PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה בנושא השארת רכב במתחם הרכבת - בית יהושע.

GodsFather
03-06-14, 13:14
אהלן אהלן,

עולה אפשרות שאבלה לא מעט באזה"ת נתניה בתקופה הקרובה וחשבתי שעל מנת לחסוך זמן המתנה ממושך לתחבורה ציבורית (שמאד צולעת שם), אוכל להגיע ברכבת לתחנה המדוברת ומשם להמשיך ברכב שאשאיר שם בחניון. החשש שלי הוא כמובן לגורלו במהלך הלילה, כשהרכב שם לבד.

לא יהיה מדובר בג'יפ למינהו אבל עדיין יהיה מדובר בכלי רכב. בין אם פרייבט ובין אם אופנוע מסוג כלשהו. זול, פח, אבל יהיה.

האם המוניטין השלילי של המתחם עודנו קיים ? למישהו יש נסיון עם מהלך דומה ?

תודה,

אמיר

raanan
03-06-14, 13:41
בעבר גנבו לי משם את הסובארו שחנתה קו ראשון ומול השומרים :(

רענן

idor
03-06-14, 14:09
אז אולי הגנב זה אחד מהשומרים....

ד ו ר ו ן
03-06-14, 14:47
בעבר גנבו לי משם את הסובארו שחנתה קו ראשון ומול השומרים :(

רענן

ולי ניסו לגנוב את הטנדר, מתחנת יבנה, 20 מטר בקושי מהבוטקה של המאבטח, באמצע היום.

כששאלתי את המאבטח איך הוא לא ראה שמתעסקים עם הרכב, הוא אמר שבכל שעה עגולה הוא יוצא לסיבוב סריקה, וזה מאפשר להם 7(!!) דקות של עבודה.

הרכב נשאר בזכות הגנות נסתרות.

Slowly..

Tsafrir
03-06-14, 14:57
חניות של תחנות רכבת מועדות לפורענות ויש לא מעט גניבות מהן.
לי גנבו את הג'יפ מחנית תחנת הרכבת ברמלה. למזלי היה מעט דלק במיכל והגנבים נתקעו על כביש 40 לפני צומת ביל"ו.
אם חייבים לחנות שם, אז לעשות הכל כדי להקשות על הגנבים.

נמרוד
03-06-14, 15:13
לא המצאה חדשה. תסתובב בתחנות הרכבת בלילות ותראה את המכוניות האלו. יש בהחלט מכוניות ישנות שגם אם יעמדו עם המפתח בפנים, שלט תודה שטרחת ובונבוניירה על מושב הנהג, ימצאו בבוקר, רק בלי הבונבוניירה. זה דווקא יכול להיות דיון מעניין, איזו צרפתייה עלובת נפש היא המכונית הכי פחות גניבה.

דרור ברלי
03-06-14, 15:23
תמצא לך איזו רנו קליאו דור ראשון ידנית ישנה ב-3K.
גרוטאה פשוטה, נוחה, אמינה וחסכונית, שאף גנב לא טורח להתעורר בשבילה.

GodsFather
03-06-14, 16:59
דרור ונמרוד, זה בדיוק הכיוון. רכב מרופט אבל נוסע, לנסיעה קצרה (מאד). לחילופין קטנוע בפרמטרים דומים.

עכשיו רק לחפש איזה סמוראי טנדר למטרה ;)

asypeer
03-06-14, 18:02
לא עדיף אופניים חשמליות שתוכל להעלות על הרכבת? המרחק לאיזור התעשיה הוא לא רב.

Sent from my iPhone using Tapatalk

asafk
03-06-14, 18:05
כל נבלה צרפתיה שחיה מטסט לטסט על אחזקת שבר תעשה את העבודה ולא תיגנב.

אסף.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

דרור ברלי
03-06-14, 19:23
קטנוע, אפילו ישן, דווקא כן ייגנב.
מרחקי הנסיעה הזעומים שאתה מתכנן לא ייאפשרו לחסכנות שלו בדלק להתבטא.
אתה תמצא שרק עלות ביטוח חובה של קטנוע שווה לחצי שנה בדלק של רכב קטן.
אם אתה לא עצמאי וההוצאות לא מוכרות (קטנוע הוא כמו משאית. הכל מוכר מלא מהק"מ הראשון) אז קטנוע לא רק שלא יחסוך לך כלום, סביר להניח שייצא יקר יותר. על הסיכון הבטיחותי וחוסר הנוחות בחורף (קר ורטוב) ובקיץ (המוח שלך ניצלה למוות בתוך הסיר, סליחה, קסדה) אני כבר לא מדבר.

כל צרפתיה קטנה עם גיר ידני מראשית-אמצע הניינטיז שתקנה ב-3 עד 5 אלפי שקלים תעשה את העבודה מצויין ואפילו תפתיע אותך באיכות חיים ובאמינות יחסית וזה מנסיון.
בסוף לא תבין למה אנשים חושבים שאלה חרא של מכוניות.

GodsFather
04-06-14, 08:44
תודה לכולם.

לגבי אופניים חשמליים, אני לא מת על הסרבול. האמת שיש לי קורקינט חשמלי שצריך תיקון, אולי זה ידרבן אותי לטפל בו.

דרור, אני רוכב על אופנוע ביומיום ואוהב את זה אבל אני לא אשאיר אותו במקום כזה. הנקודה שלך לגבי העלויות נכונה ולכן זה יורד מהפרק.

דרור ברלי
04-06-14, 21:00
עוד דגשים לגרוטאה שתפקידה להסיע אותך כמה ק"מ לעבודה ובחזרה ובלילות לחנות קבוע בחניון מופקר של תחנת רכבת:

שתהיה הכי מכוערת שאפשר מבחוץ. קצת דפיקות זה נהדר. חוץ מניקוי חלונות, לעולם לא לשטוף אותה.
בלי גלגלי מגנזיום, בלי טאסות, בלי שום תוספת/איבזור חיצוני שקורץ לנבלות.
שלא יהיה רדיו באוטו, ואם כן אז רק איזה רדיו-טייפ ישן. בכלל לא להשאיר בו כלום. לא שקית, לא תיק, כלום. שיהיה ריק.

הכל כדי שלא יתפתו לפרוץ אותו. מבאס לבוא בבוקר לאוטו עם חלון שבור או מנעול דלת מנופץ, רק כי מישהו חמד איזה שקית עם כמה עוגיות ששכחת בו אתמול.

GodsFather
04-06-14, 21:34
אפשר פשוט להשאיר את הדלת לא נעולה... כבר נתקלתי במקרים כאלה.

החשש הנוסף הוא דפקטים של ונדליזם. גם זה לצערי מנסיון... רואים רכב עומד בחניון ריק ויאללה בלאגן.... לשבור אותו, להזיז אותו, לעשות בתוכו דברים... לא כיף להגיע בבוקר ולגלות שהגרוטאה שלך הפכה לבית-בושת ומאורת סמים.

כנראה שאי אפשר להנות מכל העולמות...

ItayWitzer
05-06-14, 15:46
יש מוניות שירות בתדירות לא רעה בכלל מהתחנה לאזור התעשייה, העלות 5-6 שקלים כמדומני.
לגבי אופניים - היה אפשרי ביותר אם היתה מדרכה ליד הכביש המוביל לאזור התעשייה של פולג, המרחק קצר.
אופציה נוספת, להשאיר את הרכב בצד של היישוב בית יהושוע, קיים מעבר לדעתי מתחת לפסי הרכבת

יואב פולס
05-06-14, 22:02
תקנה דיסקברי דור ראשון.

GodsFather
06-06-14, 19:37
אני צריך שהרכב יעבוד גם בשבילי... :)

-->