PDA

צפייה בגרסה מלאה : קפיצים לצינורות ברקס ארוכים

AvigdorAharon
19-07-05, 14:49
שלום,

כל מי שמרכיב צינורות ברקס קדמיים ארוכים יותר מהמקוריים, מכיר את הבעיה:
צינור, שלא קשור לבולם או לכנף, נוגע בצמיג ונשחק.
מצד שני, קשור באופן קבוע זה לא פתרון טוב, כי בזמן פתיחת מתלה, הצינור קורע את הקשר או במקרה הגרוע, נקרע.
הפתרון שאני מכיר הוא לחבר קפיץ, כך שבזמן פתיחת מתלה ימתח עם הצינור וימנע מהצינור להגיע לצמיג.
מדדתי במצב מנוחה והמרחק בין הצינור לנקודה מסוימת בכנף (אליה אני מתכוון לחבר את הקפיץ) הוא כ 30 ס"מ. השאלה היא מה המרחק שהקפיץ אמור להפתח אליו?
נכון, ניתן לנסות ע"י פתיחת מתלה, אך הרמפה שהייתה באזור שלי, נעלמה, כך שנותר לשאול את מי שכבר יש לו ויכול למדוד בשבילי.

תודה,
אביגדור

UNIX
19-07-05, 15:10
אני מכיר את הבעיה וגם לי זה קרה
הפתרון : קפיץ מקובע לבולם עם אזיקון ומצד שני לאזיקון \ אצלי שמתי את הקפיץ של הקרבורטור , כבר לא היה לי בו צורך משום מה :twisted:

גיא162
19-07-05, 15:35
זה תלוי מה מהלך המתלה שלך זה שונה מגיפ לגיפ

AvigdorAharon
19-07-05, 16:57
זה תלוי מה מהלך המתלה שלך זה שונה מגיפ לגיפ

הג'יפ אצלי סטנדרטי לחלוטין מבחינת הקפיצים והבולמים.
רשיתי לדעת באילו קפיצים משתמשים האנשים.

תודה,
אביגדור

גיא162
19-07-05, 18:36
אתה מתכוון כאילו
קפיץ של הגיפ' או קפיץ לחבר לצינור של הברקס

AvigdorAharon
19-07-05, 22:31
קפיץ לחבר לצינור הברקס

אביגדור

גיא162
19-07-05, 22:36
כן הבנתי
אני עשיתי צינורות גומי אצל טכנו צינור ואין לי שום בעיה יש לצינורות ציפוי של קפיץ ברזל
ואין לי שום חיכוך

נמרוד
19-07-05, 22:41
אני מכיר את הבעייה שאתה מעלה אביגדור, איבדתי פעם צינור ארוך מפלדה שזורה שנאכל על ידי הגלגל, למזלי זיהיתי את השפשוף לפני שהוא נפרץ והחלפתי אותו. גם חשבתי פעם על קפיצים אבל עזבתי את זה. פשוט תשחק עם החיבורים כדי שהצינור לא יגע בשום דבר. את החיבור לקליפר אתה יכול לסובב על צירו לאן שאתה רוצה, החיבור לשלדה עובר דרך "ר" שאתה יכול לכופף לאן שאתה רוצה, או לחתוך לגמרי ולחבר אחרת - בקיצור, תעשה מה שצריך כדי שהצינור יהיה תמיד רחוק מהגלגל. לא מסובך במיוחד.

asi
19-07-05, 23:19
אוקיי..

אז פעם ראיתי שמישהו כתב שלכוון את הצינור לכיוון וזה לא יגע והיה בסדר ..

עשיתי את זה וזה באמת היה בסדר .................. עד ש.............

קצת בוץ , חילוץ קטן ולמחרת איבדתי ברקסים קדימה ... הצינור נגע בגלגל ובברקס הראשון ... היה ...

למזלי יש לי ניסיון לעצור בלי ברקסים תודות ל דה שבו שהיתה לי ... חחח

מצאתי אחר כך איזה שהוא קפיץ מאוד דומה לזה שבקרבורטור אבל קצר יותר .. וזה עושה את העבודה הכי טוב ...

ג'ינג'י .. תמצא משאו בג'נקיידה ... ותחבר ..

אסי

asafk
20-07-05, 00:05
אני משתמש לפעמים בשביל לשמור על צינורות בלם ארוכים- בשמרלינגים (גומיות כאלה...). כיוון שהם ארוכים, הם נותנים לצינור חופש די גדול, אבל לא יותר מדי, והם יכולים להימתח, כדי שהצינור לא ייקרע.

אסף.

AvigdorAharon
20-07-05, 09:18
יש לצינורות ציפוי של קפיץ ברזל

גם לצינורות שייצרו לי יש קפיץ מברזל שמגן על הגומי.
בכל מקרה, תודה על התגובות, ביום שישי נאלתר משהו.

אביגדור

-->