PDA

צפייה בגרסה מלאה : טיול לנגב בקיץ- אפשרי?

ASIS
09-06-14, 21:26
נפתח חלון הזדמנויות קצר, (יש פס מהאישה והילדים!...) לפני התרחבות נוספת של המשפחה.

התאריך המתוכנן הוא 3-4.7 או 17-18.7, המכתש הגדול ביום הראשון ולנחל נקרות/קצרה ביום השני,
כשהמגמה לסיים באילת ביום שישי בצהריים/אחה״צ.

קודם כל אם יש מצטרפים אז בשמחה( או שזה יותר מידיי ׳הארד-קור׳).
רעיונות למסלולים אחרים או עם נק׳ התרעננות לאורכם אני אשמח להצעות.

zerez
09-06-14, 21:36
יולי במדבר יכול להיות סיוט ונקרות הוא שטח אש

יכול להיות שאוכל להצטרף אבל זה מותנה במזג האוויר

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

omri_t
09-06-14, 22:11
אפשרי, יצא לי לטייל וגם לעבוד בשטח גם באוגוסט.

זה מצריך הערכות ותכנון מסלול לאור מזג האויר.

אני לא הייתי מוותר בגלל הנסיבות האישיות שתיארת.

אומי5
09-06-14, 22:18
אפשרי בהחלט אך מומלץ לחלק את היממה אחרת (יוצא מתוך נקודת הנחה שהחלון פתוח אז אין מזגן).
קמים מוקדם בבוקר, ובאור ראשון יוצאים לדרך. עוצרים להפסקת צהריים ארוכה מאוד בין 11 ל16 וממשיכים לטייל עד אור אחרון.
מומלץ לעשות את העצירה בצל מוכל (צל תמידי שלא תלוי בזווית השמש, נקיק צר, עץ גדול וכו')

six 4 life
09-06-14, 23:01
אם מדובר בימי חול, בתקופה החמה הזו נצל את מזג האויר ואת העובדה שזה אמצע השבוע ועלה לצפון לשכשך ולטייל במעיינות והנחלים של הגליל/ הגולן.

יונתןמצפה
09-06-14, 23:02
לשאלתך- כמובן שאפשרי. ואפילו אפשרי להינות.
מה שכן, טווח ההיתקלות יורד משמעותית והופך להיות אפסי!
מצבים פשוטים לכאורה שבחורף לא מהווים שום בעיה, בקיץ יכולים להיות סכנת חיים ממשית.
למשל- הרכב מתחמם, חייבים לכבות את המנוע/אין מזגן ואין צל בסביבה. שהייה של חצי שעה בשמש של צהרי היום ביום חם במדבר יכולה להיות מסוכנת.
יש צורך בעבודות מע"ץ/חילוץ וכד'? האדרנלין עובד? אתה לא מרגיש שהגוף מתחמם והדרך למכת חום קצרה מאוד...
שלא לדבר על מצב קצת יותר מורכב שמצריך הליכה של מספר ק"מ כדי להשיג קליטה סלולארית- זה כבר יכול להסתיים בטרגדיה (כבר קרה בעבר).
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3750215,00.html
בקיצור- יש חשיבות גדולה מאוד בתכנון, כמות מים, ובעיקר- שיקול דעת בריא המבוסס על נסיון במצבים כאלו, ועדיין- פוטנציאל ההסתבכות גדול בכמה סדרי גודל לעומת החורף.

ד ו ר ו ן
09-06-14, 23:36
ונקרות הוא שטח אש

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
נקרות הוא בדיוק במסדרון בין שטחי אש, ואחד הבודדים שאפשר לעבור בו באמצע השבוע.

Slowly..

נמרוד
10-06-14, 07:46
נקרות הוא שטח אש שידוע כיבש בלבד למיטב זכרוני.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

מוני אורבך
10-06-14, 07:57
אפשרי לטיל בדרום בקיץ, אבל למה??
אתה מסתכן (במיוחד אם אתה יוצא לבד ואפילו עם עוד רכב) חם מעיק ופשוט מבאס.
רוצה לטייל בקיץ, סע לצפון.
שם יש הרבה יותר צל ואפילו מים במקומות מסוימים.
נכון אין את הרגשת החופש והשחרור של הדרום, אבל בשביל זה יש את החורף.

sam1g
10-06-14, 09:20
אפשר בהחלט לטייל ואפילו בהנאה.
אזור מיצפה /לוץ בחודשי הקיץ 31 מעלות, בכלל לא נורא
(טיילנו לפני שבועיים, נצא גם בסופ"ש הקרוב וגם בחלק מסופי השבוע בחודשים הבאים).

כמובן רכב תקין ובקבוצה

לא מומלץ בכלל לטייל באזור אילת בתקופה הזו !!!

דרור ברלי
10-06-14, 15:19
אפשר? כן.
כיף? ממש לא.

נמרוד
10-06-14, 15:52
אצל הפולנים שום דבר לא כיף ;)

אפשרי בהחלט, עדיף הר הנגב ולא בערבה , צריך להתאים את שעות הטיול - יש שלוש-ארבע שעות אור נפלאות לפנות ערב. , והכי טוב זה לנצל את הלילה (http://www.jeepolog.com/forums/content.php/1439-%D7%9E%D7%93%D7%A8%D7%99%D7%9A-%D7%92-%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%9C%D7%95%D7%92-%D7%9C%D7%98%D7%99%D7%95%D7%9C-%D7%92-%D7%99%D7%A4%D7%99%D7%9D-%D7%91%D7%9C%D7%99%D7%9C%D7%94). אמנם חם גהינום באמצע היום, אז צריך למצוא פינה מוצלת להעביר אותן, אבל התענוג כהרוח המדברית מתחילה לנשוב בערב, שווה את זה!

boaz avrahami
10-06-14, 17:08
להזהר בלילה מתנועה בשמורות.
תענוג יקר

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

ASIS
10-06-14, 17:12
רוב תודות לכולם... אכן חומר למחשבה ואם לתמצת עד כאן אז בעצם אין אזהרת מסע- יופי.

אם ככה אני חושב לבקר בגב זרחן / עין עקב, יש תמונת מצב עדכנית על המים בהם? כ״כ אפשרי להשאיר את הרכב ללא השגחה בחניון לעין עקב?
האם יש מקומות נוספים בהם ניתן יהיה למצוא מים בעונה זו?

דרור ברלי
10-06-14, 18:10
אצל הפולנים שום דבר לא כיף ;)

אפשרי בהחלט, עדיף הר הנגב ולא בערבה , צריך להתאים את שעות הטיול - יש שלוש-ארבע שעות אור נפלאות לפנות ערב.
והכי טוב זה לנצל את הלילה (http://www.jeepolog.com/forums/content.php/1439-%D7%9E%D7%93%D7%A8%D7%99%D7%9A-%D7%92-%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%9C%D7%95%D7%92-%D7%9C%D7%98%D7%99%D7%95%D7%9C-%D7%92-%D7%99%D7%A4%D7%99%D7%9D-%D7%91%D7%9C%D7%99%D7%9C%D7%94). אמנם חם גהינום באמצע היום, אז צריך למצוא פינה מוצלת להעביר אותן,

כשאתה בחוץ, בעיקר בפינה המוצלת, יעוטו עליך נחילי זבובים וצרעות שבחום כזה הם בשיא חיוניותם. תענוג.

אבל התענוג כשהרוח המדברית מתחילה לנשוב בערב, שווה את זה!

כדי לקבל מושג איך זה ה"רוח המדברית" הזו בעונת הקיץ, תפתח את התנור במטבח, שים על 250 מעלות וטורבו ותכניס את הראש פנימה לכמה שניות. לא יקרה לך כלום, אבל ייתן לך יופי של אינדיקציה.
מי שנהנה מזה - סלמתו. באותה מידה אפשר גם ללכת לדאנג'ן ביפו ולקבל מלקות בטוסיק מאיזה מלכה עם שוט ועקבים, שלובשת מסכה מלאטקס שחור. בטח יש כאן כאלה שנהנים גם מזה (נוהגים בלנדרובר אולי).

קיץ זה לא זמן למדבר. לצערנו.

ishc
10-06-14, 19:34
באותה מידה אפשר גם ללכת לדאנג'ן ביפו ולקבל מלקות בטוסיק מאיזה מלכה עם שוט ועקבים, שלובשת מסכה מלאטקס שחור. בטח יש כאן כאלה שנהנים גם מזה

הרגת אותי מצחוק

MR BIG
10-06-14, 20:12
אני עובד בדרום.
הדרום שרוף לשלושה חודשים הקרובים.

קיבלת פס מהאשה? אחלה . עלה צפונה , תתנחל ליד איזה מעיין מגניב עם הרבה בירה וסגור את הבסטה.

אם בכל זאת אתה מתעקש על מדבר...- אז טיול לילה!

הנה מסלול : תתחיל בערד , רד דרך הר קומות ומעלה עזגד , נחל סדום , קטע כביש ואז לעלות את מעלה יאיר . זריחה במעלה יאיר , ארוחת בוקר טובה , מנוחה קלה , ובעשר בבוקר להיות בבית.

IlanHadar
10-06-14, 21:19
אם בכל זאת אתה מתעקש על מדבר...- אז טיול לילה!

הנה מסלול : תתחיל בערד , רד דרך הר קומות ומעלה עזגד , נחל סדום , קטע כביש ואז לעלות את מעלה יאיר . זריחה במעלה יאיר , ארוחת בוקר טובה , מנוחה קלה , ובעשר בבוקר להיות בבית.

בדיוק מה שחשבתי - טיול לילה, חוויה מומלצת לתקופה הזו.

ד ו ר ו ן
10-06-14, 21:35
לכל המקטרגים, אתם שוכחים שהר הנגב זה 600+ מטר מעל פני הים, והלחות מאד נמוכה.

בצפון, באותו הגובה עומס החום גבוה יותר.

אנחנו מטיילים גם באוגוסט.. במדבר.
אזור הררי, הפסקות ארוכות בצהריים, במקום מאוורר וזה עובד יופי.
הצפון מרגיש לי הרבה יותר חם, הלחות לא נעימה, ובגולן האדמה השחורה מקרינה חום.

היתרון היחידי בצפון הוא מקורות מים זמינים, ואז זה לא ממש טיול שטח, זה טיול רביצה, כייף כשלעצמו.

Slowly..

דרור ברלי
10-06-14, 21:50
בדיוק מה שחשבתי - טיול לילה, חוויה מומלצת לתקופה הזו.

גם זו הרמה להנחתה... מזמן לא היה לנו טיול לילה, מסלול של שעה-שעתיים-שלוש ואח"כ זבח.
אז נכון שארגון של דברים כאלה מוטב שייפול על בועז אברהמי, אבל אני מרשה לעצמי לרמוז לו שהגיע הזמן ואם לא יבין ת'רמז, נעשה את זה בעצמנו, נחפש מסלולים ונפתח שרשור נפרד.

zerez
10-06-14, 21:54
הצעה לטיול לילה.
נחל סדום, מנגל על הר סדום ויציאה דרך פרצים תחתון עם הזריחה.
עשיתי את המסלול הזה פעמיים והיה מדהים.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

דרור ברלי
10-06-14, 21:59
פרצים תחתון אסור לתנועה ברכב.

boaz avrahami
10-06-14, 22:39
גם זו הרמה להנחתה... מזמן לא היה לנו טיול לילה, מסלול של שעה-שעתיים-שלוש ואח"כ זבח.
אז נכון שארגון של דברים כאלה מוטב שייפול על בועז אברהמי, אבל אני מרשה לעצמי לרמוז לו שהגיע הזמן ואם לא יבין ת'רמז, נעשה את זה בעצמנו, נחפש מסלולים ונפתח שרשור נפרד.

האמת, לא שמתי לב אבל עברה שנה מה- 06062013
בנתיים הרחקתי קצת לצפון.

יאללה, תתחילו לזרוק תאריכים ואזור טיול מועדף ואם יש הענות ננסה לעשות משהו

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

IlanHadar
10-06-14, 22:46

אל תאיים :) אני בפנים, מגיע לפותח השרשור שניקח תאריך שלו שיצטרף. אם בועז מארגן זו תהיה שיירה ארוכה....

דרור ברלי
10-06-14, 22:54
שיירה ארוכה? נחלק לשתי שיירות כמו בפעמים הקודמות. מסלול קל-בינוני למתחילים ולרגועים, ומסלול בינוני-קשה למחורעים.

ד ו ר ו ן
10-06-14, 23:47
פרצים תחתון אסור לתנועה ברכב.

יש חיבור רשמי לרכב בין נחל סדום לחלק הצפוני של פרצים, צפונית לחסימה.

Slowly..

ASIS
15-06-14, 22:57
חברים לא מצאתי תשובה, האם יש מצב להשאיר את הרכב בחניה לעין עקב ולחזור ולמצוא אותו עדין שם שלם?

דרור ברלי
15-06-14, 23:20
חברים לא מצאתי תשובה, האם יש מצב להשאיר את הרכב בחניה לעין עקב ולחזור ולמצוא אותו עדין שם שלם?

לא משאירים שום סוג של רכב ללא השגחה בשום מקום בנגב. לא בחורף ולא בקיץ.
וזה כי הבדואים נמצאים בכל מקום, וגניבות הן מקצוע לגיטימי מבחינתם.

נמרוד
16-06-14, 10:52

בוודאי שיש מצב, ורוב הסיכויים שלא יקרה כלום, וזה לא סיבה לא לעצור בעין עקב, פינת החמד #1 בנגב.
אבל הסיכון קיים.

דרור ברלי
16-06-14, 12:24
סע לכל מקום ללא חשש, אבל שמישהו יישאר להשגיח על הרכב/ים.
תעשו תורנות שמירה. עצוב אבל זו המציאות.

איל מ
25-06-14, 16:37
לכל המקטרגים, אתם שוכחים שהר הנגב זה 600+ מטר מעל פני הים, והלחות מאד נמוכה.

בצפון, באותו הגובה עומס החום גבוה יותר.

אנחנו מטיילים גם באוגוסט.. במדבר.
אזור הררי, הפסקות ארוכות בצהריים, במקום מאוורר וזה עובד יופי.
הצפון מרגיש לי הרבה יותר חם, הלחות לא נעימה, ובגולן האדמה השחורה מקרינה חום.

היתרון היחידי בצפון הוא מקורות מים זמינים, ואז זה לא ממש טיול שטח, זה טיול רביצה, כייף כשלעצמו.

Slowly..

אם היית צריך לתכנן טיול של יומיים באזור הר הנגב, על איזה מסלול היית הולך (סופ"ש- אין מגבלת שטחי אש).

נ.ב.
בהר הנגב גם הרבה מקומות מעל 800 ובואכה 1000 (aka הר רמון).
נ.ב. 2
היתרון בצפון הוא ריבוי צל ומקומות עצירה המשלבים מים. אני מעלה את הנושא כי אני בהתלבטות בין טיול לאזור הר כרכום, שער צניפים ועוד... לבין דחיה לסתיו והסתפקות בטיול יומיים לצפון (כשברור שהעדיפות, אם חום וצל לא היו פקטור, תמיד תהיה לדרום שבו חווית הטיול הרבה יותר חזקה).

ד ו ר ו ן
25-06-14, 20:43
אזור החולות והר הנגב, רמת מטרד, רסיסים, חורשה/אלות/דורבן/יתר.

אזור הררי, גבוה יחסית, יש קטעי צל בחלק מהואדיות) למרות שאני לוקח צילייה, וכך אין תלות בעצים או צל טבעי).
אם יש מי שמתנדב להשאר לשמור,
אפשר לחבר את עין עקב, זרחן ועד לנחל חווה ביום הראשון(טיול רגוע). ובשני לשלוחת צלמון למכתש רמון עם כניסה לעין אום צאלח.
ככה תקבל 2 קיטוע מים יפים גם בדרום.

לא הייתי יורד לנחלים הגדולים, חם שם כבר לפני חודש.

Slowly..

דרור ברלי
26-06-14, 13:42
(כשברור שהעדיפות, אם חום וצל לא היו פקטור, תמיד תהיה לדרום שבו חווית הטיול הרבה יותר חזקה).

אחרי שהתחלתי לטייל ברצינות בשומרון, פתאום הנגב והמדבר כבר לא מדליקים אותי בטירוף כמו פעם...
אז אני לא מוותר עליהם, אבל הם כבר לא ברירת מחדל.

איל מ
26-06-14, 18:17
דורון,
תודה על ההמלצה,
בכל מקרה האזור של בקעת צין, חווה, בואכה צלעון (הטעות במקור - זה השם המקורי), גם נלעס וגם נמצא כבר באזור אקלימי שיותר דומה לערבה.
נראה לי שהפעם נדחה את הדרום לסתיו (בחורף קר מדי בלילה) ובנתיים נעלה צפונה לחורשות, יערות ומעיינות.

-->