PDA

צפייה בגרסה מלאה : צמיג שטח מלא (mud) במידה המקורית (205.16

doodoog
20-07-05, 22:20
האם קיים להיילקס באיכות טובה ?
אני מנסה לחפש כבר הרבה זמן ולא מוצא וכולם (בדיוק כך) מפנים אותי לגאנטים רחבים וצמיגים גדולים (:
משהו ל bf או אחרים אין .?
תודה
דודו

אלון_ק
20-07-05, 23:06
לאליאנס יש, אם אני זוכר נכון. אגרסיבי מאוד, חזק ואיכותי. די מחורבן בכביש רטוב, אבל היי - אי אפשר לאכול עוגה ולהשאיר אותה שלמה, נכון?

למה אתה לא רוצה לעבור ל31X10.5?

doodoog
21-07-05, 07:25
שמעתי כל הזמן על : שחיקת מייסבים ,החלפות של חלקים ,רכב סוחב פחות טוב ,צריכת דלק יותר גדולה ......מצד שני אם הרוב מחליף סימן שמשהו כן נכון בלעשות זאת .....
שני חברים שלי (לאחד היילקס שהיה עם צמיגים רחבים ) פשוט אומרים כי זו טעות .
אז אני די מברר על הנושא
במידה ולא רשמתי אז הרכב משנת 1999 4x4 במצב מצויין ומושקע !!
מגינים+בולמים+נעילה(סרן אחורי קומפלט הוחלף ל שנת 2001 מקורי של טויוטה),פגושים.
האמת היא שעדיין לא נהגתי או נסעתי ברכב שכזה עם מישהו ..
שיהיה לנו בוקר טוב
דודו

Jinji
21-07-05, 17:34
שמעתי כל הזמן על : שחיקת מייסבים ,החלפות של חלקים ,רכב סוחב פחות טוב ,צריכת דלק יותר גדולה ......מצד שני אם הרוב מחליף סימן שמשהו כן נכון בלעשות זאת .....
שני חברים שלי (לאחד היילקס שהיה עם צמיגים רחבים ) פשוט אומרים כי זו טעות .
אז אני די מברר על הנושא
במידה ולא רשמתי אז הרכב משנת 1999 4x4 במצב מצויין ומושקע !!
מגינים+בולמים+נעילה(סרן אחורי קומפלט הוחלף ל שנת 2001 מקורי של טויוטה),פגושים.
האמת היא שעדיין לא נהגתי או נסעתי ברכב שכזה עם מישהו ..
שיהיה לנו בוקר טוב
דודו
לגבי שחיקת מיסבים והחלפות חלקים אין לי עדיין מספיק נסיון, כי הצמיגים החדשים אצלי רק חודשיים על הרכב ואני מקווה שלא יהיה לי גם, אבל אני יכול לומר בוודאות שאצלי עליה במידה מ 237-75-15 לצמיגי 31-10.5-15 לא גררה עליה בצריכת הדלק ולא מורגשת פגיעה בסחיבה (שגם קודם לא היתה א-גרויסעה-מציעא). מה שכן, בשל הקוטר השונה של הצמיגים החיווי על המרחק וכן של המהירות מעט שונה (לפי חישוב שעשיתי יש הבדל של כ 7% ואם משקללים את השינוי הנ"ל יוצא שהצריכה לא השתנתה בכלל).
אצלי מדובר על היילקס אטמוספרי, מהדגם בלי המאפרה.

ערן

ספרדי
22-07-05, 21:47
לאליאנס יש, אם אני זוכר נכון. אגרסיבי מאוד, חזק ואיכותי. די מחורבן בכביש רטוב, אבל היי - אי אפשר לאכול עוגה ולהשאיר אותה שלמה, נכון?

למה אתה לא רוצה לעבור ל31X10.5?

יש לי את הצמגים של אליאנס צודק בכל מה שרשמת הם אחלה צמיגים מחזיקים אחלה בשטח אבל מתי שיש כביש רטוב חופשי נותנים החלקות על הכביש.

והמחיר שלהם לא יקר כל כך.

חימושניק
23-07-05, 14:21
אני מכיר את האליאנס מהטויוטות הצבאיות (אליאנס מייצרים את המידה הזו כנראה אך ורק בגלל הצבא).
הצמיג לא רע כצמיג שטח, אבל גרוע למדי בכביש - רועש ודל באחיזה. על כביש רטוב - סכנה!

doodoog
23-07-05, 20:59
צמיג שטח מלא ?):
:(
נסעתי היום לכיוון אזור בית השיטה שדה נחום ופגשתי בדרך כמה היילקסים ...אפילו כמה אוטומטים ללא 4x4 עם צמיגים רחבים....קצת קשה לתחקר במיוחד כאלו המחפשים בעיקר את הרושם ולא את היכולת !...
אני מקווה כי אתם מבינים שהשאלות האלו נשאלות פשוט בכדי ללמוד מנסיונם של אחרים ולא לחוות במיקרה הגרוע נסיון כושל שיעלה מן הסתם כ 4500 ש"ח (גאנטים+צמיגים).
משום מה יש לי ההרגשה שלמרות שיש לי מנוע 2.4 טורבו הסחיבה עם צמיג גדול יותר מקשה על הרכב ולעומת זאת חוץ משטח חולי /דיונות ים וכו לא יהיה לי יתרון כלשהו על פני צמיג שטח מלא במידה המקורית
שאלתי בעל מוסך שאני מעריך מאוד : בעד
שאלתי בחור מבין מאוד בטויוטות וכותב כאן לפעמים : בעד
שאלתי ח'ברה עם רכבים בעלי צמיגים רחבים :חלקם נגד וחלקם בעד
בקיצור...כפי שהבנתם הייתי מעוניין לעשות זאת אך איני רוצה לפגוע במשהוממיכלולי הרכב מה עוד שאני מתכוון להחזיק בו עוד כמה שנים ולהוסיף לו מדי פעם שיפור זה או אחר
מתנצל...(:
תודה
דודו :oops:

גיא
23-07-05, 23:36
דודו שלום.

אמנם היילקס אין לי.

אבל היו לי כמה וכמה ריכבי שטח ( סמוראי/ניבה/ג'ימני/דיסקברי) לכולם החלפתי צמיגים למידה יותר גדולה מהמקורי. לכולם הדבר רק שיפר את היכולת בטיולים.

החשש הוא מובן אבל תסתכל סביב.
מעט מאוד היילקסים שמטיילים איתם נישארו במידה המקורית.

וזה לא סתם.
כמובן חשוב גם הפרופיל של הצמיג !!

tooshey
23-07-05, 23:42
דודו שלום
צמיג השטח של אליאנס המכונה 233 במידה 205/16 זכור לי מהטויוטה שהיתה לי לפני שנים.
ואין לי מילה טובה לומר עליו !
לצערנו,בישראל כיום יש רק שתי מידות חוקיות להיילקס-205/16 ו 31*10.5*15 ,ככה שאין הרבה אפשרויות לנסיונות וגיוון.
אם תעלה במידת הצמיג תגדיל לא רק את הרוחב אלא גם את הגובה,וזה מה שחשוב לכל שטח מלבד חול ובוץ שבהם הרוחב חשוב יותר.
תקבל גם יותר מרווח לכוון לחץ אוויר =יותר נוחות.
מבחינת השפעה על מכלולים:
1.בשווקים שונים בעולם טויוטה נמכרת עם צמיגים שונים-7.5/16 ,31/10.5/15 -כולם גדולים מהמידה המקורית בישראל-אתה חושב שהמכלולים שונים? :wink:
2.המתלה הקדמי בדגמי 99 רופס כך או כך ומתבלה מהר גם עם צמיג קטן-אז מה זה משנה.

המלצתי האישית-קנה סט ג'אנטים "7 (משומש או חדש,פלדה או אלומיניום,לא חשוב)
וצמיגי BF GOODRICH ALL TERRAIN חדשיםבמידה 31/10.5/15
לא תצטער ולא תבין איך נסעת על הזבל המקורי
בברכה
טושי

חגי
24-07-05, 07:49
ניתן לנעול היילקס גם במידה 235 15 75 .

אולי בכך תפתר לך הדילמה .

חגי.

ד ו ר ו ן
24-07-05, 09:47
הצמיג MT של אליאנס אמנם מחזיק מעמד מצויין לאורך זמן אבל זוועה ומסוכן בכביש רטוב, הרכב ולא רק היילקס, גם טנדרים אחרים עם הצמיג הזה מאבדים אחיזה של הסרן האחורי בכל כך קלות שזה מפתיע כל פעם מחדש.
במגרש החלקה שמקצין את ההתנהגות של צמיגים ראיתי והתנסתי במגנום נעול בצמיגים כאלו, ההחלקה באה בבת אחת לעומת רכב זהה עם צמיגים אחרים באותה התמרון,גם בכביש, לחיצה קטנה על דוושת ההאצה או לחילופין עזיבה של הדוושה בסיבוב זורקת את הזנב מאד בקלות ביחס לצמיגים אחרים.

מעבר ל31 אולי יפגע קצת בסחיבה שגם ככה לא כזו מציאה אז השינוי לא כזה מהותי.
מעבר לזה תקבל רק יתרונות, אחיזה יציבות ונוחות טובים בהרבה בכביש ובשטח.עם המקורי אם אתה מוריד מעט אויר אתה כבר על הג'אנט ועדיין בלחץ אויר גבוה בהשוואה למה שאפשר לנסוע עם 31.
לגבי הבלאי,כמו שכתבו לך, בעולם הנאור הטנדר של טויוטה משווק מקורי גם במידות צמיגים אחרות כשיש הבדלים לפעמים ביחסי העברה אבל לא במבנה הסרן.
האמריקאים לדוג' נוסעים כסטנדרט עם 33 על הסרנים האלו.

נמרוד
24-07-05, 13:49
חשוב להדגיש את מה שדורון ואחרים כתבו, ולא היה ברור בתגובות הראשונות בשרשור הזה -

צמיג 31/10.5/15 הוא צמיג טוב ומתאים להיילקס, חוקי לחלוטין, זמין, למעשה (כמעט) כל בעלי ההיילקס שאני מכיר נוסעים על צמיג כזה ולא על המידה המקורית, ובמשך הרבה שנים. אין עם זה שום בעיות בלאי מיוחדות, ואני לא רואה שום סיבה לחשוב שיהיו, סרני טויוטה בנויים טוב וחזק בצורה יוצאת דופן, הלוואי על ג'יפים שלא לדבר על לנדרוברים סרנים כאלו בדיוק.

קשה לי להבין את ההגיון של בעל היילקס שמתעקש על המידה המקורית. כל עוד הצמיגים המקוריים טובים - אחלה, אבל ברגע שהם גמורים והגיע הזמן לקנות סט צמיגים חדש - זה הזמן לעבור לג'אנט 15 ולקוטר 31. חיפוש של צמיג טוב במידה המקורית הוא חסר טעם.

עם האליאנס המדוברים יש לי גם נסיון על טויוטות בעבר הרחוק, מסכים עם קודמי - צמיג עלוב.

doodoog
24-07-05, 20:41
שיכנעת אותי דורון ! :lol:
על איזה צמיג היית/ הייתם ממליץ/ממליצים בהנחה שאני נוסע המון בכל יום בכביש והג'אנטים יהיו מאלומיניום
מאוד המליצו לי על הדאנלופ 50-50 ועל הברידג'סטון 50-50
(שמתם לב שבצמיג רחב יותר אין לי בקשה לצמיג שטח מלא (: ) ........
תודה רבה :wink:
דודו

tooshey
24-07-05, 22:37
דודו שלום
ראה תגובתי הקודמת
BF GOODRICH ALL TERRAIN K/O הכי טוב שיש!
יש מחיר טוב אצל אייל דגן ב"צמיגי רמת אביב" 03-6995323
בברכה ,טושי

-->