PDA

צפייה בגרסה מלאה : התייעצות בהושא קייס שפתחתי באיביי

tamir128
27-05-14, 01:56
שלום חברים,

הזמנתי חמש יחידות של המוצר הזה (http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItemVersion&item=171199289208&view=all&tid=1187116247007)

מועד ההספקה חלף עבר לו, והחבילה לא הגיעה.
פתחתי קייס, וזו תגובת הספק:

Seller's message:

""We shipped your parcel on 2014-04-04 by China Post.There is no tracking number if item price is under US$50.The logistics company said it might have been a little delayed by China Customs.The way to solve it: we resend a replacement via a fast way for free, about 15-20 days.If you receive double parcels, please refuse to sign one of them, and return it to us automatically, do you agree?If you agree, please kindly close the case first, it really does very bad effect on our store. Then inform us via eBay message after closed, we will arrange the reshipment for you asap. Appreciate for your understanding and waiting for your soon news to follow up. Best regards,""

בקיצור, טוענים ששלחו שוב בדואר מהיר, ושאהיה נחמד ואסגור את הקייס כי זה עושה להם צרות.

אני אוהב להיות נחמד, ואני יודע שיש בעיות עם שליחת סוללות לאחרונה בכלל, ועם הדואר הדפוק שלנו בפרט,

השאלה שלי היא, האם אני לא לוקח סיכון אם אסגור את הקייס, במקרה ולא אקבל כלום?

תודה לעונים...

Saar
27-05-14, 06:29
הם לא שלחו שוב, הם ישלחו במדה וזה מקובל עליך.
אישית, אני לא סוגר קייס עד שאני מרוצה- כלומר עד לקבלת המוצר או ההחזר.
אם סגרת קייס, לא תוכל לקבל החזר אח"כ.

אריאל
27-05-14, 07:26
בזמן האחרון יש בעיה עם דואר ישראל , עקב השביתה והחגים הרבה חבילות מתעכבות במרכזי מיון שלהם.
בזמן האחרון אני מקבל חבילות שהוזמנו לפני יותר מחודשים.
בכל מקרה ההמלצה שלי , בקש מהמוכר החזר ותבטיח לו לשלם מחדש במידה ויגיע המוצר. רובם מסכימים לזה.
כמובן ברגע קבלת ההחזר עליך לסגור את הדיספיוט.
בהצלחה.

כדרך אגב , בכל מקרה אתה תלוי רק בטוב ליבו של המוכר מכיוון שפייפאל נותן לך ביטוח לכסף רק מ 250$ (והחל מיוני מ 750$)
כלומר בסכומים פחותים מזה אין על המוכר חובת קבלת מוצר, מספיק שהוא מציג אישור שליחה לכתובת שלך והוא אוטומטית המנצח בתביעה.

BlackStar
27-05-14, 08:31
דואר ישראל זה דרעק !!!
אבל הדואר של סין עוד יותר דרעק מדרעק
הרבה מההזמנות מסין דווקא עוברות לספקי דואר אחרים של שוודיה סינגפור וכו...

באייבי אתה פותח "דיספיוט" יומיים שלושה אחרי התאריך שהמוכר התחייב ואתה סוגר אותו רק במידה וקבלתה את הכסף או את המוצר

מנסיוני הסינים הם שקרנים והם תמיד שולחים לך עוד מוצר רק על תעשה להם דיספיוט ובאד פיידבק
שקר !!!

- - - Updated - - -

כדרך אגב , בכל מקרה אתה תלוי רק בטוב ליבו של המוכר מכיוון שפייפאל נותן לך ביטוח לכסף רק מ 250$ (והחל מיוני מ 750$)
כלומר בסכומים פחותים מזה אין על המוכר חובת קבלת מוצר, מספיק שהוא מציג אישור שליחה לכתובת שלך והוא אוטומטית המנצח בתביעה

תפתח תביעה באייבי ולא בפייפל
ואם יש לך בעיה בפייפל תכתוב להם על הקיר בפייסבוק אתה לא מאמין איזה מהירות מטפלים בך מנסיון
ותבחר את הספקים שלך טוב טוב לפעמים עדיף לוותר על כמה דולרים ולהרווח את המוצר

omribe
27-05-14, 08:32
אריאל, אני חושב שאתה טועה.
לפני כשנה קניתי ג'ינסים דרך אתר כלשהו באינטרנט ושילמתי דרך Paypal. עלות העסקה היתה 150$.
הג'ינסים הגיעו אלי והתגלו כמזוייפים. המוכר לא הסכים להחזיר לי את הכסף אלא אם אשלח אליו, על חשבוני, את הג'ינסים.
פתחתי Case ב-Paypal וקיבלתי את כל הכסף חזרה. הג'ינסים נשארו אצלי ונתרמו.

אני לא יודע איך eBay ישפטו קייס של מוצר שלא מגיע. אבל, אני יודע שהמוכרים מתאמצים מאוד שמקרים כאלה לא יגיעו ל-eBay, כי זה אומר Feedback שלילי מהלקוח שילווה אותם בפרופיל של החנות שנה קדימה.

תמיר, כנראה שהאשמה פה היא של הדואר המחורבן שלנו. אל תסגור את הקייס עד שתקבל את המוצר בכל מקרה. אם אתה עכשיו סוגר את הקייס, טכנית לא תוכל לפתוח אותו אח"כ שוב. סגירת הקייס אומרת שהעניין נפתר. אתה יכול או להמתין או לקבל את הצעת המוכר לשלוח בדואר אויר רשום את המוצר שוב.

erezgur
27-05-14, 08:59
הנוסח שקיבלת מהמוכר הוא די סטנדרטי במקרים אלו.

אני מקפיד לענות בנימוס ולציין שכבר עבר המועד האחרון שצוין במעמד המכירה, לכן אני תמיד מציע למוכר להחזיר את עלות החבילה ומבטיח שאם היא אכן תגיע בימים הקרובים (אפשר לציין למשל שבוע או עשרה ימים) - אצור קשר כדי לשלם מחדש למוכר. ברוב המוחלט של המקרים זה עובד מצויין וברוב המקרים אני אכן מקבל את החבילה בשלב זה או אחר. המוכרים מאד שמחים שאני יותר עימם קשר ומשלם מחדש.

ולמי שלא מעודכן, אריאל אכן צודק - יש הרעה משמעותית בתנאי איביי עבור קונים מהמזרח בתקופה האחרונה, ראו באתר פייפאל לגבי "הכנה על המוכר" מארצות המזרח (בעיקר) - https://cms.paypal.com/il/cgi-bin/?cmd=_render-content&content_ID=ua/APAC_SellerProtection_full
ציטוט חלקי:

הגנת מוכר PayPal היא הגנה שאנו מספקים למוכרים בסין, הונג קונג, הודו, אינדונזיה, קוריאה, מלזיה, ניו זילנד, הפיליפינים, סינגפור, טאיוואן, תאילנד ווייטנאם מפני תביעות, הכחשות עסקה או ביטולים שמבוססים על:
עסקה בלתי-מורשית; או
פריט שלא התקבל.........
הגנה עבור 'הפריט לא התקבל'

עבור פריטים מתחת ל-‎$250 דולר אמריקאי (או שווה ערך כמתואר למטה)*, הוכחת משלוח

עבור פריטים מעל ל-‎$250 דולר אמריקאי (או שווה ערך כמתואר למטה)*, הוכחת משלוח עם אישור חתימה
כלומר עבור פריטים עד 250$, מספיק שהמוכר מהמזרח מראה הוכחה שהוא שלח הפריט לכתובת של הלקוח ולא צריך כבר להוכיח שהלקוח קיבל בפועל. התקרה הזו אכן תעלה ל-750$ כך שבאופן מעשי - מדובר ברוב המוחלט של העזקאות עם המזרח עבורנו.

יש על כך לא מעט דיונים בפורומים השונים וזה בהחלט עלול להשפיע רבות על מידת הבטחון שאנו נותנים ברכישה באמצעות איביי ופייפאל ממוכרים מהמזרח.

ארז גור

grand
27-05-14, 09:43
ישנה בעיה כללית כרגע במשלוח סוללות מסין\הונג קונג.
במשך השנים האחרונות אני רוכש סוללות שונות מספקים שונים באיביי ללא כל בעיה, בחודשים האחרונים רוב הסוללות שהוזמנו נתקעו במכס בהונג-קונג בגלל בעיות של נהלי ביטחון חדשים בנוגע לשילוח סוללות באויר.
תשתדלו להזמין לא מהאיזור של הונג-קונג \ שנז'ן.

ד"א
גם כאשר אין בעיה המשלוח לוקח במקרה הטוב חודש ימים, ולעיתים יותר.

shahav
27-05-14, 09:56
אני היתי דורש מס מעקב בינלאומי ליפני סגירה.

רבין.

קדחת השטח
27-05-14, 10:55
There is no tracking number if item price is under US$50
בלוף !! אין מצב שאין מספר מעקב גם לחבילות של 7$
אני לא הייתי סוגר את הדיספיוט עד לקבלת המוצר/החזר כספי כי מבחינתך המוצר מעולם לא נשלח!

אני כרגע מחכה לחבילה מעלי אקספרס בשווי 16 $ כמובן שיש מספר מעקב שמספר שהחבילה כרגע בקנדה......
ההזמנה עברה את הזמן שבמסגרתו אמורה היתה להגיע.הגשתי דיספיוט,קיבלתי החזר כספי והמוכר ביקש שבמידה ואקבל את החבילה אשלם שוב.

BlackStar
27-05-14, 12:07
There is no tracking number if item price is under US$50
בלוף !! אין מצב שאין מספר מעקב גם לחבילות של 7$
אני לא הייתי סוגר את הדיספיוט עד לקבלת המוצר/החזר כספי כי מבחינתך המוצר מעולם לא נשלח!

אני כרגע מחכה לחבילה מעלי אקספרס בשווי 16 $ כמובן שיש מספר מעקב שמספר שהחבילה כרגע בקנדה......
ההזמנה עברה את הזמן שבמסגרתו אמורה היתה להגיע.הגשתי דיספיוט,קיבלתי החזר כספי והמוכר ביקש שבמידה ואקבל את החבילה אשלם שוב.

בודדים האנשים שקיבלו מחבילות מעלי אקספרס
מה גם שהזמן מוגבל להגשת דיספיוט בעלי אקספרס נזכרתה בזמן יופי לא נזכרתה אכלתה אותה

lizard
27-05-14, 12:32
אני בדרך כלל פותח את הדיספיוט בפייפל. אלא אם מדובר באמזון כי שם אתה יודע שמתייחסים.

אמיר ב.א
27-05-14, 15:23
מניסיון של מאות רכישות ,

לפתוח קייס באיביי אם לא הגיע בזמן ,

לסגור אותו רק כאשר יש החזר , או סחורה ביד ...

אפשר להגיד למוכר שאם החבילה תתקבל והוא כבר נתן החזר כספי - ניצור איתו קשר ונשלם.

lizard
27-05-14, 21:06
פתחתי קייס בפייפל לפני כמה שבועות על מוצר שלא קבלתי בזמן. אחרי כמה שבועות קבלתי את הכסך בחזרה. היום החבילה הגיעה. אני אפנה למוכר ואשלם שוב על הקנייה למרות שכשהיא לא הגיעה קניתי כבר מוצר זהה ממישהו אחר.

shmil
27-05-14, 21:33
בודדים האנשים שקיבלו מחבילות מעלי אקספרס
מה גם שהזמן מוגבל להגשת דיספיוט בעלי אקספרס נזכרתה בזמן יופי לא נזכרתה אכלתה אותה
קיבלתי מעלי אקספרס זיכויים כבר פעמיים.

פתחתי קייס בפייפל לפני כמה שבועות על מוצר שלא קבלתי בזמן. אחרי כמה שבועות קבלתי את הכסף בחזרה. היום החבילה הגיעה. אני אפנה למוכר ואשלם שוב על הקנייה למרות שכשהיא לא הגיעה קניתי כבר מוצר זהה ממישהו אחר.
גם לי כבר קרה, 3 או 4 פעמים, ואכן שילמתי אח"כ דרך פייפל ישירות. מאז הפעם האחרונה אני מחכה יותר זמן, גם אם חו"ח אפספס דיספיוט (בסכומים של עד 10$), כדי לא לצאת לא בסדר.
אכן דואר ישראל בחודשיים האחרונים איטי משהו.

כל זה עם "אבל" גדול - אם כבר פתחת דיספיוט, אל תסגור אותו עד שהפתרון לשביעות רצונך.
אם הבטחת לחכות שבוע - שבמהלך הזמן הזה הדיספיוט ישאר פתוח.

אילו היו שני היין שלי... :)

lizard
27-05-14, 23:07
הקטע בקניה שלי היה שלא הצלחתי בשום פנים ואופן ליצור קשר עם החנות והמוכרים. כל מה שכתוב באתר שלהם על דרכי ההתקשרות+מה שהם כתבו בתכתובת בפייפל פשוט לא נכון. אז ליתר בטחון ובגלל שלא היה -שום- מידע בנוגע לחבילה בארץ (היה מעקב עד השליחה מחו"ל אם אני זוכר נכון) אז חשבתי שהיא פשוט אבדה או הוחזרה לחנות. בכל מקרה, אני ממליץ בחום שלא לקנות באתר הבאתר הבא: https://www.lightinthebox.com

-->