PDA

צפייה בגרסה מלאה : אינפוזיה של מים למנוע...

refa_l
21-07-05, 13:51
שמעתי שאפשר לחבר צינורית לסעפת היניקה והקצה השני שלה טבול בתוך מיכל מים. הואקום שקיים בסעפת שואב את המים לתוך המנוע והם מתפרקים למימן, כדי לפצות על העודף הזה של חומר הבעירה סוגרים מעט את הדיזה של הדלק. אומרים שזה נותן חיסכון משמעותי בדלק.
אציין שכל מה שכתבתי לא מוכח אלא שמעתי את זה ממישהו (ששמע ממישהו ששמע ממישהו שטוען שהיתה לו מע' כזו באוטו) ולכן הייתי שמח אם מישהו יאמר לי מה הוא חושב על זה אם זה אפשרי ומה ההשפעות של זה על המנוע לטווח הארוך והקצר.

חנן-ג'יפולוג
21-07-05, 13:54
מאוד יתכן שאני לא לוקח משהו בחשבון, ולכן אני טועה, אבל זה נשמע לי בלתי אפשרי עקרונית:

אתה לוקח מים- H2O , מפרק אותם לשתי מולקולות מימן ואחת חמצן, מרכיב אותן בחזרה למים, ועוד מרוויח מזה משהו?

את המושג: "פרפטום מובילה" אתה מכיר?

חנן-ג'יפולוג
21-07-05, 13:56
אני חייב לציין שכן יתכנו עקרונות עבודה אחרים שכן יאפשרו בעזרת העסק הזה למנוע להיות יעיל יותר, כגון צינון האוויר שנכנס לסעפת, מה שמאפשר לשרוף במנוע יותר דלק, ולקבל ממנו הספק גבוה יותר, וכדומה.

אבל להפיק מימן ממים כדי להרוויח אנרגיה? על פניו נשמע לי כמו שטות.

נמרוד
21-07-05, 14:06
הזרקת מים לסעפת היניקה נועדה בדיוק בשביל מה שחנן כתב, להוריד טמפרטורת היניקה ועקב כך למנוע דטונציה, במנועים עם יחס דחיסה גבוה מאד ו/או מוגדשים מאד. השיטה הומצאה כמו הרבה דברים אחרים עבור מטוסי הבוכנה המוגדשים של מלחמת העולם השנייה, והיום אפשר למצוא המון מידע באתרים שעוסקים במנועים משופרים מאד, הנה אינפורמציה התחלתית:

http://www.rallycars.com/Cars/WaterInjection.html

http://www.rbracing-rsr.com/waterinjection.html (זה גם משעשע, כדאי לקרוא!)

ניר ל
21-07-05, 14:08
אני גם לא מבין באיזה תהליך המים אמורים להתפרק למימן וחמצן, במנוע אתה מדבר על שריפה לא על אלקטרוליזה, תקבל מקסימום נעילה הידרוסטטית.

נמרוד
21-07-05, 14:20
המים לא מתפרקים ולא מתחברים, המים מתאדים ועקב כך מקררים את התערובת בצורה יעילה מאד - איפה שזה נדרש. הזרקת מים לא משפרת צריכת דלק, זה פשוט מאפשר להוציא יותר הספק (תוך שריפת יותר דלק, לא פחות) ממנוע וסוג דלק נתונים על ידי גדישה ללחצים גדולים מאד.

איציק - 4X6ZH
21-07-05, 14:45
לפני כ 20 שנה באחד הקורסים בחול לימד אותנו מהנדס רכב לנקות את המנועים על ידי הזרמת מים לסעפת היניקה \ למאייד \ בסל"ד גבוה ובעומס מלא .
השימוש הוא לניקוי פיח ושרף בתושבות שסתומים \ בחלל הצלינדר .
לוקחים מנוע לא תקין ( שסרק לא יציב יש משקעי שרף בסעפות ....
מחממים את המנוע לחום עבודה ( חשוב מאד )
לוקחים בקבוק מים רגילים ( מי ברז בקבוק קולה טוב מאד )
מפרקים מסנן אויר
מנתקים נשם מנוע ( חשוב מאד )
מעלים סלד מנוע כמעט למקסימום ( זהירות !!! )
ואז מתחילים לשפוך מים לתוך לועה הקרבורטור\ סעפת הניקה \ מצערת ....
המנוע בשלב ראשון ינסה להכבות אבל אז יש לפתוח את מצערת המנוע למקסימום האפשרי
תוך המשך הזרמת מים ....
לא לאפשר למנוע לכבות !
אחרי מס שניות חום המנוע עולה וכל הפיח בחלל המנוע בסעפות \ במערכת הפליטה \ הכל נשרף . מתקבל אגזוז לבן ונקי !
כל התהליך על בקבוק של 2 ליטר לוקח כ דקה עד דקה וחצי .
מתקבלות תוצאות מדהימות .
הסכנה !! מנוע שיש לו בוכנות \ מיסבים \ רנגים \ ... לא תקינים עשוי להתפרק במהלך הניקוי .
לכן אני לא ממליץ על הנקוי הזה ומי שעושה אותו לוקח סיכון .
איציק

refa_l
21-07-05, 15:10
באמת היה נראה לי תמוה מה גורם למים להתפרק אמרו לי כתוצאה מהלחץ בצילינדר אבל לפי מה שידוע לי לפרק את המים ניתן רק בעזרת אלקטרוליזה בעצם כל העניין הזה היה נראה לי תמוה לכן העלתי את השאלה.

lior_b.s
21-07-05, 16:50
הזרקת מים קיימת כמערכת שלמה ומורכת מאוד ולא ע"י חיבור צינור מים בלבד , יש להזין את המנוע בכמות מדוייקת בהתאם לתערובת אויר\דלק שקיימת וזה אכן נועד לקירור במנועים בעלי הספק גבוה שמייצרים חום גבוה בהתאמה.
http://www.rbracing-rsr.com/waterinjection.html

refa_l
21-07-05, 17:00
מהתגובות שלכם אולי יש אמת במע' הזו אני מעלה השערה שאולי המים גורמים לקירור סעפת היניקה ווכך האויר שנכנס יותר קר מה שאומר תופס פחות נפח ואז נכנס יותר אויר והבעירה בצילינדר יותר טובה וכך משיגים חיסכון בדלק או שמצב כזה משמעותי רק במנועים מוגדשים וכדומה ובמנוע אטמוספרי אין משמעות לכך.

-->