PDA

צפייה בגרסה מלאה : oil catch can - התקנת מפריד שמן פאגרו Q 2.8

opl
01-06-14, 22:31
תפקידו של ה-catch can הוא לאסוף את השמן שעובר ממכסה השסתומים חזרה לצינור היניקה ראשי שאחרי הפילטר:

בתמונה צילום מהניקוי שביצעתי לאינטרקולר כשקניתי את הרכב, כמות השמן שמצטבר בצינורות ובאינטרקולר עצמו היא משמעותית.
הצינור המקשר מסומן בחיצים
87796

מבלי להתקין מוצר שכזה המצב חוזר דיי מהר לקדמותו והשמן חוזר להצטבר בצנרת

איביי כהרגלו מלא במגוון שלם של מוצרים לנושא
http://www.ebay.com/sch/i.html?_sacat=0&_from=R40&_nkw=oil+catch+can&_sop=15

הזמנתי אחד שנראה לי מתאים - לא גדול מדי, עם נשם. מיד עם הגעתו הוא נצבע בשחור על מנת שלא ימשוך תשומת לב לכשיהיה מורכב.

ההרכבה היא דיי פשוטה:

87793

87794

87795

87798

מה שחסר לי עכשיו הם צינורות להתחבר ליציאות הקיימות, הקוטר החיצוני של המחברים במיכל איסוף הינו 12MM היכן לדעתכם ניתן למצוא צינור (שחור) בקוטר הזה ? כיצד עדיף לבצע את החיבור למכסה ולצינור היניקה הראשי? האם על בסיס הצנרת הקיימת ומתאמים?

asafk
02-06-14, 09:12
כל מה שקשור לצינורות - מ.פ. מרכז הצנרת. רח הרצל.

אסף.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

amirk
02-06-14, 11:46
אדי השמן מגיעים לבסוף גם ל MAF ומשבשים את את הקריאה שלו, זו לפחות הייתה המוטיבציה שלי להתקנת ה CATCH CAN.
למה הנשם משמש?

opl
02-06-14, 12:06
תאמת שאין לי מוגש. אני מניח שזה למקרה ונוצר לחץ חזק מדי במערכת מסיבה כלשהי. הנשם נותן לאוויר לצאת אך לא לשמן.

Saar
02-06-14, 12:37
המיכל אמור להתחבר לצינור שסימנת בתמונה הראשונה?
כלומר - חיתוך של הצינור והתחברות אליו?

opl
02-06-14, 12:42
כן. לא יודע איך זה בקינג

נמרוד
02-06-14, 13:31
כל מה שקשור לצינורות - מ.פ. מרכז הצנרת. רח הרצל.

אסף.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

או טכנו צינור ביצחק שדה.

amirk
02-06-14, 14:08
תאמת שאין לי מוגש. אני מניח שזה למקרה ונוצר לחץ חזק מדי במערכת מסיבה כלשהי. הנשם נותן לאוויר לצאת אך לא לשמן.

אני לא בטוח שזה נכון להשתמש ב CATCH CAN עם נשם.
עם נשם אתה מכניס אויר מבחוץ לתוך הסעפת לאחר הפילטר של הרכב, ואני לא בטוח שאתה יכול לדעת מה סוג המסנן \ טיב המסנן \ משטר החלפת של המסנן בנשם.
ובנוסף, אותו אויר מבחוץ נכנס לאחר ה MAF, כלומר ה MAF לא "יודע" עליו.
בחקירות שעשיתי לא מצאתי התקנות עם נשם כזה.
**** אין לי ידע מקצועי בנושא, רק הגיון שלי - סוביקטיבי לחלוטין. כדאי שתתיעץ עם בעל ידע בנושא.

opl
02-06-14, 14:22
אני לא מכיר חיישן שכזה אצלי. אני אחפש יותר לעומק בבית בספר המנוע. במקרה הכי גרוע נבטל את הנשם

amirk
02-06-14, 15:45
אני מוכן להמר שיש אצלך MAF
בנוסף, אני מתנצל על כך שאני "הורס מסיבות" היום. אבל, לאחר הסתכלות מעמיקה במפריד שקנית, לא רואים שיש בו פתח כלשהו למעט הבורג ריקון?
יכול להיות בעיה מכיוון שהמפרידים הזולים באייבי לא בדיוק עושים את העבודה (מנסיון). הם למעשה סתם גוף חלול דרכו עובר האויר, ללא מסנן כלשהו מעט מאוד שמן יעצר. במפרידים היקרים יותר כמו ה PROVENT200 של MANN ישנו מסנן כלשהו כגון כותנה, ספוג וכו.
אני גם קניתי את המפריד הזול , אך הוספתי הארכה קטנה לצינור הכניסה שעטופה בצמר פלדה. הבדל משמעותי בכמיות השמן הנעצרות במפריד לפני ואחרי השינוי.

ytk
02-06-14, 15:54
האם ההתקן הזה יעזור למניעת הצטברות בוצה בסעפת יניקה גם בדיזל אטמוספרי ? יש טעם? מעבר לכך מדי פעם הוא דורש ריקון לא? איך יודעים מתי?

opl
02-06-14, 16:09
אתה לא חושש שחתיכת צמר פלדה תתנתק לתמשיך למנוע בטעות?

opl
02-06-14, 16:27
חיישן maf לעולם ימוקם על הצינור שבין הפילטר לטורבו?

opl
02-06-14, 18:04
אני לא מוצא שום איזכור לפאגרו Q דיזל עם MAF. לבנזין יש... מישהו מבין יותר לעומק ויכול לאשר?

נדב ש.
02-06-14, 21:51
אני לא מוצא שום איזכור לפאגרו Q דיזל עם MAF. לבנזין יש... מישהו מבין יותר לעומק ויכול לאשר?
במנוע הנ"ל לא קיים MAF.
חיישן MAF נימצא במנועי בנזין ומנועי דיזל מתקדמים יותר.

amirk
03-06-14, 09:10
אתה לא חושש שחתיכת צמר פלדה תתנתק לתמשיך למנוע בטעות?
חושש באותה מידה שחתיכה מהפילטר אויר תתנתק.
זה בגדול מה עשיתי
http://forums.evolutionm.net/evo-how-tos-installations/485682-how-another-diy-catch-can-mod-dual-baffles-extended-inlet-tube.html
(http://forums.evolutionm.net/evo-how-tos-installations/485682-how-another-diy-catch-can-mod-dual-baffles-extended-inlet-tube.html)

opl
03-06-14, 09:40
הייתי מפחד שחתיכה קטנה תתנתק ותמשיך לטורבו והלאה...
ניפגש כאן עוד כמה חודשים ואדווח. מקסימום נחליף למשהו אחר. אהבתי את הצינור המחורר אבל הרבה פחות את הכרית ניקוי.

ד ו ר ו ן
03-06-14, 09:50
אני גם קניתי את המפריד הזול , אך הוספתי הארכה קטנה לצינור הכניסה שעטופה בצמר פלדה. הבדל משמעותי בכמיות השמן הנעצרות במפריד לפני ואחרי השינוי.
בפיאסטה 97 הישנה שלנו, היה סבך מתכת בדומה לרשת לולים צפופה מאד בקצה צינור החזר ממכסה השסתומים לפילטר אויר.
בגדול, זה היה דומה מאד למחזיר הפשוט שמוצג כאן, אבל עם רשת מתכת בתוכו.
סידור מקורי של הרכב, שבטיפולים הייתי מוציא אותו ומנקה עם תרסיס קרבורטורים.
הרשת הזו תפסה הרבה ג׳יפה.

ההבדל מהצמר פלדה הוא שזו רשת קשיחה וצפופה, שהסיכוי שהיא תתפרק נמוך מאד.

Slowly..

amirk
03-06-14, 10:14
דורון, דבריך רק מחזקים את הטיעון שיש לתפוס את מה שיוצא מהשסתום בראש והוא לא אויר חזרה לסעפת.
עכשיו אפשר לדון בטכניקה.

מפריד ללא סינון עוזר מאוד להרגשה הטובה, נראה טוב ואפשר להסביר לחבר'ה מול מכסה מנוע פתוח על השו"ש האחרון.
בפועל הוא מפריד מעט מאוד שמן.

opl
03-06-14, 10:56
בחיי שאני לא מבין למה אתה מכניס זלזול לדבריך...

amirk
03-06-14, 12:53
אני מתנצל.
לא מזלזל באף אחד. זו לא הייתה הכוונה כלל. ואם כך הובן ממה שכתבתי אז טעיתי.

Sent from my Patrol

shachar
03-06-14, 13:56
בפיאסטה 97 הישנה שלנו, היה סבך מתכת בדומה לרשת לולים צפופה מאד

עכשיו אפשר לדון בטכניקה.

מה שאני מבין שצריך משהו שהאויר יעבור דרכו ועליו אדי השמן יוכלו להידבק

האיזדאל זה פילטר של מאן או דומה
והפשרה זו רשת צפופה שניתן לנקות בכל טיפול

אלירן. נראה לי שאם תשתמש בצינור פנימי ועליו תלביש את הפילטר לנשם שקיבלת - מצאת פיתרון

opl
03-06-14, 14:35
שחר אני לא יורד לסוף דעתך, תוכל להסביר שוב?.

כרגע העסק מותקן:
צינור השמן שקניתי (55 ש"ח למטר) נכנס בקושי לצינור המקורי וכך ביצעתי את הקטנת הקוטר לפתחי המיכל. שני באנדים דואגים שהעסק יהיה מהודק.

שאלת סקרנות - אני מודע לעובדה שהצינור שקניתי עמיד בלחץ גבוה מאוד ולא בדיוק קשור לשימוש שלי אבל למה יש לו כיווניות לזרימת הנוזל?

87890

המיכל הותקן על הכנף כי שם היה מקום פנוי, לא הכי אידאלי מבחינת פקק הריקון אך אני מתכוון להחליף את הברוג של התושבת לפרפר כך שיהיה קל לנתק ולרוקן.

87891

87893

אחרי שאמיר העלה את נושא הסינון החסר אני מוותר כרגע על ניקוי הצנרת והאינטרקולר וממתין לראות כמה שמן באמת מצטבר בכלי אם בכלל.
אם נראה שהמוצר לא יעיל נחשוב על פיתרון אחר.

תודה לכולם, מבטיח לעדכן.

shachar
03-06-14, 15:08
ממה שאני הבנתי מהצמר פלדה של אמיר,
הכוונה שהאויר עם האדים לא יזרום במיכל ריק וכך האויר עם האדים ימשיכו דרכו ולא ישארו במיכל
אלא הוספת מסנן/רשת שדרכה יזרום האויר יגדיל את שטח המגע עם אדי השמן ואז והשמן יתפס עליה ויטפטף מטה.

לגבי הפילטר.
נניח שהיית מרכיב צינור פנימי ועליו כשהוא בתוך המיכל היית מרכיב את הפילטר.
היית מקבל את אותו אפקט

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 2

opl
03-06-14, 15:26
אם אני מבין נכון אתה מדבר על שימוש בנשם בתוך כלי קיבול אחר... אני לא מתכוון להתחיל לאלתר ולהנדס פיתרון אחר כשיש כזה מגוון של מוצרים שכבר קיימים במחירים סבירים. כן הייתי חושב על משהו אחר כמדייה להפרדה בתוך פילטר פריק כמו של אמיר.

shachar
03-06-14, 23:02
הנשם בכל מקרה נראה מיותר והייתי סותם אותו.

opl
24-05-15, 16:59
הבטחתי לעדכן:
עברו להם K10 ק"מ (כן, אני עושה מעט ק"מ) וזאת הכמות שיצאה מהמיכל. הנשם בוטל מזמן והוא רק למראית עין. אני מתכוון להחליף למשהו יעיל יותר אבל נחמד לראות כמה שמן שחור משחור לא חזר למערכת.

98650

ukiuki
24-05-15, 18:34
יפה , מספיק לעשות פלאפל.
מה שאני קצת לא מבין,
הצינור מלכתחילה אמור להוביל אדי שמן לתוך הצילינדרים, מעיין שימון המערכת. גם אם הפעולה מלכלכת היא לעניות דעתי חיונית.
אם המטרה לחסום את אדי השמן למה לא לבטל את הצינור, כך תקבל סעפת נקיה ומנוע הרוס.
ואם המטרה להקטין או לווסת את כמות השמן שנכנסת מדוע לא לשחק בקוטר הצינור?

ממה שאני יודע, במנוע חדש התופעה של לכלוך הסעפת זניחה, וזה כיוון שהקומפרסיה אופטימלית, והרינגים עושים את עבודתם.
במנוע שמתעייף עם השנים חודר יותר לחץ וחום דרך הרינגים העייפים יותר לתוך מערכת השמן ובעיקבות זה נוצרים יותר אדי שמן שעוברים דרך הנשם.
אני הייתי שם מגביל קוטר או ברז קטן שפתוח חלקית ביציאת הצינור מראש המנוע.

ד ו ר ו ן
24-05-15, 18:39
זאת הכמות המצטברת מ-10k ?

אני מתלבט האם יש ערך מוסף למנועי דיזל נטולי טורבו ואינטרקולר.

opl
24-05-15, 21:47
דורון:
- זאת הכמות ממוצר לא יעיל במיוחד אני מנחש שהוא תופס פחות מ50%.
- ברכב בלי אינטרקולר לא נראה לי שהייתי מתקין.
ukiuki
עד כמה שאני מבין - הצינור מוביל חזרה אדי שמן כי אסור לשחרר אותם סתם כך לאטמוספירה עקב זיהום.
מקריאה בנושא הבנתי שמומלץ מאוד שלא לשחק בלחצים שרצים במכסה השסתומים משמע - לסתום את הצינור.

sportage
25-05-15, 10:42
אני לא יודע מה בדיוק המשמעות של קצת אדי שמן בסעפת.
בחישוב פשטני, כ-100cc על 10,000 ק"מ שזה בפג'רו כ-1,500 ליטר סולר, זה כ-0.006%. הרבה פחות מזוהם מהסולר עצמו.
לא נראה לי שכמות זניחה כזאת צריכה לגרום נזק למנוע להוציא צפוי לא אסטטי בצנרת ובאינטרקולר.

ה-egr מחסיר הרבה יותר פיח.

opl
25-05-15, 11:13
כמו שכתבתי- אני מבין קטן במנועים אבל האם אדי שמן וחלקקי פיח לא משולים לזפט ונוצות? כולנו ראינו תמונות של סעפות יניקה סתומות מבוצה שחורה
ורובינו ניתקנו או דואגים לניקוי תכוף של הegr
http://img.photobucket.com/albums/v328/awill4x4/Tech%20photos/Pajero%20Carbon%20buildup%20pics/7.jpg

kruvi
25-05-15, 16:08
יש למישהו לינק למוצר הנ"ל ?
תודה
איתי

אסף ד.
28-05-15, 00:22
אני הרכבתי בדיסקברי את מה שאתה רואה בקישור
https://thegippo.wordpress.com/2013/09/28/fitting-mann-hummel-provent-200-to-a-defender-90-td5/ר

גם פה
http://www.aulro.com/afvb/90-110-130-defender-county/164723-allisport-allard-td5-intercooler.html

udical
01-06-15, 13:48
במקום צמר הפלדה לניקוי הכלים, נראה לי שאפשר להשתמש ב"קומקומית"
יותר חזק ומסיבי, פחות סיכוי להתפוררות וזריקת חלקים חתוך הטורבו

https://www.homecenter.co.il/catalogue/product/5915

opl
01-06-15, 15:53
והיית סומך על זה ל100 אלף קמ? אני לא, אני שוקל להשתמש אולי במוצר שנקרא bio balls שזה מדייה מפלסטיק לסינון באקוואריומים.

shmulikbg
01-06-15, 17:41
והיית סומך על זה ל100 אלף קמ? אני לא, אני שוקל להשתמש אולי במוצר שנקרא bio balls שזה מדייה מפלסטיק לסינון באקוואריומים.

רק תבדוק את העמידות שלו בחום. אמנם לא חום היסטרי, אבל בכל זאת...

udical
01-06-15, 19:45

הייתי סומך על רשת נירוסטה, שעמידה בטמפ' גבוהות הרבה יותר מאשר השמן, שעמידה בחלודה (בנוסף לזה שהיא כל הזמן משומנת) ששרדה שנים ורק עברה בין קומקומים (אחרי שהם מתו כל שנה) בזמן שבפיאסטה המצ'וקמקת שלי שנת 88 הרשת המקורית בנשם (שהיא בעצם רשת לולים מקופלת הכי זולה שיש) עשתה 400K ק"מ ?
חד משמעית - כן !
על כדורי פלסטיק, שלא ברור מה טווח הטמפ' שלהם והעובדה ששמן מזיק למשפחות שלמות של פלסטיק (כמו רצועות, אטמים וגומיות) דווקא לא הייתי סומך.

opl
01-06-15, 19:54
השאלה מה זה שרדה... הרי לא בדקת ששום חלקיק לא התנתק מהרשת נכון? חלקיק שיכול להיות הרסני למנוע אם ניתק.

נכון, פיתרון הכדורים גם לא להיט.

אני עדיין לא יודע במה להשתמש בתור מדייה...

asael_10
01-06-15, 20:03
בס"ד

יפה , מספיק לעשות פלאפל.
מה שאני קצת לא מבין,
הצינור מלכתחילה אמור להוביל אדי שמן לתוך הצילינדרים, מעיין שימון המערכת. גם אם הפעולה מלכלכת היא לעניות דעתי חיונית.
אם המטרה לחסום את אדי השמן למה לא לבטל את הצינור, כך תקבל סעפת נקיה ומנוע הרוס.
ואם המטרה להקטין או לווסת את כמות השמן שנכנסת מדוע לא לשחק בקוטר הצינור?

ממה שאני יודע, במנוע חדש התופעה של לכלוך הסעפת זניחה, וזה כיוון שהקומפרסיה אופטימלית, והרינגים עושים את עבודתם.
במנוע שמתעייף עם השנים חודר יותר לחץ וחום דרך הרינגים העייפים יותר לתוך מערכת השמן ובעיקבות זה נוצרים יותר אדי שמן שעוברים דרך הנשם.
אני הייתי שם מגביל קוטר או ברז קטן שפתוח חלקית ביציאת הצינור מראש המנוע.

הנשם המדובר נקרא PCV(POSITIVE Crankcase ventilation) והוא חלק ממערכת אוורור חלל בית הארכובה
עד כמה שאני יודע במהלך פעולת המנוע מצליחים לעבור בין הבוכנה לצילינדר אדי דלק וכו' , כדי למנוע לחץ בחלל בית הארכובה (שיכול להוביל לפריצת מחזירי השמן) מותקן נשם במכסה שסתומים

ויקיפדיה http://en.wikipedia.org/wiki/Crankcase_ventilation_system
תמונה מתוך ספר רכב של טויוטה
98876

udical
01-06-15, 20:09
השאלה מה זה שרדה... הרי לא בדקת ששום חלקיק לא התנתק מהרשת נכון? חלקיק שיכול להיות הרסני למנוע אם ניתק.

נכון, פיתרון הכדורים גם לא להיט.

אני עדיין לא יודע במה להשתמש בתור מדייה...

אם חלקיק היה מתנתק, הוא היה מסיים בתוך כוס הקפה שלי.
הייתי שם לב :p

opl
01-06-15, 20:11
תאמת... טיעון לא רע :-)

udical
01-06-15, 20:20
;) ;) ;)

ד ו ר ו ן
01-06-15, 20:52
תבדוק שהמדיה עמידה לשמני מנוע.

הם יכולים להיות די אגרסיביים למוצרי פלסטיק לא מתאימים.

אתה יכול לסיים עם חלקים מטיילים במנוע די מהר.

אסף ד.
01-06-15, 22:52
מספיק עם המוצרים בשקל.
הזול הוא יקר בסופו של דבר...
קנה משהו מקצועי,
https://youtu.be/FrvciHy2wD8

-->