PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה הבדל בין מפות סמ"ש למפות שבילנט?

ספרדי
04-06-14, 09:34
ואם אני קונה אחת מהן האם אני מקבל עדכונים למפות הנל? ואם הם עובדות אוף-ליין?
מדבר על מערכת עמוד ענן

boaz avrahami
04-06-14, 10:54
ההבדל הוא באיך שהמפה נראית ואיזה נתונים יש עליה.
השבילנט בהתחלה מוזרה כי היא נקיה יותר מהמפות של החברה להגנת טבע.
השבילנט מאוד מדויקות ובעלות מידע רב אבל מצד שני חסר בהן ציון גובה.
לי יש גם וגם כי אף אחת מהן לא מושלמת

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

erezgur
04-06-14, 11:00
כל המפות שאתה רוכש עבור עמוד ענן - תעבודנה גם לא מקוון (Off Line).
לא יודע לענות לגבי עדכונים.

לגבי ההבדלים בין המפות - יש כאן הרבה עניין של טעם וריח ועד כמה אתה "שמרן" בנוגע למפות סמ"ש.
הבדל אחד חשוב - בשביל נט יש אזורים חסרים (באזור שומרון למיטב ידיעתי).
הבדלים קוסמטיים - שביל נט נראה "נקי" הרבה יותר והוא נראה ווקטורי - מאפשר כיתוב וסימון פריטים בצורה ברורה מבלי לחסום או להסתיר את פריטי המפה שמתחתיו, עבודה עם מספר רמות זום ועוד. אני מבחין בהבדלים די משמעותיים בסימון קווי הגובה, אם זה משמעותי לך.

באתר הישראלי של townav יש השוואה בין סוגי המפות, הרוב רלוונטי גם לגבי עמוד ענן, אבל אני ממלית להתמקד בתמונות המתחלפות של אותו אזור - http://www.twonav.co.il/compare-maps/cp-41.htm

ארז גור

gmike
19-08-14, 22:14
אני בהתלבטות איזה מפות לקנות, לעמוד ענן באנדרואיד.
יש חוות דעת על השביל נט? יש שיפור עם הכיסוי והחפיפה בין המפות?
עד היום השתמשתי בGPS עתיק (MIO C310) בעמוד ענן עם הסימון שבילים, אבל לרוב ניווטתי עם המפות הלבנות שהיו יותר נוחות ונקיות, ויש בהן יותר שבילים.
במפות שביל נט בעמוד ענן מופיעים גם כל העיגולים הכחולים ע"ג המפה?

מיכאל.

boaz avrahami
19-08-14, 22:18
בשבילנט השבילים האבה יותר מדויקים והמפה הרבה יותר נקיה ממידע מיותר.
מצד שני הם דלות מאוד ולעיתים חסרות מידע טופוגרפי חיוני.
אם היית בטונאב עם תלת מימד אז זה איכשהו נסבל אבל בעמוד ענן תזדקק לפחות למפות לבנות כעזר.

אגב, שטחי האש ושמורות טבע גם הרבה יותר מדוייקים וברורים

gmike
19-08-14, 22:59
בעמוד ענן השביל נט גם רץ בתלת מימד, כמו למשל המפה החינמית? אם אתה אומר שחסר טופוגרפיה אז אני מבין שלא...
מפות לבנות כעזר זה עוד הוצאה, והופך את הסיפור כבר דיי יקר..
ניסיתי לנווט עם המפות החינמיות של האפליקציה, ע"ג מסלול שבניתי באתר, וזה היה לא קל, הרבה שבילים ופרטים חסרים..
אם אתה אומר שלפחות בשביל נט כל השבילים שקיימים בשטח קיימים גם במפה, אני כנראה אעדיף אותה על הסימון שבילים, שגם ככה לא נוחה לי..
נקודות העניין, שזה בעצם החלק הכי חשוב בעמוד ענן(לדעתי) מופיעות גם ע"ג השביל נט באפליקציה?

boaz avrahami
20-08-14, 01:06
אני משתמש בשבילנט עם טונאב אבל יותר מסביר שנקודות העניין יהיו גם שם כי הן תלויות קורדינטות ולא מפה.

היתרון העצום של שבילנט הוא הדיוק של השבילים בשטח.
ראשית, מה שמסומן זה מה שיש בשטח ואין סימוני סרק.
שנית, המפות לא מפות סרוקות אלא נולדו במחשב ולכן הדיוק של הסימון במפה הוא כמעט מושלם.

הרבה יותר קל לנווט איתה. אפשר לעקוב אחרי הנתיב במהירות הרבה יותר גבוהה מכל מפה אחרת.
אני משתמש בה כמפה ראשית כיום ויש לי גם סמש וגם לבנות

gmike
20-08-14, 08:56
טוב, שכנעת אותי.. נלך על השביל נט.
לגיבוי יש מפות סמ"ש+לבנות בMIO העתיק שלי, רק שצריך לפתור בו את עניין הטקסט העברי, שמופיע בתור ריבועים כרגע..
תודה בועז.

*אגב, הכיסוי של שביל נט בשומרון השתפר?

boaz avrahami
20-08-14, 11:37
שיהיה ברור, קח בחשבון זמן הסתגלות ואל תקלל אותי בשבועיים הראשונים.
המפה נראית ומרגישה בהתחלה שונה מאוד

הגרסא שיש לי לא מכסה את השומרון.
אם זה מהותי עבורה בדוק איתם לפני הרכישה בכדי שלא תצטער

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

erezgur
20-08-14, 22:07
בדוק באתר של טו-נאו הישראלי, צריכה להיות שם הדגמה של ההבדל בין המפות בתא שטח נתון.
וודא שיש כבר כיסוי מלא של כל ישראל (לרבות השומרון) כיון שלמיטב זכרוני היו חוסרים בנושא זה.
כל שאר תכונות עמוד ענן מופיעות ללא קשר בתשתית המפה שמתחתיהן, כלומר נקודות העניין, תלת מימד וכו'.

ארז גור

boaz avrahami
20-08-14, 22:42
ארז, איך מפעילים תלת מימד בעמוד ענן?
לא מוצא פיצ׳ר כזה באייפון/ אייפד

erezgur
21-08-14, 00:16
באנדרואיד יש כפתור שכתוב עליו 3D. התוכנה עולה ב"3D" ואתה יכול לעבור לתודה שטוחה 2D.

לא יודע איך זה באייפון.

ארז גור

gmike
21-08-14, 00:32
טוב, המפות של שביל נט כבר במכשיר, נראה טוב למדי. מבחינתי, בגלל שאת הסמ"ש כבר יש במכשיר אחר, ושמתי לב שלרוב אני בכלל מנווט עם הלבנות, לא קניתי אותן שוב.
ממש אהבתי את ה3D , וגם כל נק' העניין כמובן מופיעות. נחכה לבדיקה בטיול הקרוב, אבל בינתיים אני מרוצה.
לאזור השומרון באמת אין כיסוי טוב, אז אני אשתמש בסמ"ש הישנות..

מיכאל.

-->