PDA

צפייה בגרסה מלאה : שלטים מפח בחיתוך ליזר\להבה

kobiarava
11-06-14, 11:42
שלום לכולם. אני צריך לייצר כמה עשרות שלטי סימון שונים עשויים פח, כשהכיתוב עליהם חתוך בליזר או להבה. אשמח להמלצות לגבי בית מלאכה מתאים, השיטה המתאימה, וגם לגבי דרך הישום-האם אני חייב לספק קובץ ייעודי (מה הפורמט המקובל? תכנה מומלצת?) או שבעבודות שכאלה, פשוטות יחסית (אין לי חשיבות מיוחדת לפונט או מאפיינים כלשהם, אני צריך שלטים פונקציונאלים ולאו דווקא מכוון לאסטטיקה יתרה), אולי אפשר להעביר רק את הכיתוב הנדרש?
לתשובות מבעלי ניסיון אודה...

קובי

amirmoshe
11-06-14, 14:02
אנחנו בעבודה עושים אצל שלייסנר.

Sent from my XT910 using Tapatalk 2

נמרוד
11-06-14, 14:13
מקובל לספק קובץ שרטוט דו מימדי בפורמט DXF, שניתן להפיק מכל תוכנת תיב"מ (למשל סולידוורקס). מכיוון שאתה מדבר על כיתוב פשוט ביותר, הרצתי חיפוש בגוגל ומסתבר שיש לא מעט אפשרויות לייצר קבצי DXF פשוטים - תריץ חיפוש word to dxf. אין סיבה שזה לא יעבוד מצויין.

כמו כן לא צריכה להיות שום בעייה שתמסור שרטוט ידני פשוט של גודל השלט, הטקסט, גודל האותיות וכולי, זה עבודה קלילה, מן הסתם יקחו ממך עוד כמה שקלים על זמן המהנדס שיעשה את זה.

kobiarava
11-06-14, 19:31
לחומר בעובי של, נגיד 4 מ"מ, ופונט של 8 ס"מ, עדיף לבצע בלייזר או להבה? בכלל, מה היתרונות של אחד על פני השני? מחירים?

קובי

נמרוד
11-06-14, 19:40
להבה זה משהו היסטורי.

יש מלא מפעלי לייזר בארץ, אתה מקבל בדיוק מה שהגדרת בשרטוט בדיוק של 0.1 מ"מ, מפלדה/נירוסטה/אלומיניום בכל עובי עד 12 בלי בעייה בכלל. לא יקר בכלל.

-->