PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה לפני קנייה - תקציב עד 150K

ilanf
03-06-14, 23:21
שלום לכולם ותודה מראש על תשומת לבכם. חג שמח.
אנחנו משפחה בת 5 נפשות שרוצה להתחיל להכנס לטיולי שטח ברכב נוח שנעים לסוע בו גם ביום יום (רכב עקרי). לכן התנהגות כביש ונוחות חשובים באותה מידה כמו יכולת שטח. הגדרתי תקציב של עד 150,000 לרכב כולל מיגונים (אני מניח שכמתחיל שווה לראות שבאמת נכנסים לעיניין ומגיעים מעבר לשבילים לפני שמתעסקים בהגבהות).
הרכב צריך להיות רכב בעל בטיחות אקטיבית טובה. לפחות 6 כריות אויר ו esp/tcs. ולכן פסלתי אופציות כמו הטראקאן ורכבים ״ישנים״ אחרים.
למרות שאני יודע שאני נכנס לתחביב יקר (ואולי דווקא בשל כך) - אני רוצה לבחור באופציה חסכונית (יחסית) מבחינת דלק וטיפולים שוטפים. מה שמנחה אותי לכיוון הדיזל (שגם המומנט שלו קוסם לי). גז כרגע לא בא בחשבון. מאמין שצפוי לעשות 15-18 אלף קילומטר בשנה.

אני לא טייל מחוספס והמוטיבציה העיקרית שלי היא לקרב אותנו ההורים ואת ילדינו (דור המסכים) לטבע ולנופי הארץ, אבל בסופו של דבר אני הייטקיסט ממוצע ולמרות התקווה יש להניח שלא ככ מהר תמצאו אותי שוכב מתחת לג׳יפ ומתקן משהו בעצמי. עם זאת חשוב לי לציין שה"פוזה" ממש לא מעניינת אותי ויש לי העדפה לרכבים שפחות תופסים את העין. פחות שופוני - יותר טוב.

במקור חשבתי על ג׳יפון עם יכולת שטח למתחילים מה שהוביל אותי לפורסטר ולגרנד ויטרה (חדשות יחסית). הויטרה נפסלה בגלל צריכת הדלק שלה ואז התחלנו לחשוב גם בכיוון של ג׳יפ פול-סייז במיוחד אם יהיה בעל 7 מושבים). אני יודע שרבים ממליצים על הלנד קרוזר אבל (מעבר לזה שבתקציב המוגדר הולכים שנתיים שלוש אחורה בשנתון כשבוחנים לנד קרוזר לעומת המתחרים) אני מתקשה להבין איך פרקטית מוצאים אחת עם קילומטרז שפוי ובלי שעברה המון ידים. במיוחד אם אני לא פנוי 24/7 כדי לראות רכבים ולקבל החלטה מאד מהר. אולי בג'יפ הבא יהיה לי יותר בטחון לדעת אם מה שאני רואה טוב ולפעול מהר מספיק.

לכן בסופו של דבר אני מתלבט בין פורסטר 2011 מעלה לבין פאגירו ארוך דיזל או ניסאן פאת'פיינדר שנת 2008-2010 (האחרונה קוסמת לי קצת יותר בגלל שהיא פחות בולטת לעין) ואשמח לחוות דעתכם - וכמובן גם להצעות אחרות.

המון תודה מראש.

אילן

raanan
04-06-14, 03:51
בוקר/לילה טוב,

מבין האפשרויות שהעלית, רק הפאג'רו יאפשר למשפחה לטייל או להצטרף לטיולי משפחות בראש שקט.
היתר ללא הילוך כוח ודורשים מימנות גבוה יותר על מנת לצלוח קטעים טכניים יותר משבילים.
בנוסף, הבלאי לגיר והאפשרות לנזקים גבוה יותר (זאת עקב צורך בתנופה).

בהצלחה
רענן

KOOKE
04-06-14, 07:16
אני לא מסכים עם קודמי. גם לפאתפיינדר יכולות לא מבוטלות בשטח ויאפשר לך לטייל בראש שקט. אבל גם לטעמי הפג׳ארו עדיף והוא ההמלצה שלי.

אם אתה מוריד את עניין החיסכון בדלק ושוקל להתקדם לטיולים בשטח קשה יותר כדאי לשקול גם רנגלר ארוך.

ilanf
04-06-14, 08:23
בוקר/לילה טוב,

מבין האפשרויות שהעלית, רק הפאג'רו יאפשר למשפחה לטייל או להצטרף לטיולי משפחות בראש שקט.
היתר ללא הילוך כוח ודורשים מימנות גבוה יותר על מנת לצלוח קטעים טכניים יותר משבילים.

בהצלחה
רענן

תודה רענן וגם לך kooke ...
לגבי הילוך הכוח, ממה שאני הבנתי לפאת׳פיידר יש הילוך כוח (ראה http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/85075-%D7%A2%D7%96%D7%A8%D7%94-%D7%9C%D7%A4%D7%A0%D7%99-%D7%A7%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%94-%D7%AA%D7%A7%D7%A6%D7%99%D7%91-%D7%A2%D7%93-150K)
אבל כמתחיל יכול בהחלט להיות שאני מפספס משהוא.

קראתי ששלדת המונוקוק של הפאג׳רו מהווה חיסרון.. לא כך?

בכל מקרה, אם אם אחת המסקנות שלי כשצמצמתי את המבחר לפורסטר, פאגרו ופאת׳פיינדר שגויות - אשמח לדעת ולשמוע המלצות לרבים אחרים שצריכים לבוא בחשבון.

תודה

boaz avrahami
04-06-14, 08:37
בוקר/לילה טוב,

בהצלחה
רענן

אני חושב שגם לניסן יש הילוך כח.
אפילו די משוכנע בכך.
יש לו גם שילדת סולם.
אני זוכר שהיה להם בעבר בעיה סדרתית מסויימת ולא מצליח להיזכר איזו.

אם אתה אוהב אותו אז לך עליו.
ניסן עושים רכבי שטח לא רעים בדרך כלל.

בהצלחה

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

500 מעפ"ש
04-06-14, 09:23
בני כמה הילדים? בדוק אם כולם נכנסים בנוחות בפורסטר.
לא מדובר ברכב רחב במיוחד ואם יש לך מתבגרים בבית, הטיול יהיה פחות נעים ונוח.
פחות נוח - פחות רוצים לטייל.

raanan
04-06-14, 13:19
צודקים , טעות שלי !
התבלבלתי עם הניסן קשקאי.

רענן

ilanf
04-06-14, 16:14
בני כמה הילדים? בדוק אם כולם נכנסים בנוחות בפורסטר.
לא מדובר ברכב רחב במיוחד ואם יש לך מתבגרים בבית, הטיול יהיה פחות נעים ונוח.
פחות נוח - פחות רוצים לטייל.

הילדים 7, 10, 14 ולכן יש העדפה לפול סייז - אבל כשסובארו מציעים 5 שנות אחריות ואני עוד לא הוכחתי שאנחנו ממשים את התכנון לטייל בשטח - זו נשארת אופציה - תמיד אפשר לשדרג לפול סייז בהמשך. באותו סכום כמו פאגרו 2010/11 (בלי אחריות) אני יכול לקנות פורסטר 2013 עם עוד 4 שנות אחריות מלאה. זו בדיוק ההתלבטות.

raanan
04-06-14, 17:10
הילדים 7, 10, 14 ולכן יש העדפה לפול סייז - אבל כשסובארו מציעים 5 שנות אחריות ואני עוד לא הוכחתי שאנחנו ממשים את התכנון לטייל בשטח - זו נשארת אופציה - תמיד אפשר לשדרג לפול סייז בהמשך. באותו סכום כמו פאגרו 2010/11 (בלי אחריות) אני יכול לקנות פורסטר 2013 עם עוד 4 שנות אחריות מלאה. זו בדיוק ההתלבטות.

אם כך,
לדעתי כדאי שתרכוש רכב שטח ישן (וזול) כרכב שני ורק למטרת טיולים.
"החיידק" תפס אותכם, תמכור בהמשך ותהיה כבר בעל ניסיון להחליט לבד איזה רכב שטח חדיש יותר אתה מעוניין.
לא תפס, תמכור ותשאר עם הפרייבט.

בכול מקרה,
לדעתי הבחירה בסובארו משיקולי אחריות, טעות !
אם הרכב לא מתאים לצרכים, אין משמעות לאחריות (בהקצנה, זה כמו שתבחר פרייבט סיני עם 10 שנות אחריות ).

רענן

asafk
04-06-14, 18:02
גם פג'רו וגם פתפיינדר יתנו לך פתרון לא רע. אבל שניהם נמוכים ודווקא למתחיל הייתי ממליץ על הגבהה סולידית.
השלישי באותה חבורה הוא לנדקרוזר שנהנה מיותר ביקוש והמחיר בהתאם..

יש עוד כמה אופציות בשוק אבל קשה להמליץ למי שלא מבין את מלוא המשמעויות (מי אמר דיסקברי 3? ).

אסף.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

IlanHadar
04-06-14, 18:35
מי אמר גרנד צ'ירוקי, ראיתי אחד בשביל חבר אתמול דיזל, בתקציב הזה עם עודף.

KOOKE
04-06-14, 18:37
תודה רענן וגם

קראתי ששלדת המונוקוק של הפאג׳רו מהווה חיסרון.. לא כך?

תודה

השילדה האחודה עלולה להיות חיסרון בשטח עם עבירות קשה אבל היא דווקא מהווה יתרון עצום בכביש ובשבילי עפר. לכן דווקא למתחיל השילדה האחודה יכולה להתאים יותר.

ilanf
04-06-14, 22:43
המון תודה לכל המגיבים... נתחיל לעקוב מקרוב אחרי הלוחות... אני נוטה יותר לכיוון ה 7 מקומות - אעדכן אחרי שתהיה קניה. מקווה לפגוש אתכם בשטח :-)

וכמובן שאם אתם נתקלים באיזו מציאה בשבילי... Don't be a stranger.....

רוכברודאו
04-06-14, 22:56
אני לא חסיד של פג'רו. אך בסופו של יום זו כנראה ההחלטה הנכונה ביותר עבורך.

למה?
אם המטרה הינה כפי שציינת לבלות עם הילדים זמן איכות + להידבק בחיידק הטיולים והטבע וכו.. הסיכוי שזה יקרה הוא הגבוה ביותר עם הפג'רו.

הפורסטר יחייב אתכם לתכנן מסלולים בקפידה. בפרט אם אתה חסר נסיון . כמובן שהצטרפות לטיולי משפחות עם ג'יפים "אמיתיים" תתברר כמאתגרת.
הניסן הוא בעל יכולת אבל לא כמו הפג'רו והוא נמוך יותר.

הפג'רו לעומת זאת יספק לכם חוויה יוצאת דופן חד וחלק. הן מבחינת המרחב הפנימי והאבזור (חשוב ליום יום) ובטח מבחינת היכולות בשטח. ובכביש הרכב בנוי מלמטה (בחלקו התחתון) קשוח וירגיש כמו הדבר האמיתי.
מבחינת אמינות - לא ניתן להגיד שהרכב הוא חסין תקלות (יש דבר כזה?) . אבל לטעמי ומניסיון חבריי, הפג'רו יותר אמין מהניסן.

בקשר לשלדה ענו לך נכון. עד שתגיע למגבלות השלדה בשטח (ממ כנראה שלא) יחלפו להן שנים רבות.. בהן תטיילו ותהנו מיתרונות השלדה בכביש

בהצלחה

Saar
05-06-14, 00:06
שלדה אחודה זו לא המצאה של הפגרו.
ב 10 השנים האחרונות אני נוסע בג'יפ עם שלדה אחודה (צירוקי).
אף פעם לא הגעתי למצב שבו הרגשתי צורך בשלדת סולם נפרדת.
הבעיה בפגרו תהיה אולי מהלך המתלים הקצרצר ולא השלדה האחודה.
אבל את זה נגלה בהמשך :)

סער (עכשיו עם פגרו ארוך...)

-->