PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה לעורכי הדין שבינינו...

Saar
14-06-14, 10:13
הי,

אחרי שקראתי את הסיפור הזה (https://www.facebook.com/profile.php?id=100002549852161)
וכיוון שהבחור ניסה לעקוץ גם אותי.
איך זה שזה לא נחשב גניבה?
מה צריך לעשות ע"מ שזה יחשב גניבה (הלקוח חותם על חוזה השכרה)?

לצורך העניין, אם הוא היה שוכר רכב ולא מחזיר אותו, אם זה גם נחשב "סכסוך כלכלי" ולא גניבה? מה ההבדל?

תודה,
סער

boaz avrahami
14-06-14, 10:36
אתה לוקח פקדון?

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

Saar
14-06-14, 10:54
בד"כ כן. אבל במקרה כמו זה, יש סיכוי טוב שלבחור אין בכלל כיסוי (הוא גנב שם מכונות בשווי של מעל 20000 ש"ח...)

Berk0
14-06-14, 11:30
אני לא עו"ד - רק שיהיה ברור

אבל אני מאמין שבעסקים מהסוג הזה, חובה עליך בתור בעל העסק, לוודא למי הציוד הולך ובמקרה שהוא נעלם לך עם הציוד, תפסו אותו בני מיעוטים וגנבו לו הכול, הדירה שלו נשרפה עם כול הציוד שלך וכ'ו.

צריך להיות חוזה, שמסביר כי כול המקרים הללו, במידה וקוראים הנזק ינוכה מהשוכר, ואיך מוודאים זאת?

נגיד אני בא אליך ואני רוצה לשכור גנרטור, המחיר של הגנרטור הזה הוא 4K ש"ח, אני משלם לך את ה300 ש"ח שכירות ללילה, ונותן לך פרטי כרטיס אשראי וצ"ק על סכום הגנרטור, למטרות בטחון + צילום תעודת זהות.

כמובן שעליך בתור בעל העסק לוודא שהכול תקין, הרי ברור לך שאם מגיע לך ילד בן 18, ונותן לך כרטיס אשראי של חיילים, או של אמא ואבא, או צ"ק שלו על סך 4K, זה לא שווה כלום, כי הכרטיס אשראי הזה מוגבל לסכום של גיהוץ עד 600 ש"ח, ואין סיכוי שיש לו בעו"ש 4 אלף במקרה ותצטרך לפדות את הצק בטחון.

אם אין את כול הדברים הללו, אל תשכיר חד וחלק, רוצה להשכיר? תביא את אמא\אבא.

וזה דוגמא לגנרטור שעולה 4K, נגיד הוא רוצה לשכור את כול הציוד שלך שעולה 100K, ערבויות בהתאם.

לצערנו היום, אתה יכול להיות עם סוללת עו"ד, לכתוב חוזה מהשטן, לקחת ערבויות, ולמשכן את הבת שלו, ועדיין הבן אדם יעלם לך.
ולך תרדוף אחריו ותכנס איתו למשפטים שימשכו 4-5 שנים, עד שתחזיר תכסף תצא לך הנשמה.

אין תחליף להגיון בריא ותחושת בטן נקודה!

shmil
14-06-14, 11:43
סער יקירי,
הבקרוב ד"ר (ברקו), לא ממש טועה.
למה הסמנטיקה חשובה לך? (גניבה או סכסוך כלכלי).
כך או כך, לא תראה כנראה שוב את הציוד.
כך או כך, המשטרה לא תעשה יותר מדי.
אכן, אין תחליף להגיון בריא, שאלה וחפירה.
אתה יכול לקחת בטחונות חזקים יותר, כמו גיהוץ על כל סכום עלות המכונות, כמו שיק בטחון בנקאי ועוד.
השאלה היא האם עם כל הבטחונות שיבטיחו אותך ב-95% (כי אין 100), ישארו לך לקוחות.

ברכב, אגב, זה קצת שונה כי יש "מרשם" כלי רכב....

Saar
14-06-14, 20:15
תודה.
לשמחתי, לא אותי עקצו.
שאלתי מספר שאלות והוא "נפל" אצלי בסינון כך שהפעם ניצלתי...
נראה כי כמו בכל דבר, החוקים שומרים על מי ששומר עליהם, מי שבאמת ירצה לגנוב, כנראה יצליח...

Saar
14-06-14, 22:50
סתם עדכון, הבחור הספציפי הזה נעצר...
מעניין מה יהיה ההמשך.

Djmeir13
17-06-14, 02:42
אם תדע מידע נוסף , אשמח לעדכון.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Yosim
18-06-14, 19:00
זו הסיבה למה יש כדוגמא BDI
לפני שמתחילים בעיסקאות בטח שבכזה סדר גודל חייבים לבדוק תחילה מול מי עומדים.
כמובן שיש נוכלים מקצוענים שיהיה מאוד קשה לעלות עליהם אבל בכול כך אתה מעצמם את הסיכוי עקיצה.
מעבר לזה ניתן ורצוי לבטח.
בכל מקרה אין עיסקה נטולת סיכונים.
יוסי

-->