PDA

צפייה בגרסה מלאה : ג'ימני - התלבטויות

NinjaMonkey
09-06-14, 00:38
ערב טוב (או בעצם בוקר)

לפני זמן מה רכשתי ג'ימני 00 שהשאיר לי המון טעם מר, עלה לי כ14K בתיקונים ב4 חודשי בעלות ומכרתי אותו עם רשימת תיקונים נדרשים בעוד 15K.
לא נעים בכלל.

מאז ה"חיידק" אוכל אותי יום-יום ואספתי קצת כסף לאחד חדש יותר במצב טוב יותר. (שנת 2008+)

מyad2 הסקתי שאין למצוא ידני "בתול", כולם היו בשטח כזה או אחר, כולם עם ק"מ בינוני-גבוהה.
אוטומטיים לעומת זאת יש מספר רכבים עם 50,000קמ +/- במצב מקורי לחלוטין, והם גם יותר זולים מהידניים. (עושה רושם שבעלי הידניים חושבים שיש להם זהב ביד)
לאחרונה הגיעה הבשורה על חזרתו של הג'ימני בעוד כחודשיים ועם תוספת של מערכת ESP, בעלת חשיבות לא מבוטלת הן בכביש והן בשטח.
ועברה בי המחשבה שבמקום להוציא 50K-60K על רכב בן 5~6 (מחירון מופקע, כתוצאה מהיעדרו מאולמות התצוגה) אפשר לקחת הלוואה "קטנה" ולרכוש רכב חדש לגמרי, שאדע את כל ה ins-and-outs שלו, בלי דאגות, בלי כאבי ראש. אבל עם ירידת ערך שמלווה רכב חדש.

הראש (והגברת) אומר(ים) שעדיף לקנות משומש ב50K, אבל אחרי האכזבה שהייתה לי עם הג'ימני הקודם, בין אם זה המוסכים האינסופיים או כמות הכסף שאיבדתי בזמן מאוד קצר השרישו בי פחד מחוויה דומה בשנית, מצב שאליו אני ממש לא רוצה להגיע.

אבא שלי תמיד אומר "אני לא מספיק עשיר כדי לקנות דברים זולים", במקרה ההוא (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/79535-%D7%92-%D7%99%D7%9E%D7%A0%D7%99-%D7%9E%D7%95%D7%96%D7%A0%D7%97-%D7%91%D7%95%D7%A8-%D7%9C%D7%9C%D7%90-%D7%AA%D7%97%D7%AA%D7%99%D7%AA-(%D7%94%D7%AA%D7%97%D7%93%D7%A9%D7%AA%D7 %99-%D7%91%D7%92-%D7%99%D7%9E%D7%A0%D7%99-2000-%D7%A0%D7%95%D7%A1%D7%97-%D7%9E%D7%97%D7%95%D7%93%D7%A9)/page3?p=555014&viewfull=1#post555014) כנראה הייתי צריך להקשיב לו.

הפעם אני מחפש עצה קצת יותר מבוססת.

תודה מראש.

cgp
09-06-14, 08:45
לא יודע איזה רכב קנית ואיך קנית, אבל נפלת על רכב דפוק נקודה!
לא קשור לגימני ,לא קשור לרכב ישן וכל מה שציינת. יש בינינו כולל אותי שנוסעים על רכבים יותר ישנים ללא שום בעיות.
אם יש לך כסף לקחת חדש מהניילונים ולהכניס לשטח, וקח בחשבון שזה ללא שום שיפור אז סבבה.
אני כמובן הייתי מעדיף ללכת אחורה בכמה שנים ולהשאיר כסף לשיפורים.
חוץ מזה אם תידבק אולי תמצא שהגימני קטן לך ולא מתאים, קנית חדש, אתה מפסיד את ירידת הערך.
בקיצור חומר למחשבה--- לא מחליט בשבילך.

דניאל מאירי
09-06-14, 08:50
כמובן שאם ניתן לממן את ההפרש אין כלל מה להתלבט.
רכב חדש משמעו קודם כל אחריות כוללת לשלוש שנים/100 אלף ק"מ - שערכה גדול מאוד.
אין צורך להשקיע בטיפול/יישור קו/טסט ושאר ירקות שכולנו כבר מכירים.
נכון, הרכב אינו משופר כלל וכאן נשאלת השאלה למה את מייעד אותו.
בלוחות נצפים לעיתים קרובות בולמים, קפיצים, מיגונים ועוד.
תוכל לקחת את הזמן ולשפר לפי טעמך ותקציבך.
דניאל

אביעד פ.
09-06-14, 09:10
רק פרט "שולי",
סוזוקי יתנערו לחלוטין מאחריות על הרכב החדש, או לפחות ינסו-
אם שיפרת את האוטו באיזשהי צורה.

ראינו את זה קורה הרבה שהחברה עם דגמי ה- 2010 היו עוד באחריות.

NinjaMonkey
09-06-14, 09:59
@אביעד ברור לי שאני לא אקח רכב עם 0קמ להתקנה של נעילות ויחסי העברה, אבל על קצת מיגון ואולי 2" אני לא חושב שיעשו לי בעיות.
מצד שני אולי כן, אין לדעת.

@דניאל המחשבה שלי היא שבסופו של דבר הכסף שייצא על רכב מ2008 קרוב-עד-זהה להפרש לרכב חדש (בלי לחשב ירידת ערך) אחרי תקופה של 3 שנים נגיד, אולי יותר.
הג'ימני הקודם לא היה משופר והספיק לי, אני לא רואה סיבה להשתגע ולהפוך אותו ל-בכאילו-פאג'רו-Q. גם סטנדרטי יגיע רחוק. (ועוד יותר רחוק עם ESP)

@cgp אני יודע שנפלתי על לימון מר מאוד, ושלא כולם כאלה, אבל קשה להימנע מזה.
סמו וויטארה דור ראשון קשה-עד-בלתי-אפשרי למצוא במצב טוב, תוכל לשאול את אביעד שבדק יותר מ20 כאלה לפני שנתיים. כי בכל זאת זה רכבים בני 20 עם 7-8 ידיים ומעל 200,000קמ. אז להוציא 25K על רכב כזה נראה לי פחות הגיוני, יותר קל להוסיף מראש את הסכום שהוא יעלה לי בתיקונים ולרכוש שנת 2008.
עכשיו כאמור ההתלבטות היא בין רכב כזה לרכב חדש לגמרי, בשביל השקט הנפשי וכו'.

ואגב, אין לי שום בעיה עם ה'קוטן' של הג'ימני, כאמור היה לי כזה והסתדרתי אתו יפה מאוד.

balmog
09-06-14, 11:08
אם אני לא טועה - כשעדיין שיווקו את הגימיני, היבואן הכריח את הקונה להתקין רק אצל אספיר ורק מוצרים שהוא אישר (מיגונים של אספיר).
לא זוכר אם אישר התקנת הגבהה או לא.
בכל מקרה כמו שכבר אמרו מקודם, נפלת על נבלה שלא משקפת את מצב שאר הרכבים בשוק. לטעמי לא שווה להשקיע מחיר כפול ברכב שמאבד הרבה כסף ברגע שיצא משערי הסוכנות ובנוסף אתה מוגבל למיגונים יקרים ולא מוצלחים כלל.
קח בחשבון שנעילה, יחסי העברה, שינוי מידת צמיגים לא יבואו כלל בחשבון.
אולי הגבהה של 2 במחיר מופקע.

שגיא S
09-06-14, 11:32
אני אישית חושב שכלכלית - לקנות רכב חדש יהיה הרבה פחות משתלם.

אתה לא מחשיב את הירידת ערך במחירון בחישובים שלך...אבל אחרי שלוש שנים שתאבד בערך 40-50 אלף שקל במחיר - זה יכאב מאוד.

אולי בכלל לא יגיע דגם ידני?
אני חושב שפשוט תתעזר בסבלנות ובסוף תמצא את הרכב שאתה מחכה לו. לדעתי ג'ימני 2008-9 ידני, יהיה הרבה יותר משתלם כלכלית מג'ימני 2015.
גם ככה אלו רכבים אמינים שלא עושים הרבה בעיות.

אצלי עם ק"מ גבוה יחסית - הרכב עם תיעוד טיפולים לאורך כל חייו, ומציג אמינות טובה מאוד (אין בעיה אחת מכנית שהיא לא נובעת מבלאי טבעי - בעיקר של גומיות - מוטות רדיוס, מוטות מקשרים וכו').
והוא נוסע טוב מאוד יחסית למה שציפיתי ולג'ימנים אחרים.

zerez
09-06-14, 20:03
חדש הוא עניין כלכלי טהור.
אם אתה מוכן לשלם את ירידת הערך אז לך על זה.
אני הייתי מחפש משומש.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

יונימוג אדום
09-06-14, 21:15
הבן שלי רכש השבוע ג'ימני 2005 VVT גיר ידני , לא ראה שטח ( באמת ) , טסט לשנה , צמיגים חדשים ,137000 ק"מ , יד שניה .
הרכב במצב מעולה גם חיצוני וגם מיכאני , המחיר ששילם הוא בערך ירידת הערך של ג'ימני חדש במשך כ:שנתיים .
האמת , יש צורך להיות דרוך ולעקוב ביד 2 , הרכב פורסם בשעה 17.00 והעיסקה נסגרה בשעה 20.00 .
גם אני בדיעה שחבל , אבל ממש חבל , לרכוש רכב חדש .

אילן

NinjaMonkey
09-06-14, 22:01
תודה רבה חברים.

יחד עם זאת אני תוהה - יש פה מישהו שהיה מוכן עם יד על הלב לשלם 60K~65K על ג'ימני 2008~2009 עם קצת מעל 100,000קמ?
וזה בהנחה שרכב חדש, עם ESP, בלי הפתעות יעלה 40K יותר. כמובן שגם יימכר בבוא העת במחיר יותר גבוהה מג'ימני 08.

האבסורד הוא שיש רכבים אוטומטיים עם חצי מהק'מ, ב₪10K פחות, ואפילו בגרסאות המפוארות עם מושבי דמוי עור.

מתקבלת ההרגשה שאם משומש אז אצטרך להתפשר על אוטומט, או לשבת כל היום בעבודה מול יד2..

zerez
09-06-14, 22:10
ידני יותר טוב ופחות נפוץ מאוטומט והמחיר בהתאם.

עם הרבה סבלנות תוכל למצוא אחד טוב.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

NinjaMonkey
09-06-14, 22:26
אחרי שקראתי את הכתבה של אבירם ברקאי (http://www.barkai4x4.co.il/%D7%99%D7%93%D7%A0%D7%99-%D7%90%D7%95-%D7%90%D7%95%D7%98%D7%95%D7%9E%D7%98%D7% 99/) אני לא לגמרי בטוח שהידני טוב יותר.

נכון שהוא חסכוני יותר בכ20%, אבל הרכבים גם נדירים בהרבה, עולים הרבה יותר וכמעט כולם עם היסטוריית שטח, כלומר בלאי מוגבר שיביא 'יישור קו' יותר יקר.

balmog
09-06-14, 22:32
תחפש טוב, הכי חשוב מוכר אמין.
אם הרכב נמצא אצלו כבר כמה שנים אז הוא יידע את כל הבעיות (אם יש) וכנראה שהוא ספג כבר את כל העלות של ה"יישור קו"

מוני אורבך
09-06-14, 22:35
ידני לגימיני לטעמי לא מוצלח.
המנוע מאוד חלש, ועם ידני בשטח טכני הרבה פעמים חיבים להעלות טורים ולנסוע מהר כדי שהמנוע לא יכבה.
ממיר המומנט של האוטומט עושה עבודה מצוינת ומונע את הבעיות הללו.
לגבי אמינות, לפחות מ 2005 אין בעיה והגיר אמין מאוד ולא מתחמם.
בכלל הרבה יותר נוח לנסוע עם אוטומט בשטח (מלבד בירידות קשות כמובן)
אם גיר אוטומט זה מה שמפחיד אותך, אז אין בכלל ממה לפחד, להיפך.

לגבי זריזות בכביש, אז נכון שהידני יותר זריז.
אבל רבאק מדובר על מכונת כביסה עם מנוע של טוסטוס, אז קצת יותר מהיר.. ממש לא מרגישים בזאת.

gmike
09-06-14, 22:39
לדעתי, אם יש לך את היכולת, ואתה מתכנן להחזיק את הרכב תקופה ארוכה-לך על חדש ידני.
או שתחכה, אחרי שהדגם החדש יכנס לשוק, זה יוריד גם את מחירי המשומשים..

מיכאל.

NinjaMonkey
11-06-14, 10:36
@מוני קראתי שרשורים בעבר שכרגע אני לא מצליח למצוא לגבי הגיר ה"מחוזק", ממה שאני זוכר דובר על שנתון 07 או 08, ושיש דגמים של VVT שהגיעו עם הגיר הפחות מוצלח.
בכל אופן הבנתי שהאוטומט לגמרי בסדר ואין ממש טעם להתעקש על ידני במצב יותר גרוע רק בגלל שהוא ידני.

תודה רבה חברים.
קראתי, הפנמתי, החלטתי ללכת על משומש.
מה שכן יש סיכוי סביר מאוד שלקראת ספטמבר (כשיחזור הג'ימני לאולמות התצוגה) המחירים של המשומשים ירדו, או לכל הפחות אנשים ימכרו במחירון ולא 10K מעל.
זה בסה"כ עוד חודשיים, ואם המתנתי עד עכשיו אז אמתין עוד קצת, לא יקרה כלום, זה לא שאין לי רכב כרגע..

שגיא S
11-06-14, 10:55
הגיר המשופר של הג'ימני הוא החל מ2006, כל רכב עם VVT בעל גיר אוטומטי אמור להיות טוב יותר כבר.

NinjaMonkey
12-06-14, 01:31
אז זהו ש..

ולמי ששאל אם זה בכלל נחוץ אז התשובה היא כן.הגיר האוטומטי בג'ימני (עד 2007) פשוט חרא.אנשים מטגנים אותם חופשי...
MY 2 RUBEL :mrgreen:
מורי

לגבי הגיר משנת 2007-מדובר בגיר שונה לחלוטין,גדול ומאסיבי יותר שעד היום לא נתקלתי בבעיות לגביו.
מורי.

אז כנראה שיש דגמי VVT עם הגיר הישן.

עושה רושם שההימור הבטוח הוא שנת 2008

ilan.sch
13-06-14, 17:47
לא יודע ממתי התאריך ואם כותב השרשור עוד קורא............ לא מבין מה הבעייה לקנות רכב אוטומט שנת 2006 שידוע שזה השנה עם המנוע והגיר החזקים.

עזוב אותך מידני, באמת, שיילכו קיבינמאט כל אלה עם הידני שמנפיצים מחירים, שיחפשו תחברים שלהם בסיבוב.... קנה אוטומטי יש מספיק כאלה בחוץ - תמיד צצים חדשים.

עזוב אותך מרכב חדש אתה אכלת סרטים על הרכב הקודם שלך כי קנית משהו דפוק ולא בדקת כמו שצריך. קח את האוטו לליאור או משהו בסגנון באיזור חיפה אם תמצא, שיעשו לך בדיקה ותהיה שקט. - רכב חדש זה יקר-יקר-יקר אל תשכח שצריך שיפורים, הגבהה, מיגונים, נעילה (לא בטוח) וזה עולה משהו כמו 5000-6000. ירידת ערך של רכב חדש זה המון. אחרי שנתיים-שלוש כמו שרשמו פה, הרכב יהיה שווה חצי ?

אם אתה דואג לשטח, היה לי סמוראי ידני ועכשיו ג'ימני אוטומט, אומנם אני לא הרבה בשטח כמו רוב הפנתרים פה, אבל אני יודע מה זה שטח קל ומה זה שטח קשה, ואני יכול להגיד לך שזה כיף מאוד להיכנס לשטח עם הגימני האוטומט והמפנק (אני לא מדליק מזגן - עדיין מעדיף חלונות :)) - עם האוטומט לא צריך יותר מדיי להתאמץ קלאץ' ברקס ראשון - קלאץ' וכו... נוסעים על טורים נמוכים, האוטו מתנהג פנטנסטי, מגהץ את הכל ואני לא עובד כמו איזה חמור בשביל להעביר הילוכים וללחוץ על הקלצ' - יש לי זמן להסתכל מהחלון על הנוף ולהנות מהטיול. מוזמן תמיד לסיבוב.

NinjaMonkey
15-06-14, 23:13
תודה אילן

לגבי המנוע - מ2005 יושב שם מנוע M13AA עם VVT על זה אין שום ויכוח.
על הגיר יש דעות סותרות, חלק אומרים שכל VVT עם הגיר החזק, חלק אומרים 2007, חלק 2008. אני אישית לא יודע מי חכם ומי צודק ולכן מעדיף ללכת על האופציה הכי בטוחה שזה בעצם 2008. (או 05/06/07 אם אמצא ידני עם נתונים טובים)
מה שכן אני אחכה מעט עד שיגיע הג'ימני החדש ויוריד קצת את האף לכל אלה שמפרסמים רכבים סטנדרטיים ב10K מעל מחירון בלי בושה.

את הג'ימני הקודם שלי קניתי בעמק יזרעאל ובדקתי במכון ליד שלא מצאו שום דבר חריג, כמובן אחרי זה לקחתי אותו לליאור וחשכו עיני, אבל זו בדיקה שלא יכולתי לעשות קודם,, מי ייתן לקונה פוטנציאלי לנסוע עם הרכב כמעט 80ק"מ כדי לבדוק אותו? (מה גם שאז לא ידעתי מי זה ליאור, מורי, סלמן וכו')

היה לי אוטומט ולא חשתי שום מחסור בכיף בטיולים שעשיתי רק בגלל שהייתה חסרה לי דוושה אחת, להפך כמו שאתה אומר זה היה יותר קליל והיה יותר זמן ליהנות מהנוף.

נראה מה יהיה, אם ירצה הגורל עוד אספיק לקנות לפני הזוקיאדה הקרובה :)

-->