PDA

צפייה בגרסה מלאה : קניית רכב מסחרי גדול לצורך פרויקט בניה לזמן מוגבל.

פלג_
14-06-14, 12:04
שלום

אנו חושבים לקנות רכב מסחרי גדול, לצורך פרויקט בניה.
האופציה השניה היא עגלה נגררת, שיש לנו כרגע וסביר שגם היא תעבוד במקביל.
אך נראה שהרבה יותר נוח לעבוד עם רכב נפרד שבסוף היום מחזירים אותו לחניה כאשר הכל נעול (גם כאשר נשאר באתר) מבלי לפרוק דבר ועולים חזרה לרכב הרגיל.
סביר שזה היה על בסיס יומי או לפחות שלוש פעמים בשבוע.

לא מכיר את התחום כלל.
חשבתי על סוואנה ישנה בת 14+- סביב 10,000-15,000 אלף ₪ אולי מעט יותר.
כל הדרישות שלי מרכב הם שהוא יסע ויעשה את העבודה למשך 2-3 שנים.

האם יש רכבים מומלצים יותר למטרה זאת?
חשוב שהרכב היה גדול כמה שיותר.
בעל כושר העמסה.
רישיון ב' עד 4 טון.
מרכב סגור ונעול.

המון תודה

itaysa
14-06-14, 12:17
מרצדס ספרינטר
פיאט דוקאטו

ודומיהם
חפש את הרכבים שהמשקל שלהם גבוה מ 3500 ק"ג ואז הם גם מוכרים במס
שים לב שמי שהוציא רישיון נהיגה אחרי 1/2007 לא יכול לנהוג ברכבים האלו

שולץ האיום
14-06-14, 19:14
פורד אקונוליין
ענק, ואמין בצורה לא ברורה.

asafk
14-06-14, 19:17
אם זה לזמן מוגבל חפש מה הכי סחיר בשוק הזה.

אסף.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

eysham
15-06-14, 13:12
אם זה לזמן מוגבל חפש מה הכי סחיר בשוק הזה.

אסף.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

הרבה יותר חשוב שיהיה אמין מאשר סחיר.
במחירים שהוא מדבר עליהם, בחלוקה לשנתיים-שלוש אפשר לחנות אותו בסוף התקופה ולא להסתכל אחורה...

כל מה שתקבל עליו הוא בונוס.

פלג_
15-06-14, 13:40
זה בדיוק העניין, במחיר הזה הוא שווה גם אם בסוף הזמן הוא ילך לפרוק/ברזל, כל עוד לא היו בעיות מיוחדות.
הרכב גם לא יסע הרבה, אזור מרכז-שרון.

זה מאוד מוזר, הדעות מאוד חלוקות בעניין של האקונוליין/סוואנה מבחינת אמינות.
אך לסוואנה יש לדעתי גם יתרון שהוא רכב נפוץ יותר.

כניראה שהכי פשוט היה ללכת לראות ולקחת את הרכב השמור ביותר אם זה סוואנה או אקונוליין סביב המחירים האלו, עם רכבים בשנים האלו אני מניח שצריך גם לא מעט מזל.

אין בעיה של רישיון, הנהג הצעיר ביותר עם רשיון מ 2002.
אם אני לא טועה כושר העמסה של הדוקטו נמוך ביחס לשניים האלו.

פלג_
29-06-14, 11:56
ממשיך לחפש.

נכנסתי לראות רכבים דרך המכרז של מנהל הרכב הממשלתי.
יש שם מספר סוואנות שמוצעות למכירת מידי פעם שיוצא מכרז, הרכבים הם בין השנים 2006-2010.
על הרכבים רשום שיש צורך בשינוי מבנה, מה זה בדיוק אומר ואיך אני יודע בדיוק מה יש להחליף ברכב?

הבנתי מהחברה שם שיש לגשת עם הרכב לעמדה מספר 1 כדי לאשר את השינויים ושם גם יבדקו מה יש להחליף כדי לאשר את השינוי.
זה יכול להיות החלפה של חלונות שהם פוליקרבונט לזכוכית מקורית, במקרה כזה אני מניח שזה מאוד לא זול להחליף את כל החלונות ההיקפיות של הרכב.

מה קורה לגבי כסאות.
ברכב רשום שני מקומות ישיבה, האם ניתן להוסיף עוד ספסל ושזה היה רשום ברישיון בצורה חוקית כמובן?

לפני פרסומים של מכרזים קודמים נראה שהמחירים לא רעים, העניין שאני לא רוצה למצוא את עצמי נכנס להוצאות גבוהות נוספות שאני לא יכול להעריך אותם לפני הרכישה.

Tomer Gal
29-06-14, 12:12
בדקת מכרזים של הוצאה לפועל?

פומפוי
29-06-14, 20:45
כל הסאוונות במשטרה רשיון ג
+

פלג_
29-06-14, 23:37
פומפוי
פרט מאוד חשוב שלא שמתי לב אליו.

רק עכשיו אני שם לב שיש דגמים (MAX) שהם לבעלי רישיון ג'.
ומשקלם הכולל הוא 4500 ק"ג (+-)
עכשיו אני באמת רואה שברישיון כתוב שהמשקל הכולל הוא מעל 4.

זאת מגבלה מאוד רצינית עבורנו.

kobiarava
30-06-14, 09:02
להוסיף מקומות ישיבה זו פרוצדורה שדורשת שינוי מבנה, כולל עריכת תכניות, התקנת המושבים, שקילה ובדיקה בעמדה מס' 1, יש בתי עסק שעושים את כל הפרוצדורה בשבילך למעט הבחינה, מרכיבים הכל ומשאירים לך חבילת מסמכים מסודרת. קח בחשבון שעמדה מס' 1 עם רכב "נורמאלי" זה פחות סיפור מפחיד מאשר עם ג'יפים, למעט הזמן שצריך לשרוף שם בהמתנה...

קובי

איש הצפון
30-06-14, 10:33
משהו באותו נושא:

ב 2007 קניתי סילברדו הן לשימוש העסקי והן לטיולי שטח.

במאמר מוסגר אציין שמעולם לא נסעתי ברכב כה מענג כמו הסילברדו וכבר היו לי רכבי שטח וטנדרים ממגוון סוגים

לפני כחצי שנה רכשתי פאג'רו 2010 שמשמש אותנו לנסיעות משפחתיות וטיולי שטח (במחירי דלק שפויים יותר) והתלבטתי אם למכור את הסילברדו ולרכוש טנדר "רגיל" (איסוזו / טויוטה ודומיהם) על מנת שגם הילדים שבינתיים הוציאו רשיון (ב') יוכלו לנהוג בו.

לתדהמתי גיליתי שהסילברדו שרכשתי בכ 220,000 ₪ ב 2007 ומצבו מדהים, שווה במחירון פחות מ 50,000 ₪.

מיותר לציין שאין שום כלי רכב שמשתווה אליו במחיר כזה ולכן ההחלטה להשאירו הייתה קלה ביותר. לא ברור לי מי האידיוט (כן אידיוט) שמתמחר כלי רכב משומשים במחירים לא הגיוניים (גרוטאות יד 10 נחותות בכל קנה מידה זוכות בישראל לתדמית "יוקרתית" וכלים טובים בהרבה סובלים ממחירון נמוך.

ה"בדיחה" היא שבשלב מסויים פרסמתי את הרכב בכ 30,000 ₪ מעל המחירון (וכאמור התחרטתי) ועדיין, חודשים אחרי הפרסום מתקשרים אלי לקוחות של "יד 2" (למרות הפרסום כבר ירד) ומבקשים שאמכור להם אותו.

ולמה אני כותב את כל זה?

במחירים הללו לך מהר ורכוש מסחרית משומשת. הסיכוי שלך לתמורה מלאה לכספך (למעט במקרים של גרוטאות או זייפנים) - מובטח.

פלג_
16-07-14, 00:40
מעדכן.

לאחר זמן סביר של חיפושים רכשתי סוואנה 2002 דיזל סביב המחיר שציינתי.
מנוע 6.5 עם 260 אלף ק"מ.

הרכב היה בעבר רכב אשקול, 12 מושבים ומזגן מפוצל.
נרכש מאדם מבוגר ומאוד מאוד נחמד.

הנהיגה על הרכב הזה לא דומה לשום דבר אחר שאני מכיר.

עכשיו רק נשאר לפרק חלק מהספסלים, לבנות משטח העמסה וגגון.
ולקוות שהרכב יעשה את העבודה הנדרשת מימנו.

המון תודה

Redoren
16-07-14, 06:54
מבטיח לך שתהנה ממנו, למעט התדלוק היומי...(:

מה זה רכב אשקול?

נשלח מה iPhone שלי ע"י Tapatalk

פלג_
16-07-14, 07:49
סלח לי ראשית על שגיאת הכתיב, זה נקרא רכב אשכול.
זה רכב שמוגדר על ידי משרד התיירות כרכב הסעת תיירים.
וכדי להיות כזה גם הרכב וגם הנהג צרכים לעמוד במספר תנאים.

Redoren
16-07-14, 09:02
או קיי. על שם האשכול ושני המרגלים שעל הסמל בדופן של הרכבים האלה?

אני מניח שזה אומר שהרכב אמור להיות מפנק במיוחד..

פלג_
16-07-14, 11:08
בדיוק, זה הסמל.

אני חושב שעיקר התנאים חלים על הנהג.

אך בייחס לרכבים אחרים הוא די מפנק בעיקר לנוסעים, הספסלים הם מקוריים של הרכב ולא הכיסאות שמתקינים בארץ.
הרצפה מלבד, מזגן מפוצל.

asafk
16-07-14, 23:41
http://www.mdais.org/546/

אסף.

tzagi
17-07-14, 03:06
עגלה נדירה, זה בהזמנה מיוחדת ל12 נוסעים מהמפעל, וברמת גימור גבוהה....ממש חבל להרוס אותו.

פלג_
17-07-14, 10:08
אסף, קצת באיחור:cool:

אני אכן מתחיל לאהוב את האוטו כמו שהוא, כבר מתחילים להתגבש תאריכים לטיולים יותר מעבודה.
התכנון היה לקנות רכב עובד, ללא שום התייחסות למצבו הקוסמטי, אך יצא וזה הרכב שמצאתי אז היה לו שימושים נוספים.
הוא ישמש גם כרכב שני בבית כך שכרגע אני מפסיק לחפש לנד קרוזר, נראה לי מיותר להחזיק עוד רכב שהיה בבית רוב הזמן.

בגלל שהספסלים האלו מגיעים מהמפעל אז הם מתפרקים על ידי פינים ולא ברגים, ספסל אחד נשאר ביום יום, ושניים יפורקו ואמצא להם מקום נגיש.
אבנה את משטח העמסה כך שתמיד ניתן היה להרכיב את הספסלים בקלות ולצאת איתו לטיול.

בינתיים הוא מקבל טיפול קוסמטי, בקרוב יעבור טיפול כמו שמנים, פילטרים נוזל קירור בדיקת ברקסים וכו'

אם יש דגשים לגבי התחזוקה והטיפולים אני אשמח, לא מכיר כלל את הרכב הזה.

Redoren
17-07-14, 10:38
אם אני לא טועה למשאבת בלם יש נטייה לנזול ולקרוס, שווה לבדוק את זה במיוחד אם זה רכב למשפחה.
לא נעים לנסות לעצור בהמה כזו כשהמשאבה לא עובדת..

elisela
28-07-14, 10:28
הרכב המתאים ביותר גם אמין,גם יחסית חסכוני יותר בסולר וגם תמיד יש מי שיקנה אותו בחזרה זה פורד טראנזיט. אני ממליץ מניסיון אחלה רכב סוס עבודה חבל על הזמן

-->