PDA

צפייה בגרסה מלאה : מעוניין לרכוש ג'יפ סיקס

erezbens
15-06-14, 17:57
שלום לכולם!
מה שלומכם?

עד לפני 12 שנים היה לי ג'יפ סיקס (מודל 81)
זו הייתה תקופה מדהימה של הרבה טיולים במדבר ושאר שבילי הארץ
לא היו לנו אז מצלמות או ג'י פי אס מצרף כמה תמונות שמצאתי שצולמו ב 1994 על ידי צלמת שהצטרפה במקרה

883458834688347883488834988350

את הג'יפ הזה פירקתי עד הבורג האחרון פעמיים
כולל אוברול כללי למנוע
היה תענוג גדול, מאוד מתגעגע לתקופה הזו.
היינו צעירים חופשיים ותמימים
הג'יפים היו מאוד בסיסיים אבל הייתה להם נשמה גדולה
את הג'יפ לא הייתי מסוגל למכור
אז נתתי אותו במתנה לבן דודי
שכעבור כמה שנים מכר אותו בהסכמתי לחבר קרוב
(רק שישאר קרוב אלי עד כמה שניתן)
היום החבר לא מוכן לשמוע על אופציה למכור לי אותו בחזרה

אז הייתי רווק. היום עם 3 ילדים בני - 16 - 13 - 6
מעוניין לנסות לשחזר את התקופה ההיא
על מנת לאפשר לילדים לטעום מטיולי שטח אמיתיים
כולכם מבינים על מה אני מדבר

כחודשיים אני מנסה למצוא ג'יפ
ראיתי פיזית את כל הג'יפים המפורסמים ביד 2
ולצערי גילית שהקטגוריה הזו של סיקסים הולכת ונכחדת

עד כה אני מחלק את הג'יפים שראיתי ל 3 קבוצות

1. בלי טסט כבר כמה שנים
2. עם טסט אבל עומדים שנה שנתיים מוזנחים (אני לא הייתי מעביר אותם טסט)
3. שחוטים, ריתוכים בשאסי, חלודים ומוזנחים

הדבר המשותף לבעלים של הגיפים הללו
הוא מחיר התחלתי לא הגיוני שגם אם היה נחתך בחצי לא היה משתלם לרכוש אותם

אשמח לקבל את הדעה שלכם
מה הסיכוי למצוא ג'יפ סיקס מעל מודל 86 עם טסט מתוחזק במצב נורמלי
כזה שיאפשר לי לטייל איתו ללא הוצאות גבוהות במיידי בשלב ההתחלה
ג'יפ שיהיה בסיס טוב לפרוייקט שיפוץ כללי בעוד כשנתיים שלוש
ג'יפ שהמכלולים שלו קרובים כמה שיותר למקור
בתקציב של עד 25,000 ש"ח

דרך אגב
מבחינתי אין אלטרנטיבה לסיקס :)

תודה
ארז בן שוהם

מוני אורבך
15-06-14, 18:23
סיכוי נמוך, נמוך מאוד.
אלו שימכרו בסביבות ה 20 כבר פגשת...
אלו שימכרו בסביבות ה 30, פשוט לא ימכרו כי הבעלים שלהם בשום פנים ואופן לא ירצו להיפרד מהם.
לי יש CJ7 שנת 82. קניתי אותו לפני 3 שנים.
הבחור שקניתי ממנו מכר בלב שבור כי היה צריך את הכסף לבנית בית.
אני קניתי ב 27, והגיפ היה במצב טוב אבל דרש מספר תיקונים\שיפורים.
היום אני פשוט לא מוכן אפילו לחשוב על למכור. גיפ כזה זה רכב לכל החיים.

ולכן לעניות דעתי הסיכוי למצוא כזה אקזמפלר אפסי.

אבל תמשיך לנסות, תמיד קים סיכוי שמשהו לא עלינו יצתרך כסף במידי ויהיה מוכן למכור תמורת מזומן

IlanG
15-06-14, 18:47
אין היום ארוחות חינם, סיקס טוב משופץ ומוכן לטיולים יעלה בסביבות ה 35k ואפילו יותר תלוי ברמת השיפוץ ושנתון ( אספנות ) .
נבלה ב 25k תעלה לך יותר בשנה הראשונה בתיקונים ושיפורים מרכב משופץ .

Real Jeep don't die - they get rebuilt

erezbens
15-06-14, 19:51
סיכוי נמוך, נמוך מאוד.
אלו שימכרו בסביבות ה 20 כבר פגשת...
אלו שימכרו בסביבות ה 30, פשוט לא ימכרו כי הבעלים שלהם בשום פנים ואופן לא ירצו להיפרד מהם.
לי יש CJ7 שנת 82. קניתי אותו לפני 3 שנים.
הבחור שקניתי ממנו מכר בלב שבור כי היה צריך את הכסף לבנית בית.
אני קניתי ב 27, והגיפ היה במצב טוב אבל דרש מספר תיקונים\שיפורים.
היום אני פשוט לא מוכן אפילו לחשוב על למכור. גיפ כזה זה רכב לכל החיים.

ולכן לעניות דעתי הסיכוי למצוא כזה אקזמפלר אפסי.

אבל תמשיך לנסות, תמיד קים סיכוי שמשהו לא עלינו יצתרך כסף במידי ויהיה מוכן למכור תמורת מזומן

מוני מבין אותך לגמרי
גם לי ברור שהג'יפ שארכוש זה לכל החיים

erezbens
15-06-14, 19:58
אין היום ארוחות חינם, סיקס טוב משופץ ומוכן לטיולים יעלה בסביבות ה 35k ואפילו יותר תלוי ברמת השיפוץ ושנתון ( אספנות ) .
נבלה ב 25k תעלה לך יותר בשנה הראשונה בתיקונים ושיפורים מרכב משופץ .

אילן אני לא רוצה ארוחות חינם
הרי ברור לנו שברכישת ג'יפ אתה יכול לצפות לכך שהארנק נפתח לעיתים קרובות
ומי שמוכר ג'יפ בדרך כלל מוכר אותו לאחר שמיצא אותו
זאת אומרת שגם עם הג'יפ עבר שיפוץ לפני כמה שנים
יהיה צורך לשפץ אותו שוב
מדובר ברכבים בני מעל 20 שנה שנסעו עליהם בכל התנאים האפשריים
אם אני לוקח בחשבון את הכל ואת ההוצאות העתידיות
אין הצדקה לשלם יותר מ 25K על ג'יפ כזה

עוד דבר שלמדתי מהג'יפ שהיה לי
לא רואים את ההשקע בחזרה בכסף
התשואה היא רק בהנאה מהטיולים והחוויה של לתחזק או לשפץ ג'יפ

יונימוג אדום
15-06-14, 20:10
צריך פשוט לחפש היטב .
לרוב לפי תמונה המפורסמת ביד 2 ניתן להבחין מה טיבו של האובייקט ( לפחות אני שכבר 30 שנה בתחום ) .
לי יש סיקס מודל 90 ( לא יכול למכור - ברשיון כתוב - יד אחרונה :) ) .
הבן שלי ( 21 ) רכש לפני ארבעה חודשים סיקס יפהפה ארוך מודל 90 עם מנוע תקול , במחיר הגיוני מינוס .
הוא פשוט חיפש , לרוב הצליח להבין מה מצב הכלה לפי תמונות שצורפו .
מציע לך להיכנס לאתר מועדון הCJ והסופה הישראלי .

אילן

IlanG
15-06-14, 20:42
אילן אני לא רוצה ארוחות חינם
הרי ברור לנו שברכישת ג'יפ אתה יכול לצפות לכך שהארנק נפתח לעיתים קרובות
ומי שמוכר ג'יפ בדרך כלל מוכר אותו לאחר שמיצא אותו
זאת אומרת שגם עם הג'יפ עבר שיפוץ לפני כמה שנים
יהיה צורך לשפץ אותו שוב
מדובר ברכבים בני מעל 20 שנה שנסעו עליהם בכל התנאים האפשריים
אם אני לוקח בחשבון את הכל ואת ההוצאות העתידיות
אין הצדקה לשלם יותר מ 25K על ג'יפ כזה

עוד דבר שלמדתי מהג'יפ שהיה לי
לא רואים את ההשקע בחזרה בכסף
התשואה היא רק בהנאה מהטיולים והחוויה של לתחזק או לשפץ ג'יפ

קשה אתה , אני מכיר הרבה חכמים שחשבו כמוך ואני יודע שהם ( בדיעבד ) מצטערים על כך .
אני מאחל לך בהצלחה ואם תקנה ״ מציאה״ ב 20k רק חשב את ההוצאות בשנה הראשונה על מנת להביא את הסיקס למצב נסיעה ואמינות בסיסית כאשר כל המערכות תקינות ועובדות .

six 4 life
15-06-14, 21:27
אני רק רוצה לאמר שהתמונות ששמת כאן מדהימות, מראות ימים אחרים לגמרי, בתוליים אפילו. מדבר נקי עם רבע מהמסלולים (והבדואים) שיש היום, ג'יפים שלא שמעו על שיפורים וחבורה של חבר'ה שלא מפחדים לצאת מהבית עם זוג גרביים אחד וג'ריקן מים לטיול של כמה ימים ועוד בתקופה שחנויות מצרכים/ נוחות בתחנות דלק עוד לא היה בגדר רעיון.
תעלה עוד.

דרור ברלי
15-06-14, 21:43
לפני 20 שנה...
ימי "עמותת הג'יפים".... איזה כיף היה.

erezbens
15-06-14, 21:52
אני רק רוצה לאמר שהתמונות ששמת כאן מדהימות, מראות ימים אחרים לגמרי, בתוליים אפילו. מדבר נקי עם רבע מהמסלולים (והבדואים) שיש היום, ג'יפים שלא שמעו על שיפורים וחבורה של חבר'ה שלא מפחדים לצאת מהבית עם זוג גרביים אחד וג'ריקן מים לטיול של כמה ימים ועוד בתקופה שחנויות מצרכים/ נוחות בתחנות דלק עוד לא היה בגדר רעיון.
תעלה עוד.

אתה צודק הכל היה מאוד מינימליסטי ופשוט
אני אשתדל למצוא עוד תמונות ולהעלות
לצערי יש מעט מאוד תמונות
את רוב הטיולים לא צילמנו בכלל

asafk
15-06-14, 22:22
סבלנות.
לא מזמן פורסמו כאן באתר הג'יפ הזה (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/73275-CJ-8-%D7%90%D7%A8%D7%95%D7%9A-%D7%9B%D7%9E%D7%95%D7%91%D7%9F-%D7%9C%D7%9E%D7%9B%D7%99%D7%A8%D7%94-%D7%A9%D7%A0%D7%AA-89) והג'יפ הזה (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/82936-%D7%A1%D7%99%D7%A7%D7%A1-%D7%90%D7%A8%D7%95%D7%9A-1990)

שניהם, כל אחד בסגנונו, ג'יפים מצויינים ומוכנים לשטח.
אחד אפילו בתקציב שלך...

אסף.

erezbens
15-06-14, 23:18
סבלנות.
לא מזמן פורסמו כאן באתר הג'יפ הזה (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/73275-CJ-8-%D7%90%D7%A8%D7%95%D7%9A-%D7%9B%D7%9E%D7%95%D7%91%D7%9F-%D7%9C%D7%9E%D7%9B%D7%99%D7%A8%D7%94-%D7%A9%D7%A0%D7%AA-89) והג'יפ הזה (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/82936-%D7%A1%D7%99%D7%A7%D7%A1-%D7%90%D7%A8%D7%95%D7%9A-1990)

שניהם, כל אחד בסגנונו, ג'יפים מצויינים ומוכנים לשטח.
אחד אפילו בתקציב שלך...

אסף.

תודה רבה אסף

יואב פולס
19-06-14, 11:41
הגישה שלי מעט שונה.
אתה רוצה להחזיר את החיים התמימים שהיו לך, ולשתף בהם את הילדים, אבל זה לא יקרה.
הילדים שלך הם לא אתה בגילם. הם אחרים. (לצערי הילדים של כולנו הרבה יותר מוצלחים מאיתנו).
העולם השתנה. קצב החיים ושטפי המידע שנראים לנו טבעיים היום, בשנות ה 80 היו רק חלום. (ניסית לראות A-TEAM או בית קטן בערבה לאחרונה? ...ולחשוב שהיו דיונים בכנסת על A-TEAM בגלל האלימות שבסדרה) מה שדיבר אליך בצעירותך לא בטוח שידבר לילדיך.
ויחד עם זאת, ובגלל שהעולם התקדם - קנה לך סופה. היא הסיקס שהיה לך פעם - היום. הבא אותה יחד עם הילדים למצב שבו אתה רוצה שהיא תהיה ואז תגלה אם הם מתחברים לזה ואם אתה חי את זה שוב.

אגב - תמונות מקסימות.

zerez
19-06-14, 12:06
מסכים עם רוח הדברים של יואב, לא תצליח לשחזר את האווירה של שנות ה 80 ואני די בטוח שגם אם תצליח הילדים שלך לא ירצו להיות שם.

אנחנו (גם אני עברתי את ה 50 לפני קצת שנים) טיילנו פעם עם תרמיל על הגב ובלי טלפונים, תנסה לקחת את הילדים שלך למידבר למקום בלי קליטה סלולרית נטולי פייסבוק - זאת תהיה הפעם האחרונה שהם יצאו איתך, ואם לא יהיה להם מזגן או שיכנס להם קצת אבק לעיניים זאת בכלל קטסטרופה.

אם אתה רוצה לטייל עם הילדים, ובהנחה שהם רוצים לטייל איתך, קנה לך רכב סגור וממוזג שיהיה להם נוח, הם יותר מפונקים ממה שאנחנו היינו בגילם.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

erezbens
19-06-14, 13:33
חברים

לא כל הילדים הם אותו הדבר
לדוגמא בני הגדול בן 16 מטייל שנים במסגרת חוגי סיירות
הוא לומד בפנמיה בשדה בוקר וטיולים ושטח הם מקום טבעי עבורו
גם הילדים הקטנים רגילים לישון באוהל בשטח
הם מאוד מתלהבים מהרעיון

אבל אני מאמין שזה דומה לחקלאות
בחקלאות החקלאי אינו מגדל חסה בפועל
הוא רק יוצר את התנאים שבהם חסה יכולה לגדול
ואז הקסם קורה

כך גם אני רוצה ליצור את התנאים עבור הילדים
צריך לזכור שאני עושה את זה גם עבורי

באופן אישי אין עבורי אלטרנטיבה לתנאים שסיקס יוצר
לא מודרניזציה ולא מיזוג אויר
מתגעגע להוריד את החלון ולהרגיש את הרוח בקרחת :)

יואב פולס
19-06-14, 13:36
באופן אישי אין עבורי אלטרנטיבה לתנאים שסיקס יוצר
לא מודרניזציה ולא מיזוג אויר
מתגעגע להוריד את החלון ולהרגיש את הרוח בקרחת :)

==>> תקנה סופה. אותו הדבר. רק חדש יותר עם מנוע מודרני יותר.

מוני אורבך
19-06-14, 14:04
לא יואב, לא אותו הדבר ממש לא !

נתחיל עם המסיכה הקידמית הקלסית של סיקס, לעומת השיקוץ המכוער של הסופה.
נמשיך עם הסרן האחורי דנה 70 המגושם והכבד שאוהב להתקע בכל אבן.
או על הטרנספר שרשרת שאוהבת להיגמר, או הגיר AX15 שאפילו אוהבי הזנר לא נותנים לו יותר מ 250 אלף
ונגמור בהזרקת דלק שכאשר היא עובדת מצוינת, אבל אם לא... לך חפש איש דיאגנוסטיקה שיאבחן לך את הבעיה.

כן נכון הקרבורטור מעצבן ולפעמים גם מגמגם, אבל הוא תמיד יסע, ואם לא קצת ספרי קרבורטורים ולדרך.

הסופה יותר טובה בנוחות בכביש, נכון. אבל בשטח לסיקס במקור מהלכי מתלה טובים בהרבה (לעומת סופה מקורית)

אבל הכי חשוב, ההרגשה ! אין כמו הרגשת החופש והפשטות של הסיקס !!

IlanG
19-06-14, 14:53
שוב חזרנו לוויכוח הנצחי ... מה יותר טוב סיקס או סופה .

cj 64
19-06-14, 16:10

או על הטרנספר שרשרת שאוהבת להיגמר, או הגיר AX15 שאפילו אוהבי הזנר לא נותנים לו יותר מ 250 אלף
ונגמור בהזרקת דלק שכאשר היא עובדת מצוינת, אבל אם לא... לך חפש איש דיאגנוסטיקה שיאבחן לך את הבעיה.

כן נכון הקרבורטור מעצבן ולפעמים גם מגמגם, אבל הוא תמיד יסע, ואם לא קצת ספרי קרבורטורים ולדרך.

הסופה יותר טובה בנוחות בכביש, נכון. אבל בשטח לסיקס במקור מהלכי מתלה טובים בהרבה (לעומת סופה מקורית)

+איזה ניסוח ,מילים כדורבנות!
אהבתי
גל

GodsFather
19-06-14, 16:23
אהבתי את משל החקלאי והחסה.

אל תאמר נואש ואל תקנה סופה. הסיקס שלך נמצא שם איפשהו, צריך רק לחפש עוד קצת ואולי קצת להגמיש ציפיות מרכישה ראשונה.

ניר ל
19-06-14, 20:25
נראה לי שנפרדתי מהסיקס לפני בערך 10 שנים ולקח לי עוד כמה שנים להשלים עם זה ולמכור אותו ...

מצטער, לא מתגעגע . יש שרוטים שנהנים לרדת לשטח גם עם יונימוג ... אבל הנסיעה המנהלתית המתישה , הברגים המשתחררים , החלודה האינסופית , הרעש וכו' , אני כבר לא מדבר על תקלות - בהנחה שמדובר ברכב באמת מושקע, זה באמת מתאים לגיל שכבר לא אחזור אליו .
יש לא מעט ג'יפים פתוחים חדישים יותר , שלא לומר חדשים . אין שום הגיון לקנות סיקס שחוט לא ב 30 אלף וגם לא ב שלושת אלפים.
זה לעולם יהיה רכב שבור/ מחורר/דולף/מתפרק/נסתם , עד שאתה מסיים לשפץ אותו מתחיל עוד מחזור של תיקונים... אתה לא באמת זוכה לטייל איתו .

אני די משוכנע אגב שרוב הילדים יהנו דווקא מהחוויה.

דרור ברלי
19-06-14, 21:47

על זה אומרים, זיבי.
הכל קישקוש. כל המכלולים בסופה, גם אלה שנחשבים "חלשים" יותר כמו גיר וטרנספר, בפועל מאריכים ימים הרבה יותר. אני יודע כי היו לי שניים מזה ושניים מזה וטיפלתי ונהגתי בכולם אותו דבר כנראה. 250K ק"מ לגיר? הצחקת אותי. 305K ק"מ על גיר מקורי בריא כמו שור ויש לי תיעוד והסטוריה של האוטו ואני יודע מה שופץ בו ומתי. בק"מ כזה בסיקס הראשון שלי הגיר שופץ כבר לפחות ארבע פעמים (פעמיים אצלי, בארבע שנים) והמנוע ה"פשוט" כבר היה אחרי החריטה המקסימלית ואצלי נאלצתי להחליף בלוק. אני מכיר סופות עם חצי מיליון ק"מ והמנוע המקורי בועט כמו סוס רודיאו. כי ככה זה כשיש ניהול ממוחשב והזרקה שעובדים מדוייק תמיד - אז המנוע מכוון פיקס תמיד, לעומת הסיקסים שכל חיי הכרתי אולי אחד או שניים סטנדרטיים שהיו מכוונים באמת פיקס וכל היתר תמדי על בערך, פלוס מינוס, ומגיעים למנוחה ולנחלה רק כשעוברים לראש סופה עם מערכת הזרקה של סופה...

סיקס וסופה הם אחים - אותם חלון שמתקפל ואותן מידות ואותה תחושה והרבה חלקים משותפים וברי החלפה ביניהם, כולל חזית סיקס המדהימה שמתאימה אחד לאחד לסופה. אבל הסופה היתה צעד גדול קדימה.
את ה-CJ5 הראשון קניתי בן 12, בשנת 1990. ארבע שנים נפלאות ונוראות עברנו יחד, בהן שופץ/הוחלף/תוקן, לעתים יותר מפעם אחת, בערך כל מכלול באוטו. זה היה ג'יפ מדהים שהוריד אותי ביגון שאולה.
את ה-CJ8L השני קניתי בן 8. כבר הכרתי סופות וידעתי שזה עולם אחר, אבל הזהירו אותי ממחשב והזרקה ומתקלות שמוסכניקים אנאלפביתים עם 8 שנות לימוד לא יודעים לפתור, וסיפרו לי את סיפורי הספריי-קרבורטורים. אז העדפתי ללכת על בטוח שוב עם סיקס. היה קצת יותר טוב מהקודם, אבל הבעיות הכרוניות היו אותן בעיות.
ואז הבנתי שמתקדמים. באה הסופה. ומאז עברו 15 שנים ובאמת, לא ספריי ולא קרבורטור. אין שום תחליף הולם לסופה - עדיין ג'יפ אמיתי, אבל כל כך הרבה יותר טובה, אמינה ומהימנה בסדרי גודל, שזה בלתי נתפס. היום היא כבר ישנה ובת 19, אבל עדיין מדהימה, טפו טפו, ואני לא חוזר אחורה.

וזה מביא אותנו להתרפקות על העבר.
נוסטלגיה זה נפלא. גם אני מתגעגע למכוניות שהיו לי פעם. חיפושית, אלפא סוד, מיני מיינור. כל כך אהבתי אותן ונהניתי מהן. אבל הזכרונות הנהדרים של פעם יכולים להפוך בקלות לסיוט היום, 20 שנה אחרי. בהנחה שרכב שמור ומטופל, התכונות הבסיסיות שלו אולי לא משתנות, אבל אנחנו כן. דברים שאהבנו בגיל 20-24 לפעמים כבר לא בדיוק מסתדרים היום.
אני ממליץ לך לקחת סיבובים על סיקסים ולא לחצי שעה אלא ליום-יומיים (אם מישהו מבעליהם יסכים לתת לך) ולראות אם החיבור ביניכם עדיין עובד גם במציאות של היום ולא רק בתיאוריה. אני לא אתפלא אם לא.

six 4 life
19-06-14, 22:19
אתם מפספסים.
היום מי שקונה/ מחזיק סיקס עושה את זה כי הוא רוצה משהו להתחבר אליו לא רק בנסיעה, הוא רוצה משהו להתעסק איתו, ללטף אותו ולשאול אותו מה שלומו, סתם להסתכל עליו בחניה ולהיות מבסוט ועוד כל מיני שריטות כל אחד לעצמו. אלה דברים שלא כל אחד מחפש ותסטלבטו כמה שבא לכם, שורה תחתונה כולכם בריב פנימי עם עצמכם כל פעם שאתם רואים סיקס עובר ;)
באשר לאמינות, אתם מבב"לתים. אין היום כמעט סיקסים שלא הוחלף או שופר בהם כבר ה.כ.ל, מה שמוריד מהפרק את המנטרה שצצה בכל הזדמנות "סופה יותר אמינה". הCJ שאכלתם עליהם חרא לפני 10-20 שנה כבר לא רלוונטים להיום כי או שהם ברזל בסין או שהם שופצו ויושרו חזרה למוטב. מעבר לכך כמו בקניה של כל רכב שהוא, תקנה נבלה תאכל חרא, תקנה רכב טוב תהנה.
באשר לסופה כג'יפ- עדין ערימת ברזלים מקרקשת אבל לעומת סיקס - נוסעת אחרת לגמרי, בעיקר בכביש. הרבה יותר רכב, הרבה פחות טרקטור, ואחלה דבר למי שמשווה לפני קניה סופה מול סיקס כי גם ככה הוא לא הטיפוס שירצה להתעסק עם סיקס עצם ההשוואה.

אבל שוב- מי שמחפש סיקס בדרך כלל לא משווה לסופה כי הוא לא חיפש כזו מראש, הוא מחפש סיקס כי הוא רוצה סיקס.

GodsFather
19-06-14, 23:17
+1 לארז.

יונימוג אדום
20-06-14, 07:53
+1 לארז .
הסיקס הנוכחי שלי ואני כבר שבע שנים ביחד , מעולם לא חזר הביתה על גרר , מעולם לא תקע אותי בשטח ללא יכולת חילוץ עצמי , וכן זה חבר אמיתי לדרך .
אני כבר לא ילד ( שלושים שנה בשטח , ויש לי אפילו שלושה נכדים ) , רוב השנים עם סיקס , שלוש שנים חטאתי ועברתי לסופה ( אזרחית במצב מעולה ) , לאחר מכן איבדתי כיוון ועברתי לדיסקו2 ידני .
שנה וחצי לקח להפנים מה שהנפש מרגישה - חזרתי לסיקס הישן והטוב .
הסיקס האחרון אצלי כבר שבע שנים , כאשר הוא משמש רכב לטיולים ( לרוב קשים או טיולי שבירה ממש ) בלבד .
במהלך שבע שנים שופץ המנוע , הוחלפו מיסבים בגלגלים ובסרנים וכמובן ברקסים , הסיקס שלי ואני כבר גמענו יחדיו 120000 ק"מ הרבה מתוכם בשטח טכני קשה ( והשאר בדרך לשטח ובחזרה ) .
בטיול האחרון שעשיתי עם המועדון ( CJCLUB ) נסעתי עם בני עידו - כן גם הוא עם סיקס , כנוסע , נהנתי אך היה חסר לי החבר לדרך - לשתף אותו בחוויה ( אמיתי - הרגשתי צביטה בלב ) .
כמו שאמרו קודמיי - סיקס זה דרך חיים ולא סתם עוד רכב לשטח .

אילן

יואב פולס
20-06-14, 11:33
שורה תחתונה כולכם בריב פנימי עם עצמכם כל פעם שאתם רואים סיקס עובר ;)

מממ...אאא...ררר...לא! ממש לא. הוא לא מזיז לי את השערה בביצה (של הדיפרנציאל כמובן!) כשאני רואה אותו. G קלאס ישן זה כבר משהו אחר, אפילו טויוטה 73. סיקס ישן? תודה אבל לא תודה. הספיק לי איתם בצבא.

erezbens
20-06-14, 13:02
סופה או סיקס?

לדעתי זה עניין של העדפה אישית
אין תשובה אחת נכונה לכולם
העדפה אישית נקבעת על ידי אין ספור שיקולים לא הגיוניים.

מעט מאוד אנשים מחליטים באופן הגיוני
מכיוון שאין שום דבר הגיוני בלרכוש גיפ בכלל
כך שהכל נקבע על ידי הרגש

אחרת בעולם היה רק יצרן אחד של דגם אחד בצבע אחד

בנושא של טיולי שטח וגיפים
מה שמייחד את האנשים שאוהבים את זה ועושים את זה
זה בעיקר לב רחב וגדול ולא הגיון

אי אפשר להסביר באופן הגיוני
אדם שרוכש גיפ ישן ומשקיע בו ימים ולילות
מבלי שאי פעם יראה תשואה כלכלית על הזמן וההשקעה.

התשואה על ההשקעה במקרה זה היא משהו שלא ניתן לרכוש בכסף
סיפוק מזוקק ללב ולנשמה.

IlanG
20-06-14, 13:32
ארז , קלעת בול , אצלי הסיקס בראש ובראשונה הוא בשביל הנפש, ההתעסקות רוב הזמן הוא לא בטיולים ואני נוסע איתו כרכב יום יומי .
אני רואה שהמחלה שיש לי היא כנראה משותפת , עכשיו אני רגוע , הולך לבטל את הפגישה באברבנאל.

-->