומה .

ishc
07-06-14, 19:29
לא מדויק. בגרנד ויטרה הציריות מסתובבות כל הזמן. מעבר ללוקרים ידניים מונע שחיקה וגם במידה וחלילה סדקת את הביצה, ניתוק ידני ימנע טחינה של המכלולים בפנים. יש שמועה על שיפור בצריכת הדלק והיגוי טוב יותר כשלא משולבים - לא הרגשתי משהו שונה.

הצירויות מתנקות מהדיפ' ולא בטבורי הגלגל במקור. בעצם אם התקנת לוקרים ידנים ונשארת עם מנגנון הלחץ אויר המקורי הוספת עוד חיבר לציריה וכרגע הציריות שלך מתחברות ומתנתקות גם בדיפ עצמו וגם בטבורי הגלגלים. לטעמי מיותר לחלוטין. אם אתה טורח כבר תעשה הסבה לבית סטליטים של ויטרה ותעבור למצב מכני לחלוטין.

אלדר
07-06-14, 22:20
צחי, לא חייבים לעבור לבית סטליטים של ויטרה.
אפשר לבטל את הוואקום בדיפרנציאל ע״י חיבור של הסטליטים.
כמובן שעם לוקרים ידניים.

ishc
07-06-14, 23:54
חיבור של הסטליטים לאן?

idanhazan
08-06-14, 20:40
לגבי הביצה /דיפ קידמי אני מבין שאני צריך ללמוד עוד את הנושא אם מישהו מכיר קישורים לחומר באינטרנט אני אשמח,
מה לגבי הבעיה של הקפיצה בין N ל D, בדקתי ולדעתי הכבל קיק דאון לא קרוע( הכבל על המצרת במנוע מתוח לשני הכיוונים)-האם זה באמת הבדיקה?

עוד שאלה- חלקים לטיפול תקופתי- פילטר אוויר , שמן מנוע וכו איפה מומלץ לקנות אזור חיפה- חדרה

תודה
עידן

אלדר
08-06-14, 20:43
חיבור של הסטליטים לאן?

טעות שלי צריך לחבר את המנגנון חיבור/ניתוק של הדיפרנציאל.
יש את השרשור הזה שפתחתי בזמנו.

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/66007-%D7%9C%D7%95%D7%A7%D7%A8%D7%99%D7%9D-%D7%99%D7%93%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%9D-%D7%91%D7%92%D7%A8%D7%A0%D7%93-%D7%95%D7%99%D7%98%D7%A8%D7%94

תגובה מספר #5, דיויד מסביר על המנגנון.

איל מ
08-06-14, 21:16
לפני שנכנסים לדיפרנציאלים וכו'.... אחזור לשאלה המקורית.
המצב שאתה מתאר מזכיר חופש ברכבת הכוח.
האם התופעה מתרחשת גם כשאתה ב-4X4?

gruyon
08-06-14, 21:19
יש משהו בדבריו של איל . אולי שווה לעבור על כל החיבורים בין הגיר טרנספר והמנוע .

אז למי יש כיוון לסרן ברזל ?

itay
10-06-14, 22:54
אהלן,

אני עם GV שנת 98', החלפתי לאחרונה ללוקרים (שלWARNׂ) על מנת לנתק את הציריות מהגלגלים (לי במקור היה פלאנגים). השידרוג הבא הוא חיבור קבוע של מנגנון השילוב בתוך הדיפרנציאל הקדמי ולעבור לתצורה של סמוראי.
לגבי המנורה והחיווי שלה מבחינת הקופרסור - אני מאמין שיש חיבור של "גם וגם" כדי שהנורה תעבוד באופן קבוע - גם שילוב בטרנספר וגם חיישן במערכת האויר שבודק שיש מספיק לחץ לשילוב. אני חושב שגישור על החיישן הזה יתן מצב של "לחץ תמידי" והתנאי היחיד לחיווי 4*4 יהיה שילוב בטרנספר.
אעדכן כשאגמור את כל העסק.
איתי.

benza
10-06-14, 22:58
בשביל מה לחבר קבוע?
ואיך זה קשור לסמוראי?

itay
10-06-14, 23:00
1. כדי להעיף את הקומפרסור וצנרת האויר - סתם הנפצה של מהנדס בסוזוקי - מילא היה יכול לתת לחץ לשימושים אחרים....

2. התצורה שאגיע אליה תיהיה זהה לסמוראי.

איתי.

benza
10-06-14, 23:06
לדעתי כל עוד זה עובד, אין טעם לגעת
התצורה לא תהיה אף פעם סמוראי... כי זה לא סרן חי אבל זה כבר סמנטיקה

-->