PDA

צפייה בגרסה מלאה : חובת התקנת מד-מים דיגיטלי במקום מד-מים רגיל. שאלה.

רכס חיים
11-06-14, 21:21
במפעל החדש שלנו הותקן לפני שנה מד-מים רגיל וחדש - ושולמה למועצה תמורה מלאה עבורו.

עכשו הנהלת אזור התעשיה דורשת מאיתנו את החלפת המונה החדש במונה עוד יותר חדש עם קריאת ספיקה מרחוק בעלות נוספת של 15,000 שקל.

לא ניראה לי שהדרישה לייעול קריאת מוני המים צריכה להיות על חשבוננו,בסכום עתק שהמועצה דורשת. אם המועצה חוסכת את הקריאות - זה צריך להיות על חשבונה. ומה עם המונה הרגיל שרכשנו רק לפני שנה ???

כל הדרישות ההזויות האלה יכולות להוציא אדם מהדעת - הם באמת חושבים שאנו מדפיסים את הכסף ??? מישהוא יודע מה האפשרויות במקרה הזה ???

itayhi
12-06-14, 00:34
כשהווחלפו אצלנו במושב מוני המים לכאלו עם קריאה מרחוק אנחנו שילמנו על המונים. למיטב זכרוני סכום שנע מ800 ועד 1500 ₪ למונה. בהתאם לקוטר החיבור.
15k ₪ נשמע לי כמו סכום הזוי ונשמע שהמועצה מנסה לדפוק קופה על חשבון הצרכנים.

שווה לבדוק מול החברה המספקת אפשרות לקנייה עצמאית של מונה זהה.

איתי

asypeer
12-06-14, 01:42
החברה שמייצרת את המונים האלו יושבת בקיבוץ דליה, ערד או ארד שמה. שווה לבדוק כמה יעלה לקנות מהם או מהמפיצים שלהם.

Sent from my iPhone using Tapatalk

omri_t
12-06-14, 12:19
שודדים אותכם!
15,000 זה לא שפוי

tomer s
12-06-14, 12:56
חיים תראה שהפסיק במקום הנכון.
ב15K אני מוכר לך מד מים לצינור בקוטר שלך.
או שהחבר'ה שם שמים לך מד מים לקריעה מרחוק...

boaz avrahami
12-06-14, 13:28
בסוף זה יתברר כטעות

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

רכס חיים
12-06-14, 15:56
קבעתי פגישה ליום ראשון במנהלת של האזור - ניראה איך יוצאים מזה.

dingo1st
12-06-14, 17:18
מחיר מד המים ניקבע ע"פ הקוטר שלו.... חודש שעבר התקנתי בשטח חקלאי שעון 2" שנחשב לגדול בעלות של 3000 שח כולל מעמ כולל התקנה וכמובן כולל אלמנט.... גם אצלי בהתחלה ביקשו מחיר גבוהה יותר עד שהבאתי להם הצעות מחיר של שעונים כאלה ע"פ הדרישה הדגם שלהם.. בסופו של דבר הצלחתי להוזיל משמעותית... אם כבר אז זה המקום לציין שקיבלתי שרות נהדר ממעבדה שמתקנת משפצת ומוכרת חדשים באזור בית שאן שנקראת מד שאן בחור בשם אייל ששווה להתייעץ איתו טל 0506524093 בהצלחה

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

רכס חיים
13-06-14, 01:21
וואלה - היום דיברתי עם אותו אייל והוא אמור לתת לי הצעה בתחילת השבוע.

בכל מקרה היום המים שאני מקבל הם לצורך בניה - היות ואני ממשיך לבנות את הקומה השניה ועדיין בשלבי בניה ,לא נראה לי שהם יכולים למנוע ממני את אספקת המים לצורך בניה ולהתחיל לספק לי מים ''רגילים''. נראה מה יהיה ביום ראשון.

עידו לוריה
13-06-14, 16:36
הזוי ... אצלנו במושב הוחלפו מדי המים גם ,והעלות היתה 750 ש"ח כולל התקנה , עלות מד כזה ( קוטר "1 ) 450 ש"ח יש באמת הבדלים במחיר לפי הקוטר אבל לא נראה לי שיש מד מים שעלותו כולל התקנה תגיע ל 15 אלף ש"ח .

עידו

צור
15-06-14, 23:39
חיים
צר לי לאמר לך אבל המחיר לא כלכך הזוי
אני מניח שיש לך ספרינקלרים בבנין באם זכרוני לגודל הבנין שלך אינו מטעני
ואז אתה צריך מד מים משולב בקוטר של. 6 ״
משולב כלומר מונה קטן שקורא את הצריכה השוטפת ומונה גדול שקורא את הצריכה הכבדה
הפתרון אינו במחיר המונה
ץאלא ביכולת שלך להשפיע על התארגנות התעשינים /דיירים באזור תעשיה שלך

רכס חיים
16-06-14, 00:16
צור תודה

אין לנו במפעל ואנו גם לא צריכים ספרינקלרים היות ומטען האנרגיה שלנו קטן עקב שימוש רב בפלדה.

היום הייתי במנהלת ושם דרשו ממני עבור מד-מים משולב בקוטר ''3 -.12,000 ש''ח - כולל מעמ שלא ניתן לקיזוז.

אם נוסיף לסכום הזה קולט אבנים , גמל וברזים למינהם - לפי תכנית שקיבלתי - ההוצאה של חיבור המים מגיעה ל - -.30,000 ש''ח. - רק החיבור.

ואני בכלל צריך חיבור מים של ''1 - צול אחד - עבור שני בתי שימוש ו - 3 כיורים - וגינה קטנה.

ניראה לי הזוי לחלוטין.

יש צורך בהחלטה ציבורית כלשהיא כדי לחייב אותי לבצע את מה שאיני צריך ?

אמיר ב.א
16-06-14, 08:53
חיים - אני חושב שהכיוון הכי טוב לפעולה , כמו שצור רמז , תעבור אצל אנשים אחרים באיזור שלך,
בטוח שגם להם כואב בכיס , תארגן אותם , ויהיה לך סיכוי טוב להנחה או לשינוי המצב הקיים.

רכס חיים
16-06-14, 09:38
אנחנו כאן 25 מפעלים שנבנים לאורך 5 שנים - כך שהבעיה הזאת הינה אישית לכל אחד בנפרד בזמן נתון וקשה לארגן קבוצה כזו.

שחר 9
18-06-14, 22:56
המחיר גבוה אם זה רק למונה עצמו זה אמור להיות סביב 4-5 אלפיות .
לכל הגמל עם כולא אבנים מגופים וכו' תגיע ל20-30 אלף .

לשנות את זה עלול להיות כאב ראש אבל לא מסובך ...

תתחיל עם זה שתבקש הקטנת החיבור .
כנראה שהתנאי יהיה שכיבוי אש יאשרו לך ספיקה קטנה יותר , לא מסובך .
אח"כ תצטרך מתכנן אינסטלציה שיוציא לך תוכנית עפ"י הדרישות ,
עם התוכנית תלך לעירייה / תאגיד המים ותוכל לקבל הקטנה חיבור .
כמובן שכל העלויות יהיו עלייך ....

כאב ראש בירוקרטי .

itayhi
18-06-14, 23:16
לשירותים, 3 כיורים, גינה ופיילה של ברווזים מספיק גם חיבור 3/4...

חיים, לפני שאתה הופך עולמות רק כדי לנסות ולהקטין בשקל תשעים.
תחשוב אם לא כדאי להגדיל בשני שקלים.

מה אם בעוד שנתיים כן יהיה צורך במונה 3 צול? או 6?
המפעל יעבור שינוי? יהיה צורך בספרינקלרים? תהפוך לבית אריזה לכוסות וצלחות מזכוכית עם 5 מדיחים תעשייתיים בפול טיים ג'וב? :cool:

ראיתי כאלו שחוסכים כמה גרושים בחיבור ראשוני של חשמל לבית ואחרי כמה שנים משלמים פי 5 על הגדלה כדי
שאפשר יהיה לעבוד במקביל עם 2 מזגנים...

אתה מבוגר ובטח חכם יותר ממני. תבדוק מה ההשלכות של חיבור מים קטן למבנה תעשייה גדול.

איתי

רכס חיים
19-06-14, 03:22
היי איתי.

זה נכון לחשוב כמוך - אך תביא בחשבון שערך הכסף משתנה בכיס שלך בכל יום.למה הכוונה. היום אנו נמצאים בסוף השקעה של מעל 4 מיליון שקל בבניה החדשה ,וכל הוצאה חדשה כזו בסוף הפרויקט הופכת לכואבת. בעוד 4 שנים כשאולי אצטרך חיבור גדול יותר ולא נהיה לאחר הוצאה ענקית כזו - לא תהיה משמעות ל- 30K ש''ח.

הוא שאמרתי - לכסף שבכיסך יש ערך שונה בכל יום.

בכל מקרה - תודה על העיצה.

-->