PDA

צפייה בגרסה מלאה : רוביקון השומרון - טיזינג

דרור ברלי
06-06-14, 19:40
לאחרונה, יש אינפלציה מסויימת בשימוש במונח "נתיב הרוביקון".
כל מי שמגלה איזה אבן שקשה לעקוף ואין ברירה אלא לטפס עליה, מיד קורא לזה "הרוביקון הישראלי" וככה יש לנו כבר כמה "רוביקונים ישראליים" למיניהם.

אז בנוסף כל מיני נתיבים קשים כמו ואדי אל-חושנה (זצ"ל), נחל כמריר, נחל רסיסים וכו', אנחנו שמחים לבשר שנמצא מסלול קטלני חדש, לכאורה "בלתי עביר" שטוען לכתר הזה ושגלגל של רכב שטח מעולם לא עבר בו. חמש סופות, שני דיפנדרים, שתי שפאלות והרבה ידיים עובדות הוכיחו שאפשר ועשו לו את הסיפתח. איך היה? מלחמה!... (אמנם ניצחנו, אבל עוד ניצחון כזה ואבדנו...) אחד ממשתתפי הקרב שגם עשה באוגוסט האחרון את הדבר האמיתי בקליפורניה, טוען שהאקזמפלר שלנו מסתכל לאורגינל בלבן של העיניים. לא פחות!

אז כן, יש צורך בהתארגנות מוקדמת מסוימת מראש, כולל דגש ספציפי בסעיף הבטחוני. זה לא מקום שבאים אליו להשתעשע ביום שישי אחה"צ - אבל שווה. ממש שווה. בחיי. ולא - זו לא שמורה! אפשר לתת בראש חופשי (אבל לא לחרב ולא ללכלך ובחיאת - כל מה שנכנס לשם איתכם, יוצא איתכם החוצה)

אני מכיר לפחות שלוש חבורות של ג'יפאים-הארדקור שהכלים שלהן משופרים, מתודלקים ומוכנים לקרב והן מחכות רק לשם המקום ולנ.צ. שלו כדי לצאת לשם תיכף ומיד!

המשך יבוא.

880118801288013

עדיאל
06-06-14, 21:44
תן נ.צ ...

asafk
06-06-14, 23:22
כמה ציריות שבורות בסהכ? וכמה כלים יצאו על גרר?

אסף.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

boxer
06-06-14, 23:53
תמיד עניין אותי איך מחלצים רכב שנתקע לגמרי ממקום כזה?

cj 64
07-06-14, 00:03
תמיד עניין אותי איך מחלצים רכב שנתקע לגמרי ממקום כזה?
שלא תדעו מצרות!
לא נעים בכלל,בעיקר שפליסטינאים משקיפים עליך מלמעלה ,ולך תדע לעוד איזה בלאגן יכולנו להסתבך,
צריכים המון המון ביצים,ועזרה עם אנשים שיכולים להעביר סלעים של 300 אפילו 500 קילו ממקום למקום,חילוצים יכולים לקחת יותר משעתיים לכל רכב,אם בכלל
אפשרי ,ושוב אני חוזר ,,,,,,,המון אומץ ביצים ,(וכפי הנראה גם מזל משמיים)וחברה שממש לא יודעים מה זה ,אחורה פנה,אני אישית נורא נהניתי מכל בולדר,מכל מטר שבקושי הצלחנו לעבור,(מוכן להצטרף בשנית למי שמעוניין)
גל

דרור ברלי
07-06-14, 01:29
כמה ציריות שבורות בסהכ?
4 (נחשו באיזה כלים. זה קל)

וכמה כלים יצאו על גרר?
3

ורביעי שהצליח להגיע הביתה על גלגלים בכוחותיו האחרונים - וצריך עכשיו החייאה.

לא סופרים: נזקי פח, פגושים מעוקמים, פנסים אחוריים שבורים, סולמות ומנשאי ג'ריקנים שהתנתקו, אגזוז שנמעך, מדרכי צד מעוקמים, שפות ג'נטים מרוטשות, כננת שהתפגרה, אלטרנטור ומצבר שמתו..

עכשיו מלקקים פצעים. עד הפעם הבאה.

...

8801588016

boaz avrahami
07-06-14, 07:41
כשאתה כותב לא ללכלך, אתה מתכוון לא להשאיר לנדרוברים בשטח? [emoji6]

מחכה בקוצר רוח לכתבה.
שמח גם ליחסי הציבור שאתם עושים לשומרון.
כל הכבוד.

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

KOOKE
07-06-14, 09:11
שפו. ראיתי את הסירטון בספר הפנים. מדהים.

אומנם משעמם לעיתים בלי לבחוש בידית ההילוכים אבל בזה מסלול האוטמטי הוא יתרון ענק.... !!!

gillz
07-06-14, 09:34
מתוך סקרנות - מה היה קצב ההתקדמות הממוצע במסלול ומה אורכו הכולל?

דרור ברלי
07-06-14, 10:01
נכון.
האוטו האידיאלי למסלול הספציפי הזה הוא קצר, אוטומטי, עם יחסי העברה מאוד קצרים, גלגלים גדולים, נעול אוטומטית אחורה ונשלטת קדימה.
סוף-סוף מצאתי את היתרון הגדול האחד של הבולסטר הקדמית הנשלטת אצלי, שנתנה לי אפשרות לנתק אותה ולתמרן טוב יותר בין בולדרי הענק. היא עבדה קשה ולא איכזבה.

אנחנו באמת לא משאירים כלום בשטח. לא בדל סיגריה ולא בדל ציריה...
מדובר באמת בחלקת אלוהים - המקום הזה כל כך לא נגיש, שפרט לרועים עם עדר עיזים פה ושם, אין בו כלום, אז גם כמעט אין בו ליכלוך מעשה ידי אדם - וככה הוא צריך להישאר.

savyon
07-06-14, 10:09
גנבתי את הסרטון והעלתי לערוץ היוטיוב של ג'יפולוג...

http://youtu.be/GmtXur1yWpM

דרור ברלי
07-06-14, 10:23
מתוך סקרנות - מה היה קצב ההתקדמות הממוצע במסלול ומה אורכו הכולל?

המסלול הזה הוא רק קטע ראשון ממסלול טיול ארוך יותר שתוכנן להמשך היום. אלא שלא לקחנו בחשבון שיהיה עד כדי כך קשה למעבר.
הכניסה לשטח היתה ב-06:00, היציאה ממנו בערך ב-20:00 (רכב אחד נזקק לחילוץ עד 23:00 בלילה). סה"כ מרחק נסיעה 9-10 ק"מ. תעשה חשבון לבד.
אבל זה כלל הרבה עבודות מע"צ מתישות והרבה חילוצים וגרירות של רכבים מושבתים שלקחו ים של זמן.

מצד שני אנחנו למודי נסיון מהפשיטות הקודמות שלנו בשומרון. היינו מצויידים באמצעים "מיוחדים" כמו שפאלות אלומיניום גדולות ומקדח סלעים מפחיד שנתנו לנו יתרון גדול במעברים הכרחיים ספציפיים.

אני מרשה לעצמי לנחש באופטימיות שבמקרה הטוב, ללא תקלות טכניות כלל ועם הרבה ידיים עובדות, אפשר לגמור את המסלול הזה בלבד ב - 5-6 שעות.

shyy
07-06-14, 10:28
לא יודע עם אפשר לקרא טיול זה המסלול מטורף,
ניתן לתמונת לדבר :)

8803588046880458804488043880428804188040 8803988038880378803688031880328803388034 88047

drorbo
07-06-14, 11:07
עדכון קל אצלי רק 2 צריות ימניות ולא 3
מסתבר שלפקק גומי המצחיק על הפלנג' יש תפקיד חשוב כאשר אחת הצריות נגזרת.

אומי5
07-06-14, 11:12
הלו זה טיזיג!!!
תשאירו קצת בשר לכתבה.
(עדיין כואב לי חצי גוף :) )

savyon
07-06-14, 11:53
הלו זה טיזיג!!!
תשאירו קצת בשר לכתבה.
(עדיין כואב לי חצי גוף :) )

ולי החצי השני

motorica.net
07-06-14, 15:02
פשש .. איזה יופי !
דרור הסופה שלך מתחננת ליחסי העברה..

revi3
07-06-14, 15:46
לא יודע עם אפשר לקרא טיול זה המסלול מטורף,
ניתן לתמונת לדבר :)

8803588046880458804488043880428804188040 8803988038880378803688031880328803388034 88047

מטורף מטורף
מחכים לכתבה.

שחר דורון
07-06-14, 16:13
כיף לראות.
כלים רחוקים מלהיות מתאימים.
סופה עם ג'ריקן וגגון זה לא רכב משופר.

להגיע לרוביקון עם רנגלר מהשכרה ולהיכנס למסלולים בדרגת הקושי המתאימה זה נחמד...אבל לא לזלזל.

דרור ברלי
07-06-14, 18:57
הרכבים שלנו בהגדרה ובפירוש לא רכבי עבירות אלא רכבי טיולים.

השיפורים אצלי מינוריים. מתלים ארוכים וגמישים יותר, נעילות. צמיגים טובים ו...זהו.

האוטו אכן מתחנן ליחסי 4.10 או אפילו 4.27.
זה לא יקרה בקרוב מסיבות תקציב. אולי מתי שהוא בהמשך.
בינתים אני מסתדר עם מה שיש ובכיף. האוטו מאוזן, יציב, נוסע פצצה, נכנס לכל מסלולי השומרון האלה - כולם בעבירות קשה עד קשה מאוד, עושה בהם כבתוך שלו ויוצא מהם ללא שום נזק כבר טיול שמיני או תשיעי ברציפות. זה אומר עליו משהו... טפו טפו.

בכלל, אחרי חוויית המסלול הזה, צריך להוריד בפני הסופות את הכובע - אפשר לומר הרבה דברים על תע"ר, על החלודה ואיכות הייצור שלהם בלהבלהבלה, אבל ברגע האמת מתברר שזה אוטו בלי מתחרים. חתיכת בהמה רעה שלא מתרגשת מכלום. פשוט עושה את העבודה כמעט באדישות. שלוש מהסופות בטיול הזה היו לא נעולות בכלל, מתוכן שתיים סטנדרטיות על צמיגי 31. תראו לי עוד רכב סטנדרטי לא נעול שנהגו ירהיב עוז להיכנס למסלול כזה.

שחר, לא להתהלל.
דווקא כי חלק מהכלים סטנדרטיים וגם האחרים קרובים (יחסית) לסטנדרט, זה רק מעצים את האתגר והחוויה ונותן הרבה משקל ליכולות נהיגה גבוהות.
חוץ מזה - גם המפלצת שלך לא עוברת את סדרת הגבים באמצע הואדי בלי עזרת השפאלה. באחריות.

asafk
07-06-14, 19:14
אגב.... הסופה שלך, דרור, שורדת בזכות זה שהיא לא משופרת. לא 33; לא מנוע סטרוקר, ולא כל מה שגורם לסופות משופרות לחזור על גרר...

אסף.

דרור ברלי
07-06-14, 19:36
כל מילה מדוייקת.

היא משופרת, בוא ונאמר, "בטעם".
כל מה שהזכרת - צמיגים גדולים מדי, סרנים כבדים מדי, מנוע פראי מדי, גובה מוגזם, מהלכי מתלה מופרכים - אלה דברים שכדי שהאוטו ישרוד אותם, הוא דורש החלפה של חצי מהמכלולים שלו למחוזקים מאוד.
ואלה דברים שהופכים את האוטו למפלצת עבירות חד מימדית, לא יציבה, לא בטוחה, לא אמינה ולא מהימנה, שמתאימה לשעשועי יום שישי אחר הצהרים בדיונה כזו או במעלה נסתר אחר, אבל לא למסעות כאלה, שאנחנו יוצאים לשטח שמבחינתנו הוא נעלם. לא יודעים מה יקרה עוד שעה, עוד קילומטר. המכוניות צריכות לדעת להתמודד עם כל מיני סוגי תרחישים.

כשאני יוצא למקומות כאלה אני מעדיף לעבוד קצת יותר קשה מאחורי ההגה אבל לדעת שאני יכול לסמוך על האוטו שיחזיר אותי הביתה בכוחות עצמו. וכדי שהאוטו ישמור על מהימנות ולא יישבר, צריך לא רק לנהוג בו בהתחשבות אלא גם לתת כבוד למהנדסים שתכננו אותו ולא לשנות יותר מדי דברים שם מלמטה.
אז קפיצים טובים יותר עם אקסטרא מהלך ואקסטרא נוחות זה חובה. לא להגזים עם הגובה!!! 4 אינץ' זה גבול עליון ולעתים אפילו מיותר. 2.5-3.5 מספיק.
שתי נעילות זה חובה (אחורית אוטומטית וקדמית נשלטת זה כנראה סט-אפ מנצח, למרות שאני בד"כ בעד אוטומטית גם מקדימה)
צמיגים - 31 מספיק לגמרי ואני יודע שזה ויכוח ישן - כשאני משווה יתרונות מול חסרונות הכף נוטה לטובתם בבירור.
כננת - מומלץ והייתי שמח לשתי כננות.
יחסי העברה קצרים יותר בסרנים זה בהחלט בונוס. יכול לעזור מאוד אבל לא חובה עם צמיג 31 ובוודאי לא להגזים עם יחסים קצרים מדי.
טרנספר חזק יותר? יכול להיות נחמד. זה דווקא בדרך.
חוץ מזה? לא לשנות יותר כלום. בחיי.

עד היום הפילוסופיה הזו, שנשענת על נסיון של 25 שנות ג'יפאות, עובדת היטב. זה חלק מהתורה שאני מעביר לכל ג'יפאי צעיר שתוהה, רוצה לדעת ומסכים גם להקשיב.

six 4 life
07-06-14, 20:02
אגב.... הסופה שלך, דרור, שורדת בזכות זה שהיא לא משופרת. לא 33; לא מנוע סטרוקר, ולא כל מה שגורם לסופות משופרות לחזור על גרר...

אסף.

לא מתאים לך לדבר בסטיגמות, ואני לא נכנס בכלל לויכוח ולמנטרות האלה שצמיג קטן ומנוע סטנדרטי זה טוב- אבל מה שכתבת זה שטויות במיץ.

opl
07-06-14, 20:34
פרס ישראל למי שהגה את השימוש בגק עגלה להזזת הבולדר.

tom1105
07-06-14, 20:36

+1

sent from WJ

דרור ברלי
07-06-14, 20:38

אכן. אבל הבולדרים נקמו בו אחר כך בגדול.

ד ו ר ו ן
07-06-14, 20:43
לא מתאים לך לדבר בסטיגמות, ואני לא נכנס בכלל לויכוח ולמנטרות האלה שצמיג קטן ומנוע סטנדרטי זה טוב- אבל מה שכתבת זה שטויות במיץ.
אם ככה,
דרור בכלל מבלבל בביצים..
או שלא?

Slowly..

six 4 life
07-06-14, 21:17
דורון אל תכניס לי מילים לפה, תודה.
מי שרוצה להצמד למקור אחלה.
לאמר שהרכב שריד פחות בגלל שיפורים זה שטות נקודה.

cj 64
07-06-14, 22:29
הרכבים שלנו בהגדרה ובפירוש לא רכבי עבירות אלא רכבי טיולים.

השיפורים אצלי מינוריים. מתלים ארוכים וגמישים יותר, נעילות. צמיגים טובים ו...זהו.

האוטו אכן מתחנן ליחסי 4.10 או אפילו 4.27.
זה לא יקרה בקרוב מסיבות תקציב. אולי מתי שהוא בהמשך.
בינתים אני מסתדר עם מה שיש ובכיף. האוטו מאוזן, יציב, נוסע פצצה, נכנס לכל מסלולי השומרון האלה - כולם בעבירות קשה עד קשה מאוד, עושה בהם כבתוך שלו ויוצא מהם ללא שום נזק כבר טיול שמיני או תשיעי ברציפות. זה אומר עליו משהו... טפו טפו.

בכלל, אחרי חוויית המסלול הזה, צריך להוריד בפני הסופות את הכובע - אפשר לומר הרבה דברים על תע"ר, על החלודה ואיכות הייצור שלהם בלהבלהבלה, אבל ברגע האמת מתברר שזה אוטו בלי מתחרים. חתיכת בהמה רעה שלא מתרגשת מכלום. פשוט עושה את העבודה כמעט באדישות. שלוש מהסופות בטיול הזה היו לא נעולות בכלל, מתוכן שתיים סטנדרטיות על צמיגי 31. תראו לי עוד רכב סטנדרטי לא נעול שנהגו ירהיב עוז להיכנס למסלול כזה.

שחר, לא להתהלל.
דווקא כי חלק מהכלים סטנדרטיים וגם האחרים קרובים (יחסית) לסטנדרט, זה רק מעצים את האתגר והחוויה ונותן הרבה משקל ליכולות נהיגה גבוהות.
חוץ מזה - גם המפלצת שלך לא עוברת את סדרת הגבים באמצע הואדי בלי עזרת השפאלה. באחריות.

דרור ,רוב הסופות ששמו 4.10 עלו לצמיג 33
זה לא כ"כ שונה מ 31 עם יחס מקורי,אז לשם מה אתה אומר שאתה צריך 4.10?(עברת את זה חבל על הזמן)
הסופה שאני באתי היא סטנדרטית לחלוטין ללא שום יחסים,צמיגים 31 וללא נעילות,צמיגים הייתי אומר אפילו ישנים ,ויצאתי ללא שום נזק אפילו הקטן ביותר,
צריך הרבה מיומנות ודיוק במעברים אלו .ולא פחות חשוב מישהו שממש יודע לכוון אותך,,ואז הכל נהיה יותר קל!
גל
פ"ת

דרור ברלי
07-06-14, 23:06
ארז, מכונית, כל מכונית, היא אוסף של פשרות.
כשאתה משפר בה יכולת מסויימת, זה בהכרח מגיע על חשבון יכולת אחרת. כל מי שעושה את זה, רצוי שיעשה את זה בדעה צלולה ובידיעה מראש שיש לדברים הללו מחיר. לעתים מחיר כבד.
עצם העובדה שהשיפורים מותחים את היכולות רחוק יותר, בהכרח אומר שהאוטו הולך להתמודד עם עומסים מוגברים וזה בהכרח יבוא על חשבון האמינות והשרידות שלו.

שלא תבין לא נכון - אני לא נגד שיפורים ואני גם לא נצמד למקור. במיוחד כשהמקור די עלוב, איך לומר את זה באנדרסטייטמנט... הג'יפ שלי, הסטנדרטי לכאורה, מזמן לא כפי שיצא מהיצרן. אבל אני עצרתי את עצמי ואפילו חזרתי טיפונת אחורה בכל מיני דברים קטנים. כי הבנתי שזה משחק באש שמעצים יכולת אחת על חשבון חמש אחרות. היום אני משפר לטובת בטיחות, אמינות ושרידות, לא לטובת עבירות או ביצועים.

כל מי שמתחיל עם שיפורים יודע, שברגע שהוא שינה משהו מהותי, מתחיל מירוץ שדים בין נקודות הכשל לאורך המערכת שממתינות לתורן להיכנע לעומסים המוגברים. ושלא יספרו לי אחרת - הייתי בסרט הזה עם כמה מכוניות כביש, הייתי בסרט הזה גם בג'יפים. אלה דברים פתירים, אבל זה יעלה המוןןן כסףףף.
מי שמוכן לשלם את המחיר של זה - אין לי ויכוח איתו. שיהיה לו לבריאות ושייהנה - ואוהו, כמה שהוא ייהנה, מעטים מאוד הדברים שקשורים במכוניות בכלל וברכבי שטח בפרט שמהנים כמו ההתעסקות בשיפורים.
אבל מי שלא יודע למה הוא נכנס - שיספור עד עשר ויחשוב שוב. ואני משוכנע שרוב משפרי הג'יפים בארץ לא באמת יודעים מה הם עושים או מה הם רוצים או מה הם צריכים.

ד ו ר ו ן
07-06-14, 23:17
דורון אל תכניס לי מילים לפה, תודה.
מי שרוצה להצמד למקור אחלה.
לאמר שהרכב שריד פחות בגלל שיפורים זה שטות נקודה.
מילים שלך.. בשביל זה יש ציטוטים באתר.

דרור כתב בדיוק מה שאסף אמר, ובהרחבה, ולדעתי בצורה די נכונה.

זה לא אומר שחייבים להסכים.

דרור ברלי
07-06-14, 23:30
דרור ,רוב הסופות ששמו 4.10 עלו לצמיג 33
זה לא כ"כ שונה מ 31 עם יחס מקורי,אז לשם מה אתה אומר שאתה צריך 4.10?(עברת את זה חבל על הזמן)
הסופה שאני באתי היא סטנדרטית לחלוטין ללא שום יחסים,צמיגים 31 וללא נעילות,צמיגים הייתי אומר אפילו ישנים ,ויצאתי ללא שום נזק אפילו הקטן ביותר,
צריך הרבה מיומנות ודיוק במעברים אלו .ולא פחות חשוב מישהו שממש יודע לכוון אותך,,ואז הכל נהיה יותר קל!
גל
פ"ת

האוטו עובר הכל בקלות. ראית בעיניים. לא טיול ראשון שלנו ביחד.
בטיולים שלנו שהם קשים בהגדרה, הוא עושה עם 31 את כל מה שהכלים על 33 עושים. לרוב יותר בקלות מחלקם, כי הוא מאוזן יותר מהם. נכון, לפעמים הביצה האחורית מתיישבת על אבן. לא מדאיג אותי ולא קריטי - כי כשגיתי או אריק או אומי או סביון או שמואל מכוונים אותי, אני רגוע לגמרי, כמעט אדיש. אני סומך עליהם בעיניים עצומות.

למי שעוד לא ניסה - יחס העברה 4.10 על צמיג 31 זה פצצה. מחזיר את יחס העניינים למצב המקורי - האוטו נהיה רקטה.
זה גם עוזר לזחול יותר טוב. חוץ מזה שזה טוב גם בכביש - בעליות, בעקיפות. האוטו יותר חי.
אבל כל עוד שני הסטים של קורונה ופיניון אצלי תקינים, אני לא נוגע. אין לי תקציב לזה כרגע, מה גם שזה יחייב החלפה של הנעילה הקדמית. עוד הוצאה ענקית וממש לא הכרחי וכמו שאני מכיר את הג'יפ שלי ואת ההשקעה שלי בתחזוקה מונעת, הם כנראה יחזיקו מעמד עוד שנים ארוכות....
אצל שמואל למשל, שטחן בטיול הזה דיפ' קדמי, זו הזדמנות. רק 4.10 ושלא יחשוב על משהו אחר.

אני כן בכיוון של טרנספר חזק יותר עם חמישה מצבים (כולל 4X4 לכביש, לטובת כבישים רטובים), ובהחלט הגיע הזמן לכננת בריאה מקדימה. לא לעניין שאנחנו נוסעים למקומות כאלה ומסתמכים רק על כננת אחת.
אם אתה שואל אותי? כולנו צריכים להיות נעולים כפול ועם כננת. כמובן במצב פעולה תקין. זה המינימום במקומות כמו הואדי הזה, כמו הר טמון, כמו שיך אבו יזיד וכו'. פחות מזה - חוסר אחריות שלנו, שעולה לנו בשבירות, בהרבה זמן ובאי עמידה בתכנונים של עצמנו.

גיתאי נוה
08-06-14, 01:43
האוטו עובר הכל בקלות. ראית בעיניים. לא טיול ראשון שלנו ביחד.
בטיולים שלנו שהם קשים בהגדרה, הוא עושה עם 31 את כל מה שהכלים על 33 עושים. לרוב יותר בקלות מחלקם, כי הוא מאוזן יותר מהם. נכון, לפעמים הביצה האחורית מתיישבת על אבן. לא מדאיג אותי ולא קריטי - כי כשגיתי או אריק או אומי או סביון או שמואל מכוונים אותי, אני רגוע לגמרי, כמעט אדיש. אני סומך עליהם בעיניים עצומות.

לא לעניין שאנחנו נוסעים למקומות כאלה ומסתמכים רק על כננת אחת.
אם אתה שואל אותי? כולנו צריכים להיות נעולים כפול ועם כננת. כמובן במצב פעולה תקין. זה המינימום במקומות כמו הואדי אל עין הזה, כמו הר טמון, כמו שיך אבו יזיד וכו'. פחות מזה - חוסר אחריות שלנו, שעולה לנו בשבירות, בהרבה זמן ובאי עמידה בתכנונים של עצמנו.

ידידי, שני תיקונים קלים ברשותך:

1. יצאנו עם יותר מכננת אחת, אבל אכן נשארנו רוב המסלול רק עם אחת... נשאיר את סיפור המעשה לכתבה :cool:
בנוסף, היה איתנו גם הטירפור שלי לגיבוי, כפי שמגיע איתנו לכל טיול. מכל מקום אין ספק שחובה לתגבר את צי הכננות החשמליות במסלולים מעין אלו.

2. עד כאן בהחלט הסכמתי איתך בעניין הבנת הטרייד-אוף של עבירות לעומת שרידות\אמינות, אם כי אתה יודע שדעתי מעט שונה משלך בסוגיית 'שביל הזהב' ביניהם. אבל הפעם נפלת באי דיוק קל שסוטה מהקו המסורתי שלך - הסופה שלך לא עוברת יותר בקלות מאשר סופה משופרת יותר, כמו שלי למשל, משום שהיא מאוזנת יותר, אלא משום שהיא אף פעם לא הראשונה ולכן יש לך את הפריווילגיה ללמוד מנסיונו של הפורץ. הפעם גם עברת את המכשול המצולם כמעט האחרון בטור, וגם זכית במכוון שהקפיד לשמור על ראיית 360 על מנת לשמור על ה'ישבן' של האוטו שלך גם כשהדבר הצריך ריצות והתכופפויות כל רגע. לא כולם זוכים לכזו השקעה אפילו ממכוונים מנוסים מאד, מנסיון אישי :rolleyes:
הערת אגב; חלק לא מבוטל מהתקלות המכניות המעטות מאד, כאשר מתרחשות, בג'יפ שלי שכבר הגיע לאיזון, נובע מהיותו שפן הנסיונות הראשון תמיד, ולאו דווקא מהיותו משופר. גם את זה צריך לזכור.

גיתאי

opl
08-06-14, 08:56
יחס הצריות הגזורות עומד על 2 לרכב? או שהיו יותר משני דיפנדרים? (או שחס וחלילה פחות)

shyy
08-06-14, 11:57
יחס הצריות הגזורות עומד על 2 לרכב? או שהיו יותר משני דיפנדרים? (או שחס וחלילה פחות)

לטיול הגיעו שני דיפנדרים למסלול נכנס אחד.

opl
08-06-14, 12:32
נתנו לו לפחות לעבור אחרון כדי שהסלעים לא יהיו חלקלקים?

Ariksk
08-06-14, 20:37

1. יצאנו עם יותר מכננת אחת, אבל אכן נשארנו רוב המסלול רק עם אחת... נשאיר את סיפור המעשה לכתבה :cool:
בנוסף, היה איתנו גם הטירפור שלי לגיבוי, כפי שמגיע איתנו לכל טיול. מכל מקום אין ספק שחובה לתגבר את צי הכננות החשמליות במסלולים מעין אלו.

2. עד כאן בהחלט הסכמתי איתך בעניין הבנת הטרייד-אוף של עבירות לעומת שרידות\אמינות, אם כי אתה יודע שדעתי מעט שונה משלך בסוגיית 'שביל הזהב' ביניהם. אבל הפעם נפלת באי דיוק קל שסוטה מהקו המסורתי שלך - הסופה שלך לא עוברת יותר בקלות מאשר סופה משופרת יותר, כמו שלי למשל, משום שהיא מאוזנת יותר, אלא משום שהיא אף פעם לא הראשונה ולכן יש לך את הפריווילגיה ללמוד מנסיונו של הפורץ. הפעם גם עברת את המכשול המצולם כמעט האחרון בטור, וגם זכית במכוון שהקפיד לשמור על ראיית 360 על מנת לשמור על ה'ישבן' של האוטו שלך גם כשהדבר הצריך ריצות והתכופפויות כל רגע. לא כולם זוכים לכזו השקעה אפילו ממכוונים מנוסים מאד, מנסיון אישי :rolleyes:
הערת אגב; חלק לא מבוטל מהתקלות המכניות המעטות מאד, כאשר מתרחשות, בג'יפ שלי שכבר הגיע לאיזון, נובע מהיותו שפן הנסיונות הראשון תמיד, ולאו דווקא מהיותו משופר. גם את זה צריך לזכור.

גיתאי
היה תענוג כרגיל לעבור עוד מסלול עם חברה איכותיים וגיפאים ברמה גבוהה
גיתאי אני חושב שאתה טועה בגדול לגבי הסופה של דרור הסופה מאוזנת נוסעת נפלא ומלאת כח,הכוונות לא נכונות מנעו ממנו לעבור מכשולים בקלילות. לעבירות טובה אין צורך ברכב משופר מוגבה בעל צמיגים גדולים אלא בנהג טוב וכוון עוד יותר טוב. את המסלול עברו שלושה סופות לא נעולות אחת עם זיוף במנוע אבל עם נהגים מעולים ואני מדבר על שמואל חנן וגל. מחכה להמשך המסלול. למרות שנראה לי שאני ארד עם הסיקס שלי לעשות את המסלול הזה ממש מדגדג לי בבוכונות.

- - - Updated - - -

גיתאי
היה תענוג כרגיל לעבור עוד מסלול עם חברה איכותיים וגיפאים ברמה גבוהה
גיתאי אני חושב שאתה טועה בגדול לגבי הסופה של דרור הסופה מאוזנת נוסעת נפלא ומלאת כח,הכוונות לא נכונות מנעו ממנו לעבור מכשולים בקלילות. לעבירות טובה אין צורך ברכב משופר מוגבה בעל צמיגים גדולים אלא בנהג טוב וכוון עוד יותר טוב. את המסלול עברו שלושה סופות לא נעולות אחת עם זיוף במנוע אבל עם נהגים מעולים ואני מדבר על שמואל חנן וגל. מחכה להמשך המסלול. למרות שנראה לי שאני ארד עם הסיקס שלי לעשות את המסלול הזה ממש מדגדג לי בבוכונות.

דרור ברלי
08-06-14, 21:00

. עד כאן בהחלט הסכמתי איתך בעניין הבנת הטרייד-אוף של עבירות לעומת שרידות\אמינות, אם כי אתה יודע שדעתי מעט שונה משלך בסוגיית 'שביל הזהב' ביניהם. אבל הפעם נפלת באי דיוק קל שסוטה מהקו המסורתי שלך - הסופה שלך לא עוברת יותר בקלות מאשר סופה משופרת יותר, כמו שלי למשל, משום שהיא מאוזנת יותר, אלא משום שהיא אף פעם לא הראשונה ולכן יש לך את הפריווילגיה ללמוד מנסיונו של הפורץ. הפעם גם עברת את המכשול המצולם כמעט האחרון בטור, וגם זכית במכוון שהקפיד לשמור על ראיית 360 על מנת לשמור על ה'ישבן' של האוטו שלך גם כשהדבר הצריך ריצות והתכופפויות כל רגע. לא כולם זוכים לכזו השקעה אפילו ממכוונים מנוסים מאד, מנסיון אישי :rolleyes:

גיתאי

אז איך אתה מסביר את מה שהיה בטמון?
ניסית לעלות כמה פעמים. לא הצלחת. וכל נסיון רק הפך ותיחח את העליה עוד יותר והפך אותה לקשה יותר. בסוף עלית עם כננת.
אחר כך הסופה שלי עם 31 עלתה בקלילות שהפתיעה גם אותי ואתה ניגשת ושאלת די בתימהון איך האוטו עולה כל כך בקלות כאילו זה כביש 6.
נתתי לך הסבר טכני מלא מה קורה אצלך ואיך זה מפריע לרכב שלך לעבוד נכון וכאן זה לא הזמן ולא המקום לפרט.
אבל בשורה התחתונה - צמיגי 33 לכשעצמם לא נתנו לך שום יתרון שם. כן, יש מצב שעל 31 היה לך עוד יותר קשה, אבל עובדה. 33 זה לא פתרון קסם. לצד היתרונות הוא מביא איתו ים של חסרונות שלטעמי הם אקוטיים יותר.

גם לזה צריך הסבר? המכלולים המכניים שלך - גיר, טרנספר, סרנים/ציריות - זהים לשלי, אבל הקורונה-פיניון שלך קצת חלשים יותר (4.10 מול 3.54) אבל מתמודדים עם עומס גדול יותר של צמיגי 33 מצד אחד ומשקל גדול יותר של הרכב מצד שני ולכן מרווחי הבטחון אצלך קטנים משמעותית. ובעברית: הסיכוי שלך לשבור משהו, גדול הרבה יותר.

וזה המקום להזכיר לכל אלה שהגיעו עם רכבים לא תקינים עד הסוף: במקומות שאנחנו נוסעים, אין לנו את הפריבילגיה לשבור. או להיתקע. לשבור משהו ולהתארגן לחילוץ במעלה ורדית למשל, זה משחק ילדים לעומת אותה שבירה בואדי הזה.
זה גם למה אנחנו רוצים לעבור לטרנספר חזק, כדי להקטין ככל האפשר אפשרויות לכשלים. וזה ברור לשנינו שאם תיפול לנו הזדמנות שאי אפשר לסרב לה להחליף לסרן 44 קדמי, אנחנו לא נהסס. אם אתה שואל אותי? האוטו שלך, במשקל שלו ועם ערימת הציוד שהוא סוחב (כולל 2.5 טון של דיפנדר שבור ציריות מאחוריו) בכלל צריך דנה 60 גם מקדימה...

גיתאי נוה
09-06-14, 00:07
אז איך אתה מסביר את מה שהיה בטמון?
ניסית לעלות כמה פעמים. לא הצלחת. וכל נסיון רק הפך ותיחח את העליה עוד יותר והפך אותה לקשה יותר. בסוף עלית עם כננת.
אחר כך הסופה שלי עם 31 עלתה בקלילות שהפתיעה גם אותי ואתה ניגשת ושאלת די בתימהון איך האוטו עולה כל כך בקלות כאילו זה כביש 6.

לחץ אוויר 8 PSI לעומת 25 PSI. זה ההסבר.
צמיגים גדולים עוברים טוב יותר בהינתן אותם נתונים (חתך, לחץ, רמת שחיקה וכו'). הפיסיקה הפשוטה לא משקרת.

דרור ברלי
09-06-14, 00:47
בחיים אני לא נסעתי ב-8 PSI. גם לא בימי הדיונות. בטח לא על טרשים כאלה שחדים כמו סכינים.
הייתי אולי על 14-15.

אין ויכוח על תרומה לעבירות של צמיג גדול. השאלה היא מה אני משלם תמורת היתרון הלא בדיוק ענק הזה. בשורה התחתונה העבירות של האוטו נגזרת מעוד כמה פרמטרים. יכול להיות שעל צמיג 31 מדגם ספציפי שמאפשר לי יותר הורדת לחץ אוויר בלי להרוס אותו, אני אצליח לעבור טוב יותר מאשר על 33 מדגם אחר. הכל יכול להיות.

אבל הסקפטיות שלי לגבי צמיגים גדולים מדי על רכב נתון היא בגלל סכנת השבירות שלדעתי יש לה יותר משקל כשמטיילים במקומות שאנחנו מטיילים בהם.
צמיגים גדולים יותר מייצרים יותר עומס על מכלול נתון כמו ציריה קדמית או זנב טרנספר, ואם החוזק של החלקים האלה מלכתחילה לא מדהים, הם מאיצים שבירות. במיוחד כשהאוטו כבר במאמץ גדול וקרוב למגבלות.
שולי הבטחון שלך יותר קטנים. אתה תשבור קודם. זה נורא פשוט.

-->