PDA

צפייה בגרסה מלאה : טיפול 10,000 בג'ימיני 2001

Redoren
05-06-14, 08:25
שלום לכולם,
עברו חלפו להן עוד 10,000 ק"מ והגיע הזמן לטיפול נוסף.
מכיוון שהטיפול הקודם היה בבחינת "יישור קו", הייתי שמח לדעת מה כדאי/צריך לעשות.
(סוזוקי ג'ימיני 2001, אוטומט, 219,000 ק"מ.)
בטיפול הקודם הוחלפו:
פלאגים (הוחלפו לאירידיום – אין צורך בהחלפה כרגע)
מסנן אוויר
מסנן שמן
מסנן דלק
שמן מנוע
שמן גיר
מאז (לצערי) נפתח הגיר לטובת החלפת סולונאויד ואז הוחלף מסנן שמן גיר (וגם שוב שמן גיר)
אז מה אתם ממליצים לעשות בטיפול הקרוב?
האם כדאי להחליף את כל המים? לרוקן את המערכת ואת הרדיאטור ולשים מים ירוקים טובים, כמו שמומלץ כאן בכל הפורום?
זכורה לי פעם אחת לפחות ביציאה מהשטח ביום חם מאוד שמפלס המים ירד והייתי חייב לשים מים מינרלים..
ואיפה מומלץ לקנות את כל הרכיבים באיזור תל אביב?

(אני מוסיף שאלה לא קשורה – גם הסוויפט 2011 של הגברת צפוי לעבור טיפול 30,000 בזן הקרוב, מה מומלץ להחליף שם ואיפה לקנות)

תודה לעוזרים

boxer
05-06-14, 12:54
להחליף מים בג'ימני זה בדיוק 10 דקות ואפילו בלי ללכלך ידיים, חבל שלא עשיתה את זה עוד בישור קיו.
תבדוק מה מצב הבלמים ותחליף נוזל בלמים (כל הנוזל לא רק בכוסית), ואל תקשיב לאלו שיגידו לך שנוזל בלמים לא מחליפים.
תבדוק מה מצבו של פילטר האויר וכמובן החלף שמן ומסנן.
בהצלחה

tmal1
06-06-14, 19:55
אם כבר מים לרדיאטור נתעלק על השרשור, כשקניתי את שלי היו בו מי ברז (עד היום), הוא לא התחמם מעבר למותר אף פעם, פעם בחודש חודש וחצי אני מוסיף בין חצי ליטר לליטר ומכיוון שהמים שקופים אין סימן של דליפה בשום מקום.
יש פרוצדורה מועדפת למעבר למים ירוקים ? אני יודע שלא בריא פשוט לרוקן ולהחליף...

boxer
06-06-14, 21:07
במקרה שלך חשוב קודם כל לבדוק לאן נעלמים המים, כי כשמים נעלמים בכמות כזאת ולא בנזילה זה סימן לא טוב בכלל.
תיכנס למכון רדיאטורים שיבדקו את המערכת תחת לחץ.

Redoren
06-06-14, 21:30
למה לא בריא פשוט לרוקן ולהחליף??

נשלח מה iPhone שלי ע"י Tapatalk

boxer
06-06-14, 21:56
כי מים לא צריכים להיעלם ברכב גם אם בחוץ 50 מעלות ואתה מספר שאתה מוסיף עד ליטר מים בתקופה קצרה מאוד.
אם זאת לא נזילה אז להחליף מים זאת הדאגה האחרונה כי צריך יהיה לשפץ את המנוע.

zerez
06-06-14, 22:18
לאן אתה מוסיף את המים? למיכל העיבוי?
המיכל לא צריך להיות מלא ואם אתה ממלא אותו אז המים יוצאים מצינור העודפים

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

tmal1
06-06-14, 22:48
בד"כ למיכל עיבוי וכן הייתה לי הרגשה שהוא בטח מוציא אותם עם הפתח של העודפים.
לאחרונה יצא לי למלא פה ושם קצת ברדיאטור כחצי ליטר תוך כדי הוצאת אוויר ואחר כך משלים כחצי ליטר לעודפים.
אז לעזוב את העודפים ? לא אמורים להיות בו מים אלא אם המערכת שלחה לשם ? לבדוק רק ברדיאטור שהמים עוברים את הצלעות ?
חשבתי לעבור למים ירוקים כדי שאז אני אוכל לראות (כל עוד הבעיה חיצונית כמובן) מאיפה הם יוצאים לפי כתם ירוק, ככה מצאנו דליפה מאחד החיבורים בפאסאט של ההורים.
בבדיקת לחץ עם המכשיר הייעודי אפשר לראות לאן המים בורחים או רק אם יש בריחה או לא ?

boxer
06-06-14, 23:00
בעודפים מפלס מים תקין צריך להיות בין min ל max במנוע קר.

כן בבדיקת לחץ אפשר לראות לאן המים בורחים.

עוד דבר זה לבדוק שהמכסה של הרדיאטור תקין (תקנה חדש רק מקורי).
מה הלחץ שרשום עליו כרגע?

-->