PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש מידע על מחנות הפליטים מסוריה שהוקמו בירדן.

רכס חיים
28-05-14, 01:12
בטיול הקרוב לירדן אני בודק את האפשרות להגיע לגבול הסורי כדי לראות את מחנות הפליטים שם.

אני מניח שזה לא יהיה פשוט מבחינה בטחונית - כי הם תחומים לאזור המחנה בלי יכולת לצאת מהם,אך חשבתי להצטייד בתעודת עיתונאי שאולי יאפשר את המעבר אליהם. לטובת העינין ליטשתי את הערבית שלי ועכשיו אני מדבר שוטפת.

שתי שאלות - מישהו היה שם בשנה האחרונה ? איך מקבלים תעודת עיתונאי אפילו מעיתון של חסידי חב''ד - למשך שבועיים ???

עודד זנטון
28-05-14, 09:36
נסה לאתר עיתונאי והבטח לו כתבה בנושא

רכס חיים
28-05-14, 10:41
אולי עיתון ? מה האפשרויות לקבלת תעודה כזו ? מה הפרוצדורות ?

חנן גולומבק
28-05-14, 10:43
למה אתה רוצה לראות את מחנות הפליטים בסוריה ?

רכס חיים
28-05-14, 10:47
בכל טיול שלי לחו''ל אני משתדל לשוחח עם המקומיים על אורח חייהם,בכל הזדמנות.

מה יכול להיות מעניין יותר מלדבר עם פליט סורי שאיבד את כל עולמו מפעולות של מנהיגיו - ולא ממלחמה עם ישראל ???

opl
28-05-14, 10:53
ואתה לא חושש אממ... לחזור ברגל?, במקרה הטוב...

דרור ברלי
28-05-14, 10:56
כדי לקבל תעודת עיתונאי באמצעות כלי תקשורת כלשהו (נניח, עיתון) אתה צריך לעבוד בו/לכתוב לו במשך תקופה מסוימת/כמות מסוימת של כתבות.

בהנחה שאתהעובד/כותב בעיתון כלשהו, אתה ממלא טופס בקשה לקבלת תעודת עיתונאי, משלם 50 שקלים, ואת הבקשה שולח ללע"מ (לשכת העיתונות הממשלתית) באמצעות מערכת ריכוז הכתבים של העיתון. עד שתראה את התעודה זה יכול לקחת חודש פלוס כי בלע"מ הבקשה עוברת מצד ימין של שולחן לצד שמאל שלו, ואז מתקדמת לשולחן אחר וחוזר חלילה. בירוקרטיה ישראלית טיפוסית? לא בהכרח, כי הבקשה עוברת לבדיקה של עוד כל מיני גורמים. גם בטחוניים. אם היתה לך תעודת עיתונאי בעבר וסתם לא חידשת, זה ייקח פחות זמן.

מנסיון, עם תעודת עיתונאי בעבר + קשרים מתאימים זה יכול לקחת גם פחות משבוע (הייתי צריך את התעודה החדשה במהירות, על מנת להספיק לקבל ויזת עיתונאי לארה"ב) אבל אלה שסייעו לי עשו את זה עם מעט מאוד התלהבות... לא הייתי בונה על זה שוב ולמי שיש תעודה, שיקפיד לחדש בזמן כדי לא להיתקע בלי.
תוקף התעודה לשנתיים, שלאחריהן צריך לחזור שוב על התהליך.

חשוב שתדע שסתם תעודת עיתונאי אינה מקנה לך חסינות או מבטיחה את שלומך כשאתה מסתובב במקומות כאלה שבהם חיות אדם לוחצות על הדק הקלצ'ניקוב הרבה לפני שהן חושבות אם צריך לעשות את זה. אל תעשה שטויות.

רכס חיים
28-05-14, 11:05
אל דאגה דרור,זו לא תהיה השטות הגדולה ביותר שלי . הצורך בתעודה מאפשר לעיתים מעבר במחסומים של הצבא הירדני - מכאן חשיבותה. בדרך כלל לחבר'ה האלה יש העדפה לירות בעיתונאים כי זה עולה לכותרות יותר מהר מלירות בסתם סורי.

בקיצור - בלי ויטמין P - אין תעודה.

נמרוד
28-05-14, 11:32
בקיצור - בלי ויטמין P - אין תעודה.

ברור - אתה הרי לא באמת עיתונאי!

לא נראה לי אגב שעיתונאי ישראלי זה מה שנכון להתחזות אליו במקרה זה... אתה חושב בקטן.

יש לך טויוטה לנדקרוזר 70 בצבע לבן - כל מה שאתה צריך לעשות זה לצבוע UM בשחור על הצדדים, לטבול את הבגדים שלך בסיד, והיידה קולונל האמרשלג.

שלמי
28-05-14, 11:33
חיים לדעתי אתה זכאי לתעודת עיתונאי מטעם מגזין ג'יפולוג
יש לך כמעט 3,000 הודעות בפורום, חלקן יותר ארוכות מכתבה ממוצעת, מסלולים, מתכונים, פיתוחים וכו'
תפנה ללע"מ עם פתק מנמרוד, ואת הכתבה תפרסם פה

יואב פולס
28-05-14, 14:39
לא יותר פשוט להתחזות לרכב סיוע לפליטים ולהביא באוטו מלא תרנגולות כהסוואה?

יונתןמצפה
28-05-14, 14:51
ברור - אתה הרי לא באמת עיתונאי!

לא נראה לי אגב שעיתונאי ישראלי זה מה שנכון להתחזות אליו במקרה זה... אתה חושב בקטן.

יש לך טויוטה לנדקרוזר 70 בצבע לבן - כל מה שאתה צריך לעשות זה לצבוע UM בשחור על הצדדים, לטבול את הבגדים שלך בסיד, והיידה קולונל האמרשלג.

"כושי רכס"

opl
28-05-14, 16:07
אני דיי בטוח שישחטו אותו ביחד עם התרנגולות...

IlanHadar
28-05-14, 16:37
כל הכבוד על הרעיון, כמו שאני מכיר את חיים הוא יגיע לשם ויחזור מלא חוויות.

tamir128
28-05-14, 16:52
יש כל מיני אפשרויות:

או שהפליטים יחזרו הביתה מלאי חוויות.
או שבמקום לחזור הביתה ברגל, כפי שהציעו למעלה, יחזור בטרמפים?
או שהחוויות יכללו מעצר בתנאי חמישה כוכבים בירדן (http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4522860,00.html).
ומה קרה עם ההנחיה של הירדנים, שכל תייר חייב מלווה ממשלתי מקומי מוסמך?
בלי מלווה כזה, אתה מסתכן (חשוד מייד כמרגל), עם מלווה כזה, הוא ודאי לא יסכים להגיע למחנה פליטים.

או שרכס יודע משהו שאני לא יודע, ואם זה כך, אז גם אני רוצה להצטרף לטיול.... :cool:

רמי גלבוע
28-05-14, 17:17
רכס,
כל מה שדרור כתב הוא נכון, התהליך רק יותר ארוך ומסורבל, כי צריך להוכיח שאתה או שכיר של העתון, או מוציא בקביעות חשבוניות על שכר סופרים, וכיו"ב.

אומר לך מה סיפר לי טל שביט, אללה ירחמו, לפני 30 שנה - הוא היה שולף תעודה של לא-חשוב-מה, וזה יעזור בפני שומרי מחסומים, כניסה ל-PITS, וכאלה. בתחנת המשטרה הקרובה? זה לא יעזור, גם לא תעודה אמיתית (הרי לזייף, זה לא בעיה). אתה בטח לא רוצה לכתוב את הפרק הבא של 'הם יורים גם בעיתונאים'...

דרור ברלי
28-05-14, 18:38
בירדן יש יותר דוברי וקוראי עברית ממה שאתם חושבים.
צ'יק צ'ק יזהו שאתה מנסה לעבוד עליהם עם כרטיס המנוי שלך מהקאנטרי קלאב...

וכמו שאתם בטח מנחשים, אם בני דודינו חושדים בך ולא חשוב על מה, תצטערו על הרגע שנכנסתם לשם.

Tourist
28-05-14, 18:42
מה יכול להיות מעניין יותר מלדבר עם פליט סורי שאיבד את כל עולמו מפעולות של מנהיגיו - ולא ממלחמה עם ישראל ???

קפוץ לבית חולים זיו בצפת, עם או בלי תעודה, ותקשקש לך עם פליטים.
או שתמתין ליד מעבר קונייטרה ותקבל אותם טריים ומדממים....

רכס חיים
28-05-14, 18:56
בואו תכניסו דברים לפרופורציה. מי יורה על מי בירדן ? 20 שנה שאף ישראלי לא נפגע מאלימות בירדן - מה שאי אפשר להגיד על ישראל.(המשוגע עם הילדות לא נחשב)

כמו שכולם מפחידים אותי על נסיעה ''בשטחים''. 4 שנים שאני נוסע שם במקומות שניראים לכולכם הכי חמים שבממלכת יהודה - ועוד לא ראיתי אבן מתעופפת.

תרגיעו - כול הסיפור הרבה יותר פשוט .נוסעים צפונה לגבול הסורי - לכל אורכו פזורים מחנות של עשרות אלפי פליטים שהדאגה היחידה שלהם היא - איך לא להיזרק חזרה לסוריה. מענין אותם איזה חיים אחד שעובר דרכם ברכב עם מספר ירדני,לבוש בכפייה אדומה ועל המראה תלויה מחרוזת תפילה מוסלמית ? (מאסבחה)

הסתובבתי כבר לבד בחצי ירדן ,והדבר היחיד שקרה לי הוא שאכלתי אבטיחים בלי שרצו לקבל ממני כסף.ישנתי לבד בוואדיות נידחים שרק הסופות באזור התענינו בי, אז מה הדמוניזציה של מפגשים עם בני אדם.

דרך אגב - היום אני יכול לומר לכם - כימני קיצוני בהגדרה -שהחבר הכי טוב שלי - כולל ישראלים - הוא חמאסניק עם זקן שמתפלל 5 פעמים ביום שאבו-מאזן יתפגר בשעה הקרובה. ואנו באמת חברים שנעשה הרבה אחד עבור השני.

מכל הסיפור אין מישהו כאן עם ביצים שיכול לארגן לי איזה תעודה אמיתית או מזויפת.

אבל תמיד אפשר לעקוף את המחסומים מסביב........

IlanHadar
28-05-14, 22:01
אבל תמיד אפשר לעקוף את המחסומים מסביב........

היה לי די ברור שזו כוונתך, היו כבר ישראלים במחנות האלה, אכן נשמע מעניין.

-->