PDA

צפייה בגרסה מלאה : איזה רוחב ג'נט עדיף לצמיגי 33"

הנהג השלו
28-05-14, 22:17
החלטתי לעבור לצמיגי 33/12.5/15 STT קופר שטח מלא. יש לי סט אחד ג'נט 8 ברזל שחור וסט ג'נט 10. אני מתלבט על איזה ג'נט להרכיב את 33.כולם יגידו על גנט 10 אבל אז אתה מאבד קצת גובה, וכולנו יודעים עד כמה זה קריטי במעבר שטח טכני, במיוחד כשאתה מוריד אויר ואז אתה מאבד עוד קצת גובה. לפני חמש שנים נסעתי על צמיגי 33(יוקוהמה)על גנט 8 והם היו מצוינים על הסופה הארוכה שלי. היום אני נוסע על BF 31 מורכבים על גנט 8 והכל מצוין למעט מעברים מסוימים בשטח טכני. אני שומע דעות מחברים בעד ונגד. לא יודע מה לעשות?
אני צריך להחליט דחוף עד מחר או מקסימום עד יום שישי. אשמח מאד לשמוע את דעתכם /ניסיונכם .
תודה

sos4u
28-05-14, 23:16
כמה גובה אתה מאבד בין חישוק 8" ל 10"

ניסית למדוד פעם ?

נמרוד
28-05-14, 23:20
אני הייתי בוחר בשמונה על פני העשר.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

דרור ברלי
28-05-14, 23:58
גם אני הייתי בוחר בג'נט 8.
ואל תשכח את רשימת השינויים הארוכה שתצטרך לבצע כדי שהסופגניות הללו לא ישברו לך את האוטו...

הנהג השלו
29-05-14, 00:25
לא, לא ניסיתי למדוד למדוד ממש אלא רק לפי התרשמות ויזואלית.
וכן עשיתי את השינויים המתבקשים במעבר ל33. יחסי העברה 4.10...

IlanG
29-05-14, 00:44
אל תשכח :
יחסי העברה
צלבים מחוזקים
תושבת תיבת הגה מחוזקת
מומלץ לשפר את הבלמים ( הידרוברקס/וואנדורה )
מומלץ לשפר ציריות למחוזקות.

Real Jeep don't die - they get rebuilt

ukiuki
29-05-14, 08:40
מצרף לינק למחשבון גודל צמיגים.
תוכל להכניס כאן את נתוני הג'אנט 8 מול 10 ולקבל בדיוק את ההשלכות על הגובה.

הלינק :
http://www.rimsntires.com/specspro.jsp

דרור ברלי
29-05-14, 09:31
אל תשכח :
יחסי העברה
צלבים מחוזקים
תושבת תיבת הגה מחוזקת
מומלץ לשפר את הבלמים ( הידרוברקס/וואנדורה )
מומלץ לשפר ציריות למחוזקות.

Real Jeep don't die - they get rebuilt

וזה בלשון המעטה.

hitoy
29-05-14, 09:47
ואני אומר שתעבור למידה 33/10.5 עם ג'אנט "8
תקבל את הגובה שאתה רוצה אבל פחות עומס על המערכות. אצלי זה עובד יופי עם 4/10

הנהג השלו
29-05-14, 11:54
קודם כל תודה על התגובות שלכם, פשוט תענוג לקרוא תשובות ענייניות ומאירות עיניים.
מעבר לזה שעזרתם לי להחליט, לא להקשיב לשטויות של אנשים שלא תמיד מבינים בנושא.
הידרו ברקס אין לי, וזה אני אתקין בהקדם,
שקלתי פעם, לעבור ל33/10.5 במקום 33/12.5, להרוויח גובה אבל פחות עומס. אבל קשה למצוא את גדלים האלה. בנוסף אני ו"האינדאים" נוסעים בדיונות לא מעט ואז לא בטוח שהייתי מרוויח מעבר לצמיגים גדולים, אבל אין ספק שיש יתרון הגובה ופחות עומס על המכלולים.
בינתיים, אני משתעשע עם המחשבון ש- ukiuki שלח...

דרור ברלי
29-05-14, 12:13
33/10.5 בריא יותר לאוטו ועדיף מכל בחינה.
נכון שיותר קשה להשיג, אבל אפשר להזמין. לפחות שניים שאני מכיר נוסעים על טויו חדשים במידה הזו שניקנו כאן בארץ דרך היבואן.

דווקא בגלל שאתה נוסע הרבה בדיונות, כלומר נותן חזק בגז - מה שמעמיס על המערכות השונות של הג'יפ, חשוב שתדע שהעומסים והנזקים שצמיג גדול מייצר לא נפתרים/נגמרים רק ביחסי העברה 4.10 וציריות קדמיות עם צלב 30.
צמיג גדול הוא גם כבד יותר = משקל לא מוקפץ מוגדל. רוב הבלגן הוא סביב הסרן הקדמי ומכלוליו הנילווים - צפה להרס מהיר של נאבות קדמיות, תפוחי הגה, מערכת היגוי, רכיבי בלמים וכו'. בנוסף, מדובר בעומס מוגבר על משאבת ההגה וגם על הטרנספר במקרה של NP231 המקורי הוא גם ככה לא גיבור גדול.

קח בחשבון שהפיניון ביחס 4.10 עבור סרן דנה 30 חלשים יותר בגלל שהוא קטן יותר וצמיג 33 מעמיס עליו עוד יותר.

ועוד משהו - התנהגות הכביש של הג'יפ מתחרבנת ובגדול. תחושה מסורבלת, היגוי עמום יותר, מרחק בלימה ארוך יותר.

אישית, אני לא בטוח שרשימת החסרונות, הבלאי המוגבר וההוצאות הכבדות הנילוות על מנת לחזק את הג'יפ מצדיקה את השיפור הקל בעבירות בהשוואה ל-31, אבל זו כבר דעה אישית שלי וחשבון שאתה צריך לעשות. לטעמי, אם כבר משקיעים בוחטות גדולות בחיזוק ושידרוג של חצי אוטו, אז ללכת עד הסוף - צמיג 35. עם כל המגבלות החוקיות והטכניות הידועות, לפחות שיעניק יתרון משמעותי בעבירות.

הנהג השלו
29-05-14, 16:53
דרור כהרגלך אתה נותן תמונה רחבה יותר לנושאים שעולים כאן. פרספקטיבה פנורמית של הנושא המדובר, תענוג לקרוא, אבל יותר מזה יחד עם כל מה שאחרים אומרים אני יכול להיות שקט שקיבלתי החלטה נכונה. אני מסכים אתך. קניתי את ג'יפ לפני 6 שנים עם צמיגי 33 מורכבים (וברישיון) וכבר אז הרגשתי את הקושי בנהיגה, בלימה,היגוי...הרגשתי שאני נוהג על משאית, בלי הניסיון/רישיון לנהוג על משאית ולכן החלטתי להוריד אותם. כמובן בדרך עשיתי אוברול למנוע, בלאי עצום למכלולים. אבל עכשיו שצברתי "קצת" ניסיון גם עם הג'יפ וגם בשטח, מעוניין להתקדם ל33.
לדעתי צמיגי 35 זו באמת קפיצת מדרגה לרמה אחרת שמחייבת התארגנות מאד מסיבית בשביל ג'יפ כמו סופה. לעומת זאת 33 מאפשר לעלות ברמת הקושי בעבירות ובהתארגנות סבירה. לדעתי זה מספיק לרוב המסלולים שיש לנו בארץ והסיכון לנזק והבלאי סבירים. זאת הרמה המקסימלית לג'יפ כמו סופה. מעבר לזה מדובר בטירוף באמת.

gmike
29-05-14, 18:34
33/10.5 בריא יותר לאוטו ועדיף מכל בחינה.
נכון שיותר קשה להשיג, אבל אפשר להזמין. לפחות שניים שאני מכיר נוסעים על טויו חדשים במידה הזו שניקנו כאן בארץ דרך היבואן.
דרור, יש לך מושג לגבי מחירים, בערך? זאת הייתה הזמנה מיוחדת, ז"א חודש-+ המתנה?
אני מתלבט בין זה לבין 255.85.16 שעולים בסביבות 900 ליח, אבל צריך לייבא גאנטים 16 ברזל בשבילם מחו"ל. בארץ לא מצאתי ג'אנט ברזל 16X8 6X5.5

דרור ברלי
29-05-14, 19:05
לדעתי זה מספיק לרוב המסלולים שיש לנו בארץ

את זה אתה יכול לומר גם על סופה כפולת נעילות עם צמיג 31. בהן צדק, מנסיון, באמת שהאוטו מתגבר בקלות מרגיזה על 99.999% מהמסלולים ה"קשים". נכון, תמיד יכול להיות שתימצא אותה מדרגה נבזית שתעצור אותו. מהמעט שעד כה חוויתי, למדתי שנהג טוב, כזה שמתכנן את עצמו מראש, עובר בקלות גם על צמיג 31 איפה שנהג קצת פחות טוב על 33, מסתער כמו אידיוט ומחרבן קוביות.

יש כאן גם את עניין מרווחי הביטחון. צמיג 31 מאפשר לך לתת יותר בגז בסיטואציות מסוימות בלי לחשוש משבירות.
על 33/12.5 אתה תנהג כמו על ביצים ותצטרך להיות מאוד מתון ומדויק, אחרת אתה תשבור את הג'יפ. באחריות.

מעבר לזה - עניין של חישב כספי. מה שווה לך להשקיע תמורת מה שאתה מקבל. התלבטתי בדיוק באותו עניין הרבה פעמים ב-25 השנים שאני על ג'יפים משלי. בכל החלפת סט צמיגים למעשה, חשבתי שאולי הגיע הזמן לעלות ל-33. שקלתי ובדקתי מכל הכיוונים ועדיין לא מצאתי הצדקה להשקעה כל כך מסיבית מעבר לצמיגים עצמם, לפגיעה האנושה באמינות ובאורך חיי המכלולים, לשינמוך הביצועים והתפקוד הכללי של האוטו בכל תרחיש שאינו שטח טכני קשה מאוד.
לכן אני חושב - אם כבר מגיעים להשקעה של חמש ספרות בחיזוק מסיבי של מכלולים מכניים ומוכנים נפשית לאוטו שיתנהג על הכביש כמו פיל שיכור, אז לפחות שכל זה יהיה לכבוד צמיג גדול באמת ולקפיצת מדרגה מסתם עבירות קשה לכיוון של עבירות אקסטרים..

ofiredri
30-05-14, 08:15
ושוב אותה התשובה לאותה השאלה (בערך).
תגדיר לעצמך, לכמה שנים קדימה, מה אתה מתכנן לעשות עם הג'יפ וכך תגיע להחלטה הנבונה ביותר.
לדוגמא: הזכרת דיונות. בדיונות, ג'אנט 10 מתאים יותר.
דוגמא נוספת: טיולי סלעים באזור בית שמש מצריך ברוב המקרים צמיג 35" וחיזוקי מכלולים. צמיג 37" מצריך החלפת סרנים, מערכות היגוי ועוד הוצאות כבדות.

בנוסף, ג'אנט 10 נותן לוק שרירי יותר לג'יפ.

תגדיר ותחליט. כך לא תצטער / תתחרט על ההחלטה.

הנהג השלו
30-05-14, 15:41
התגובה שלך שווה ולו בשביל תמונת חבר, מעורר השראה לבקר שוב בקליפורניה, אבל ברצינות אני מבין את דברייך, אבל בדיונה (כברירת מחדל), אם אני מוריד אויר כמו שצריך, שטח המגע עם הקרקע אמור להיות אותו דבר לא? מקסימום אני מוריד יותר אויר עם ג'נט 8 מאשר 10. במבחן התוצאה אין כמעט הבדל. לגבי המראה השרירי של ג'נט 10 אין ויכוח...
לגבי העתיד, אם יצליח לי יותר בטכני בבית שמש, לעומת ביצוע סביר עד עכשיו, מי יודע, נשדרג גם ל35, יש חבר עם רוביקון עם צמיגי 35 שסיפר לי שכל האתגרים שלו נמחקו... הכל פשוט.

-->